Menu Close

Vyko žygis, skirtas Jiezno vardo 530-ies metų paminėjimui

Balandžio 23 d. vyko žygis, skirtas Jiezno 530 metų sukakčiai paminėti. Žygio organizatoriai (Lietuvos Šaulių sąjungos Kauno Vytauto Didžiojo II-osios rinktinės Prienų 206-oji kuopa, Prienų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir Jiezno kultūros ir laisvalaikio centras). Nors tą dieną oras ir nelepino, bet žygeiviams svarbiausia nusiteikimas ir gera nuotaika. Visi vieningai sugiedoję Lietuvos himną ir energingai nusiteikę leidomės į kelią.

Kelionė driekėsi per Jiezno apylinkės kelius ir miškus, pievas ir laukus. Į priekį visą kelią vedė energingai nusiteikę šauliai. Žygeiviai aplankė 1919 m. Jiezno mūšio prieš bolševikus kautynių vietas ir išklausė LR seimo nario, karo istoriko, prof. dr. Valdo Rakučio pateiktą pranešimą. Džiugu, kad, net ir mažiausieji dalyviai įveikė 18 km.

Po istorinio žygio, Jiezno kultūros ir laisvalaikio centre, dalyviai buvo vaišinami šaulių paruošta gardžia grikių koše ir karšta arbata. Taip pat skambėjo patriotinės dainos. Vėliau Jiezno seniūnas Algis Bartusevičius visiems žygio dalyviams įteikė pažymėjimus.

Nors žygio dalyviai grįžo pavargę, bet įspūdžiai išliks ilgam dėl visą kelią lydėjusio patriotiškumo ir vienybės jausmo bei supusio gamtos grožio.

Skip to content