Menu Close

Pakuonio pagrindinė mokykla

2023 m. Pamoka „Burnos ertmės higiena, ėduonies profilaktika“

 

Sausio mėnesį Pakuonio pagrindinėje mokykloje vyko užsiėmimai, apie  burnos ertmės higieną ir ėduonies profilaktiką. Mokiniai turėjo progą savo turimas žinias pasitikrinti, dalyvaudami viktorinoje ir atlikdami įvairias praktines užduotis. Užsiėmimų metu daugiau dėmesio kreipėme į taisyklingą dantų valymo techniką, kad užtikrintume kuo geresnę dantų valymo kokybę.

Sveiki dantys yra labai svarbus vaikų sveikatos veiksnys. O ėduonis – vienas iš labiausiai paplitusių vaikų ligų. Todėl nuolat turime atnaujinti ir gilinti burnos higienos įgūdžius, taip padėdami formuotis vaikų įpročiams, tinkamai prižiūrėti savo dantis.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos priežiūrą mokykloje Dalia Kukenė

2023 m. Pamoka „ Rūkymo poveikis sveikatai“

 

Sausio mėnesį Pakuonio pagrindinės mokyklos 5-9 klasių mokiniams vyko užsiėmimai, skirti rūkymo prevencijai. Paauglystė tas laikotarpis, kai daugelis išbando rūkymą ir gal net paauglystės metu įgyja įprotį rūkyti. Yra labai daug paaugliams prieinamų rūkyti priemonių, pradedant nuo įvairių formų tabako ir daugeliui žinomos „žolės“, bet taip pat ir įvairiomis cheminėmis medžiagomis apdorotos marihuanos produkcijos. Jaunam žmogui priklausomybė nuo nikotino išsivysto greičiau nei suaugusiajam. Jauno žmogaus organizme priklausomybė nuo nikotino gali išsivystyti per kelias savaites, net tada, kuomet surūkomos tik kelios cigaretės per dieną.

Užsiėmimo metu diskutavome apie įvairias rūkymo priežastis ir žalingas  pasekmes sveikatai. Žiūrėjome vaizdinę medžiagą ir nagrinėjome kokios kenksmingos  medžiagos įeina į  cigarečių sudėtį. Ieškojome atsakymų kokios prevencinės priemonės, padėtų išvengti priklausomybės nuo nikotino.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos priežiūrą mokykloje Dalia Kukenė

2022 m. Pamoka “Pasaulinės AIDS dienos paminėjimas”

 

Gruodžio 1-oji Pasaulinė AIDS diena. Šią datą paminėjome su Prienų raj. Pakuonio pagrindinės mokyklos 7-9 klasių mokiniais, žaisdami protmūšį. Renginio tikslas – priminti mokiniams apie egzistuojančią AIDS problemą, apie žmogaus imunodeficito virusą (ŽIV), jo plitimo būdus, prevenciją, gydymo metodus, mokslo naujienas ŽIV ir AIDS srityse. Komandos  geriausiai pademonstravusios žinias, gavo prizus.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Dalia Kukenė

2022 m. Pamoka „ Kaip sumažinti žiemos traumų riziką“

 

Gruodžio mėnesį Prienų raj. Pakuonio pagrindinėje mokykloje su ikimokyklinukais ir 1- 4 klasių mokiniais kalbėjomės apie  žiemos pramogas ir traumų riziką. Kadangi iškritus pirmam sniegui mokiniai skuba juo pasimėgauti, todėl būtina prisiminti apie svarbiausius dalykus pramogaujant, kad išvengtume skaudžių pasekmių. Žiūrėjome Ugniagesių gelbėtojų mokyklos sukurtą mokomąjį filmą „ Žiemos pavojai“, kuriame buvo išsamiai paaiškinta, kaip saugiai elgtis ant ledo, kokie tyko kiti su žiemos pramogomis susiję pavojai. Aptarėme kaip apsisaugoti nuo šalčio esant žvarbioms oro sąlygos, kaip elgtis jeigu vis tik  patyrėme traumą. Diskutavome ir apie atsakingą elgesį šventiniu periodu su fejerverkais, kad išvengtume sužalojimų.

Mokiniai po  diskusijų patvirtino,  kad atsakingas elgesys padeda išvengti traumų ir leidžia saugiai mėgautis žiemos pramogomis.

 

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Dalia Kukenė

2022 m. Pamoka „ Lyčių skirtumai – savęs pažinimas“

 

Prienų raj. Pakuonio  pagrindinėje mokykloje  1-9  kl. mokiniams  lapkričio mėnesį, buvo vedamos pamokos apie lytinį ugdymą. Pamokų metu su mokiniais aiškinomės apie lyčių panašumus ir skirtumus, kokius skirtingus pomėgius turi berniukai ir mergaitės. Mokėmės suvokti  kaip augant keičiasi mūsų kūnas, kuris kartais kelia daug klausimų ir ne visada mokiniai  gauna atsakymus iš tėvelių , dažnai informacijos jiems rūpimais klausimais ieško interneto platybėse. O tikrai svarbu suprasti apie būsimus ir esamus  kūno pokyčius, kurie priklausomai nuo mergaičių ir berniukų  brandos etapų kiekvienam gali sukelti skirtingus pojūčius, su kuriais iš anksto  susipažinus, lengviau juos priimti. Akcentavome, kad būtina saugoti savo kūną, kad be mūsų sutikimo niekas neturi teisės jo liesti ir apžiūrėti, nebent turėtume sveikatos problemų ir reikėtų gydytojo konsultacijos. Kalbėjomės apie tai, kad  turime būti atsargūs ir žinoti kaip apginti savo kūną, sakydami  STOP mums nepriimtinam kito asmens elgesiui. Žinoti kur tokiais atvejais kreiptis pagalbos ir turėti galimybę mums rūpimais klausimais pasikalbėti su suaugusiuoju kuriuo pasitikime.

Mokiniams buvo rodomi Sveikatos mokymo  ir ligų prevencijos centro paruošti   edukaciniai filmukai, parengti pagal skirtingus amžiaus tarpsnius tikimės, kad mokiniai įsisavino   informaciją ir  pagilino žinias lytiškumo suvokimo klausimais.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Dalia Kukenė

2022 m. Pamoka  „ Kas mums padeda išvengti užkrečiamųjų ligų“

 

Lapkričio mėnesį Prienų raj. Pakuonio pagrindinės mokyklos ikimokyklinio amžiaus ugdytiniams  ir pradinių klasių mokinukams  vyko pamokėlės  apie užkrečiamąsias ligas ir jų prevenciją. Su vaikučiais aptarėme, kokios ligos dažniausiai mus užklumpa šaltuoju sezonu, kuomet atšąla oras ir mūsų organizmas gaudamas mažiau natūralių vitaminų ir saulės pasidaro neatsparus įvairiems virusams ir bakterijoms.  Žiūrėjome edukacinį filmuką apie virusus, sužinojome kokiais būdais jie plinta  ir dauginasi,  kaip užkrečia žmones. Prisiminėme ir pasikartojome kad pagrindinė mūsų organizmą nuo mikroorganizmų sauganti profilaktikos priemonė yra dažnas  rankų plovimas. O, kad  įdomiau būtų plautis rankas žiūrėjome edukacinį filmuką ir bandėme atkartoti rankų  judesius su žaisminga dainele. Taip pat neužmiršome pakalbėti apie  čiaudėjimo ir kosėjimo taisykles, kad būtina prisidengti burną ir nosį, nes lašeliuose esantys virusai oro keliu gali toli nukeliauti ir užkrėsti šalia esančius draugus.

Pamokėlių metu įsitikinome, kad patys  galime stabdyti įvairių  virusų plitimą, taisyklingai laikydamiesi rankų higienos, bei čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Dalia Kukenė

2022 m. Pamoka  „ Sveikus dantukus turiu – laimingas esu“

 

Spalio mėnesį  Prienų  raj.  Pakuonio pagrindinėje mokykloje ir ikimokyklinio ugdymo skyriuje vaikams buvo  vedamos pamokėlės  apie burnos higieną ir dantukų priežiūrą. Susipažinome  kiek dantų turi žmogus, iš ko jie sudaryti, kokios skiriamos dantų rūšys, kokios jų funkcijos, kaip kinta dantys bėgant laikui, jų priežiūra. Pamokėlių metu buvo akcentuojami pagrindiniai veiksniai, lemiantys taisyklingą dantų ir burnos priežiūrą. Kalbėjomės apie saldumynų įtaką , vaisių ir daržovių naudą, tinkamą dantų  valymo priemonių pasirinkimą ir taisyklingus  higienos įpročius.

Pamokėlių metu vaikai noriai atsakinėjo į klausimus, patys dalijosi savo patirtimi, kaip reikia valyti dantukus, kokį maistą valgyti, kad dantukai būtų sveiki.

Tikimės, kad pamokėlių metu gauta informacija padės formuoti teisingus burnos higienos įpročius bei motyvuoti vaikus valyti dantis.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Dalia Kukenė

Pamoka „ Asmens higiena ir ligų sukėlėjai“

Prienų raj. Pakuonio pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikučiams  vyko pamokėlė apie asmens higieną ir ligos sukėlėjus. Šios pamokėlės metu ypatingą dėmesį skyrėme rankų higienai. Kalbėjomės kiek per nešvarias rankas į mūsų organizmą patenka mikroorganizmų, kurie gali sukelti įvairias ligas. Akcentavome, kada ir kaip dažnai reikia plauti rankas, kad jos būtų švarios. Tikrinome rankų švarą, pasitelkdami specialius šviesą atspindinčius miltelius ir neoninį šviestuvą, pasirodo kad daugumos vaikučių rankos buvo nešvarios. Tuomet pasikartojome ir užtvirtinome pagrindinius  rankų plovimo žingsnius. Pažiūrėjome edukacinius filmukus apie tai kas nutinka neplautoms rankoms ir kaip mikrobai bijo švarių rankų.

Pamokėlės metu paaiškėjo, kad daugiausia ligos sukėlėjų mes perduodame per nešvarias rankas, todėl rankų higienai turime skirti didelį dėmesį, kad  būtume sveikesni.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Dalia Kukenė

2022 M. Praktinis užsiėmimas „ Pirmosios pagalbos mokymai“

Pakuonio ir Skriaudžių pagrindinės mokyklos pradinukams, taip pat  Prienų lopšelio – darželio „Gintarėlis“ vaikučiams, visuomenės sveikatos specialistė vedė pirmos pagalbos pamokėles. Vaikai buvo mokomi praktinių pagalbos veiksmų. Jiems buvo aiškinama kaip elgtis atsitikus nelaimei, kur skambinti, kokius pirmos pagalbos veiksmus vaikai galėtų atlikti, kol atvyks medikai. Išklausę instruktažą mokiniai savarankiškai bandė patys atlikti krūtinės ląstos paspaudimus. Aptarėme tokius klausimus, kaip elgtis esant kaulų lūžiams, kaip juos  imobilizuoti, sužeistų galūnių tvarstymą, kaip padėti užspringusiam žmogui.

Tikime, kad  įgytos pirmosios pagalbos teikimo žinios ir įgūdžiai vaikams padės suvokti savisaugos ir atsakomybės už save ir kitus pojūtį.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Dalia Kukenė

Pamoka  „Saugus elgesys prie vandens telkinių ir vandenyje“

Artėjant vasaros sezonui,  aktualu prisiminti ir pasikartoti saugaus elgesio vandenyje  taisykles. Tai ypač svarbu vaikams, kurie mėgsta maudynes, poilsiaujant ir pramogaujant prie vandens telkinių. Pakuonio pagrindinės mokyklos 1- 4 klasių mokiniams buvo rodomas edukacinis filmukas, kuriame buvo akcentuojamos  saugaus elgesio taisyklės prie  vandens ir vandenyje. Taip pat visuomenės sveikatos specialistė   kalbėjo apie maudymosi ypatumus  ežere, upėje ir jūroje. Su mokiniais diskutavome apie vandenyje tykančius pavojus, kaip išvengti sužalojimų ir saugiai maudytis, kad išvengtume skendimo, kaip padėti skęstančiam žmogui.

Po diskusijų padarėme išvadas, kad svarbiausias tikslas, kuo anksčiau išmokti plaukti, kad galėtume saugiai mėgautis vandens pramogomis.  Vaikai vieningai pritarė, kad geriausia mokymosi plaukti vieta yra – baseinas, nes  vaikus moko plaukti patyrę treneriai. Svarbiausia, kad  išmokę plaukti ir laikydamiesi saugaus elgesio taisyklių vandenyje, išvengsime skaudžių pasekmių.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Dalia Kukenė

2020 M. LAPKRIČIO MĖN. PAMOKA – PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „SVEIKI DANTUKAI“

2020 m. lapkričio 4 d. Prienų r. Pakuonio pagrindinės mokyklos 1 klasės mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės rengtame praktiniame užsiėmime „Sveiki dantukai“. Vaikai mokėsi taisyklingos dantų priežiūros pagrindų bei patys išbandė įgūdžius valant dantis muliažui – krokodilui. Užsiėmimo pabaigoje visi užduotis atlikę dalyviai gavo dovanėles.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Gintarė Meškauskė

2020 M. LAPKRIČIO MĖN. PAMOKA – PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „SVEIKI DANTUKAI“

2020 m. lapkričio 4 d. Prienų r. Pakuonio pagrindinės mokyklos ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės rengtuose praktiniuose užsiėmimuose „Sveiki dantukai“. Vaikai žiūrėjo filmukus apie taisyklingą dantų priežiūrą bei patys išbandė įgūdžius valant dantis muliažui – krokodilui. Visi užduotis atlikę dalyviai gavo dovanėles – dantų šepetėlius.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Gintarė Meškauskė

2020 M. LAPKRIČIO MĖN. STRAIPSNIS „STIPRINKIME IMUNITETĄ“

Prienų r. Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos specialistė mokyklos bendruomenei paruošė stendą „Stiprinkime savo imunitetą“.

Imunitetas – tai žmogaus organizmo gebėjimas apsisaugoti nuo visko, kas jam genetiškai nepriimtina: nuo mikroorganizmų, virusų, parazitų, persodintų svetimų audinių, ląstelių, baltymų bei kitų genetiškai svetimų medžiagų. Pastebėta, kad žmonių imuninė sistema ypač susilpnėja žiemą ir pavasarį.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Gintarė Meškauskė

2020 M. STENDAS „RŪKAI – SAVE ŽUDAI!“

Minint pasaulinę dieną be tabako Prienų r. Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos  specialistė parengė stendą „Rūkai – save žudai!“. Rūkymas – medžiagos deginimas ir išskiriamų dūmų įkvėpimas. Plaučiuose iš dūmų į kraują efektyviai perduodamos narkotinės arba psichotropinės medžiagos. XXI amžiaus pradžioje tabako rūkymas yra labiausiai paplitusi priklausomybės liga. Daugelyje šalių tabako rūkymas yra viena iš pagrindinių mirčių priežasčių!

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Gintarė Meškauskė

2020 M. SPALIO MĖN. STENDAS „PUSRYČIAI – SVARBIAUSIAS DIENOS VALGIS?“

Minint tarptautinę maisto dieną, Prienų r. Pakuonio pagrindinėje mokykloje buvo parengtas stendas „Pusryčiai – svarbiausias dienos valgis“. Ir mokslininkai, ir gydytojai vieningai sutaria, kad pusryčiai – svarbiausias dienos valgis ir pusryčiauti yra būtina . Pusryčiai: paruošia organizmą fizinei ir protinei veiklai; aprūpina energija; apsaugo nuo persivalgymo; padeda susikaupti; mažina stresą.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Gintarė Meškauskė

2020 M. SPALIO MĖN. STENDAS „AR ŽINAI, KAS YRA DEPRESIJA?“

Minint Europos depresijos dieną, Prienų r. Pakuonio pagrindinėje mokykloje buvo parengtas stendas „Ar žinai, kas yra depresija?“. Depresija – tai ne tik bloga nuotaika ar nusiminimas, tai kūno ir sielos liga, kuri diena iš dienos veikia mintis, jausmus, fizinę sveikatą ir elgseną. Depresija laikoma vienu dažniausių psichikos sveikatos sutrikimų. Ja gali susirgti kiekvienas – neturi reikšmės nei išsilavinimas, nei socialinė padėtis, nei lytis ar amžius.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Gintarė Meškauskė

2020 M. SPALIO MĖN. STRAIPSNIS „SVEIKA MITYBA – GEROS SVEIKATOS PAGRINDAS“

Minint tarptautinę maisto dieną, Prienų r. Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos specialistė parengė straipsnį „Sveika mityba – geros sveikatos pagrindas“. Mityba – vienas iš pagrindinių gyvensenos veiksnių, turinčių įtakos žmogaus sveikatai. Subalansuota mityba yra tokia, kuomet organizmas gauna visas jam reikalingas maistines medžiagas – baltymus, angliavandenius, riebalus, mineralus, vitaminus bei vandenį ir energiją idealiam svoriui palaikyti.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Gintarė Meškauskė

2020 M. SPALIO MĖN. ASMENS HIGIENOS IR ŠVAROS PATIKRINIMO PROCEDŪRA

2020 m. spalio 14 d. Prienų r. Pakuonio pagrindinėje mokykloje pradinių klasių mokiniams buvo patikrinta asmens higiena ir švara. Vaikams taip pat buvo priminta apie asmens higienos bei rankų plovimo svarbą ir naudą įvairių ligų prevencijai.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Gintarė Meškauskė

2020 M. SPALIO MĖN. PAMOKA – PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „STIPRUS IR SVEIKAS VAIKAS“

2020 m. spalio 14 d.. Prienų r. Pakuonio pagrindinėje mokykloje dirbanti visuomenės sveikatos specialistė 1 klasės mokiniams vedė pamoką – praktinį užsiėmimą „Stiprus ir sveikas vaikas“. Pamokos metu mokiniai buvo supažindinti su sveika gyvensena, sveikos mitybos bei fizinio aktyvumo nauda, kartu su visuomenės sveikatos specialiste svėrė ir vertino savo kuprinių svorį.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Gintarė Meškauskė

2020 M. RUGSĖJO MĖN. STENDAS „TINKAMA KUPRINĖ – SVEIKA NUGARA“

Prasidedant naujiems mokslo metams, Prienų r. Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos specialistė paruošė stendą „Tinkama kuprinė – sveika nugara“, kuriame pateikė informaciją, kaip teisingai pasirinkti ir nešioti kuprinę bei skatino mokinius atkreipti dėmesį į savo laikyseną. Mokyklinė kuprinė – vienas svarbiausių mokinio atributų, tačiau svarbu atminti, kad kuprinė turi būti ne vien graži, bet kartu ir tinkamai parinkta bei taisyklingai nešiojama. Nuo kasdienio kuprinės nešiojimo priklausys, kaip formuosis laikysena ar neatsiras kaklo, nugaros skausmų ar pasunkėjusio kvėpavimo.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Gintarė Meškauskė

2020 M. RUGSĖJO MĖN. STRAIPSNIS „KAIP Į MOKYKLĄ ATVYKTI SAUGIAI“

Rugsėjo mėn. Prienų r. Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos specialistė mokyklos bendruomenei parengė straipsnį „Kaip į mokyklą atvykti saugiai“, kuriame priminė saugaus eismo svarbą bei važiavimo dviračiu pagrindines taisykles.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Gintarė Meškauskė

2020 M. RUGSĖJO MĖN. KUPRINIŲ SVĖRIMO AKCIJA

2020 m. rugsėjo mėn. Prienų r. Pakuonio pagrindinėje mokykloje dirbanti visuomenės sveikatos specialistė vykdė kuprinių svėrimo akciją 4 klasės mokiniams. Akcijos metu buvo sveriamos mokinių kuprinės, vertinamas jų ir mokinių svorio santykis.

Rekomenduojama, kad pilna mokyklinė kuprinė svertų apie 10 proc. mokinio kūno masės svorio ir neviršytų 15 proc.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Gintarė Meškauskė

2020 M.  STENDAS  „PERŠALIMAS AR GRIPAS“

     Sausio  22 dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė parengė stendą apie viršutinių kvėpavimo takų ligas, kaip nuo jų apsisaugoti,  kaip atskirti peršalimą nuo gripo.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2020 M.  STRAIPSNIS  „PERŠALIMAS AR GRIPAS“

    Sausio  22 dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė parengė straipsnį apie viršutinių kvėpavimo takų ligas, kaip nuo jų apsisaugoti,  kaip atskirti peršalimą nuo gripo.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

PRIENŲ RAJONO  PAKUONIO PAGRINDINĖS MOKYKLOS

IKIMOKYKLINIO UGDYMO SKYRIUS

2020 M.  STENDAS  „PERŠALIMAS AR GRIPAS“

      Sausio 22  dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė parengė stendą „Boružiukų“ grupėje apie viršutinių kvėpavimo takų ligas, kaip nuo jų apsisaugoti,  kaip atskirti peršalimą nuo gripo.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M.  STENDAS  „PLAUNU RANKAS – NUPLAUNU LIGAS“

      Gruodžio  4 dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė parengė stendą apie rankų higieną, kaip vieną pagrindinių priemonių siekiant apsisaugoti nuo užkrečiamų ligų.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M.  PLAKATAS „KĄ DARYTI JEIGU VAIKAS UŽSIKRĖTĖ UTĖLĖMIS“

     Gruodžio 11 dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė pasidalino plakatu ir informacija tėveliams, kaip elgtis jeigu vaikas užsikrėtė utėlėmis.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M.  STRAIPSNIS  „PLAUNU RANKAS – NUPLAUNU LIGAS“

       Gruodžio  11 dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė parengė straipsnį apie rankų higieną, kaip vieną pagrindinių priemonių siekiant apsisaugoti nuo užkrečiamų ligų.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M.  PAMOKA „VISKAS APIE ANTIBIOTIKUS“

     Gruodžio 11 dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vedė pamoką  9 klasės mokiniams apie antibiotikų vartojimą, bakterijų atsparumą antibiotikams,  kuomet vartojami antibiotikai ir ką jie veikia.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

 2019 M.  PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „TINKAMA BURNOS HIGIENA – KELIAS Į SVEIKĄ ŠYPSENĄ“

     Gruodžio 18 dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vedė pamoką  1 klasės mokiniams apie tinkamą burnos higieną, kaip prižiūrėti, kokį maistą derėtų rinktis, o kokio atsisakyti.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M.  PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „PALINKĖK VISIEMS SVEIKATOS“

     Gruodžio 18 dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vedė pamoką – praktinį užsiėmimą 5,8,9 klasės mokiniams. Užsiėmimo metu mokiniai diskutavo kas yra sveikata, kūrė kalėdinius atvirukus, kuriuose linkėjo artimiesiems sveikatos.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

PRIENŲ RAJONO  PAKUONIO PAGRINDINĖS MOKYKLOS

IKIMOKYKLINIO UGDYMO SKYRIUS

2019 M.  PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS  „BŪSIU SVEIKAS. PLAUNU RANKELES“

      Gruodžio 11  dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vedė praktinį užsiėmimą „Boružiukų“ grupei apie rankų higieną kaip pagrindinę profilaktinę priemonę siekiant apsisaugoti nuo užkrečiamųjų ligų. Užsiėmimo metu vaikai mokėsi kaip taisyklingai reikia plauti rankas.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M.  PLAKATAS  „PASVEIK BE ANTIBIOTIKŲ“

      Gruodžio 11  dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė iškabino plakatą „Boružiukų“ grupėje apie antibiotikų vartojimą.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M.  STENDAS  „PSICHINĖ SVEIKATA“

    Lapkričio  6 dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė parengė stendą apie psichinę sveikatą šaltuoju metų laiku, sezoninę depresiją ir patarimus kaip elgtis, kad nuotaika nebūtų tokia prislėgta, bei kokius simptomus pajutus kreiptis į specialistą.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M.  PLAKATAS „PASVEIK BE ANTIBIOTIKŲ“

      Lapkričio 6 dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė pasidalino plakatu pradinių klasių korpuse apie antibiotikų vartojimą susirgus.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M.  KRYŽIAŽODŽIŲ KONKURSAS „KAS DEDASI MANO GALVOJE“

     Lapkričio 20 dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė paskelbė  kryžiažodžių konkursą 8-9-10 klasės mokiniams apie psichinę sveikatą, miego, laimės, streso hormonus ir kitus mūsų galvoje vykstančius dalykus.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M.  PAMOKA – PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS  „CIGAREČIŲ SUDĖTIS“

2019 m.  lapkričio  27 dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vedė pamokas – praktinius užsiėmimus 6,7,8,9,10 klasių mokiniams apie tabako ir elektroninių cigarečių cheminę sudėtį, žalą sveikatai.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

PRIENŲ RAJONO  PAKUONIO PAGRINDINĖS MOKYKLOS

IKIMOKYKLINIO UGDYMO SKYRIUS

2019 M.  PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS  „KAS MANO LĖKŠTĖJE“

     Lapkričio  6 dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vedė praktinį užsiėmimą „Boružiukų“ grupei apie sveiką mitybą, vaisius ir daržoves kuriuos reikia valgyti kasdien.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M.  RENGINYS  „RUDENĖLIO ŠVENTĖ“

      Spalio 2 dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vedė renginį  ikimokyklinio ugdymo skyriui ir pradinių klasių mokiniams „Rudenėlio šventė“ kurio metu  pradinių klasių  mokinai kartu su tėveliais, susibūrė į komandas, išsirinko kapitonus ir kiekviena komanda turėjo susikurti su sveikata susijusį pavadinimą, šūkį ir sukurti plakatą kuriame atsispindėtų sveikatai poveikį darantys veiksniai. Renginio metu vaikai šoko, žaidė įvairius žaidimus ir mynė mįsles susijusias su vaisiais ir daržovėmis.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M.  STENDAS „ARBATA IR SVEIKATA“

     Spalio 9 dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė parengė stendą Arbata ir sveikata“, kuriame pateiktos viso pasaulio mokslininkų tyrimų išvados apie tai kaip kokia arbata įtakoja mūsų sveikatą.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M.  STRAIPSNIS „ARBATA IR SVEIKATA“

Spalio 9 dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė pasidalino straipsniu apie arbatą, jos rūšis, gydomąsias savybes, poveikį žmogaus sveikatai.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M.  PLAKATAS „UŽDENK SAVO KOSULĮ“

    Spalio 9 dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė  1 klasėje iškabino plakatą apie taisyklingą kosėjimą, aptarė su vaikais, kodėl reikia taisyklingai kosėti ir kaip tai daryti.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M.  PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „ŠVARIŲ RANKŲ ŠOKIS“

     Spalio 9 dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė darė akciją „Švarių rankų šokis“  1, 3  klasėse, kurioje mokiniai gavo rankų plovimo dienoraščius. Spalio 23 dienoraščių pildymo aptarimas, vaikų pastabos, kodėl reikia plauti.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M.  PAMOKA  „VISKAS APIE ASMENS HIGIENĄ“

     Spalio 23 dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vedė pamoka – praktinį užsiėmimą 6-7 klasių mokiniams apie asmens higieną, mokiniai darė praktines užduotis.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M.  STENDAS „MANO KUPRINĖ“

     Rugsėjo 4  dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė parengė stendą apie vaikų kuprinių saugos reikalavimus.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M.  STRAIPSNIS „TYMAI“

     Rugsėjo 4  dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė pasidalino straipsniu mokyklos interneto svetainėje apie Tymus.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M.  STRAIPSNIS „TUBERKULINO TESTAS“

    Rugsėjo 4  dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė pasidalino straipsniu mokyklos interneto svetainėje apie tuberkulino testą.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M.  PLAKATAS „RAKTO SKYLUTĖ“

    Rugsėjo 11  dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė mokykloje iškabino plakatus „Rakto skylutė“.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M.  PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „KUPRINĖS DIETA“

     Rugsėjo 11  dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė svėrė 1-4 klasių mokinių kuprines, tikrino ar visi mokiniai segi atšvaitus, ar taisyklingai nešioja savo kuprines.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M.  PAMOKA – PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „JUDUMO SAVAITEI PAMINĖTI“

      Rugsėjo 18  dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vedė pamoka – praktinį užsiėmimą 1-4 klasių mokiniams judumo savaitei paminėti, kurios metu vaikai rungėsi sporto rungtyse, šoko zumbą.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

 2019 M.  SKRAJUTĖS „KUPRINĖS DIETA“

     Rugsėjo 18  dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė išdalino priminimus 1-4 klasių mokinių tėveliams apie saugios kuprinės reikalavimus, vaikų kuprinių svėrimo akcijos rezultatais, bei patarimais.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M.  AKCIJA „RUGSĖJĮ AŠ“

     Rugsėjo 25  dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vykdė tarp akciją 5, 9, 10 klasių mokinių, kurioje vaikams buvo dalijami pamokų tvarkaraščiai,  kalbamasi apie laiko planavimą,  rugsėjo mėnesio planus, metų siekius ir naujus tikslus.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M.  PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „ASMENS HIGIENA “

  Birželio 5 dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vedė praktinį užsiėmimą priešmokyklinio ugdymo grupei apie asmens higieną.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M.  PAMOKA -PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „ENERGINGAS IR GEROS NUOTAIKOS – FIZINIO AKTYVUMO DĖKA“

  Birželio 5 dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vedė pamoką 3 klasės mokiniams apie fizinio aktyvumo naudą žmogaus sveikatai.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M.  PAMOKA – PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „BŪK SAUGUS VASARĄ“

  Birželio 5 dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vedė pamoką  7 ir 8 klasės mokiniams apie vasaros pavojus,  pirmąją pagalbą  patyrus šilumos smūgį, įkandus erkei ar skendus, bei ką daryti siekiant  išvengti pavojų.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M. STENDAS ,,BŪK SAUGUS VASARĄ“

   Birželio 5  dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė parengė stendą ir straipsnį apie vasaros pavojus į ką derėtų atkreipti dėmesį.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

 2019 M.  KNYGELĖ – SKRAJUTĖS  „SVEIKATOS PRIEŽIŪRA LIETUVOJE“

  Birželio 18  dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė mokytojų kambaryje supažindino mokyklos personalą su Lietuvos sveikatos priežiūra, privalomuoju sveikatos draudimu, Europos sveikatos draudimo kortele, bei Lietuvoje vykdomomis prevencinėmis programomis.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M.  PAMOKA – PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „ATEITIS BE CUKRAUS“

   Gegužės 8  dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vedė pamoką  2 klasės mokiniams apie jų suvartojimą cukrų, mitybos racioną, maisto sudėtį, cukraus kiekį ir kitą aktualią medžiagą.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M.  PAMOKA – PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „CUKRUS REIKALINGAS AR ŽALINGAS“

  Gegužės 8  dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vedė pamoką 5-6 klasių mokiniams apie jų suvartojimą cukrų, mitybos racioną,  bei kaip maitintis sveikai.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M.  PAMOKA – PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „PAJUDĖK – KOJŲ NEGAILĖK“

  Gegužės 15  dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vedė pamoką  3 klasės mokiniams apie fizinio aktyvumo naudą sveikatai.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M.  PAMOKA – PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „PSCHOTROPINĖS MEDŽIAGOS – GERIAU NEBANDYK“

  Gegužės 15  dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vedė pamoką  7 klasės mokiniams apie psichoaktyvių medžiagų vartojimą, priklausomybes ir poveikį žmogaus sveikatai.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M.  STENDAS ,,PAJUDĖK”

 Gegužės 15  dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė parengė stendą apie judėjimo naudą žmogaus sveikatai.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M. STRAIPSNIS ,,KODĖL REIKIA JUDĖTI”

Gegužės 22  dieną Prienų rajono Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė parengė straipsnį apie judėjimo naudą žmogaus sveikatai.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M. PASKAITA – PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „PASITIKIME PAVASARĮ

SVEIKI IR STIPRŪS“ 

    Prienų r. Pakuonio pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriuje vyko užsiėmimas ,,Pasitikime pavasarį sveiki ir stiprūs“. Vaikučiams buvo pasakojama, kaip apsisaugoti nuo užkrečiamųjų ligų bei kokiais būdais stiprinti imuninę sistemą, kad kuo rečiau susirgtume. Aptarėme sveikos mitybos taisykles, pagrindinius grūdinimosi elementus, sužinojome kaip mankštintis, kad išliktume stiprūs. Taip pat neužmiršome pasikartoti, kad tiek rankų, tiek viso kūno higiena vaidina reikšmingą vaidmenį siekiant išlikti sveikais. Užsiėmimo pabaigoje vaikai atliko užduotėles – spalvino bakterijas, virusus. Už turimas žinias mažieji buvo apdovanoti.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti mokinių sveikatos priežiūrą

Vaida Lazauskienė

 

2019 M. PASKAITA, FILMUKŲ PERŽIŪRA „VANDENY BŪK ATSARGUS, TU – NE ŽUVIS,

O TIK ŽMOGUS!“

   Įsitvirtinus šaltiems žiemiškiems orams, nemažai vaikų renkasi aktyvias pramogas ant užšalusių vandens telkinių. Dauguma pramogautojų ant ledo jaučiasi saugūs, tačiau būtina tiek vaikams, tiek suaugusiems priminti, kad ledas gali būti klastingas ir pavojingas, tad lipant ant jo reikia būti ypač budriems ir atsargiems.

Sausio 22 d., Prienų r. Pakuonio pagrindinės mokyklos, 5 klasių mokiniams vyko prevencinė paskaita, mokomųjų filmukų peržiūra tema ,,Vandeny būk atsargus, tu – ne žuvis, o tik žmogus!“. Mokiniai buvo supažindinami su saugumo ant ledo taisyklėmis, pirmosios pagalbos teikimu įlūžus į ledinį vandenį. Peržvelgėme mokomuosius filmukus, kurie dar aiškiau parodė, kaip tikslingai turėtumėme elgtis ekstremalioje situacijoje.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti mokinių sveikatos priežiūrą

Vaida Lazauskienė

2019 M. PASKAITA, FILMUKŲ PERŽIŪRA „TABAKO POVEIKIS JAUNAM ORGANIZMUI“

 

     Sausio mėnesį, Prienų r. Pakuonio pagrindinėje mokykloje, 5 klasės mokiniams vyko žalingų įpročių prevencijai skirta paskaita, mokomųjų filmukų peržiūra tema ,,Tabako poveikis jaunam organizmui“. Drąsiai diskutavome apie žalingų įpročių žalą bei kaip padėti sau bei artimiesiems siekiantiems atsikratyti priklausomybės nuo tabako. Užsiėmimo metu apžiūrėjome mokomąsias priemones: cigaretę, su jos viduje pavaizduota sudėtimi, rūkančiojo bei nerūkančiojo plaučius ir dervas, kurios kaupiasi rūkoriaus plaučiuose. Mokiniams didelį įspūdį paliko mokomosios priemonės, jų dėka, jie galėjo aiškiau įsivaizduoti, kokia žala daroma žmogaus organizmui, kuris vartoja tabako gaminius.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti mokinių sveikatos priežiūrą

Vaida Lazauskienė

2018 M. PROTŲ MŪŠIS ,,AIDS: GERIAU ŽINOTI 2018“

      Gruodžio 1 d. yra minima pasaulinė AIDS diena. Šios iniciatyvos tikslas – supažindinti mokinius ne tik su AIDS problema, bet ir su užsikrėtimo bei apsisaugojimo nuo šios ligos būdais. Pirmasis, užsikrėtęs ŽIV asmuo, Lietuvoje buvo jūreivis iš Klaipėdos (1988 m.). Tuomet Lietuvoje dar nebuvo įmanoma atlikti tikslių laboratorinių tyrimų ŽIV infekcijai nustatyti, todėl ligonio kraujo mėginys buvo išsiųstas ištirti į Maskvos Virusologijos institutą, kur, dalyvaujant tuometiniam aspirantūros studentui, gyd. Sauliui Čaplinskui, patvirtinta, kad žmogus tikrai užsikrėtęs ŽIV. Iki 2018 metų sausio 1 d. Lietuvoje užregistruota 3012 ŽIV užsikrėtusių asmenų. Vyrų beveik 4 kartus daugiau nei moterų (2402 vyrų ir 610 moterų). Pagal ŽIV plitimo būdą, dauguma – 59 proc. (1785) asmenų užsikrėtė ŽIV vartodami švirkščiamuosius narkotikusUžkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC)  šiemet taip pat kvietė paminėti šią dieną ir savo žinias pasitikrinti protų mūšyje „AIDS: geriau žinoti 2018“. Prienų r. Pakuonio pagrindinė mokykla prisijungė prie iniciatyvos ir gruodžio 4 dieną organizavo protų mūšį. Socialinė pedagogė Renata Bingelienė ir visuomenės sveikatos specialistė Vaida Lazauskienė supažindino mokinius su AIDS grėsmėmis ir sėkmingai vedė renginį. Protų mūšyje  dalyvavo 7 – 10 klasių mokiniai. Mokiniai buvo suskirstyti į tris komandas. Renginio metu buvo rodomos skaidrės su pateiktais klausimais, į kuriuos mokiniai turėjo rasti tinkamą atsakymą. Mokiniai tardamiesi tarpusavyje ieškojo atsakymų, taip pat turėjo galimybę po 1 kartą pasinaudoti mokytojos žiniomis bei internetu. Suskaičiavus balus, buvo įvardinta komanda nugalėtoja, kuri buvo apdovanota padėkos raštais bei dovanėlėmis.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti mokinių sveikatos priežiūrą

Vaida Lazauskienė

2018 M. PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „DANTUKŲ PRIEŽIŪROS ABC“

   Gruodžio 4, 11 d. Prienų r. Pakuonio pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo grupės bei 2 klasės vaikučiai buvo mokomi dantukų priežiūros pagrindų: žiūrėjo mokomuosius filmukus, aptarė dantų priežiūros taisykles ir praktiškai mokėsi taisyklingai valyti dantukus naudodami ,,Dantukų muliažą“. Specialistė taip pat priminė pagrindines sveikos mitybos taisykles, kurių laikymasis padėtų ilgiau dantukus išsaugoti sveikus.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti mokinių sveikatos priežiūrą

Vaida Lazauskienė

2018 M. STENDAS „JUDĖKIME DAUGIAU – GYVENKIME SVEIKIAU“

                  Minint judėjimo sveikatos labui dieną Prienų r. Pakuonio pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė mokyklos bendruomenei paruošė stendą „Judėkime daugiau – gyvenkime sveikiau”, kuriuo siekiama atkreipti mokinių ir mokyklos bendruomenės dėmesį į judėjimo naudą sveikatai, paskatinti rinktis įvairias fizinio aktyvumo veiklas bei išmokti įvertinti fizinio aktyvumo lygį.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Gintarė Meškauskė

2018 M. AKCIJA „PLAUNU, PLAUNU IR BAKTERIJAS APGAUNU“

                 Gegužės 5-oji kasmet minima, kaip Pasaulinė rankų higienos diena. Šia proga Prienų r. Pakuonio pagrindinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo grupės vaikai kartu su visuomenės sveikatos priežiūros specialiste prisiminė, kaip reikia taisyklingai plautis rankas bei kokių pagrindinių asmens higienos taisyklių reikia laikytis.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Gintarė Meškauskė

 

2018 M. STENDAS „STOP TRIUKŠMUI?“

                      Kiekvienais metais paskutinį balandžio mėnesio trečiadienį minima Tarptautinė triukšmo suvokimo diena, kuri skirta atkreipti visuomenės dėmesį į visiems aktualią triukšmo problemą ir skatinti tylesnių namų, tylesnių ugdymo įstaigų bei tylesnės poilsio aplinkos sukūrimą. Šia proga, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė mokyklos bendruomenei paruošė stendą „STOP triukšmui”, kuriame pateikė informaciją apie triukšmo žalą žmogui bei patarimus, kaip galima be triukšmo praleisti dieną mokykloje.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Gintarė Meškauskė

2018 M. PASKAITA „PAŽINK SAVE“

                  2018 m. balandžio 17 d. Prienų r. Pakuonio pagrindinės mokyklos 7-8 kl. mergaitės dalyvavo lektorės Linos Braukylienės paskaitoje „Pažink save“. Lytiškumas yra viena iš tų temų, kuria mūsų visuomenėje dar nėra įprasta atvirai kalbėti, tačiau tai daryti yra būtina. Lektorė atvirai ir aiškiai pristatė paskaitą šia subtilia tema, kurios mergaitės klausė ypač susidomėję.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Gintarė Meškauskė

Skip to content