Menu Close

Jiezno gimnazija

2024 m. Prienų r. Jiezno gimnazijoje vykdytos veiklos balandžio mėnesį

Ugdymo įstaigose vedamos veiklos atsižvelgiant į mokyklos bendruomenės poreikį ir sezoniškumą.

Balandžio mėnesį su mokiniais kalbėjomės pirmosios pagalbos teikimo užspringus, saugaus elgesio vandenyje, energinių gėrimų vartojimo, vandens nauda organizmui, erkių keliamu platinamų ligų pavojumi, bei lytinio brendimo temomis.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Girmantė Mažeikienė

 

 

2024 m. Kovo mėnesio veiklos

Veiklomis įvairus kovo mėnesis Prienų r. Jiezno gimnazijoje: vyko kokteilio gaminimas su pačiais mažiausias, jiems parodyta kaip teisingai prižiūrėti pirmuosius dantukus. Vesta daržovių ir mikrožalumynų degustacija pradinukams, sušoktas skirtingų kojinių tolerancijos šokis Dauno sindromui paminėti, aptarta kokia turi būti saugi darbo aplinka technologijų kabinete, namuose bei kaip elgtis susižeidus. Atsakinėta į klausimus aplinkos taršos ir vandens temomis, žiūrėtas filmas apie hormonų poveikį, paauglių brendimą, taip pat primintos žalingų įpročių pasekmės.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Girmantė Mažeikienė

 

2024 m. Praktiniai – teoriniai užsiėmimai „Sveikatinamosios veiklos“

Prienų r. Jiezno gimnazijoje 5, 7, Ig ir IIg klasių mokiniams pateikta informacija apie narkotinių ir psichotropinių medžiagų vartojimo žalą. Akcentuota, jog žmogaus sveikata glaudžiai susijusi su jo saviverte, bet kokių psichotropinių medžiagų ankstyvo vartojimo amžiaus pasekmės, pvz., alkoholinis vaisiaus sindromas, priklausomybė, sveikatos ar elgesio pokyčiai veikiant nikotinui ir kt.

    Ikimokyklinio ugdymo grupių vaikams vestos veiklos „Mano rankytės švarios” ir “Atpažink daržoves, vaisius ir uogas“. Su priešmokyklinio ugdymo grupės vaikais gaminome žaliąjį kokteilį.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Girmantė Mažeikienė

 

2024 m. Sausio mėn. sveikatos ugdymas

Kasdieninė dantų higiena yra neatsiejama dienos ritmo dalis kiekvienam žmogui. Bent jau taip turėtų būti… Dėl šios priežasties su Prienų r. Jiezno gimnazijos 1-4 kl. mokiniais sausio mėnesį skyrėme laiko veikloms ir panaudodami „dantų apnašų agentą“ žiūrėjome, ar dantys yra gerai išvalomi, ir kur kaupiasi apnašas. Darbavomės su dantų šepetėliais. Su mažaisiais „Ežiukais“ ir „Zuikučiais“ valgėme daržoves, vaisius, sūrį – tai maistas, kuris labiau patinka dantukams, nei saldainiai, tačiau valymas vis tiek yra būtinas.

    Su priešmokyklinio amžiaus vaikais buvo aktualu pakalbėti, kas gali nutikti, jeigu valgysime sniegą – ne tik suskaus gerklę, karščiuosime, bet pilvelyje apsigyvens nepageidaujami parazitai. Tirpdėme sniegą, pastebėjome nešvarumus ir nusprendėme verčiau statyti sniego senius.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos priežiūrą mokykloje Girmantė Mažeikienė

 

2023 m. Sveikatingumo veiklos

Prienų r. Jiezno gimnazijoje gruodį vyko šios veiklos: priešmokyklinio amžiaus vaikai buvo pakviesti mankštai, 1, 5, 7 ir 8 klasių mokiniai išklausė svarbios informacijos apie saugų elgesį ant ledo. Su gimnazijos Ig klase viktorina paminėjome Pasaulinę AIDS dieną, o integruotos biologijos pamokos metu mokiniai atliko pateiktas pirmosios pagalbos užduotis stabdant arterinį, veninį ir kapiliarinį kraujavimą.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos priežiūrą mokykloje Girmantė Mažeikienė

 

2023 m. Lapkričio mėnesio veiklos

Lapkričio mėnesį Prienų r. Jiezno gimnazijoje vyko labai įvairios veiklos. Mažiausiems vaikučiams žodeliai dar sunkiai dėliojasi, todėl su jais žaidėme emocijų dėliones. Priešmokyklinės grupės vaikai mokėsi, kaip elgtis nestipriai susižeidus, kaip teisingai užklijuoti pleistrą, kaip elgtis jeigu iš nosies bėga kraujas. Pirmokams priminta apie žmogaus organų svarbą visai darniai organizmo sistemai ir kaip 5 žmogaus pojūčiai gelbsti gyvybę. Penktokams vyko integruota gyvenimo įgūdžių pamoka apie paauglystėje vykstančius pokyčius, nuotaikų permainas, priminta apie asmens švarą. Septintos klasės mokiniai atsakinėjo į paruoštus klausimus apie antibakterinį atsparumą esant nesąmoningam antibiotikų vartojimui. 5-IVg klasių protmūšiu paminėta Pasaulinė diabeto diena.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos priežiūrą mokykloje Girmantė Mažeikienė

 

2023 m. Integruotos technologijų pamokos „Sveikos mitybos principai“

      Rugsėjį vyko integruotos technologijų pamokos su visuomenės sveikatos specialiste tema: „Sveikos mitybos principai“. Buvo aptarta apie sveikatai palankią mitybą, mitybos režimą, būtinas gauti maisto medžiagas normaliai organizmo veiklai palaikyti bei valgymo sutrikimus“. Akcentuota įvairių kruopų nauda ir pridėtinio cukraus kiekis maisto produktuose. Sveikos mitybos principus apjungia pakankamas išgeriamo vandens kiekis ir kasdieninės fizinės veikos užtikrinimas. Užsiėmimai vyko Prienų r. Jiezno gimnazijos 6 kl. mokiniams.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos priežiūrą mokykloje Girmantė Mažeikienė

 

2023 m. Praktiniai užsiėmimai „Rankų higienos įgūdžių formavimas“

      Norint apsaugoti save bei šalia esančius žmones nuo įvairių infekcinių ligų, mokėti taisyklingais plauti rankas yra būtina visiems. Šį kartą užsiėmimams susitikome su Prienų r. Jiezno gimnazijos 7, 8 ir IIg klasių mokiniais.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos priežiūrą mokykloje Girmantė Mažeikienė

 

2023 m. Dantų higienos įgūdžių ugdymas

      Dantų higienos įgūdžių ugdymui skiriamų veiklų niekada nebus per daug. Tam dažniausiai susitinkame kelis kartus. Aiškinamės kam dantys reikalingi, kokia jų sandara, kodėl jie genda, kokios priemonės reikalingos kasdieninei burnos ertmės priežiūrai, praktikuojamės su atsineštais dantų šepetėliais.

Su priešmokyklinio amžiaus grupės vaikais panaudojome dantų apnašų agentą – jis apnašas ir maisto likučius nudažo mėlyna spalva. Kuo tamsesnė mėlyna spalva – tuo apnašos senesnės, kurias pastebėti mažoms ir neįgudusioms akytėms įprastai yra sunku. Taip pat supratome, kad vien burnytės paskalavimas kai kam yra pakankamai sunki užduotis!

 

     

 

 

 

 

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos priežiūrą mokykloje Girmantė Mažeikienė

 

2023 m. Pamoka “Pridėtinis cukrus maisto produktuose”

 

Gausus cukraus vartojimas yra itin opi problema: didėja turinčių antsvorį ar nutukusių vaikų skaičius, sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis, cukriniu diabetu, ėduonimi. Taip pat vaikams pasidarė itin sunku susikaupti, silpnėja imunitetas, todėl nuolat lydi ligos.

Nesusimąstome, kad cukraus yra beveik visuose maisto produktuose, o per parą suvartotas jo kiekis viršija net kelis kartus rekomenduojamos normos. Užsiėmimų tikslas – ugdyti vaikų sąmoningumą pasirenkant sveikatai palankesnius produktus.

Veiklų metu išsiaiškinome, kurie maisto produktai yra natūralūs, o kurie yra pagaminami gamykloje. Išskyrėme dvi cukraus rūšis – jis skirstomas į natūralų (esantį vaisiuose, uogose, daržovėse, piene, meduje) ir pridėtinį cukrų (duonoje, mėsos bei konditerijos gaminiuose, užkandžiuose ir kt.). Aptarėme, kuo natūralus cukrus yra vertingesnis už pridėtinį. Tikrinome įvairius maisto produktus ir skaičiavome cukraus kiekį juose. Išvada: pridėtinio cukraus reikia naudoti kuo mažiau – jo sudėtyje nenaudingos kalorijos!

Nuotraukose Jiezno gimnazijos ikimokyklinio ugdymo gr. „Zuikučiai“, priešmokyklinio ugdymo klasė, 3 kl. mokiniai ir visuomenės sveikatos specialistė Girmantė Mažeikienė.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos priežiūrą mokykloje Girmantė Mažeikienė

 

Teorinis – praktinis užsiėmimas „Pavojai mūsų namuose“

Gegužės 24d. susitikome pasikalbėti su Prienų r. Jiezno gimnazijos priešmokyklinės ugdymo klasės vaikučiais tema „ Pavojai mūsų namuose“. Labai ačiū priešmokyklinio ugdymo klasės auklėtojai ir vaikams už pastovų bendradarbiavimą. Vaikai noriai bendravo ir dalinosi savo patirtomis traumomis, artimųjų pavyzdžiais ar girdėtomis žiniomis per televiziją.

Namuose jaučiamės gerai ir saugiai, tačiau čia ištinka labai daug nelaimingų atsitikimų.

Atsipalaiduojame, elgiamės neapdairiai, o mus supa daug įvairių daiktų ir prietaisų. Vaikams nuolat reikia priminti, kad būtų atidūs ir vengtų situacijų, kurių metu galima patirti traumas.

Nustatyta, kad pavojingiausios vietos namuose yra virtuvė ir vonios kambarys. Šiose patalpose grindys gali būti slidžios, todėl lengva paslysti ir susižeisti. Taip pat laikomi elektriniai buities prietaisai, asmens higienos priemonės, buitinė chemija, įvairūs aštrūs įrankiai ir kt. Galime drąsiai sakyti, kad kiekvienas daiktas esantis namuose turi savo naudojimo instrukcijas, kurių privalome laikytis.

Vienos dažnai pasitaikančios traumos yra odos nudegimai. Vaikai dažnai elgiasi neatsargiai – lenda prie lygintuvo, viryklės, nori pasiekti ir pažiūrėti kas verda puode ir taip apsiplikoma karštais skysčiais, aliejais. Atsitikus nelaimei nudegintą vietą kuo skubiau būtina šaldyti vėsiu tekančiu vandeniu apie 10-20 minučių. Negalima plėšti nuo kūno prilipusių rūbų, kad dar labiau nepažeistume odos. Nudegimų negalima tepti aliejais, kremais ar kitokiais maisto produktais. Kreiptis į medikus.

Šiais laikais savo buities neįsivaizduojame ir be elektros. Dažniausiai pasitaikantis netinkamas vaikų elgesys: liečiami elektros rozečių lizdai, į rozetes kišami įvairūs daiktai, tampomi laidai, kišamas į burną įkroviklis.

Taip pat atsargumo reikia ir žiūrint pro langą, nežaisti su rastais vaistais ir jų negerti. Nekišti į nosį, burną, ausis smulkių detalių, baterijų, pinigų. Be suaugusiųjų priežiūros ar leidimo neimti peilių, žirklių, adatų ir kitų aštrių daiktų. Taip pat vaikai turi suprasti, kad su aštriais daiktais draudžiama bėgioti ar gąsdinti kitus.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos priežiūrą mokykloje Girmantė Mažeikienė

Teorinis – praktinis užsiėmimas „Mano diena“

    Gegužės 17d. su priešmokyklinės klasės vaikučiais bendravome tema “Mano diena”.

Prisiminėme paprastus, bet labai svarbius dalykus: reikia laiku keltis, nusiprausti, valgyti pusryčius, aktyviai dalyvauti veiklose, būti judriam ir linksmam, kuo daugiau laiko leisti gamtoje su draugais ar šeima, sveikai maitintis, laikytis asmens higienos ir svarbiausia gerai pailsėti prieš kitą dieną.

Gaila, bet šiais laikais labai didelis vaikų priešas – išmanieji prietaisai, kurie tiesiog užgožia kitas naudingas veiklas. Ekrano laikas – tai visas laikas, kurį praleidžia vaikas prie ekranų (televizorius, telefonas, kompiuteris, planšetė) per dieną. Ekrano laikas sumuojasi, todėl jeigu vaikas valandą žaidė telefonu, o po to nori žaisti kompiuteriu, ar žiūrėti televizorių – to daryti nederėtų. Taip pat reikia atkreipti dėmesį į dienos pabaigą, kai organizmas turi ruoštis ilsėtis ir prieš miegą nurimti. Padėkite prietaisus į šalį.

Tėvai laikydamiesi dienos režimo rekomendacijų gali labai stipriai padėti savo vaikams jaustis geriau tiek fiziškai, tiek psichologiškai, o išmaniuosius prietaisus tikrai gali pakeisti įvairia veikla, tik reikia vaiką sudominti.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos priežiūrą mokykloje

Girmantė Mažeikienė

Teorinis-praktinis užsiėmimas skirtas asmens higienai stiprinti „Rankų higiena. Ko bijo mikrobai?“

    Balandžio 29 dieną su Jiezno gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyriaus priešmokyklinės klasės vaikučiais kalbėjome apie rankyčių švarą ir kodėl ji yra tokia svarbi kiekvienam iš mūsų. Asmens higienos įgūdžiai formuojami tėvų nuo mažų dienų, o nuolatinis kartojimas, praktika ir stebėjimas duoda vaikams daug naudos.

    Trumpai aptarėme kur mikrobų daugiausiai ir kada reikia suskubti plauti rankas. Atlikome eksperimentą su pipirais ir muiluotu vandeniu, rankas barstėme specialiais mikrobus vaizduojančiais milteliais, sveikinomės rankų paspaudimais ir žiūrėjome šviesdami UV lempele kaip jie lengvai nuo rankų perduodami kitam žmogui. Taip pat prausykloje plovėme rankas.

  

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos priežiūrą mokykloje Girmantė Mažeikienė

Teorinis-praktinis užsiėmimas skirtas asmens higienai stiprinti „Kodėl smagu skaniai kvepėti ir kokia yra nešvarių rankų liga“

    Balandžio 29 dieną su Prienų r. Jiezno gimnazijos 3 klasės mokiniais kalbėjome apie asmens higieną, kuri yra būtina visapusiškam vaiko vystymuisi, sveikatos palaikymui ir stiprinimui. Kadangi šie įgūdžiai nesiformuoja savaime, jie yra nuo mažų dienų specialiai ugdomi tėvų pastangomis, formuojasi asmeninės vaikų atsakomybės ir savarankiškumas. Po truputį šios pareigos yra perleidžiamos vaikams.

    Užsiėmimo metu prisiminėme apie dantų, kūno, rankų higieną. Atlikome eksperimentą su mielėmis, vandeniu ir cukrumi, kuris parodo, jog esant palankioms sąlygoms, bakterijos pradeda daugintis ypač greitai, todėl tinkama asmens higiena suteikia ne tik gražų, estetišką vaizdą, bet ir gelbsti mus nuo daugelio susirgimų.

    Kartojimu įgyti gebėjimai gali tapti įgūdžiais ir įpročiais visam gyvenimui.

 

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos priežiūrą mokykloje Girmantė Mažeikienė

 

Praktinis užsiėmimas. Kodėl turiu skaniai kvepėti ir kokia yra nešvarių rankų galia?

 

    Balandžio 15 dieną, artėjant pavasarinių atostogų proga, Prienų r. Jiezno gimnazijos 3 klasės mokiniams buvo priminta apie asmens higienos taisykles, kurios padeda saugoti ir stiprinti sveikatą. Laisvų dienų prausimuisi, plaukų šukavimui ar dantų valymui neturi būti.

    Palyginome, kad jei esi švarus, tai lyg padėti lygybės ženklą prie žodelių esu sveikas. Labiau savimi pasitikintis, o klasėje. Asmens higiena labai plati, todėl stengėmės, kad ir trumpai, bet apie visas jas užsiminti: veido prausimas, kūno švara, taisyklingas rankų plovimas ir dantų higiena, nagų priežiūra, gražiai sušukuoti plaukai, švarūs dėvimi drabužiai, pakankamas miegas, mityba ir mankšta.

    Artėjančių Velykų proga sudainavome dainelę apie margučius. Vaikams ir dainuoti, ir ritmingai ploti naują dainelę sekėsi labai puikiai.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatą mokykloje Girmantė Mažeikienė

Dantų higiena. Sveikos šypsenos atmintinė“  ir „Asmens higiena. Kodėl turiu savimi rūpintis?“

    Balandžio 12 dieną Prienų r. Jiezno gimnazijos 8 klasės mokiniai buvo pakviesti į užsiėmimą temomis: „Dantų higiena. Sveikos šypsenos atmintinė“ ir „Asmens higiena. Kodėl turiu savimi rūpintis?“

    Asmens higiena – tai žinių ir taisyklių visuma, kuri padeda saugoti ir stiprinti sveikatą. Higienos stoka yra viena iš priežasčių, kuri gali sutrikdyti žmogaus organizmo ir atskirų jo kūno dalių veiklą, todėl kiekvienas turime stengtis įgyti reikalingus įgūdžius ir vadovautis rekomendacijomis atitinkamai pagal savo amžių. Prausimasis po dušu, plaukų šukavimas ar apatinių drabužių kasdienis keitimas turi tapti neatsiejama gyvenimo dalimi.

    Su mokiniais aptarėme, kaip paaugliai turėtų prižiūrėti savo veido odą, kokia yra tinkama nagų priežiūra, kojų bei intymi higiena, apie apsauginę kūno funkciją prakaitavimą ir kas galėtų padėti išvengti nemalonių pojūčių prakaituojant. Kalbėjome ir apie rankų plovimą, ir kiek ligų galime išvengti mokant taisyklingai plauti rankas. Juo labiau, kad didžiąją dienos dalį mokiniai praleidžia mokykloje, o plisti infekcijoms čia yra palankios sąlygos. Rankų plovimas yra pagrindinė prevencinė priemonė norint išvengti daugelio užkrečiamųjų ir infekcinių ligų. Mokslininkai teigia, kad atsakingai plaunant rankas galime išvengti 8 iš 10 susirgimų.

    Dantų priežiūrai skyrėme daug dėmesio – mokiniams priminta, kokios priemonės reikalingos kasdieniniam atsakingam dantų valymui, kokią įtaką burnos sveiktai turi mitybos režimas ir vartojamas maistas, kaip būtų galima patiems pasitikrinti dantų apnašo kontrolę, apie vyraujančius dantų valymo mitus ir šiuolaikines auskarų madas, kurios burnos ir dantų sveikatai yra kenksmingos. Mokiniai  noriai atsakinėjo į jiems pateikiamus klausimus.

    Švara, komfortas, estetinis vaizdas, sveikata – šie visi dalykai susiję su kūno, drabužių, avalynės priežiūra bei buitinėmis aplinkos sąlygomis.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos priežiūrą mokykloje Girmantė Mažeikienė

2019 M. STENDAS „PLAUNU RANKAS – NUPLAUNU LIGAS“

    Gruodžio 3 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė parengė stendą apie rankų higieną, kaip vieną pagrindinių priemonių siekiant apsisaugoti nuo užkrečiamų ligų.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M. STRAIPSNIS „PLAUNU RANKAS – NUPLAUNU LIGAS“

     Gruodžio 3 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė parengė straipsnį  apie rankų higieną, kaip vieną pagrindinių priemonių siekiant apsisaugoti nuo užkrečiamų ligų.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M. PAMOKA – PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS  „VISKAS APIE ANTIBIOTIKUS“

 Gruodžio 10 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vedė pamoką – praktinį užsiėmimą 10 klasės mokiniams apie antibiotikus, bakterijų atsparumą antibiotikams, kada reikia ir kaip vartoti antibiotikus.  Užsiėmimo metu moksleiviai darė bandymus inicijuodami kaip antibiotikai veikia bakterijas mūsų organizme.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

IKIMOKYKLINIO UGDYMO SKYRIUS

2019 M. PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS  „TINKAMA BURNOS HIGIENA, KELIAS Į SVEIKĄ ŠYPSENĄ“

       Gruodžio 10 ir 17 dienomis  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vedė praktinį užsiėmimą  priešmokyklinio ugdymo, „Zuikučių“, „Ežiukų“, „Boružiukų“ grupėms apie burnos higieną, kodėl kiek laiko ir kaip reikia valytis dantukus, užsiėmimo metu vaikai klausėsi pasakos apie sergantį dantuką, o po jos vaikai turėjo plakate suklijuoti ir nuspalvinti  dalykus, kurie galėjo dantuką susargdinti.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M. STENDAS „PSICHINĖ SVEIKATA“

      Lapkričio 5 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė parengė stendą apie psichinę sveikatą, bei pasidalino patarimais  kokia veikla galia padėti pagerinti mūsų nuotaiką ir vidinę savijautą.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M. PAMOKA- PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS  „MANO ASMENS HIGIENA“

       Lapkričio 5 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vedė pamoką – praktinį užsiėmimą 5 klasės mokiniams apie žmogaus asmens higieną, kas ją sudaro, kaip prižiūrėti savo kūną, kokią avalynę rinktis.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M. KRYŽIAŽODŽIŲ KONKURSAS  „KAS DEDASI MANO GALVOJE“

      Lapkričio 19   Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė paskelbė konkursą I, II ir IV g klasės mokiniams, kuriame mokiniai turėjo užpildyti kryžiažodį, kurį sudarė  14 klausimų apie psichinę sveikatą, miego, streso ar laimės hormonus ir kitus klausimus. Pirmieji išsprendę kryžiažodžius buvo apdovanoti prizais.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M. PAMOKA- PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS  „PIRMOJI PAGALBA“

      Lapkričio 26 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vedė pamoką  I g ir II g klasės mokiniams kaip suteikti pirmąją pagalbą. Užsiėmimo metu vaikai traukė klausimus ir visi bandė atsakinėti kaip elgtųsi vienokioje ar kitokioje situacijoje. Vaikai praktiškai bandė inscenizuoti  nelaimę ir atlikti pradinį gaivinimą  manekenui.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M. STENDAS „RUDENS GĖRYBĖS“

     Spalio 8 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė parengė stendą apie „Rudens gėrybes“, kodėl verta valgyti česnakus, burokus, morkas, bulves, kriaušes, obuolius ir kopūstus.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M. AKCIJA   „ŠVARIŲ RANKŲ ŠOKIS“

      Spalio 15 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė organizavo akciją  „Švarių rankų šokis“ 2-3-4 kl.  mokiniams, kurios metu buvo prisimintos pagrindinės rankų plovimo taisyklės, bei kiekvienam vaikui išdalinti rankų plovimo dienoraščiai, kad kas kartą nepamirštų nusiplauti rankų prieš maistą, paglosčius gyvūną, pasinaudojus tualetu,  pažaidus, grįžus iš lauko, nusikosėjus ar nusičiaudėjus.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M. PLAKATAI  „PASVEIK BE ANTIBIOTIKŲ“

       Spalio 15 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė pradinių klasių klasėse iškabino plakatus „Pasveik be antibiotikų“.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M. PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „ASMENS HIGIENA“

     Spalio 21 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vedė pamoką-praktinį užsiėmimą kartu su 1 klasės mokiniais apie asmens higienos įgūdžius ir sveikatą. Užsiėmimo metu vaikai pildė pratybas.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

PRIENŲ RAJONO JIEZNO GIMNAZIJA IKIMOKYKLINIO UGDYMO SKYRIUS

2019 M. PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „RUDENS GĖRYBĖS“

      Spalio  1 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vedė praktinį užsiėmimą priešmokyklinio ugdymo grupei, kurio metu vaikai grupavo vaisius ir daržoves, užduočių lapuose išbraukė  sveikatai nepalankius maisto produktus paaiškindami kodėl jų geriau vengti, o gale užsiėmimo kiekvienas savo lėkštėje visus vaisius ir daržoves kuriuos mėgsta valgyti.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 m. STENDAS „MANO KUPRINĖ“

Rugsėjo 3 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė parengė stendą apie saugios mokiniui  kuprinės  reikalavimus, poveikį sveikatai.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M. LANKSTINUKAI „IŠKRYPĘS, KREIVAS, SULINKĘS “ „SAUGI KUPRINĖ“

  Rugsėjo 3 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė 1  klasių mokiniams išdalino lankstinukus apie taisyklingą laikyseną, sėdėjimą suole, kuprinės nešiojimą.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M. PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „KUPRINĖS DIETA“

Rugsėjo  10 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vedė praktinius užsiėmimus, kurių  metu buvo sveriamos 1-4 klasių mokinių kuprinės.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M. STRAIPSNIS „VAIKO KUPRINĖ”

2019 m. Rugsėjo  10  dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė parengė straipsnį mokyklos bendruomenei apie judėjimo naudą sveikatai.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M. LANKSTINUKAI „MANO KUPRINĖS DIETA“

2019 m. Rugsėjo 24 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė išdalino 1-4 klasių vaikų tėvams lankstinukus apie jų vaikų kuprinės svorį.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M. AKCIJA „RUGSĖJĮ AŠ“

     Rugsėjo 24 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vykdė akciją „Rugsėjį Aš“ kurios metu vaikai diskutavo apie  savo tikslus šiais mokslo metais, laiko planavimą, taip pat buvo dalinami pamokų tvarkaraščiai.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M. RENGINYS „RUDENĖLIO ŠVENTĖ“

    Rugsėjo 24 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė dalyvavo renginyje skirtame pradinių  klasių ir priešmokyklinio ugdymo mokiniams, kurio metu buvo kalbama apie rudens gėrybes – daržoves, vaisius, juose esančius vitaminus. Vaikai, paruošė įvairių  spalvų „Rudens gėrybių“ vaišių stalą,  degustavo, šoko, dainavo, mynė mįsles, piešė, rodė savo pasirodymus, atliko įvairias užduotis.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M. PAMOKA – PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „VALGAU SVEIKIAU“

  Birželio 4 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vedė pamoką 5 klasės mokiniams apie sveiką mitybą.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M. PAMOKA – PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „VISKAS APIE FIZINĮ AKTYVUMĄ“

  Birželio 4 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vedė pamoką 3 klasės mokiniams apie fizinį aktyvumą, jo naudą sveikatai.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M. PAMOKA – PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „BŪK SAUGUS VASARĄ “

Birželio 4 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vedė pamoką 2 ir 3 klasės mokiniams apie vasarą tykančius pavojus, kaip jų išvengti ir kaip elgtis nutikus vienam iš jų.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

 2019 M. STENDAS „BŪK SAUGUS VASARĄ“

  Birželio 4 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė parengė stendą apie vasarą tykančius pavojus ir rekomendacijas  kaip elgtis įkandus erkei,  pradėjus skęsti ar patyrus saulės smūgį.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M. STRAIPSNIS „BŪK  SAUGUS VASARĄ“

  Birželio 4 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė parengė straipsnį apie vasaros sezono pavojus, bei kaip nuo jų apsisaugoti.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M.  JIEZNO GIMNAZIJOS ŠVENTĖ

  Birželio 19 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė  dalyvavo Jiezno gimnazijos sporto šventėje, kurioje bendradarbiavo su fizinio lavinimo mokytojais, švietė vaikus apie fizinio aktyvumo naudą sveikatai.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

JIEZNO GIMNAZIJOS IKIMOKYKLINIO UGDYMO SKYRIUS

2019 m. Praktinis užsiėmimas „Būk saugus vasarą“

2019 m. birželio 4 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vedė praktinį užsiėmimą  priešmokyklinio ugdymo grupei apie vasaros pavojus, ką daryti ir kaip jų išvengti.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M. STENDAS „PAJUDĖK“

   Gegužės 7 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė parengė stendą apie fizinio aktyvumo naudą žmogaus sveikatai.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M. LANKSTINUKAI „ATMINTINĖ APIE PEDIKULIOZĘ “

   Gegužės 7 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė 6, 11 ir 12 klasių mokiniams išdalino lankstinukus apie pedikuliozę ir paragino kilus klausimams kreiptis.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M. ASMENS HIGIENOS PRAKTIKA

  Gegužės 7 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vykdė asmens higienos patikrą tarp 1,2,3,4,5,6,7 klasės mokinių.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M. PAMOKA-PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „PSICHOTROPINĖS MEDŽIAGOS – GERIAU NEBANDYK“

  Gegužės 14 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vedė pamokas 5,7  klasės mokiniams apie psichotropinių medžiagų vartojimą ir jų poveikį žmogaus sveikatai.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M.PAMOKA-PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „PAJUDĖK – KOJŲ NEGAILĖK “

   Gegužės 21 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vedė pamoką 3 klasės mokiniams apie fizinio aktyvumo poveikį žmogaus sveikatai.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M. STRAIPSNIS ,,KODĖL REIKIA JUDĖTI“

   Gegužės 21 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė parengė straipsnį mokyklos bendruomenei apie judėjimo naudą sveikatai.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

JIEZNO GIMNAZIJOS IKIMOKYKLINIO UGDYMO SKYRIUS

2019 m. Praktinis užsiėmimas „Aplinka ir sveikata“

  Gegužės 14 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vedė pamoką priešmokyklinio ugdymo grupei apie aplinkos poveikį sveikatai, kodėl reikia rūšiuoti ir kaip šiukšlės gali įtakoti mūsų sveikatą.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M. PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS ,,GERIU ARBATA NE LIMONADĄ” 

Vasario 5 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė  kartu su pradinių klasių mokiniais gamino skrajutes, kuriose  mokiniai dėstė mintis, kodėl jie geria arbatą.

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M. INFORMACINIS PRANEŠIMAS ,,ANKSTYVOSIOS INTERVENCIJOS PROGRAMA”

Vasario 5 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė  parengė informacinį pranešimą mokyklos bendruomenei dėl vykdomos ankstyvos intervencijos programos.

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 m. PAMOKA – PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS ,,VANDENY BŪK ATSARGUS – TU NE ŽUVIS, O TIK ŽMOGUS”

Vasario 26 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vedė pamokas 6  klasės mokiniams apie tai kaip saugiai elgtis vandenyje ne tik žiemą, bet ir vasarą.

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M. STENDAS ,,GERIU ARBATĄ NE LIMONADĄ” 

Vasario 26 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė parengė stendą apie arbatos rūšių  įvairovę, poveikį sveikatai, bei  įvairių pasaulio mokslininkų atliktų tyrimo rezultatų išvadas apie arbatos naudą sveikatai.

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

 2019 M. STRAIPSNIS ,,ARBATA IR SVEIKATA” 

Vasario 26 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė parengė straipsnį apie arbatos poveikį žmogaus sveikatai ir tai, jog arbata gali būti ne tik puikus vaistas, bet ir veiksminga profilaktinė priemonė nuo kai kurių susirgimų.

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M. PAMOKA -PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS ,,ŠVARŪS DANTUKAI”

Vasario 26 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vedė praktinį užsiėmimą  ikimokyklinio ugdymo grupei apie dantukų priežiūrą, kurio metu mokiniai ant dantų maketo rodė kaip taisyklingai valytis dantis, bei sprendė užduotėles.

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M. STRAIPSNIS „IMUNITETAS“

     Sausio 8 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė parengė straipsnį apie žmogaus imunitetą, jo svarbą žmogaus sveikatai,  jį stiprinančius ar silpninančius veiksnius.

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M.  STENDAS  „FAKTAI APIE GRIPĄ“

   Sausio 8 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė parengė stendą apie gripą, kuo gripas skiriasi nuo peršalimo ligų. Stende pateikti faktai apie gripą.

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M. PAMOKA – PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS ,,KAIP NESIRGTI, O SUSIRGUS GREIČIAU PASVEIKTI?”

     Sausio 15 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vedė pamokas 1 ir 2 klasės mokiniams apie tai kaip šaltuoju sezono metu nesusirgti viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis  ir gripu, bei ką daryti susirgus, kad sveiktumėm greičiau.

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M. PAMOKA – PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS ,,KODĖL ŽMONĖS RŪKO?”

    Sausio 15 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vedė pamoką 8 klasės moksleiviams apie rūkymo sukeltas ligas, situaciją Lietuvoje, bei pasaulyje, rūkymo žalą.

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M. PAMOKA – PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS ,,KAIP NESIRGTI,

O SUSIRGUS GREIČIAU PASVEIKTI?”

    Sausio 22 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vedė pamoką 3 klasės mokiniams apie tai kaip šaltuoju sezono metu nesusirgti viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis  ir gripu, bei ką daryti susirgus, kad sveiktumėm greičiau.

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M. PAMOKA – PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS ,,LYTINIS BRENDIMAS”

      Sausio 22 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vedė pamoką 6 klasės mokiniams lytiškumo tema.

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2019 M. PAMOKA – PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS ,,VANDENY BŪK ATSARGUS – 

TU NE ŽUVIS, O TIK ŽMOGUS”

    Sausio 22 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Monika Matusevičienė vedė pamoką 5 klasės mokiniams tema: „Vandeny būk atsargus, tu ne žuvis o tik žmogus“ apie vandens pavojus esančius tiek žiemos, tiek vasaros sezono metu, saugumo taisykles.

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Monika Matusevičienė

2018 M.  STENDAS „VARTOK ANTIBIOTIKUS ATSAKINGAI“

     2018 m. lapkričio 20 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti mokinių sveikatos priežiūrą Monika Matusevičienė parengė stendą su informacija apie antibiotikų vartojimą ir galimus pavojus netinkamai juos vartojant. Netinkamas antibiotikų vartojimas vis didėjanti problema visame pasaulyje, dėl neteisingo vartojimo bakterijos tampa atsparios antibiotikams.

Visuomenės sveikatos specialistė

Monika Matusevičienė

2018 M. STRAIPSNIS „VARTOK ANTIBIOTIKUS ATSAKINGAI“

    2018 m. lapkričio 2 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos visuomenės sveikatos  specialistė, vykdanti mokinių sveikatos priežiūrą Monika Matusevičienė parengė straipsnį apie antibiotikų vartojimą ir galimus pavojus netinkamai vartojant vaistą. Straipsnyje trumpai apžvelgiama situacija pasaulyje, bei Lietuvoje, pagrindinės antibiotikų vartojimo klaidos ir pavojai.

Visuomenės sveikatos specialistė

Monika Matusevičienė

2018 M. „PASAULINĖS AIDS DIENOS “

      2018 m. lapkričio 27 dieną  Prienų rajono Jiezno gimnazijos  visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti mokinių sveikatos priežiūrą Monika Matusevičienė paruošė stendą su informacija „ Pasaulinėms AIDS dienoms“ minėti. Informacija skirta supažindinti mokinius su ligos plitimo būdais, charakteristika, statistine situacija  Lietuvoje ir pasaulyje.

Visuomenės sveikatos specialistė

Monika Matusevičienė

2018 M. STENDAS „TRIUKŠMAS KENKIA SVEIKATAI“

       Metai iš metų balandžio mėnesio pabaigoje minima Tarptautinė triukšmo diena, todėl vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė parengė stendą “Triukšmas kenkia sveikatai”. Jame pateikiama informacija apie neigiamą triukšmo poveikį sveikatai, patarimai kaip sumažinti triukšmingą aplinką.

Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė

Birutė Vitkauskaitė

2018 M. PASKAITA „ASMENS HIGIENOS REIKŠMĖ UŽKREČIAMŲJŲ LIGŲ PREVENCIJOJE“

         Vasario 13 d. Jiezno gimnazijoje lankėsi vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė , kuri vyresniųjų klasių  mokiniams skaitė paskaitą apie asmens higienos svarbą norint apsisaugoti nuo užkrečiamųjų ligų. Asmens higienos įgūdžiai dažniausiai susiformuoja vaikystėje tėvų, mokytojų, visuomenės sveikatos specialistų dėka.  Ne tik rudenį  sugrįžus į kolektyvus padidėja rizika užsikrėsti įvairiomis infekcijomis, tad apie higienos įgūdžius vaikams reikia priminti nuolat. Paskaitos metu buvo kalbama apie asmens higienos taisykles, kaip kasdien turime rūpintis savo kūnu bei prisižiūrėti drabužius ir avalynę. Užsiėmimo pabaigoje visi norintys mokiniai galėjo pasiimti lankstinukų įvairiomis temomis.

Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė

Birutė Vitkauskaitė

Skip to content