Lopšelis/darželis „Pasaka“

2019 M. STENDAS „PASITIKIME VASARĄ SAUGIAI“

    Šių metų birželio mėnesio stendas parengtas Prienų lopšelio – darželio „Pasaka“ visuomenės sveikatos specialistės kaip pasitikti saugią vasarą. Stende įvardijami labai svarbūs vasaros atributai: kepurė, kremas nuo kaitrių saulės spindulių, patogūs ir laisvi vaiko drabužėliai, vanduo, akiniai. Pabrėžiama, kad būnant prie vandens svarbu maudytis, tik kai šalia yra suaugęs, nenardyti nepažįstamose vietose, neplaukti ant pripučiamų. Atsitikus nelaimei skambinti bendruoju pagalbos telefono numeriu.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą
Oksana Voronkova

2019 M. MOKOMOJI PAMOKĖLĖ “PASITIKIME VASARĄ SAUGIAI”

  Šių metų birželio 5d. visuomenės sveikatos specialistė O. Voronkova Prienų lopšelyje darželyje “Pasaka” su “Ančiukų” kitas užsiėmimas buvo su “Pelėdžiukų“ grupės vaikučiais kalbėjosi, kokia yra saugi ir sveika vasara. Aptarė aktualiausias vasaros pramogas ir kaip jų metu reikėtų saugoti save ir draugą – prie vandens telkinių, važinėjantis dviračiu, būnant kaitrioje saulėje, sutikus piktą šunį. Kadangi vasara tik prasidėjo, vaikų dar laukia daug malonių potyrių, ir saugių vasaros malonumų darželyje.

Visuomenės sveikatos specialistė,  vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. MOKOMOJI PAMOKĖLĖ / PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS “SVEIKOS VAIKO PĖDUTĖS”

     Šių metų gegužės 29 d. Prienų lopšelyje – darželyje „Pasaka“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistė O. Voronkova „Ančiukų“ grupės vaikučiams vedė plokščiapėdystės profilaktikai skirtą mokomąją pamokėlę. Praktikinio užsiėmimo tikslas – stiprinti vaikų pėdos raumenis atliekant plokščiapėdystės profilaktikai tinkamus pratimus panaudojant sporto inventorių ir kasdienines priemones. Veiklos metu vaikai vaikščiojo basomis, tai nauda organizmui: stimuliuojama vidaus organų veikla, sustiprėja kūno gyvybinis tonusas, atpalaiduojamos pėdos, gerėja nuotaika. Atliko įvairias užduotis: kojų pėdų mankštas, keliavimas lanku, vaikai atsistoją rideno formeles pirmyn ir atgal nuo kojų pirštų iki kulniukų, atliko balansinio kelio eiseną. Ar pavyko pereiti nenukritus? O atbulomis? 

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. MOKOMOJI PAMOKĖLĖ / PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS “SVEIKOS VAIKO PĖDUTĖS”

    Šių metų gegužės 29 d. Prienų lopšelyje – darželyje „Pasaka“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistė O. Voronkova „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiams vedė plokščiapėdystės profilaktikai skirtą mokomąją pamokėlę. Praktikinio užsiėmimo tikslas – stiprinti vaikų pėdos raumenis atliekant plokščiapėdystės profilaktikai tinkamus pratimus panaudojant sporto inventorių ir kasdienines priemones. Veiklos metu vaikai vaikščiojo basomis, tai nauda organizmui: stimuliuojama vidaus organų veikla, sustiprėja kūno gyvybinis tonusas, atpalaiduojamos pėdos, gerėja nuotaika. Atliko įvairias užduotis: kojų pėdų mankštas, keliavimas lanku, vaikai atsistoją rideno formeles pirmyn ir atgal nuo kojų pirštų iki kulniukų, atliko balansinio kelio eiseną. Ar pavyko pereiti nenukritus? O atbulomis? 

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. STENDAS „SVEIKOS VAIKO PĖDUTĖS“

    Šių metų gegužės mėnesio stendas Prienų lopšelio – darželio „Pasaka“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistės apie plokščiapėdystę, plokščiapėdystės profilaktiką, patarimai tėvams. Stende išdėstyta kas yra plokščiapadiškumas, kaip atpažinti, ar Jūsų vaikas yra plokščiapėdis, keletas mankštos pratimų plokščiapėdystei gydyti. Pabrėžiama, kad tėvai – vaikų laikysenos inspektoriai: į ką būtina atkreipti dėmesį.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. MOKOMOJI PAMOKĖLĖ / PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS “SVEIKOS VAIKO PĖDUTĖS”

  Gegužės 8 d. Prienų lopšelyje – darželyje „Pasaka“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistė O. Voronkova „Voveriukų“ grupės vaikučiams vedė plokščiapėdystės profilaktikai skirtą mokomąją pamokėlę. Praktikinio užsiėmimo tikslas – stiprinti vaikų pėdos raumenis atliekant plokščiapėdystės profilaktikai tinkamus pratimus panaudojant sporto inventorių ir kasdieninias priemones. Veiklos metu vaikai vaikščiojo basomis, tai nauda oragnizmui: stimuliuojama vidaus organų veikla, sustiprėja kūno gyvybinis tonusas, atpalaiduojamos pėdos, gerėja nuotaika. Atliko įvairias užduotis: kojų pėdų makštas, keliavimas lanku, vaikai atsistoją rideno formeles pirmyn ir atgal nuo kojų pirštų iki kulniukų, atliko balansinio kelio eiseną. Ar pavyko pereiti nenukritus? O atbulomis? 

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. RENGINYS, SKIRTAS JUDĖJIMO SVEIKATOS LABUI DIENAI PAMINĖTI

    Šių metų gegužės 10 d. Prienų lopšelio – darželio „Pasaka“ „Bitučių“ ir „Boružiukių“ grupės vaikai dalyvavo renginyje skirtame judėjimo sveikatos labui dienai paminėti. Palankus penktadienio oras leido renginį pradėti Prienų „Revuonos“ mokyklos stadione. Gausiai susirinkusius, gražiais ir prasmingais sveikatinimo žodžiais renginio dalyvius pasveikino Prienų visuomenės sveikatos biuro direktorė Lenčiauskienė. Vėliau sekė: smagi pirate Flinto mankštelė. Išklausę estafečių taisykles, darželinukai suskubo atlikti linksmųjų estafečių užduočių kurios buvo įvairios. Su džiaugsmu ir geromis emocijomis buvo atliekamos visos estafetės. Ypač smagu buvo stebėti, kaip noriai auklėtojos įsistraukė ir padėjo organizuoti estafetes. Pralaimėjusių nebuvo, juk svarbu dalyvauti.
Visiems gražaus renginio dalyviams įteiktos Prienų visuomenės sveikatos biuro paruoštos dovanėlės. Buvo šilta, jauki šventė.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. MOKOMOJI PAMOKĖLĖ / PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS “SVEIKOS VAIKO PĖDUTĖS”

   Gegužės 15 d. Prienų lopšelyje – darželyje „Pasaka“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Oksana Voronkova „Kačiukų“ grupės vaikučiams vedė plokščiapėdystės profilaktikai skirtą mokomąją pamokėlę. Praktikinio užsiėmimo tikslas – stiprinti vaikų pėdos raumenis atliekant plokščiapėdystės profilaktikai tinkamus pratimus panaudojant sporto inventorių ir kasdieninias priemones. Veiklos metu vaikai vaikščiojo basomis, tai nauda oragnizmui: stimuliuojama vidaus organų veikla, sustiprėja kūno gyvybinis tonusas, atpalaiduojamos pėdos, gerėja nuotaika. Atliko įvairias užduotis: kojų pėdų makštas, keliavimas lanku, vaikai atsistoją rideno formeles pirmyn ir atgal nuo kojų pirštų iki kulniukų, atliko balansinio kelio eiseną. Ar pavyko pereiti nenukritus? O atbulomis? 

Visuomenės sveikatos specialistė,vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS „SVEIKO VAIKO KODAS – MANKŠTA“

   Balandžio 17 dieną Prienų lopšelyje-darželyje „Pasaka‘‘ „Kačiukų grupės vaikams rytas prasidėjo nuo mankštos. Mankštos mėgėjams gerą nuotaiką pakelė ir netingėti tą rytą kvietė auklėtoja A. Struckienė ir visuomenės sveikatos specialistė Oksana Voronkova. Dalyvaudami judrioje veikloje vaikai pratinasi bendrauti, būti komandos nariu, laikytis taisyklių, valdyti emocijas. Vaikų atliekami pratimai išjudina visą kūną, stiprina raumenis, lavina lankstumą, laikyseną, pusiausvyrą ir koordinaciją, erdvės suvokimą, gerina šoklumą, ištvermę bei reakciją. Mankštintis vaikams yra smagu, kai į mankštos fizinius pratimus yra integruoti žaidimų, šokių elementai.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS “ESU ŠVARUS – MYLIU SAVE”

     Šių metų balandžio 24 dieną Prienų lopšelyje – darželyje „Pasaka“ „Kačiukų“ grupės ugdytiniams visuomenės sveikatos priežiūros specialistė O. Voronkova pravedė pamokėlę/praktikinį užsiėmimą Esu švarus – myliu save“. Su ugdytiniais kalbėjosi, kodėl svarbu prižiūrėti dantukus, kada ir kaip taisyklingai juos valyti. Vaikai sužinojo ir įsiminė pagrindinius „draugiškus ir dantis stiprinančius maisto produktus. Praktinių užsiėmimų metu vaikų žvilgsniai nukrypo į visuomenės sveikatos priežiūros specialistės atsineštas priemones: dantų muliažą ir demonstracinį dantų šepetuką. Reikiamos priemonės padėjo kiekvienam vaikui praktiniams įgūdžiams įtvirtinti. Vaikai geriausiai mokosi iš savo patirties, savo mažų atradimų, eksperimentų ir žaidimų. Tikslas, kad vaikai galėtų plačiai šypsotis ir džiaugtis sveikais dantimis, tinkama jų priežiūra.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS ,,ESU ŠVARUS –

MYLIU SAVE”

    Šių metų balandžio 10 dieną Prienų lopšelyje – darželyje „Pasaka“ „Bitutės“ grupės ugdytiniams visuomenės sveikatos priežiūros specialistė O. Voronkova pravedė praktikinį užsiėmimą Esu švarus – myliu save“. Vaikai kalbėjosi, atsakinėjo į klausimus: kada būtina plautis rankas, kas gali atsitikti jų neplaunat, kodėl svarbu prižiūrėti dantukus, kada ir kaip taisyklingai juos valyti, kad jie išliktų gražūs bei sveiki. Praktinių užsiėmimų metu vaikų žvilgsniai nukrypo į visuomenės sveikatos priežiūros specialistės atsineštas priemones: dantų muliažą ir demonstracinį dantų šepetuką. Reikiamos priemonės padėjo kiekvienam vaikui praktiniams įgūdžiams įtvirtinti. Vaikai geriausiai mokosi iš savo patirties, savo mažų atradimų, eksperimentų ir žaidimų. Tikslas, kad vaikai galėtų plačiai šypsotis ir džiaugtis sveikais dantimis, tinkama jų priežiūra turi tapti kasdieniniu įpročiu.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS „SVEIKO VAIKO KODAS – MANKŠTA“

Ar žinote, kad Balandžio 3 dieną Prienų lopšelyje – darželyje „Pasaka‘‘ rytas prasidėjo nuo mankštos? Didžiausi mankštos mėgėjai yra „Žvirbliukų, „Voveriukų“, grupių ugdytiniai. Vaikams gerą nuotaiką pakelė ir netingėti tą rytą kvietė auklėtoja J. Balnienė, ir visuomenės sveikatos specialistė Oksana Voronkova. Dalyvaudami judrioje veikloje vaikai pratinasi bendrauti, būti komandos nariu, laikytis taisyklių, valdyti emocijas. Vaikų atliekami pratimai išjudina visą kūną, stiprina raumenis, lavina lankstumą, laikyseną, pusiausvyrą ir koordinaciją, erdvės suvokimą, gerina šoklumą, ištvermę bei reakciją. Mankštintis vaikams yra smagu, kai į mankštos fizinius pratimus yra integruoti žaidimų, šokių elementai.


Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 SVEIKTATOS UGDYMO VALANDĖLĖ „NEDUOSIM MIKROBAMS

DANTUKŲ SUVALGYTI“

   Kovo 20 dieną visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Oksana Voronkova Prienų lopšelyje – darželyje „Pasaka“ su „Kiškučių‘ grupės ugdytiniais kalbėjosi, kodėl svarbu teisingai prižiūrėti dantukus, kada ir kaip taisyklingai juos valytis. Vaikai sužinojo ir įsiminė pagrindinius, „draugiškus“ ir dantis stiprinančius maisto produktus. Atliko praktikines užduotis. Tikslas, kad vaikai galėtų plačiai šypsotis ir džiaugtis sveikais dantimis, tinkama jų priežiūra turi tapti kasdieniniu įpročiu.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Oksana Voronkova

2017 M. PAMOKĖLĖ – PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „SAUGOKIME SAVO REGĖJIMĄ“

           Lapkričio 14 d. Prienų r. sav. visuomenės sveikatos biure lankėsi ikimokyklinukų grupė iš Prienų lopšelio/darželio „Pasaka“. Vaikai klausė užsiėmimą apie regėjimo svarbą, kodėl turime saugoti savo akytes, buvo aptarti mūsų akims naudingi produktai, taip pat diskutavome, kas kenkia mūsų akims – sėdėjimas per arti televizoriaus, žaidimas su kompiuteriu ar išmaniuoju telefonu, skaitymas tamsoje ir kt. Su mažaisiais mokiniais buvo atlikta akių mankšta ir palinkėta, kad nepamirštų atlikti jos darželyje bei namuose. Vaikams įteikti lankstinukai apie akis bei po dovanėlę – atšvaitą.

Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė

Birutė Vitkauskaitė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close