Lopšelis/darželis „Saulutė“

2019 M. STENDAS „PASITIKIME VASARĄ SAUGIAI“

   Šių metų birželio mėnesio stendas parengtas Prienų lopšelio – darželio „Saulutė“ visuomenės sveikatos specialistės kaip pasitikti saugią vasarą. Stende įvardijami labai svarbūs vasaros atribiutai: kepurė, kremas nuo kaitrių saulės spindulių, patogūs ir laisvi vaiko drabužėliai, vanduo, akiniai. Pabrėžiama, kad būnant prie vandens svarbu maudytis, tik kai šalia yra suaugęs, nenardyti nepažįstamose vietose, neplaukti ant pripučiamų. Atsitikus nelaimei skambinti benduoju pagalbos telefono numeriu.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. MOKOMOJI PAMOKĖLĖ ,,PASITIKIME VASARĄ SAUGIAI”

   Šių metų birželio 6 d. visuomenės sveikatos specialistė O. Voronkova pakvietė Prienų lopšelio darželio “Saulutė” “Voveriukų” ir “Pelėdžiukų” grupės vaikučiais dalyvauti mokomojoje pamokėlėje “Pasitikime vasarą saugiai”. Pamokėlės metu kalbėta apie saugų elgesį prie vandens, traumų ir perkaitimo saulėje prevenciją, aptarti labai svarbūs vasaros atributai: kepurė, kremas nuo kaitrių saulės spindulių, akiniai, vanduo. Vanduo – tinkamas atributas visais metų laikais, todėl prisiminėme jo naudą sveikatai, pakartota rankyčių plovimo technika.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. MOKOMOJI PAMOKĖLĖ / PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS “SVEIKOS VAIKO PĖDUTĖS”

    Gegužės 16 d. Prienų lopšelyje – darželyje „Saulutė“ visuomenės sveikatos specialistė O. Voronkova siekdama įtvirtinti sveikos gyvensenos įgūdžius „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniams vedė plokščiapėdystės profilaktikai skirtą mokomąją pamokėlę “Sveikos vaiko pėdutės” Pastaruoju metu daugėja vaikų, turinčių atramos ir judėjimo aparato deformacijas, kurių didžiausia dalis įgimta arba įgyta dėl neteisingos gyvensenos. Ikimokyklinio amžiaus tarpsnyje ypač intensyviai auga ir vystosi judamasis aparatas, formuojasi atskiros jos dalys, todėl labai svarbu plokščiapėdystės profilaktiką pradėti kuo anksčiau.
Pamokėlėje vaikai sužinojo, rekomenduojamas plokščiapėdystės profilaktikos priemonės: tinkama avalynė, vaikščiojimas basomis nelygiu paviršiumi, specialūs pratimai pėdos raumenims ir raiščiams lavinti, koreguojanti gimnastika, vandens procedūros, masažas. Praktikinio užsiėmimo tikslas – stiprinti vaikų pėdos raumenis atliekant plokščiapėdystės profilaktikai tinkamus pratimus panaudojant sporto inventorių ir kasdieninias priemones. Veiklos metu vaikai vaikščiojo basomis, tai nauda organizmui: stimuliuojama vidaus organų veikla, sustiprėja kūno gyvybinis tonusas, atpalaiduojamos pėdos, gerėja nuotaika. Atliko įvairias aktyvias užduotis: kojų pėdų mankšteles, keliavimą lanku, atlikom balansinio kelio eiseną.


Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. SVEIKATOS UGDYMO VALANDĖLĖ „NEDUOSIM MIKROBAMS DANTUKŲ SUVALGYTI“

      Gegužės 23 dieną visuomenės sveikatos specialistė O. Voronkova Prienų lopšelyje – darželyje „Saulutė“ su „Peliukų“ grupės ugdytiniais kalbėjosi, kodėl svarbu teisingai prižiūrėti dantukus, kada ir kaip taisyklingai juos valytis. Vaikai sužinojo ir įsiminė pagrindinius, „draugiškus“ ir dantis stiprinančius maisto produktus. Atliko praktikines užduotis. Tikslas, kad vaikai galėtų plačiai šypsotis ir džiaugtis sveikais dantimis, tinkama jų priežiūra turi tapti kasdieniniu įpročiu.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. MOKOMOJI PAMOKĖLĖ “PASITIKIME VASARĄ SAUGIAI”

   Šių metų gegužės 30 d. visuomenės sveikatos specialistė O. Voronkova Prienų lopšelyje darželyje “Saulutė” su “Kiškučių” grupės vaikučiais kalbėjosi, kokia yra saugi ir sveika vasara. Aptarė aktualiausias vasaros pramogas ir kaip jų metu reikėtų saugoti save ir draugą – prie vandens telkinių, važinėjantis dviračiu, būnant kaitrioje saulėje, sutikus piktą šunį. Kadangi vasara tik prasidėjo, vaikų dar laukia daug malonių potyrių, ir saugių vasaros malonumų darželyje.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS “ESU ŠVARUS – MYLIU SAVE“

    Balandžio 18 dieną Prienų lopšelyje-darželyje „Saulutė“ “Peliukų” grupės vaikučiams buvo organizuojamas praktinis užsiėmimas „Esu švarus myliu save“. Jo tikslas – supažindinti vaikus su rankų plovimo svarba. Vaikai geriausiai mokosi iš savo patirties, savo mažų atradimų, eksperimentų ir žaidimų. Todėl užsiėmimai apie rankų švarą, lengvą bakterijų keliavimą nuo nešvarių rankučių, ir paviršių yra labai svarbūs. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Oksana Voronkova užsiėmimų metu su vaikais žiūrėjo paveikslėliųs, pasakojo ir praktiškai parodė, kokiais judesiais reikia plauti rankas, kada būtina plautis rankas, kas gali atsitikti jų neplaunat. Nukreipdami mažiuosius tinkama linkme, įsskiepysime pažinti tvarkingo ir švaraus vaiko portretą.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS “SVEIKO VAIKO KODAS – “MANKŠTA“

     Šių metų balandžio 18 d. Prienų lopšelyje – darželyje „Saulutė“ visuomenės sveikatos specialistė O. Voronkova ir auklėtoja R. Zeleniakienė su mažaisiais „Pelėdžiukų“ grupės vaikais dalyvavo ryto mankštoje. Dalyvaudami judrioje veikloje vaikai pratinasi bendrauti, būti komandos nariu, laikytis taisyklių, valdyti emocijas. Vaikų atliekami pratimai išjudina visą kūną, stiprina raumenis, lavina lankstumą, laikyseną, pusiausvyrą ir koordinaciją, erdvės suvokimą, gerina šoklumą, ištvermę bei reakciją. Mankštintis vaikams yra smagu, kai į mankštos fizinius pratimus yra integruoti žaidimų, šokių elementai. Siekėmė skatinti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, rūpinimąsi savo sveikata, didinome motyvaciją aktyviai judėti, gerinome vaikų nuotaiką.

Visuomenės sveikatos specialistė,vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS “ESU ŠVARUS – MYLIU SAVE“

  Balandžio 25 d. Prienų lopšelyje – darželyje “Saulutė” “Kiškučių“ grupės ugdytiniams visuomenės sveikatos priežiūros specialistė O. Voronkova pravedė praktikinį užsiėmimą Esu švarus – myliu save“. Vaikai kalbėjosi, atsakinėjo į klausimus: kada būtina plautis rankas, kas gali atsitikti jų neplaunat, kodėl svarbu prižiūrėti dantukus, kada ir kaip taisyklingai juos valyti, kad jie išliktų gražūs bei sveiki. Praktinių užsiėmimų metu vaikų žvilgsniai nukrypo į visuomenės sveikatos priežiūros specialistės atsineštas priemones: dantų muliažą ir demonstracinį dantų šepetuką. Reikiamos priemonės padėjo kiekvienam vaikui praktiniams įgūdžiams įtvirtinti. Vaikai geriausiai mokosi iš savo patirties, savo mažų atradimų, eksperimentų ir žaidimų. Tikslas, kad vaikai galėtų plačiai šypsotis ir džiaugtis sveikais dantimis, tinkama jų priežiūra turi tapti kasdieniniu įpročiu.

Visuomenės sveikatos specialistė,vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS “ESU ŠVARUS – MYLIU SAVE“

    Asmens higiena – vienas iš efektyviausių būdų apsisaugoti nuo įvairių ligų. Apie tinkamus rankų higienos, dantų valymo įgūdžius vertėtų žinoti kiekvienam – taip apsisaugosime patys ir apsaugosime šalia esančius. Svarbu jau nuo mažų dienų skatinti vaikus rūpintis asmens higiena ir ugdyti tinkamus higienos įgūdžius. Vaikų higieninis ugdymas yra būtinas visapusiškam jo vystymuisi, sveikatos palaikymui ir stiprinimui. Vaikai geriausiai mokosi iš savo patirties, savo mažų atradimų, eksperimentų ir žaidimų, Todėl užsiėmimai apie higienos svarbą, lengvą bakterijų keliavimą nuo nešvarių rankučių, ir paviršių yra labai svarbūs.
Balandžio 11 dieną Prienų lopšelyje-darželyje „Saulutė“ “Boružiukų” grupės vaikučiams buvo organizuojamas praktinis užsiėmimas „Esu švarus myliu save“. Jo tikslas – supažindinti vaikus su asmens higienos svarba. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Oksana Voronkova užsiėmimų metu su vaikais žiūrėjo paveikslėliųs, pasakojo ir praktiškai parodė, kokiais judesiais reikia plauti rankas, kada būtina plautis rankas, kas gali atsitikti jų neplaunat, kodėl svarbu prižiūrėti dantukus, kada ir kaip taisyklingai juos valyti, kad jie išliktų gražūs bei sveiki. Nukreipdami mažuosius tinkama linkme, įskiepysime pažinti tvarkingo ir švaraus vaiko portretą.

 Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS ,,SVEIKO VAIKO KODAS –   MANKŠTA“

  Šių metų balandžio  4 d. Prienų lopšelyje – darželyje „Saulutė“ visuomenės sveikatos specialistė Oksana Voronkova ir auklėtoja Vilma Kizevičienė su mažaisiais „Ežiukų“ grupės vaikais dalyvavo ryto mankštoje, šokio ir dainos ritmu, kurią` vedė meninio ugdymo pedagogė. Mankštos metu išbandėme įvairius netradicinius judėjimo būdus ir priemones, lavinome ritmo pojūtį skambant įvairių žanrų muzikai. Vėliau judėjome lauke vaikų darželio kiemelyje. Užsiėmimas buvo labai energingas, smagus ir džiaugsmingas. Siekėme skatinti ikimokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, rūpinimąsi savo sveikata, didinome motyvaciją aktyviai judėti, gerinome vaikų nuotaiką.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2018 M. PAMOKĖLĖ  „BŪK SAUGUS KELYJE“

         Š. m. kovo 30 d. Prienų lopšelyje-darželyje „Saulutė“, „Kiškučių“ grupės vaikams,  visuomenės sveikatos biuro specialistė vedė užsiėmimą apie saugų elgesį gatvėse. Šio užsiėmimo metu su vaikais buvo aptartos pėsčiųjų taisyklės kelyje, atšvaitų nauda.

Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė 

Birutė Vitkauskaitė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close