Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos Ašmintos daugiafunkcis centras

2019 M. SPORTO ŠVENTĖ ,,AŠ IR TU – JUDAME KARTU!“

     Birželio 5 – osios rytą, Ašmintos daugiafunkcio centro pradinio ugdymo skyriuje, vyko vasaros – sporto šventė ,,Aš ir tu – judame kartu!“. Renginį organizavo sveikatos priežiūros specialistė Vaida Lazauskienė. Šventės metu vaikučiai rungtyniavo judriose estafetėse, šokinėjo per gumą, šokdynėmis, mokėsi žaisti žaidimą ,,klasės“, varžėsi baliono pūtimo rungtyje. Po judriosios šventės dalies mokinukai galėjo atsipalaiduoti meninėje valandėlėje, piešdami kreidelėmis ant grindinio. Vaikams atsigaivinti buvo paruošta geriamojo vandens su citrina, kurį neragindami išgėrė per valandėlę. Džiugu, kad vaikai su didžiausiu entuziazmu dalyvauja fizinio aktyvumo šventėse. Žaisdami lauke mažieji ne tik stiprina savo sveikatą, bet ir atsipalaiduoja nuo mokymosi proceso bei stiprina ryšį su gamta.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Vaida Lazauskienė

2019 M. PASKAITA, FILMUKŲ PERŽIŪRA „VANDENY BŪK ATSARGUS, TU – NE ŽUVIS, O TIK ŽMOGUS!“

 

      Įsitvirtinus šaltiems žiemiškiems orams, nemažai vaikų renkasi aktyvias pramogas ant užšalusių vandens telkinių. Dauguma pramogautojų ant ledo jaučiasi saugūs, tačiau būtina tiek vaikams, tiek suaugusiems priminti, kad ledas gali būti klastingas ir pavojingas, tad lipant ant jo reikia būti ypač budriems ir atsargiems.

Š. m. sausio 9 dieną, ,,Ąžuolo“ progimnazijos Ašmintos daugiafunkcio centro pradinio ugdymo skyriaus mokiniams vyko prevencinė paskaita, mokomųjų filmukų peržiūra tema ,,Vandeny būk atsargus, tu – ne žuvis, o tik žmogus!“. Mokiniai buvo supažindinami su saugumo ant ledo taisyklėmis, pirmosios pagalbos teikimu įlūžus į ledinį vandenį. Peržvelgėme mokomuosius filmukus, kurie dar aiškiau parodė, kaip tikslingai turėtumėme elgtis ekstremalioje situacijoje.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Vaida Lazauskienė

 

2018 M. PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „DANTUKŲ PRIEŽIŪROS ABC“

    Gruodžio 5 d. Prienų ,,Ąžuolo“ progimnazijos Ašmintos daugiafunkcio centro pradinio ugdymo skyriaus mokiniai (IUG, PUG, 1 – 4 kl.) buvo mokomi dantukų priežiūros pagrindų: žiūrėjo mokomuosius filmukus, aptarė dantų priežiūros taisykles ir praktiškai mokėsi taisyklingai valyti dantukus naudodami ,,Dantukų muliažą“. Specialistė taip pat priminė pagrindines sveikos mitybos taisykles, kurių laikymasis padėtų ilgiau dantukus išsaugoti sveikus.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti mokinių sveikatos priežiūrą

Vaida Lazauskienė

 

2017 M. PAMOKĖLĖ – PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „AR PAŽĮSTU SAVE“

Gruodžio mėnesį  Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos Ašmintos daugiafunkcinio centro pradiniame ugdymo skyriuje, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė priešmokyklinės ugdymo grupės vaikams bei 1-4 klasių mokiniams vedė pamokėlę – praktinį užsiėmima „Ar pažįstu save?“. Pamokėlės metu vaikai dėliojo kaulų dėlionę kartu prisimindami, arba išmokdami pagrindinių kaulų pavadinimus. Mokiniai su sveikatos specialiste diskutavo apie kaulų svarbą bei funkcijas.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Eglė Zokaitytė

2017 M. AKCIJA „TURIU ATŠVAITĄ – ESU SAUGUS KELYJE“

Trumpėjant dienoms, ilgėjant tamsiajam paros laikui, svarbu pasirūpinti saugumu į mokyklą ir iš jos. Kad mus einančius tamsoje pastebėtų vairuotojai, svarbu segėti atšvaitą. Lapkričio mėnesį Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos Ašmintos daugiafunkcinio centro pradiniame ugdymo skyriuje, buvo vykdoma akcija, kurios metu buvo dalinami atšvaitai. Vaikams priminta, kodėl svarbu juos segėti, bei kaip reikia teisingai užsidėti ant rankos arba kojos. Mokykloje pakabinti plakatai su informacija apie atšvaitų svarbą.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

 Eglė Zokaitytė

2017 M. STENDAS „ESI TAI, KĄ VALGAI“

        Ko gero, visi žino posakį: „Pasakyk, ką valgai ir aš pasakysiu, kas tu“. Kai kurie žmonės šią frazę supranta pažodžiui, kiti – perkeltine prasme. Šiame posakyje iš tikrųjų yra ir tiesos, ir įspėjimo, kad reikia atidžiai rinktis, ką dėti į burną. Skirtingi maisto produktai smegenyse sukelia kitokias chemines reakcijas, todėl nuo maisto, kuris patenka į kūną, priklauso energingumas, nuotaika.

         Norint sudominti mokinius ir atkreipti dėmesį į šią itin aktualią temą visuomenės sveikatos specialistė, Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos Ašmintos daugiafunkcinio centro pradiniame ugdymo skyriuje  lapkričio mėnesį, parengė stendą „Esi tai, ką valgai“.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Eglė Zokaitytė

2017 M. PASKAITA „SVEIKATOS PAGRINDAS – SVEIKA MITYBA“

          Spalio mėnesį minima tarptautinė maisto diena, todėl Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos Ašmintos daugiafunkcinio centro pradiniame ugdymo skyriuje  vyko pamokėlė – praktinis užsiėmimas apie sveiką mitybą, kuriame dalyvavo ikimokyklinės ir priešmokyklinės grupės vaikai, taip pat 1-4 klasių mokiniai. Po teorinės dalies su kiekvienas mokinys galėjo sudėlioti savo maisto lėkštę, tai ką valgo pusryčiams, pietums ar vakarienei. Taip pat mokiniai dėliojo sveikos mitybos piramidės dėlionę.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Eglė Zokaitytė

2017 M. STENDAS „DEPRESIJA“

         Šiuo metu Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) teigia, kad depresija yra ketvirta pagal dažnį sveikatos sutrikimą lemianti priežastis ir iki 2020 metų sergamumas šia liga pasieks antrą vietą. Sergamumas ja dažnai lieka nepastebėtas.

Norint atkreipti dėmesį į šią aktualią problemą Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos Ašmintos daugiafunkcinio centro pradiniame ugdymo skyriuje   visuomenės sveikatos priežiūros specialistė 2017 metų spalio mėnesį parengė stendą apie depresiją.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Eglė Zokaitytė

2017 M. KUPRINIŲ SVĖRIMO AKCIJA

      Įvairiais tyrimais įrodyta per daug sveriančių ar netinkamai nešiojamų kuprinių įtaka kaklo, pečių, nugaros skausmų, pasunkėjusio kvėpavimo bei netaisyklingos laikysenos vystymuisi. Dėl per sunkių nešulių nešiojimo vaikams gali prasidėti nugaros skausmai arba vadinama jaunatvinė osteochondrozė, kuri vėliau dešimčia metų anksčiau sukels senatvinę osteochondrozę.

      Kiekvienais metais siūloma vykdyti mokinių kuprinių svėrimo akciją, prie jos prisijungia ir Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos Ašmintos daugiafunkcinio centro pradinis ugdymo skyrius. Rugsėjo 14 d. vykdomoje akcijoje dalyvavo 1-4 klasių mokiniai. Akcijos metu buvo sužinoma, ar vaikai nešiojasi į mokyklą ne per sunkias kuprines. Užsiėmimų metu vaikams priminta kaip reikia taisyklingai sėdėti, aptartos kuprinių nešiojimo taisyklės. Pasitaiko, jog mažieji mokinukai stengiasi būti stropūs, atsinešti visas priemones į mokyklą, nors tą dieną jos nereikalingos. Tame tarpe pasitaiko sunkių, tai dienai nereikalingų vadovėlių, sąsiuvinių. Šios akcijos metu buvo svarbu ne tik pasvėrus kuprinę įvertinti jos svorį, ar ne per sunki, pagal mokinio kūno masę, bet taip pat įvertinti kuprinės tipą. Kuprinės tipai gali būti: kuprinė su vienu diržu, su dviem diržais arba tik su viena rankena. Be abejo svarbu atkreipti dėmesį kaip nešiojamos kuprinės – ar ant abiejų pečių, ant vieno peties ar rankoje. Patikrinta, kiek mokinių turi atšvaitus pritvirtintus ant kuprinių. Užsiėmimo metu pasverta 12 kuprinių.  Tikimasi, jog vaikai atkreips dėmesį į gautas pastabas ir labiau rūpinsis savo sveikata, bei tai daryti jiems padės tėveliai.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Eglė Zokaitytė

2017 M. STENDAS „NETAPK ALKOHOLIO VERGU“

          Rugsėjo mėnesį minint „Dieną be alkoholio“, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė, Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos Ašmintos daugiafunkcinio centro pradiniame ugdymo skyriuje , parengė stendą apie alkoholio daromą žalą žmogaus organizmui. Jame pateikiama informacija apie poveikį kepenims, ryklei, stemplei, kraujotakai, širdžiai ir kitiems organams. Taip pat pateikiamos alkoholio vartojimo pasekmės mokymuisi.

                      Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Eglė Zokaitytė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close