Menu Close

Lopšelis/darželis „Saulutė“

2024 m. Kovo mėnesio veiklos

Prienų l/d ,,Saulutė“ vyko kovo 11 d. minėjimas. Su visuomenės sveikatos specialiste atlikome mankštą, apšilome, pasiruošėme, bėgimui.

Praktinio užsiėmimo ,,Pažink save” metu vaikai mokėsi pažinti kūno dalis, aiškinosi jų funkcijas žmogaus organizmui. Tyrinėjome kaulų, raumenų, virškinimo, širdies ir kraujagyslių, nervų, kvėpavimo sistemas. Vaikai dabar žinos, kad reikia saugoti savo kūno sveikatą.

,,Ežiukų“ ir ,,Voveriukų“ grupėse vyko praktiniai užsiėmimai vandens dienai paminėti. Vaikai apie vandenį sužinojo daug įdomių dalykų: kokį vandenį gerti yra sveika, kaip ir kodėl jį reikia taupyti, kiek vandens reikia išgerti per dieną, kad jie būtų sveiki ir kas atsitinka, jei vandens organizmui trūksta. Visi kartu pasigaminome sveiko vandens. Sveikas ir labai paprastas būdas paskaninti vandenį – įdėti uogų, vaisių ar žolelių. Vaikai sakė, kad labai skanus vanduo… ir net pakartojo…

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Monika Treigė

 

2023 m. Sveikos mitybos užsiėmimai

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Monika Treigė

2022 M. PAMOKA  „Pažinkime savo emocijas“

Lapkričio mėnesį Prienų lopšelyje-darželyje „Saulutė“ „Voveriukų“, „Ežiukų“ grupėse vyko pamokėlė „Pažinkime savo emocijas“. Visuomenės sveikatos specialistė supažindino vaikus su pagrindinėmis emocijomis, kurias kiekvienas iš mūsų jaučiame, pasakojo kad visos emocijos yra reikalingos, pabrėžė, jog nėra gerų ar blogų emocijų. Pamokėlės metu žaidėme edukacinį žaidimą „Zuikių miestas“, diskutavome kaip padėti zuikiui pakliuvusiam į nemalonią situaciją dėl skirtingų emocijų pasireiškimo, sportavome ir mokėmės kaip tinkamai reaguoti į atsiradusias situacijas savo gyvenime. Neretai jausdami tokias stiprias emocijas kaip pyktis, kartais galime netinkamai pasielgti, todėl svarbu mokėti savo pyktį suvaldyti ir tinkamai išreikšti. Užsiėmimo metu statėme „Emocijų bokštus“, aptardami situacijas, kaip vaikai ir suaugusieji jose jaučiasi, mokėmės įvardyti skirtingas emocijas. Atlikome pykčio valdymo pratimus: bandėme iškvėpuoti pyktį, suskaičiuoti iki penkių, ištrypti pyktį. Po praktinio užsiėmimo vaikai pritarė, kad dabar žinos kaip suvaldyti kilusį pyktį. Žiūrėjome edukacinį filmuką apie berniuką Emocijų, kuris pasakojo apie emocijų rūšis ir kodėl svarbu pažinti jas.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Eglė Orechovienė

2020 M. PAMOKA PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „EMOCIJOS KAIP JAS SUVALDYTI“

Vaikai darželyje patiria daug įvairių emocijų. Kai išgyvena džiugias emocijas – jaučiasi gerai. Tačiau vaikai išgyvena ir kitus jausmus – pyktį, liūdesį, išgąstį, nusivylimą…. Emocijų slėpimas ir užgniaužimas savyje gali neigiamai paveikti vaiko ir kitų psichinę sveikatą.

Prienų darželyje – lopšelyje „Saulutė“ spalio 2 d.  vyko pamokėlė apie emocijas ir jausmus ir kaip juos suvaldyti. Kalbėjome diskutavome apie emocijas, paveikslėlių pagalba atpažinome kokios pagrindinės emocijos. Darėme „emocijų medį“ , į kurį vaikai klijavo pasirinktus emocijų veidukus, gavosi „Laimingas medis“, o nelabai geras emocijas įdėjome į maišelį, kad kuo rečiau jos užkluptų vaikus. Kalbėjome kaip pasirodžius pykčiui, liūdesiui ir kt. nusiraminti, apie tai pasakyti suaugusiam ar draugui, atsiprašyti, suskaičiuoti iki dešimt, pakvėpuoti. Užsiėmimo pabaigoje vaikai gavo po emocijų balioną.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Monika Treigė

2020 M. PAMOKA PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „ŠVARIOS RANKELĖS“

Dauguma ant mūsų rankų odos besidauginančių mikroorganizmų yra labai pavojingi sveikatai, nes gali sukelti sunkias ligas. Geriausias būdas jų išvengti – tinkama rankų higiena.

Dėl netinkamos rankų higienos ir prastų rankų plovimo įgūdžių galima susirgti įvairiomis ligomis, tokiomis kaip salmoneliozė, virusinis hepatitas A, rotavirusinė liga ir kitomis. „Vaikai, žaisdami kačių, šunų išmatomis užterštose smėlio dėžėse, ir neplaudami rankų, nesunkiai gali užsikrėsti echinokokoze, toksoplazmoze bei kitomis parazitinėmis užkrečiamosiomis ligomis. Kadangi nuo daugelio užkrečiamųjų ligų (ypač žarnyno infekcijų) skiepų nėra, švarios rankos yra pagrindinė profilaktikos priemonė“.

Rankų plovimas muilu ir vandeniu yra vienas pigiausių ir efektyviausių būdų apsisaugoti nuo šių ligų, nes plaunant rankas su muilu nuo jų pašalinama apie 90 proc. žmogaus sveikatai pavojingų bakterijų ir virusų, kurie, mokslininkų atliktų tyrimų duomenimis, ant rankų odos gali išgyventi gana ilgą laiką, pavyzdžiui, žarninės lazdelės (E. coli) apie 1 val. 30 min., auksinis stafilokokas (S. aureus) – 2 val. 30 min., rotavirusas – 4 val. 20 min.

Prienų lopšelyje darželyje „Saulutė“ vyko pamokėlės „Švarios rankelės“. Žiūrėjome kaip atrodo įvairūs virusai ir bakterijos, kalbėjome kada  reikia rankas plauti, aiškinosi, kad labai svarbu maistą valgyti švariomis rankomis, taip pat labai svarbu gerai nuplauti vaisius ir daržoves neliesti akių ir burnos, jeigu rankos neplautos, mokėmės čiaudėjimo kosėjimo etiketo taisyklių. Mokėmės, kaip tinkamai ir kokia tvarka reikia plauti rankas, kiek laiko jas plauti, kaip nuplovus jas nuvalyti. Kad pamokėle neprailgtų pažaidėme aktyvų žaidimą „Ranka – pėda“, o pajudėję nusprendėme kad rankelės labai purvinos, ir ėjome jas taisyklingai nuplauti.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Monika Treigė

2020 M. PRAKTINIS FIZINIO AKTYVUMO SKATINIMAS „AŠ FUTBOLIUKAS“

        Prienų lopšelis-darželis ,,Saulutė” dalyvauja Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ir Lietuvos masinio futbolo asociacijos (MaFA) organizuojamame projekte ,,Futboliukas”. Vykdomas ilgalaikės masinio futbolo programos „Sugražinkime vaikus į stadionus“ projektas, skirtas ugdymo įstaigoms turinčioms ikimokyklinio ugdymo grupes. Kiekvieną mėnesį pildo vis naujas, įdomesnes „Futboliuko“ užduotėles: pradeda su nauju iššūkiu ir išbandymu. Sausio mėnesį užduotyse mažieji futboliukai tobulino kamuolio valdymo įgūdžius, prisimina pagrindines futbolo taisykles prisimina, padaro linksmą mankštą, atlieka apšilimą su kamuoliais, parodo draugams pratimus, kuriuos išmoksta treniruočių metu bei atliko kūrybinę užduotį futbolo tematika. Buvo žaidžiamos draugiškos rungtynės 3*3 tarp ,,Ežiukų”, ,,Kiškučių”, ,,Voveriukų” ir ,,Pelėdžiukų” komandų. Žaidžiant futbolą buvo vadovaujamasi taisyklėmis – gerbti draugus, paspausti vieni kitiems ranką, nusišypsoti. Į aktyvią veiklą buvo įtraukiami ne tik vaikučiai, bet ir pedagogai. Džiugu, kad kuo toliau tuo labiau ,,Saulutės” darželio bendruomenė ,,užsikrečia’’ futboliuku, vaikai noriai eina į auklėtojos Lauros Revinskienės vedamas treniruotes, auklėtojos ir visuomenės sveikatos specialistė prisideda prie organizuojamų renginių. Su nekantrumu laukiame tęsinio, VASARIO mėnesio užduotėlių akimirkų….

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Oksana Voronkova

2020 M. SVEIKATOS UGDYMO VALANDĖLĖ „KAS SLEPIASI SVEIKATOS SKRYNELĖJE – DARŽOVĖS“

      Visuomenės sveikatos specialistė su auklėtoja ir „Voveriukų“ grupės vaikučiais, nusprendė pakalbėti apie sveiką mitybą ir daržoves. Daržovės – vieni svarbiausių maisto produktų, suteikiančių mūsų organizmui labai reikalingų vitaminų, mineralų, skaidulinių medžiagų ir kt. Valgant ar užkandžiaujant reikėtų rinktis būtent vaisius ir daržoves, nes tai augančiam vaiko organizmui suteikia daugiau maistingųjų medžiagų ir padeda suformuoti sveikos mitybos įpročius. Vaikučiai pasakojo kokias daržoves labiausiai mėgsta valgyti ir kaip dažnai tai daro, kiti pasakojo kokių daržovių nemėgsta. Užsiėmimo metu vaikai turėjo pasakyti daržovės pavadinimą, nusakyti spalvą, kuo naudinga vaikams, įminti mįslę. Pakalbėję, visi nutarė, kad valgyti daržoves yra labai sveika, ir kuo dažniau tuo geriau. Nuo šiol visi vaikučiai prižadėjo valgyti dar daugiau daržovių! Piešė piešinius susijusius su įvairiomis spalvinėmis daržovėmis. Kadangi visi įpročiai formuojasi vaikystėje, pamokėlės tikslas buvo paskatinti vaikus daugiau valgyti daržovių bei formuoti teigiamą požiūrį į sveiką mitybą.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Oksana Voronkova

PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS „KURIAME VAISIŲ IR DARŽOVIŲ KALĖDINĘ EGLUTĘ“

    Gruodžio 12 d. visuomenės sveikatos specialistė sukvietė „Kiškučių“ ir „Ežiukų“ grupės vaikus sukurti “kitokią“ Kalėdinę eglutę. Vaikai neišsenkantis kūrybiškumo šaltinis. Eglutę kaip kalėdų simbolį papuošėme linksmaisiais vaisiais ir daržovėmis. Tai vienas iš praktikinių tipo užsiėmimų, tačiau jame vaikas turi ne tik daug laisvės daryti, taip, kaip norisi jam, bet tuo pačiu ir darbelis, kuriame viename vaikas gali išbandyti ir suderinti net keletą kūrybos technikų: tai ir karpymas – plėšymas, ir klijavimas, ir piešimas kreidelėmis, supažindinimas su vaisiais ir daržovėmis. Vaikams įdomu, nauja ir nenuobodu, o kad lavina daug vaiko gebėjimų – puikus priedas prie viso to!

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Oksana Voronkova

2019 M. SVEIKATINGUMO PAMOKĖLĖ / PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „Į KOVĄ PRIEŠ NEŠVARIAS RANKYTES“

      Lapkričio 14 dieną Prienų darželyje – lopšelyje „Saulutė“ visuomenės sveikatos specialistės Oksana Voronkova kartu su auklėtoja Inga Kėvaliene „Boružiukų“ grupės vaikučiams vedė praktinį užsiėmimą kurio tema „Plaunu rankytes, nes saugau save“ Pamokėlėje vaikams buvo papasakota apie bakterijas, kodėl svarbu plauti rankytes, taip pat apie priemones, kurios reikalingos tinkamai rankų higienai. Sužinojo, kad per nešvarias rankas perduodami įvairūs susirgimai. Todėl rankų higiena – pagrindinė profilaktikos priemonė prieš ligas. Specialistė praktiškai pamokė vaikus taisyklingai plauti rankas, gilino įgūdžius naikinant mikrobus kruopščiai plaunant rankytes tekančiu vandeniu ir muilu. Atlikome rankų plovimo tyrimą su UV lempa, kurio metu vaikai galėjo pamatyti rankų vietas, kurias blogai nuplovė. Jo metu nustatyta, kad ne visada rankos švariai nusiplaunamos iš pirmo karto. Vaikai geriausiai mokosi iš savo patirties, savo mažų atradimų, eksperimentų ir žaidimų, Todėl užsiėmimai apie higienos svarbą, lengvą bakterijų keliavimą nuo nešvarių rankučių, ir paviršių yra labai svarbūs. Nukreipdami mažuosius tinkama linkme, įskiepysime pažinti tvarkingo ir švaraus vaiko portretą. Pamokėles rankų higienos įgūdžius užtvirtinome pasidarydami kiekvieno vaiko delno antspaudą.

 

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Oksana Voronkova

2019 M. STENDAS „VAISIAIS IR DARŽOVĖS PILDOME VITAMINO C ATSARGAS“

      Spalio mėnesio stendas parengtas apie 10 maisto produktų, kuriuose vitamino C daugiausia. Vitaminas C rudenį nepamainomas imuninės sistemos stiprinimui, jis padeda apsisaugoti nuo peršalimo, o pajutus pirmuosius simptomus, greičiau juos įveikti. Rekomenduojama kasdien su maistu gauti tinkamą jo normą, kadangi vitaminas C organizme išbūna neilgai. Kasdien su maistu turime gauti apie 80 mg vitamino C. Tiek galime gauti suvalgę 250 g greipfruto, 250 g šviežio kopūsto ar 350 g aviečių.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Oksana Voronkova

2019 M. STRAIPSNIS „VAISIAIS IR DARŽOVĖMIS PILDOME VITAMINO C ATSARGAS“

      Šaltuoju metu ne vienas peršąlame ir imame šnirpšti, čiaudėti ar kosėti. Daugelį vargina ir skaudanti gerklė bei susilpnėję skonio ir kvapo jutimai. Tradiciškai apie vitaminą C prisimename tada, kai peršąlame. Dauguma žmonių mažai žino tai, kad, šio vitamino vartojant iš anksto, dar nesusirgus, ligos galima visai išvengti. Vitaminas C (askorbo rūgštis) – padeda formuotis augimo hormonams, reikalingas viso kūno ląstelių ir audinių augimui ir atstatymui, stiprių dantenų, dantų ir kaulų formavimuisi, veikia organizme kaip antioksidantas, padeda kūnui gaminti kolageną (reikalingą odai, kremzlėms, sausgyslėms, raiščiams ir kraujagyslėms). Norėdami palaikyti gerą savijautą, įtraukite vis kitų lentelėje išvardytų maisto produktų į savo kasdienės mitybos valgiaraštį.

Būkite sveiki ir nesušalkit!

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Oksana Voronkova

 

SVEIKATINGUMO PAMOKĖLĖ / PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „Į KOVĄ PRIEŠ NEŠVARIAS RANKYTES“

      Spalio 3 dieną Prienų darželyje – lopšelyje „Saulutė“ visuomenės sveikatos specialistės Oksana Voronkova „Kiškučių“ grupėje vedė sveikatingumo pamokėlę/praktikinį užsiėmimą kurio tema „Į kovą prieš nešvarias rankytes“ vaikams buvo papasakota apie bakterijas, kodėl svarbu plauti rankytes, taip pat apie priemones, kurios reikalingos tinkamai rankų higienai. Sužinojo, kad per nešvarias rankas perduodami įvairūs susirgimai. Todėl rankų higiena – pagrindinė profilaktikos priemonė prieš ligas. Specialistė praktiškai mokino vaikus taisyklingai plauti rankas. Atlikome rankų plovimo tyrimą su UV lempa, kurio metu vaikai galėjo pamatyti rankų vietas, kurias blogai nuplovė. Jo metu nustatyta, kad ne visada rankos švariai nusiplaunamos iš pirmo karto.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Oksana Voronkova

 

PAMOKĖLĖ – DISKUSIJA „EMOCIJŲ ŠALYJE“

       Spalio 10 ir 17 dienomis Prienų lopšelyje- darželyje „Saulutė“ „Ežiukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiams buvo pravesta sveikatingumo pamokėlė – diskusija „Emocijų šalyje“. Kasdien kiekvienas vaikas išgyvena visą paletę įvairių jausmų. Vaikų emocijos dažnai yra stipresnės nei suaugusiojo tiesa, greičiau besikeičiančios. Todėl jau ankstyvoje vaikystėje reikėtų gebėti atpažinti skirtingas emocijas ir jas įvardinti. Nes emocinė patirtis moko vaiką jas reikšti neskaudinant kitų. Pamokėlių metu vaikai išmoksta atpažinti ir valdyti emocijas, rūpintis ir padėti kitiems, kurti pozityvius santykius, priimti atsakingus sprendimus ir suvaldyti sudėtingas situacijas konstruktyviai.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje veiklos metu kūrybiškai su specialiomis emocijų kortelėmis, kuriose pavaizduoti nuotaikas atitinkantys personažai padėjo vaikams išmokti atpažinti, gebėti įvardyti tai, ką jaučia, ir valdyti savo jausmus ir emocijas. Kartu su vaikais aptarinėjome, kokią emociją patiria vienas ar kitas kortelės personažas, kas ją galėjo sukelti, ką galima padaryti (jei reikia), kad ši emocija pasikeistų į gera. Jos labai įtaigiai vaikams pasakojo, apie tai, kad ne visos mus aplankančios emocijos yra malonios, bet su jomis ne tik galima, bet ir būtina išmokti gyventi.

Darėme emocijų stendą ir kiekvienas norintis galėjo įklijuoti savo nuotaikos veido paveikslėlį.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Oksana Voronkova

2019 M. STENDAS „PATS LAIKAS PASIRŪPINTI VAIKO SVEIKATOS PATIKRINIMU“

       Šių metų rugsėjo mėnesio informacinis stendas tėveliams, parengtas Prienų lopšelio – darželio „Saulutė“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistės priminimas, kad dabar yra pats tinkamiausias laikas pasirūpinti vaiko sveikatos pažymėjimu, supažindinama su sveikatos pažymos išdavimo tvarka. Pabrėžiama, kad kasmetinis profilaktinis vaiko sveikatos patikrinimas yra labai svarbus tam, kad būtų tinkamai įvertinta vaiko sveikata ir raida, laiku pastebėti ir išgydyti negalavimai ar sveikatos sutrikimai.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. STENDAS „VAIKŲ MITYBOS ORGANIZAVIMAS UGDYMO ĮSTAIGOJE“

     Šių metų rugsėjo mėnesio informacinis stendas tėveliams, parengtas Prienų lopšelio – darželio „Saulutė“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistės apie mitybos organizavimą ugdymo įstaigoje. Išvardytos draudžiamo tiekti maisto produktų grupės. Pateiktos rekomendacijos kokius sveikus užkandžius neštis į lopšelį – darželį (įskaitant šventes ir gimtadienius). Vargu ar galime konkuruoti su pramonės reklamuojama maitinimosi kultūra, tačiau pasiūlyti rinktis sveiką gyvenimo būdą ir padėti tėvams bei jų vaikučiams tinkamai pasirinkti tokį maistą, kuris užtikriną gerą sveikatą – įstaigos bendruomenės pareiga.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. STENDAS „Į KOVĄ PRIEŠ NEŠVARIAS RANKYTES“

  Šių metų rugsėjo mėnesio informacinis stendas tėveliams, parengtas Prienų lopšelio – darželio „Saulutė“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistės apie rankų higieną, pavadinimu „Į kovą prieš nešvarias rankytes“, mikroorganizmus kurie gali sukelti ligas, kokias rankų plovimo priemones rinktis, taip pat pavaizduota rankų plovimo schema.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. STRAIPSNIS „PATS LAIKAS PASIRŪPINTI VAIKO SVEIKATOS PATIKRINIMU“

     Šių metų rugsėjo mėnesį Prienų lopšelio – darželio „Saulutė“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistės, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje parengė straipsnį vaiko sveikatos patikrinimo svarbą, supažindinama su sveikatos pažymos išdavimo tvarka. Pabrėžiama, kad kasmetinis profilaktinis vaiko sveikatos patikrinimas yra labai svarbus tam, kad būtų tinkamai įvertinta vaiko sveikata ir raida, laiku pastebėti ir išgydyti negalavimai ar sveikatos sutrikimai. Straipsnyje specialistė atkreipia dėmesį, kad vaiko sveikatos pažymėjimas:

  • išduodamas metams laiko;
  • yra privalomas visiems vaikams iki 18 metų lankantiems mokyklas, darželius, lopšelius, formalųjį švietimą papildančio ir neformaliojo vaikų švietimo mokyklas;
  • ugdymo įstaigai pateikiamas kiekvienais metais iki rugsėjo 15 d.
  • profilaktinė apžiūra, nei gydytojo išduotas Vaiko sveikatos pažymėjimas vaiko šeimai nekainuoja: šios išlaidos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. STRAIPSNIS „VAIKŲ MITYBOS ORGANIZAVIMAS UGDYMO ĮSTAIGOJE“

     Šių metų rugsėjo mėnesį Prienų lopšelio – darželio „Saulutė“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistės, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje parašė straipsnį pavadinimu „Vaikų mitybos organizavimas ugdymo įstaigoje“. Straipsnyje primenama, kad vaikų mitybos organizavimas vykdomas vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. lapkričio 11 d. įsakymo Nr. V-964 „Dėl maitinimo organizavimo ikimokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo mokyklose ir vaikų socialinės globos įstaigose tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo „Dėl vaikų maitinimo organizavimo tvarkos patvirtinimo“.  Išvardytos draudžiamo tiekti maisto produktų grupės. Pateiktos rekomendacijos kokius sveikus užkandžius neštis į lopšelį – darželį (įskaitant šventes ir gimtadienius). Straipsniu siekiama formuoti tėvų, įstaigos personalo sveikatai palankios mitybos įpročius, ugdyti teigiamas nuostatas ir sąmoningumą; skleisti sveikos mitybos ir gyvensenos principus ugdymo įstaigų bendruomenėse.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. STRAIPSNIS „Į KOVĄ PRIEŠ NEŠVARIAS RANKYTES“

  Šių metų rugsėjo mėnesį Prienų lopšelio – darželio „Saulutė“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistės, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje parašė straipsnį pavadinimu „Į kovą prieš nešvarias rankytes“. Rankų higiena yra viena iš pagrindinių efektyviausių ir pigiausių prevencinių priemonių, padedančių apsaugoti save ir aplinkinius nuo infekcijų, plintančių kontaktiniu būdu. Per nešvarias rankas plinta 80 proc. infekcinių ligų ir mikroorganizmai labai lengvai pernešami ant aplinkos daiktų, perduodami šeimos nariams, kolegoms, draugams. Straipsnyje išvardinti  ligas sukeliantys mikroorganizmai, kur ir kada dažniausiai užteršiamos rankos, kada būtina plauti rankas ir kokias rankų plovimo priemones rinktis.

Prevencija visada kainuoja mažiau, todėl svarbu palaikyti tinkamą rankų higieną – tai pirmas ir lengviausias būdas atsikratyti žalingų mikrobų, kurie sukelia ir platina ligas.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. SVEIKATINGUMO PAMOKĖLĖ / PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „Į KOVĄ PRIEŠ NEŠVARIAS RANKYTES

      Šių metų rugsėjo mėnesį  Prienų lopšelyje – darželyje „Saulutė“ vyko sveikatingumo pamokėlės, praktikiniai užsiėmimai apie rankų higieną ir per jas plintančias ligas, pavadinimu „Į kovą prieš nešvarias rankytes“. Pamokėlės vedė visuomenės sveikatos specialistė O. Voronkova „Pėlėdžiukų“, „Voveriukų“, „Ežiukų“, „Kiškučių  grupės vaikučiams ir jų auklėtojoms. Pamokėlėje vaikams buvo papasakota apie bakterijas, kodėl svarbu plauti rankytes, taip pat priemones ir būdus kurios reikalingos tinkamai rankų higienai. Sužinojo, kad per nešvarias rankas perduodami įvairūs susirgimai. Todėl rankų higiena – pagrindinė profilaktikos priemonė prieš ligas. Specialistė praktiškai pamokė vaikus taisyklingai plauti rankas. Atlikome rankų plovimo tyrimą su UV lempa, kurio metu vaikai galėjo pamatyti rankų vietas, kurias  blogai nuplovė. Jo metu nustatyta, kad ne visada rankos švariai nusiplaunamos iš pirmo karto.
Šių sveikatingumo pamokėlių tikslas – atkreipti dėmesį į rankų higienos svarbą ir priminti vaikams, kad teisingai plauti rankas svarbu ne tik tam, kad jos būtų švarios, bet ir tam, kad apsaugotume save ir aplinkinius nuo užkrečiamų ligų.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. AKCIJA SKIRTA EUROPOS JUDUMO SAVAITEI PAMINĖTI „EINU, BĖGU – DRAUGUI NUSIŠYPSAU“

  Rugsėjo 19 d. Prienų lopšelis – darželis „Saulutė“ įsitraukė į Europos Judumo savaitę ir organizavo veiklą vadovaudamiesi šūkiu: „einu, bėgu – draugui nusišypsau!“  „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai su auklėtoja ir visuomenės sveikatos priežiūros specialiste organizavo kūrybiškas, sportiškas fizinio aktyvumo veiklas. Veiklos metu pagrindinis tikslas buvo stiprinti vaikų sveikatą ir aktyvinti fizinį judėjimą panaudojant ugdomąsias priemones aktyviam judėjimui, įvairių užduočių ir estafečių atlikimui. Veiklos metu vaikai džiaugėsi savo ir draugų fizinėmis galimybėmis, dalinosi gera nuotaika.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. STENDAS „PASITIKIME VASARĄ SAUGIAI“

   Šių metų birželio mėnesio stendas parengtas Prienų lopšelio – darželio „Saulutė“ visuomenės sveikatos specialistės kaip pasitikti saugią vasarą. Stende įvardijami labai svarbūs vasaros atribiutai: kepurė, kremas nuo kaitrių saulės spindulių, patogūs ir laisvi vaiko drabužėliai, vanduo, akiniai. Pabrėžiama, kad būnant prie vandens svarbu maudytis, tik kai šalia yra suaugęs, nenardyti nepažįstamose vietose, neplaukti ant pripučiamų. Atsitikus nelaimei skambinti benduoju pagalbos telefono numeriu.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. MOKOMOJI PAMOKĖLĖ ,,PASITIKIME VASARĄ SAUGIAI”

   Šių metų birželio 6 d. visuomenės sveikatos specialistė O. Voronkova pakvietė Prienų lopšelio darželio “Saulutė” “Voveriukų” ir “Pelėdžiukų” grupės vaikučiais dalyvauti mokomojoje pamokėlėje “Pasitikime vasarą saugiai”. Pamokėlės metu kalbėta apie saugų elgesį prie vandens, traumų ir perkaitimo saulėje prevenciją, aptarti labai svarbūs vasaros atributai: kepurė, kremas nuo kaitrių saulės spindulių, akiniai, vanduo. Vanduo – tinkamas atributas visais metų laikais, todėl prisiminėme jo naudą sveikatai, pakartota rankyčių plovimo technika.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. MOKOMOJI PAMOKĖLĖ / PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS “SVEIKOS VAIKO PĖDUTĖS”

    Gegužės 16 d. Prienų lopšelyje – darželyje „Saulutė“ visuomenės sveikatos specialistė O. Voronkova siekdama įtvirtinti sveikos gyvensenos įgūdžius „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniams vedė plokščiapėdystės profilaktikai skirtą mokomąją pamokėlę “Sveikos vaiko pėdutės” Pastaruoju metu daugėja vaikų, turinčių atramos ir judėjimo aparato deformacijas, kurių didžiausia dalis įgimta arba įgyta dėl neteisingos gyvensenos. Ikimokyklinio amžiaus tarpsnyje ypač intensyviai auga ir vystosi judamasis aparatas, formuojasi atskiros jos dalys, todėl labai svarbu plokščiapėdystės profilaktiką pradėti kuo anksčiau.
Pamokėlėje vaikai sužinojo, rekomenduojamas plokščiapėdystės profilaktikos priemonės: tinkama avalynė, vaikščiojimas basomis nelygiu paviršiumi, specialūs pratimai pėdos raumenims ir raiščiams lavinti, koreguojanti gimnastika, vandens procedūros, masažas. Praktikinio užsiėmimo tikslas – stiprinti vaikų pėdos raumenis atliekant plokščiapėdystės profilaktikai tinkamus pratimus panaudojant sporto inventorių ir kasdieninias priemones. Veiklos metu vaikai vaikščiojo basomis, tai nauda organizmui: stimuliuojama vidaus organų veikla, sustiprėja kūno gyvybinis tonusas, atpalaiduojamos pėdos, gerėja nuotaika. Atliko įvairias aktyvias užduotis: kojų pėdų mankšteles, keliavimą lanku, atlikom balansinio kelio eiseną.


Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. SVEIKATOS UGDYMO VALANDĖLĖ „NEDUOSIM MIKROBAMS DANTUKŲ SUVALGYTI“

      Gegužės 23 dieną visuomenės sveikatos specialistė O. Voronkova Prienų lopšelyje – darželyje „Saulutė“ su „Peliukų“ grupės ugdytiniais kalbėjosi, kodėl svarbu teisingai prižiūrėti dantukus, kada ir kaip taisyklingai juos valytis. Vaikai sužinojo ir įsiminė pagrindinius, “draugiškus” ir dantis stiprinančius maisto produktus. Atliko praktikines užduotis. Tikslas, kad vaikai galėtų plačiai šypsotis ir džiaugtis sveikais dantimis, tinkama jų priežiūra turi tapti kasdieniniu įpročiu.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. MOKOMOJI PAMOKĖLĖ “PASITIKIME VASARĄ SAUGIAI”

   Šių metų gegužės 30 d. visuomenės sveikatos specialistė O. Voronkova Prienų lopšelyje darželyje “Saulutė” su “Kiškučių” grupės vaikučiais kalbėjosi, kokia yra saugi ir sveika vasara. Aptarė aktualiausias vasaros pramogas ir kaip jų metu reikėtų saugoti save ir draugą – prie vandens telkinių, važinėjantis dviračiu, būnant kaitrioje saulėje, sutikus piktą šunį. Kadangi vasara tik prasidėjo, vaikų dar laukia daug malonių potyrių, ir saugių vasaros malonumų darželyje.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS “ESU ŠVARUS – MYLIU SAVE“

    Balandžio 18 dieną Prienų lopšelyje-darželyje „Saulutė“ “Peliukų” grupės vaikučiams buvo organizuojamas praktinis užsiėmimas „Esu švarus myliu save“. Jo tikslas – supažindinti vaikus su rankų plovimo svarba. Vaikai geriausiai mokosi iš savo patirties, savo mažų atradimų, eksperimentų ir žaidimų. Todėl užsiėmimai apie rankų švarą, lengvą bakterijų keliavimą nuo nešvarių rankučių, ir paviršių yra labai svarbūs. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Oksana Voronkova užsiėmimų metu su vaikais žiūrėjo paveikslėliųs, pasakojo ir praktiškai parodė, kokiais judesiais reikia plauti rankas, kada būtina plautis rankas, kas gali atsitikti jų neplaunat. Nukreipdami mažiuosius tinkama linkme, įsskiepysime pažinti tvarkingo ir švaraus vaiko portretą.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS “SVEIKO VAIKO KODAS – “MANKŠTA“

     Šių metų balandžio 18 d. Prienų lopšelyje – darželyje „Saulutė“ visuomenės sveikatos specialistė O. Voronkova ir auklėtoja R. Zeleniakienė su mažaisiais „Pelėdžiukų“ grupės vaikais dalyvavo ryto mankštoje. Dalyvaudami judrioje veikloje vaikai pratinasi bendrauti, būti komandos nariu, laikytis taisyklių, valdyti emocijas. Vaikų atliekami pratimai išjudina visą kūną, stiprina raumenis, lavina lankstumą, laikyseną, pusiausvyrą ir koordinaciją, erdvės suvokimą, gerina šoklumą, ištvermę bei reakciją. Mankštintis vaikams yra smagu, kai į mankštos fizinius pratimus yra integruoti žaidimų, šokių elementai. Siekėmė skatinti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, rūpinimąsi savo sveikata, didinome motyvaciją aktyviai judėti, gerinome vaikų nuotaiką.

Visuomenės sveikatos specialistė,vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS “ESU ŠVARUS – MYLIU SAVE“

  Balandžio 25 d. Prienų lopšelyje – darželyje “Saulutė” “Kiškučių“ grupės ugdytiniams visuomenės sveikatos priežiūros specialistė O. Voronkova pravedė praktikinį užsiėmimą Esu švarus – myliu save“. Vaikai kalbėjosi, atsakinėjo į klausimus: kada būtina plautis rankas, kas gali atsitikti jų neplaunat, kodėl svarbu prižiūrėti dantukus, kada ir kaip taisyklingai juos valyti, kad jie išliktų gražūs bei sveiki. Praktinių užsiėmimų metu vaikų žvilgsniai nukrypo į visuomenės sveikatos priežiūros specialistės atsineštas priemones: dantų muliažą ir demonstracinį dantų šepetuką. Reikiamos priemonės padėjo kiekvienam vaikui praktiniams įgūdžiams įtvirtinti. Vaikai geriausiai mokosi iš savo patirties, savo mažų atradimų, eksperimentų ir žaidimų. Tikslas, kad vaikai galėtų plačiai šypsotis ir džiaugtis sveikais dantimis, tinkama jų priežiūra turi tapti kasdieniniu įpročiu.

Visuomenės sveikatos specialistė,vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS “ESU ŠVARUS – MYLIU SAVE“

    Asmens higiena – vienas iš efektyviausių būdų apsisaugoti nuo įvairių ligų. Apie tinkamus rankų higienos, dantų valymo įgūdžius vertėtų žinoti kiekvienam – taip apsisaugosime patys ir apsaugosime šalia esančius. Svarbu jau nuo mažų dienų skatinti vaikus rūpintis asmens higiena ir ugdyti tinkamus higienos įgūdžius. Vaikų higieninis ugdymas yra būtinas visapusiškam jo vystymuisi, sveikatos palaikymui ir stiprinimui. Vaikai geriausiai mokosi iš savo patirties, savo mažų atradimų, eksperimentų ir žaidimų, Todėl užsiėmimai apie higienos svarbą, lengvą bakterijų keliavimą nuo nešvarių rankučių, ir paviršių yra labai svarbūs.
Balandžio 11 dieną Prienų lopšelyje-darželyje „Saulutė“ “Boružiukų” grupės vaikučiams buvo organizuojamas praktinis užsiėmimas „Esu švarus myliu save“. Jo tikslas – supažindinti vaikus su asmens higienos svarba. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Oksana Voronkova užsiėmimų metu su vaikais žiūrėjo paveikslėliųs, pasakojo ir praktiškai parodė, kokiais judesiais reikia plauti rankas, kada būtina plautis rankas, kas gali atsitikti jų neplaunat, kodėl svarbu prižiūrėti dantukus, kada ir kaip taisyklingai juos valyti, kad jie išliktų gražūs bei sveiki. Nukreipdami mažuosius tinkama linkme, įskiepysime pažinti tvarkingo ir švaraus vaiko portretą.

 Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS ,,SVEIKO VAIKO KODAS –   MANKŠTA”

  Šių metų balandžio  4 d. Prienų lopšelyje – darželyje „Saulutė“ visuomenės sveikatos specialistė Oksana Voronkova ir auklėtoja Vilma Kizevičienė su mažaisiais „Ežiukų“ grupės vaikais dalyvavo ryto mankštoje, šokio ir dainos ritmu, kurią` vedė meninio ugdymo pedagogė. Mankštos metu išbandėme įvairius netradicinius judėjimo būdus ir priemones, lavinome ritmo pojūtį skambant įvairių žanrų muzikai. Vėliau judėjome lauke vaikų darželio kiemelyje. Užsiėmimas buvo labai energingas, smagus ir džiaugsmingas. Siekėme skatinti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, rūpinimąsi savo sveikata, didinome motyvaciją aktyviai judėti, gerinome vaikų nuotaiką.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2018 M. PAMOKĖLĖ  „BŪK SAUGUS KELYJE“

         Š. m. kovo 30 d. Prienų lopšelyje-darželyje „Saulutė“, „Kiškučių“ grupės vaikams,  visuomenės sveikatos biuro specialistė vedė užsiėmimą apie saugų elgesį gatvėse. Šio užsiėmimo metu su vaikais buvo aptartos pėsčiųjų taisyklės kelyje, atšvaitų nauda.

Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė 

Birutė Vitkauskaitė

Skip to content