Menu Close

Lopšelis/darželis „Pasaka“

2024 m. Birželio mėnesio sveikatinimo užsiėmimai „Graži šypsena“

Remiantis statistikos duomenimis, Lietuvoje kas antras trimetis turi ėduonies pažeistų dantų ir net 98 proc. tokių dantų pažeidimų yra negydomi. Šie skaičiai reiškia, kad kas antras vaikas iki trejų metų gali pajusti dantų skausmą, o vyresniame amžiuje – suprasti, kad jo dantys skiriasi nuo kitų vaikų dantų (galbūt patirti gėdą dėl savo išvaizdos). Siekiant sumažinti šiuos skaičius Prienų lopšelyje-darželyje ,,Pasaka” ,,Boružiukų” grupėje vykdoma akcija ,,Graži šypsena”, kurios metu mėnesį vaikai valėsi dantukus bei gerino burnos higienos įgūdžius.

Visuomenės sveikatos specialistė,  vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Monika Treigė

 

2024 m. Sausio mėnesio sveikatos užsiėmimai

Prienų l/d „Pasaka“ ,, Ežiukų“ grupėje  vyko praktiniai užsiėmimai apie sveiką mitybą. Paskaitėlės metu vaikai buvo supažindinti su sveikos mitybos piramide, dėliojo iš maisto produktų piramidę, mokėsi  kokių maisto produktų valgyti daugiau, o kurių mažiau. Mokėsi dainelę apie daržovės, žiūrėjo filmuką apie sriubą.

Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja valgyti daržoves, uogas ir vaisius 5 kartus per dieną. Rekomenduojama suvalgyti bent 400 gramų daržovių ir vaisių per parą, nes juose yra daug organizmui reikalingų medžiagų: skaidulų, vitaminų, mineralų, antioksidantų. Užsiėmimo metu gaminome daržovių vaisių veidelius, vėliau vaikai skaniai suvalgė špinatus, obuolius, morkas, vynuoges, bananus.

Pelėdžiukų grupėje vyko praktinis užsiėmimas ,,Tas Nematomas mikrobų pasaulis“. Mokėmės, kad visur mus supa mikrobai: virusai, bakterijos, grybeliai  ir juos galim pamatyti tik per mikroskopą, kai kurie yra geri kai kurie sukelia ligas. Mokėmės čiaudėjimo etiketo, kalbėjome kaip apsisaugoti nuo virusų, bakterijų.  Kad paprasčiausias ir efektyvus būdas – laikytis higienos, mokėmės taisyklingai plautis rankeles, kartojome judesius. Atlikome bandymą ,,Išsigandę mikrobai“.

„Viščiukų“ grupėje vyko praktinis užsiėmimas ,,Graži šypsena“ vaikai susipažino su burnos higiena, klausėsi dainelių, muliažo pagalba mokėsi taisyklingų dantų valymo judesių.

,, Ežiukų“ grupėje   vyko praktinis užsiėmimas ,,Asmens higiena“. Higieninis ugdymas yra būtinas visapusiškam vaiko vystymuisi, sveikatos palaikymui ir stiprinimui. Asmens higienos įpročius vaikas formuoja per stebėjimą ir, esant palankioms sąlygoms, veikia pats savarankiškai, todėl svarbu mokyti ir priminti vaikams, kad higieniniai įgūdžiai yra svarbūs jų sveikatai. Kalbėjome apie kūno, veido, plaukų, rankų priežiūrą, nepamiršome aptarti ir rūbų, avalynės bei pėdų priežiūros. Aptarėme asmens higienos priemones, kurių negalima dalintis su kitais, mokėmės kirpti nagus, taisyklingai plauti rankas.

Visuomenės sveikatos specialistė,  vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Monika Treigė

 

2023 m. ,,Sportuokime su ABĖCĖLE“

Gruodžio 1d. Pasaka l/d vyko rytinė mankšta, apšilę su vaikais atlikome įvairius pratimus pagal abėcėlės raides, kartu mokinomės raides ir judėjome ,,Sportuokime su ABĖCĖLE“.

Visuomenės sveikatos specialistė,  vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Monika Treigė

 

2023 m. ,,Emocijų pasaulis“

Prienų l/d  ,,Pasaka“ lapkričio 29 d. ,, Bitučių‘‘ grupėje vyko užsiėmimas ,,Emocijų pasaulis“. Labai svarbu nuo mažumės pažinti savo emocijas, nes tai lydės mus visą likusį gyvenimą.

Visuomenės sveikatos specialistė,  vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Monika Treigė

 

2023 m. „Sveikos akytės“

Prienų l/d ,,Pasaka‘‘ ,,Kačiukų“ grupės vaikais keliavome Prienuose esančią optiką ,,Optika Armelt“ gydytoja vaikučius supažindino su prietaisu kuris tikrina akis, visi pabandė pamatyti namelį, darbuotojos parodė kaip tikrinamas regėjimas.

Visi mes norim turėti sveikas, toli ir arti gerai matančias bei žvalias akytes. Deja, dažnai patingime dėl jų pasistengti. Juk akys kaip ir kitos mūsų kūno dalys turi raumenukus, kuriuos reikia mankštinti. Gruodžio 8 d. Prienų l/d ,,Kačiukų“ rengtoje paskaitoje ,,Stiprios akytės‘‘. Vaikai paskaitoje ne tik klausėsi patarimų kaip išsaugoti akytes sveikas, kokių atstumu skaityti knygą ar žiūrėti televizorių, bet ir sužinojo kokius maisto produktus pasirinkti norint palaikyti gerą regėjimą. Taip pat buvo mokomi kaip atlikti akių mankštelę.

Visuomenės sveikatos specialistė,  vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Monika Treigė

 

2023 m. Lapkričio 16 d. Tolerancijos diena

Prienų l/d ,,Pasaka”  ,,Kiškučių” grupėje lapkričio 16 d.  minėjome tolerancijos dieną. Klabėjome kas yra tolerancija – tai pakantumas meilė, gerumas, mandagumas, pagarba kitiems, supratimas, kad kitas žmogus gali skirtis nuo mūsų, ir pripažinimas, kad jis turi teisę būti kitoks nei mes. Tolerancija yra tarsi leidimas mums būti savimi ir gyventi taip, kaip norime, tačiau mūsų gyvenimo būdas, elgesys ir kalbos neturi pažeisti kito žmogaus teisių ir laisvių. Kalbėjomės kaip reikia elgtis jei norim būti tolerantiški, kokios emocijos mus lydi. Diskutavome  kas vyksta su mūsų kūnu, kai  užplūsta pyktis, laimė, džiaugsmas, liūdesys ar baimė ir kaip elgtis joms užplūdus. Žaidėme įvairius žaidimus, atpažinome emocijas, darėme užduotis, daug šypsojomės.

Visuomenės sveikatos specialistė,  vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Monika Treigė

 

2023 m. „Švarios rankelės“

Prienų  ,,Pasaka” darželyje “ Nykštukų” grupėje vyko užsiėmimas švarios rankelės. Atvėsus orams padidėja pavojus susirgti peršalimo ligomis bei gripu. Siekiant apsaugoti save ir aplinkinius nuo šaltuoju metų periodu atsirandančių neigiamų aplinkos veiksnių, kurie gali paveikti sveikatą būtina laikytis asmens higienos bei dažniau plauti rankas. Tai ypač aktualu vaikams, kurie yra viena jautriausių ir pažeidžiamiausių visuomenės grupių. Vaikai klausėsi  apie  nematomą mikrobų ir virusų bakterijų pasaulį, kaip per nešvarias rankas plinta infekcijos  Prisiminėme, kad svarbiausia rankų švara ir būtinai nepamiršti  tinkamo čiaudėjimo ar kosėjimo etiketo. Mokėmės taisyklingai nuplauti nešvarias rankeles kad neliktų jokių mikrobų.

Visuomenės sveikatos specialistė,  vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Monika Treigė

 

2023 m. Praktiniai užsiėmimai „Zumba ir mankšta”

Visuomenės sveikatos specialistė,  vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Monika Treigė

 

2022 M. PAMOKA „Pažinkime savo emocijas”

Lapkričio mėnesį Prienų lopšelyje-darželyje „Pasaka“ „Pelėdžiukų“, „Kačiukų“, „Ežiukų“ ir „Boružiukų“ grupėse vyko pamokėlė „Pažinkime savo emocijas“. Visuomenės sveikatos specialistė supažindino vaikus su pagrindinėmis emocijomis, kurias kiekvienas iš mūsų jaučiame, pasakojo kad visos emocijos yra reikalingos, pabrėžė, jog nėra gerų ar blogų emocijų. Neretai jausdami tokias stiprias emocijas kaip pyktis, kartais galime netinkamai pasielgti, todėl svarbu mokėti savo pyktį suvaldyti ir tinkamai išreikšti. Užsiėmimo metu statėme „Emocijų bokštus“, aptardami situacijas, kaip vaikai ir suaugusieji jose jaučiasi, mokėmės įvardyti skirtingas emocijas. Užsiėmimo metu magnetukų-emociukų pagalba įvardinome emocijų rūšis, vėliau vaikai patys gavę magnetuką su pavaizduota situacija bandė parinkti tinkamą emociją, kurią jaučia veikėjas situacijoje Atlikome pykčio valdymo pratimus: bandėme iškvėpuoti pyktį, suskaičiuoti iki penkių, ištrypti pyktį. Po praktinio užsiėmimo visi vaikai pritarė, kad dabar žinos kaip suvaldyti kilusį pyktį. Žiūrėjome edukacinį filmuką apie berniuką Emocijų, kuris pasakojo apie emocijų rūšis ir kodėl svarbu pažinti jas.

 

Visuomenės sveikatos specialistė,  vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Eglė Orechovienė

2020 M. PAMOKA – PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „SVEIKOS MITYBOS PIRAMIDĖ“

Sveika mityba – vienas svarbiausių sveikos gyvensenos veiksnių, tai įvairus ir tinkamai parinktas maistas, aprūpinantis organizmą būtinu angliavandenių, riebalų, baltymų, vitaminų ir mineralų kiekiu. Teisingai pasirinkti maisto produktų grupes ir jų kiekį padės maisto pasirinkimo piramidė.

Prienų lopšelyje darželyje „Pasaka“ vyko pamokėlė „Sveikos mitybos piramidė“, vaikai žiūrėjo filmuką „Sveikos mitybos ABC“ sužinojo kad reikia valgyti kuo įvairesnį maistą, skirtingų spalvų daržovių ir vaisių, kurie saugo nuo įvairių ligų. Taip pat reikia nepamiršti gerti vandenį, užkandžiauti sveikais maisto produktais, valgyti lėtai ir gerai sukramtyti. Išsikarpę maisto produktus vaikai juos dėliojo į mitybos piramidę aptarėme kur koks maisto produktas turėtų būti kiek kartų per dieną reiktų suvalgyti skirtingų maisto produktų. Įtvirtinant žinias atlikome užduotėles:  reikėjo nuspalvinti sveikatai nepalankius ir sveikatai palankius maisto produktus, vaikai piešė maistą, kurį jie valgo ir mėgsta „Ką dedu į savo lėkštę“.

Visuomenės sveikatos specialistė,  vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Monika Treigė

2020 M. PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „KALBAME SU VAIKAIS APIE RANKŲ PLOVIMO SVARBĄ“

        Vasario mėnesį visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą darželyje vedė sveikatingumo pamokėles „Boružiukų“ „Kiškučių“ „Bitučių“ grupės vaikams. Visas dėmesys sutelktas į rankų švarą. Visiems žinoma, kad plautis rankas būtina. Nešvara – tai pirmoji infekcinių ligų priežastis, tokių kaip rota, noro virusinės infekcijos, šigeliozė, skrandžio, žarnyno infekcijos, hepatitas A, kirmėlinės ligos. Mūsų rankos – puiki ,,transporto priemonė“ bakterijoms keliauti nuo vieno žmogaus iki kito.

Plaunant rankas muilu nuo jų pašalinama 95 proc. žmogui patogeninių mikroorganizmų. Kad rankos būtų švarios, reikia vandens, gabalėlio muilo ir 20 sekundžių laiko, rankšluosčio. Specialistė akcentavo, kad svarbu žinoti kada ir kaip taisyklingai plauti rankas. Mokė mažuosius taisyklingai plauti rankas bei supažindino juos su teisingo kosėjimo etiketo judesiais. Nuolat kartojami ir nuotaikingai atliekami judesiai didina tikimybę, jog vaikai greičiau įsisavins informaciją ir jos greitai neužmirš. Pamokėlė su milteliais ir šviečiančia lempa parodė, kad šiltas vanduo su muilu ir taisyklingi rankų plovimo judesiai gali pašalinti daugumą bakterijų ir padeda sumažinti sergamumą grupėje. Juk kur švara – ten sveikata ! Muilas turi stebuklingų galių!

Visuomenės sveikatos specialistė,  vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. SVEIKATINGUMO PAMOKĖLĖ „NORIU BŪTI SVEIKAS“

      Ko gero, dar nė vienas vaikas neužaugo nė karto nesukarščiavęs ar nesusirgęs peršalimo ligomis. Tai yra normalu. Atšalus orams, svarbu pagalvoti, kaip galima pastiprinti vaiko organizmą, kad nesusirgtų. Drėgni ir šalti orai, trumpos dienos, vitaminų trūkumas, stresas, ilgas buvimas tvankiose patalpose silpnina imuninę sistemą. Dažniau ar rečiau vaikas sirgs, priklauso nuo vaiko imuniteto. Pastarasis paprastai susiformuoja iki ketverių metų. Prevencinės sveikatingumo pamokėlės „Kačiukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupės vaikams tikslas supažindinti su rekomendacijomis sustiprinančiomis imunitetą. Pagrindinė profilaktika- imuninės sistemos grūdinimas: poilsio ir miego rėžimas, fizinis aktyvumas – mankšta, pasivaikščiojimai lauke, visavertė mityba (vaisiai, daržovės, kruopų košės, sėklos, riešutai), vitaminas C (stiprus antioksidantas, kuris pasižymi imunitetą stiprinančiomis savybėmis, dalyvauja hormonų sintezėje organizme, svarbus augant kaulams bei peršalimo ligų profilaktikai), nuolat vėdinamos patalpos, bei teisinga rankų plovimo technika. Vienas paprasčiausių ir veiksmingiausių būdų išvengti peršalimo ligų – laikytis čiaudėjimo, kosėjimo etiketo ir dažnas rankų plovimas. Visuomenės sveikatos specialistė praktiškai pamokė vaikus taisyklingai plauti rankas. Atlikome rankų plovimo tyrimą su UV lempa, kurio metu vaikai galėjo pamatyti rankų vietas, kurias blogai nusiplovė. Ugdytiniai įsitikino, kad ne visada rankos švariai nuplaunamos ne iš pirmo karto. Pamokėlės pabaigoje buvo pateiktos bakterijų piešimo užduotėlės.

Visuomenės sveikatos specialistė,  vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. EDUKACINĖ PAMOKĖLĖ – POKALBIAI, KŪRYBINĖ VEIKLA „KĄ ŽINAI APIE SVEIKOS MITYBOS PIRAMIDĘ“

       Lapkričio 6 d. Prienų lopšelyje – darželyje „Pasaka“ „Voveriukų“ grupės vaikų kelionė į maisto šalį prasidėjo nuo susipažinimo su sveikos mitybos piramide. Sveikatos specialistė papasakojo, kad maisto pasirinkimo piramidė yra vienas iš patarėjų, kaip rinktis maistą, kokiomis proporcijomis valgyti, kad žmogus būtų sveikas. Aptarėme, kad reikia kiekvieną dieną reguliariai, tuo pačiu laiku, valgyti pusryčius, pietus, vakarienę. Tai daryti ne tik darželyje, bet ir namuose.

Kūrybinėje dalyje vaikai aplikavo sveikatos šaltinių maisto pasirinkimo piramidę, kurioje nesveikatos šaltinių – saldumynų vieta viršuje. Ugdytiniai puikiai žino cukraus turinčių maisto produktų verta atsisakyti arba jų valgyti galima, tik retomis progomis.

Visuomenės sveikatos specialistė su auklėtojomis mano, kad tokios pamokėlės padeda mūsų mažiesiems augti sveikesniems, formuoja sveikos mitybos įpročius, plečia jų pažinimo kompetenciją.

Visuomenės sveikatos specialistė,  vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS „RANKŲ HIGIENA – LIGŲ PRIEŠAS“

     Lapkričio 6 d. Prienų lopšelyje – darželyje „Pasaka“ vyko praktinės pamokėlės „Rankų higiena – ligų priešas“. „Viščiukų“ grupės vaikai susidomėję klausėsi apie rankų švarą. Buvo pademonstruotos iliustracijos su įvairių pavidalų bakterijomis ir mikroorganizmais besikaupiančiais ant nešvarių rankyčių. Vaikučiams buvo priminta, kad nešvariomis rankomis negalima liesti akių, nosies ir kitų gleivinių, nes ligų sukėlėjai per jas lengvai gali patekti į žmogaus organizmą.

Mažieji darželio ugdytiniai su visuomenės sveikatos specialiste atliko eksperimentą su bakterijų milteliais. Didžiausio susidomėjimo sulaukė šviečianti ,,mikroorganizmų lempa“. Ne tik vaikai, bet ir auklėtojos įsitikino, kad neužtenka rankytes suvilgyti vandeniu, o reikia kruopščiai nuplauti su muilu. Taip pat priminta, kad rankų higienai labai reikalingas rankšluostis, kuris gali būti medžiaginis ar vienkartinis popierinis, nes tik sausai nušluostytos rankos yra švarios.

Visuomenės sveikatos specialistė,  vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. SVEIKOS MITYBOS PAMOKĖLĖ „DARŽOVĖS – VITAMINŲ BOMBA“

      Lapkričio 13 dieną „Ežiukų“ grupėse vyko sveikos mitybos pamokėlė „Daržovės – vitaminų bomba“. Užsiėmimo metu buvo parodyta maisto piramidė. Kalbėjomės, kad ji sudėliota iš geriamojo vandens stiklinių, grūdų, duonos, vaisių, daržovių, pieno produktų bei riebalų ir saldumynų turinčių produktų. Sužinojo pagrindinius sveikatos šaltinius (vaisiai, daržovės, grūdai). Pamokėlės didžiąją dalį skyrėme daržovėms. Kamuolio pagalba vaikučiai bandė atpažinti ir įvardinti vaisius, daržovės ir žalumynus. Įvardino kokių spalvų būna daržovės: citrina, kaip saulės spalvos, morka – oranžinės, pomidoras – raudonas, žalias, geltonas ir t.t. Išklausė rekomendacijų, kad kasdien rinktis įvairių spalvų: žalios, geltonos, oranžinės, raudonos ar violetinės, vaisius ir daržoves, kadangi kiekviena spalvų grupė pasižymi skirtingais vitaminais ir mineralais. Spalvinome pintinę pilną daržovių taip plėtojome kūrybines vaikų galias, ugdyti meninę bei estetinę kompetencijas, skatinti vaikus domėtis daržovių nauda ir gausa, meninės raiškos priemonėmis perteikti daržovių spalvinę gamą.

Visuomenės sveikatos specialistė,  vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS „PAŽINK SAVE“

Sveikatingumo pamokėlę „Pažink save“ „Nykštukų“, „Ančiukų“ grupės vaikai pradėjo dainelė – mankštelė:

Čia galva, čia pečiai

Kojos, keliai ir kulnai

Čia ranka, čia kita

Ausys nosis ir burna…

Žmonių kūnai labai skiriasi – vieni aukšti, kiti žemi, vieni liekni, grakštūs, tiesūs, kiti labai raumeningi, treti apkūnūs ar sukumpę, bet visi mes turime rankas, kojas, krūtinę, pilvą, nugarą, sėdynę ir kitas kūno dalis.

Patogiai susėdę ratu vaikučiai, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė ir auklėtojos kalbėjosi ir diskutavo, iš kokių dalių sudarytas visas žmogaus kūnas, kokios yra žmogaus kūno dalių funkcijos. Sužinojo, oda yra didžiausias ir sunkiausias žmogaus organas, kad oda kuo ilgiau išliktų stangri ir švytinti, reikia gerti daug vandens. Maždaug 80 proc. mūsų organizmo sudaro vanduo.

Turtinome kalbos žodyną teisingai įvardindami rečiau minimas kūno dalis: plaštaka, alkūnė, blauzda, kulnas, sėdmenys, bei aiškinomės, kam jos reikalingos. Sužinojo, kad be kaulų (subrendusio žmogaus skeletą sudaro maždaug 226 kaulai) ir raumenų vaikai negalėtų stovėti ar sėdėti. Vaikučiai turėdami kaulus, raumenis, ir širdelę yra gyvi, gali vaikščioti, sėlinti, šokinėti, laikyti pusiausvyrą, bėgioti, žaisti, kurti, mylėti.

Ugdytiniams buvo įdomu surinkti lavinančią dėlionę iš žmogaus kūno dalių. Kaulų dėlionė įtvirtino žinias apie pagrindines kūno dalis, jų pavadinimus, vietas. Padėjo geriau pažinti save, kūno dalių paskirtį ir funkcijas. Kartu diskutavome, kam mums reikalingos akys, nosis ir ausys, burna. Tarkim su burna ne tik kalbame, valgome, bet ir juokiamės, bučiuojamės, švilpaujame, žiovaujame. O liežuvis yra stipriausias mūsų kūno raumuo. Kiekvienas sveikas žmogus turi apie 600 raumenų. Kai šypsomės, įsitempia 17 raumenų, kai raukomės – 43, o kai mirksime, net 200 veido raumenėlių.

Bendram atsipalaidavimui visi dalyvavome kūrybinėje terapijoje „Aprenk mane“. Tai praktikė veikla per spalvas ir formas. Kūryba yra ta vaikų sritis, kur kiekvienas gali atrasti tik jam vienam tuo metu itin svarbų savęs išreiškimo būdą be žodžių. Vaikas kuria dažniausiai tik jam vienam suprantamus ir labai svarbius dalykus. Vaikui savitu būdu – linijomis, spalvomis ar formomis, sudaromos galimybės ne tik išreikšti save, mažinti emocinę įtampą, bet ir derinti rankos, akies ir kitų kūno dalių judesius, lavinti vaizduotę, kūrybos gebėjimus. Tokiu būdu vaikas mokosi bendrauti vaizdų kalba, įgyja pasitikėjimo savo jėgomis ir savarankiškumo.

Nereikia savęs bijoti, reikia save pažinti !!!

Visuomenės sveikatos specialistė,  vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. STENDAS „VAISIAIS IR DARŽOVĖS PILDOME VITAMINO C ATSARGAS“

      Spalio mėnesio stendas parengtas apie 10 maisto produktų, kuriuose vitamino C daugiausia. Vitaminas C rudenį nepamainomas imuninės sistemos stiprinimui, jis padeda apsisaugoti nuo peršalimo, o pajutus pirmuosius simptomus, greičiau juos įveikti. Rekomenduojama kasdien su maistu gauti tinkamą jo normą, kadangi vitaminas C organizme išbūna neilgai. Kasdien su maistu turime gauti apie 80 mg vitamino C. Tiek galime gauti suvalgę 250 g greipfruto, 250 g šviežio kopūsto ar 350 g aviečių.

Visuomenės sveikatos specialistė,  vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

 

2019 M. STRAIPSNIS „VAISIAIS IR DARŽOVĖMIS PILDOME VITAMINO C ATSARGAS“

      Šaltuoju metu ne vienas peršąlame ir imame šnirpšti, čiaudėti ar kosėti. Daugelį vargina ir skaudanti gerklė bei susilpnėję skonio ir kvapo jutimai. Tradiciškai apie vitaminą C prisimename tada, kai peršąlame. Dauguma žmonių mažai žino tai, kad, šio vitamino vartojant iš anksto, dar nesusirgus, ligos galima visai išvengti. Vitaminas C (askorbo rūgštis) – padeda formuotis augimo hormonams, reikalingas viso kūno ląstelių ir audinių augimui ir atstatymui, stiprių dantenų, dantų ir kaulų formavimuisi, veikia organizme kaip antioksidantas, padeda kūnui gaminti kolageną (reikalingą odai, kremzlėms, sausgyslėms, raiščiams ir kraujagyslėms). Norėdami palaikyti gerą savijautą, įtraukite vis kitų lentelėje išvardytų maisto produktų į savo kasdienės mitybos valgiaraštį.

Visuomenės sveikatos specialistė,  vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

PAMOKĖLĖ – DISKUSIJA „EMOCIJŲ ŠALYJE“

    Spalio 9 ir 16 dienomis Prienų lopšelyje- darželyje „Pasaka“ „Ežiukų“ ir Kiškučių grupės vaikučiams buvo pravesta sveikatingumo pamokėlė – diskusija „Emocijų šalyje“.  Kasdien kiekvienas vaikas išgyvena visą paletę įvairių jausmų. Vaikų emocijos dažnai yra stipresnės nei suaugusiojo tiesa, greičiau besikeičiančios. Todėl jau ankstyvoje vaikystėje reikėtų gebėti atpažinti skirtingas emocijas ir jas įvardinti. Pamokėlių metu vaikai išmoksta atpažinti ir valdyti emocijas, rūpintis ir padėti kitiems, kurti pozityvius santykius, priimti atsakingus sprendimus ir suvaldyti sudėtingas situacijas konstruktyviai. Emocinė patirtis moko vaiką jas reikšti neskaudinant kitų.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje veiklos metu kūrybiškai su specialiomis emocijų kortelėmis, kuriose pavaizduoti nuotaikas atitinkantys personažai padėjo vaikams išmokti atpažinti, gebėti įvardyti tai, ką jaučia, ir valdyti savo jausmus ir emocijas. Kartu su vaikais aptarinėjome, kokią emociją patiria vienas ar kitas kortelės personažas, kas ją galėjo sukelti, ką galima padaryti (jei reikia), kad ši emocija pasikeistų į gera. Jos labai įtaigiai vaikams pasakojo, apie tai, kad ne visos mus aplankančios emocijos yra malonios, bet su jomis ne tik galima, bet ir būtina išmokti gyventi.

Darėme emocijų medelį ir kiekvienas norintis galėjo įklijuoti savo nuotaikos veido paveikslėlį. Štai kokias emocijas galima buvo pasirinkti ir įklijuoti į emocijų medelį: laimingas, nuliūdęs, supykęs, drąsus, drovus, draugiškas, apgailestaujantis, susigėdęs, nusivylęs, susierzinęs, įsiaudrinęs, paliktas nuošaly, pavydus, smalsus, kaprizingas, jautrus, išdidus, nesaugus, mylimas, dėkingas, nusikaltęs, įskaudintas, nustebęs, išsigandęs, malonus, nedrąsus, nejaukiai besijaučiantis ir t.t.

Visuomenės sveikatos specialistė,  vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. STENDAS „PATS LAIKAS PASIRŪPINTI VAIKO SVEIKATOS PATIKRINIMU“

      Šių metų rugsėjo mėnesio informacinis stendas tėveliams, parengtas Prienų lopšelio – darželio „Pasaka“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistės priminimas, kad dabar yra pats tinkamiausias laikas pasirūpinti vaiko sveikatos pažymėjimu, supažindinama su sveikatos pažymos išdavimo tvarka. Pabrėžiama, kad kasmetinis profilaktinis vaiko sveikatos patikrinimas yra labai svarbus tam, kad būtų tinkamai įvertinta vaiko sveikata ir raida, laiku pastebėti ir išgydyti negalavimai ar sveikatos sutrikimai.

Visuomenės sveikatos specialistė,  vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. STENDAS „VAIKŲ MITYBOS ORGANIZAVIMAS UGDYMO ĮSTAIGOJE“

       Šių metų rugsėjo mėnesio informacinis stendas tėveliams, parengtas Prienų lopšelio – darželio „Pasaka“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistės apie mitybos organizavimą ugdymo įstaigoje. Išvardytos draudžiamo tiekti maisto produktų grupės. Pateiktos rekomendacijos kokius sveikus užkandžius neštis į lopšelį – darželį (įskaitant šventes ir gimtadienius). Vargu ar galime konkuruoti su pramonės reklamuojama maitinimosi kultūra, tačiau pasiūlyti rinktis sveiką gyvenimo būdą ir padėti tėvams bei jų vaikučiams tinkamai pasirinkti tokį maistą, kuris užtikriną gerą sveikatą – įstaigos bendruomenės pareiga.

Visuomenės sveikatos specialistė,  vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. STENDAS „Į KOVĄ PRIEŠ NEŠVARIAS RANKYTES“

  Šių metų rugsėjo mėnesio informacinis stendas tėveliams, parengtas Prienų lopšelio – darželio „Pasaka“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistės apie rankų higieną, pavadinimu „Į kovą prieš nešvarias rankytes“, mikroorganizmus kurie gali sukelti ligas, kokias rankų plovimo priemones rinktis, taip pat pavaizduota rankų plovimo schema.

Visuomenės sveikatos specialistė,  vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. STRAIPSNIS „PATS LAIKAS PASIRŪPINTI VAIKO SVEIKATOS PATIKRINIMU“

     Šių metų rugsėjo mėnesį Prienų lopšelio – darželio „Pasaka“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistės, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje parengė straipsnį vaiko sveikatos patikrinimo svarbą, supažindinama su sveikatos pažymos išdavimo tvarka. Pabrėžiama, kad kasmetinis profilaktinis vaiko sveikatos patikrinimas yra labai svarbus tam, kad būtų tinkamai įvertinta vaiko sveikata ir raida, laiku pastebėti ir išgydyti negalavimai ar sveikatos sutrikimai. Straipsnyje specialistė atkreipia dėmesį, kad vaiko sveikatos pažymėjimas:

  • išduodamas metams laiko;
  • yra privalomas visiems vaikams iki 18 metų lankantiems mokyklas, darželius, lopšelius, formalųjį švietimą papildančio ir neformaliojo vaikų švietimo mokyklas;
  • ugdymo įstaigai pateikiamas kiekvienais metais iki rugsėjo 15 d.
  • profilaktinė apžiūra, nei gydytojo išduotas Vaiko sveikatos pažymėjimas vaiko šeimai nekainuoja: šios išlaidos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis.

Visuomenės sveikatos specialistė,  vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. STRAIPSNIS „VAIKŲ MITYBOS ORGANIZAVIMAS UGDYMO ĮSTAIGOJE“

       Šių metų rugsėjo mėnesį Prienų lopšelio – darželio „Pasaka“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistės, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje parašė straipsnį pavadinimu „Vaikų mitybos organizavimas ugdymo įstaigoje“. Straipsnyje primenama, kad vaikų mitybos organizavimas vykdomas vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. lapkričio 11 d. įsakymo Nr. V-964 „Dėl maitinimo organizavimo ikimokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo mokyklose ir vaikų socialinės globos įstaigose tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo „Dėl vaikų maitinimo organizavimo tvarkos patvirtinimo“.  Išvardytos draudžiamo tiekti maisto produktų grupės. Pateiktos rekomendacijos kokius sveikus užkandžius neštis į lopšelį – darželį (įskaitant šventes ir gimtadienius).

Straipsniu siekiama formuoti tėvų, įstaigos personalo sveikatai palankios mitybos įpročius, ugdyti teigiamas nuostatas ir sąmoningumą; skleisti sveikos mitybos ir gyvensenos principus ugdymo įstaigų bendruomenėse.

Visuomenės sveikatos specialistė,  vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. STRAIPSNIS „Į KOVĄ PRIEŠ NEŠVARIAS RANKYTES“

  Šių metų rugsėjo mėnesį Prienų lopšelio – darželio „Pasaka“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistės, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje parašė straipsnį pavadinimu „Į kovą prieš nešvarias rankytes“. Rankų higiena yra viena iš pagrindinių efektyviausių ir pigiausių prevencinių priemonių, padedančių apsaugoti save ir aplinkinius nuo infekcijų, plintančių kontaktiniu būdu. Per nešvarias rankas plinta 80 proc. infekcinių ligų ir mikroorganizmai labai lengvai pernešami ant aplinkos daiktų, perduodami šeimos nariams, kolegoms, draugams. Straipsnyje išvardinti  ligas sukeliantys mikroorganizmai, kur ir kada dažniausiai užteršiamos rankos, kada būtina plauti rankas ir kokias rankų plovimo priemones rinktis. Prevencija visada kainuoja mažiau, todėl svarbu palaikyti tinkamą rankų higieną – tai pirmas ir lengviausias būdas atsikratyti žalingų mikrobų, kurie sukelia ir platina ligas.

Visuomenės sveikatos specialistė,  vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. SVEIKATINGUMO PAMOKĖLĖ / PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS „Į KOVĄ PRIEŠ NEŠVARIAS RANKYTES

      Rugsėjo 11 dieną  Prienų lopšelyje – darželyje „Pasaka“ „Ežiukų“ grupės vaikučiai dalyvavo visuomenės sveikatos  specialistės Oksanos Voronkovos praktiniam užsiėmime apie rankų higieną: „Į kovą prieš nešvarias rankytes“. Pamokėlėje vaikams buvo papasakota, kodėl svarbu plauti rankytes, taip pat priemones ir būdus kurios reikalingos tinkamai rankų higienai. Sužinojo, kad per nešvarias rankas perduodami įvairūs susirgimai. Todėl rankų higiena – pagrindinė profilaktikos priemonė prieš ligas. Specialistė praktiškai pamokė vaikus taisyklingai plauti rankas. Atlikome rankų plovimo tyrimą su UV lempa, kurio metu vaikai galėjo pamatyti rankų vietas, kurias  blogai nuplovė. Jo metu nustatyta, kad ne visada rankos švariai nusiplaunamos iš pirmo karto.
Šių sveikatingumo pamokėlių tikslas – atkreipti dėmesį į rankų higienos svarbą ir priminti vaikams, kad teisingai plauti rankas svarbu ne tik tam, kad jos būtų švarios, bet ir tam, kad apsaugotume save ir aplinkinius nuo užkrečiamų ligų.

Visuomenės sveikatos specialistė,  vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. AKCIJA SKIRTA EUROPOS JUDUMO SAVAITEI PAMINĖTI „EINU, BĖGU – DRAUGUI NUSIŠYPSAU“

  Rugsėjo 16 – 22 d. šalyje paskelbta Europos judumo savaite „Žingsniuokime kartu“. Ankstų trečiadienio rytą Prienų lopšelyje – darželyje „Pasaka“ „Kačiukų“, „Pelėdžiukų“, „Ančiukų“ ir „Nykštukų“ grupės ugdytiniai su auklėtojomis ir visuomenės sveikatos priežiūros specialiste  mankštomis ir žaidimais pažymėjo akciją skirtą Europos judumo savaitei paminėti. Nuostabus rytas, kai mankštos tampa visos bendruomenės noriu mankštintis, mankštas paversti linksmais žaidimais, juoktis kartu ir dalintis puikiomis emocijomis su mūsų mažaisiais ugdytiniais.

Parengė visuomenės sveikatos specialistė,vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Oksana Voronkova

2019 M. STENDAS „PASITIKIME VASARĄ SAUGIAI“

    Šių metų birželio mėnesio stendas parengtas Prienų lopšelio – darželio „Pasaka“ visuomenės sveikatos specialistės kaip pasitikti saugią vasarą. Stende įvardijami labai svarbūs vasaros atributai: kepurė, kremas nuo kaitrių saulės spindulių, patogūs ir laisvi vaiko drabužėliai, vanduo, akiniai. Pabrėžiama, kad būnant prie vandens svarbu maudytis, tik kai šalia yra suaugęs, nenardyti nepažįstamose vietose, neplaukti ant pripučiamų. Atsitikus nelaimei skambinti bendruoju pagalbos telefono numeriu.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą
Oksana Voronkova

2019 M. MOKOMOJI PAMOKĖLĖ “PASITIKIME VASARĄ SAUGIAI”

  Šių metų birželio 5d. visuomenės sveikatos specialistė O. Voronkova Prienų lopšelyje darželyje “Pasaka” su “Ančiukų” kitas užsiėmimas buvo su “Pelėdžiukų“ grupės vaikučiais kalbėjosi, kokia yra saugi ir sveika vasara. Aptarė aktualiausias vasaros pramogas ir kaip jų metu reikėtų saugoti save ir draugą – prie vandens telkinių, važinėjantis dviračiu, būnant kaitrioje saulėje, sutikus piktą šunį. Kadangi vasara tik prasidėjo, vaikų dar laukia daug malonių potyrių, ir saugių vasaros malonumų darželyje.

Visuomenės sveikatos specialistė,  vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. MOKOMOJI PAMOKĖLĖ / PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS “SVEIKOS VAIKO PĖDUTĖS”

     Šių metų gegužės 29 d. Prienų lopšelyje – darželyje „Pasaka“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistė O. Voronkova „Ančiukų“ grupės vaikučiams vedė plokščiapėdystės profilaktikai skirtą mokomąją pamokėlę. Praktikinio užsiėmimo tikslas – stiprinti vaikų pėdos raumenis atliekant plokščiapėdystės profilaktikai tinkamus pratimus panaudojant sporto inventorių ir kasdienines priemones. Veiklos metu vaikai vaikščiojo basomis, tai nauda organizmui: stimuliuojama vidaus organų veikla, sustiprėja kūno gyvybinis tonusas, atpalaiduojamos pėdos, gerėja nuotaika. Atliko įvairias užduotis: kojų pėdų mankštas, keliavimas lanku, vaikai atsistoją rideno formeles pirmyn ir atgal nuo kojų pirštų iki kulniukų, atliko balansinio kelio eiseną. Ar pavyko pereiti nenukritus? O atbulomis? 

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. MOKOMOJI PAMOKĖLĖ / PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS “SVEIKOS VAIKO PĖDUTĖS”

    Šių metų gegužės 29 d. Prienų lopšelyje – darželyje „Pasaka“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistė O. Voronkova „Pelėdžiukų“ grupės vaikučiams vedė plokščiapėdystės profilaktikai skirtą mokomąją pamokėlę. Praktikinio užsiėmimo tikslas – stiprinti vaikų pėdos raumenis atliekant plokščiapėdystės profilaktikai tinkamus pratimus panaudojant sporto inventorių ir kasdienines priemones. Veiklos metu vaikai vaikščiojo basomis, tai nauda organizmui: stimuliuojama vidaus organų veikla, sustiprėja kūno gyvybinis tonusas, atpalaiduojamos pėdos, gerėja nuotaika. Atliko įvairias užduotis: kojų pėdų mankštas, keliavimas lanku, vaikai atsistoją rideno formeles pirmyn ir atgal nuo kojų pirštų iki kulniukų, atliko balansinio kelio eiseną. Ar pavyko pereiti nenukritus? O atbulomis? 

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. STENDAS „SVEIKOS VAIKO PĖDUTĖS“

    Šių metų gegužės mėnesio stendas Prienų lopšelio – darželio „Pasaka“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistės apie plokščiapėdystę, plokščiapėdystės profilaktiką, patarimai tėvams. Stende išdėstyta kas yra plokščiapadiškumas, kaip atpažinti, ar Jūsų vaikas yra plokščiapėdis, keletas mankštos pratimų plokščiapėdystei gydyti. Pabrėžiama, kad tėvai – vaikų laikysenos inspektoriai: į ką būtina atkreipti dėmesį.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. MOKOMOJI PAMOKĖLĖ / PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS “SVEIKOS VAIKO PĖDUTĖS”

  Gegužės 8 d. Prienų lopšelyje – darželyje „Pasaka“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistė O. Voronkova „Voveriukų“ grupės vaikučiams vedė plokščiapėdystės profilaktikai skirtą mokomąją pamokėlę. Praktikinio užsiėmimo tikslas – stiprinti vaikų pėdos raumenis atliekant plokščiapėdystės profilaktikai tinkamus pratimus panaudojant sporto inventorių ir kasdieninias priemones. Veiklos metu vaikai vaikščiojo basomis, tai nauda oragnizmui: stimuliuojama vidaus organų veikla, sustiprėja kūno gyvybinis tonusas, atpalaiduojamos pėdos, gerėja nuotaika. Atliko įvairias užduotis: kojų pėdų makštas, keliavimas lanku, vaikai atsistoją rideno formeles pirmyn ir atgal nuo kojų pirštų iki kulniukų, atliko balansinio kelio eiseną. Ar pavyko pereiti nenukritus? O atbulomis? 

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. RENGINYS, SKIRTAS JUDĖJIMO SVEIKATOS LABUI DIENAI PAMINĖTI

    Šių metų gegužės 10 d. Prienų lopšelio – darželio „Pasaka“ „Bitučių“ ir „Boružiukių“ grupės vaikai dalyvavo renginyje skirtame judėjimo sveikatos labui dienai paminėti. Palankus penktadienio oras leido renginį pradėti Prienų „Revuonos“ mokyklos stadione. Gausiai susirinkusius, gražiais ir prasmingais sveikatinimo žodžiais renginio dalyvius pasveikino Prienų visuomenės sveikatos biuro direktorė Lenčiauskienė. Vėliau sekė: smagi pirate Flinto mankštelė. Išklausę estafečių taisykles, darželinukai suskubo atlikti linksmųjų estafečių užduočių kurios buvo įvairios. Su džiaugsmu ir geromis emocijomis buvo atliekamos visos estafetės. Ypač smagu buvo stebėti, kaip noriai auklėtojos įsistraukė ir padėjo organizuoti estafetes. Pralaimėjusių nebuvo, juk svarbu dalyvauti.
Visiems gražaus renginio dalyviams įteiktos Prienų visuomenės sveikatos biuro paruoštos dovanėlės. Buvo šilta, jauki šventė.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. MOKOMOJI PAMOKĖLĖ / PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS “SVEIKOS VAIKO PĖDUTĖS”

   Gegužės 15 d. Prienų lopšelyje – darželyje „Pasaka“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Oksana Voronkova „Kačiukų“ grupės vaikučiams vedė plokščiapėdystės profilaktikai skirtą mokomąją pamokėlę. Praktikinio užsiėmimo tikslas – stiprinti vaikų pėdos raumenis atliekant plokščiapėdystės profilaktikai tinkamus pratimus panaudojant sporto inventorių ir kasdieninias priemones. Veiklos metu vaikai vaikščiojo basomis, tai nauda oragnizmui: stimuliuojama vidaus organų veikla, sustiprėja kūno gyvybinis tonusas, atpalaiduojamos pėdos, gerėja nuotaika. Atliko įvairias užduotis: kojų pėdų makštas, keliavimas lanku, vaikai atsistoją rideno formeles pirmyn ir atgal nuo kojų pirštų iki kulniukų, atliko balansinio kelio eiseną. Ar pavyko pereiti nenukritus? O atbulomis? 

Visuomenės sveikatos specialistė,vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS „SVEIKO VAIKO KODAS – MANKŠTA“

   Balandžio 17 dieną Prienų lopšelyje-darželyje „Pasaka‘‘ „Kačiukų grupės vaikams rytas prasidėjo nuo mankštos. Mankštos mėgėjams gerą nuotaiką pakelė ir netingėti tą rytą kvietė auklėtoja A. Struckienė ir visuomenės sveikatos specialistė Oksana Voronkova. Dalyvaudami judrioje veikloje vaikai pratinasi bendrauti, būti komandos nariu, laikytis taisyklių, valdyti emocijas. Vaikų atliekami pratimai išjudina visą kūną, stiprina raumenis, lavina lankstumą, laikyseną, pusiausvyrą ir koordinaciją, erdvės suvokimą, gerina šoklumą, ištvermę bei reakciją. Mankštintis vaikams yra smagu, kai į mankštos fizinius pratimus yra integruoti žaidimų, šokių elementai.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS “ESU ŠVARUS – MYLIU SAVE”

     Šių metų balandžio 24 dieną Prienų lopšelyje – darželyje „Pasaka“ „Kačiukų“ grupės ugdytiniams visuomenės sveikatos priežiūros specialistė O. Voronkova pravedė pamokėlę/praktikinį užsiėmimą Esu švarus – myliu save“. Su ugdytiniais kalbėjosi, kodėl svarbu prižiūrėti dantukus, kada ir kaip taisyklingai juos valyti. Vaikai sužinojo ir įsiminė pagrindinius „draugiškus ir dantis stiprinančius maisto produktus. Praktinių užsiėmimų metu vaikų žvilgsniai nukrypo į visuomenės sveikatos priežiūros specialistės atsineštas priemones: dantų muliažą ir demonstracinį dantų šepetuką. Reikiamos priemonės padėjo kiekvienam vaikui praktiniams įgūdžiams įtvirtinti. Vaikai geriausiai mokosi iš savo patirties, savo mažų atradimų, eksperimentų ir žaidimų. Tikslas, kad vaikai galėtų plačiai šypsotis ir džiaugtis sveikais dantimis, tinkama jų priežiūra.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS ,,ESU ŠVARUS –

MYLIU SAVE”

    Šių metų balandžio 10 dieną Prienų lopšelyje – darželyje „Pasaka“ „Bitutės“ grupės ugdytiniams visuomenės sveikatos priežiūros specialistė O. Voronkova pravedė praktikinį užsiėmimą Esu švarus – myliu save“. Vaikai kalbėjosi, atsakinėjo į klausimus: kada būtina plautis rankas, kas gali atsitikti jų neplaunat, kodėl svarbu prižiūrėti dantukus, kada ir kaip taisyklingai juos valyti, kad jie išliktų gražūs bei sveiki. Praktinių užsiėmimų metu vaikų žvilgsniai nukrypo į visuomenės sveikatos priežiūros specialistės atsineštas priemones: dantų muliažą ir demonstracinį dantų šepetuką. Reikiamos priemonės padėjo kiekvienam vaikui praktiniams įgūdžiams įtvirtinti. Vaikai geriausiai mokosi iš savo patirties, savo mažų atradimų, eksperimentų ir žaidimų. Tikslas, kad vaikai galėtų plačiai šypsotis ir džiaugtis sveikais dantimis, tinkama jų priežiūra turi tapti kasdieniniu įpročiu.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS „SVEIKO VAIKO KODAS – MANKŠTA“

Ar žinote, kad Balandžio 3 dieną Prienų lopšelyje – darželyje „Pasaka‘‘ rytas prasidėjo nuo mankštos? Didžiausi mankštos mėgėjai yra „Žvirbliukų, „Voveriukų“, grupių ugdytiniai. Vaikams gerą nuotaiką pakelė ir netingėti tą rytą kvietė auklėtoja J. Balnienė, ir visuomenės sveikatos specialistė Oksana Voronkova. Dalyvaudami judrioje veikloje vaikai pratinasi bendrauti, būti komandos nariu, laikytis taisyklių, valdyti emocijas. Vaikų atliekami pratimai išjudina visą kūną, stiprina raumenis, lavina lankstumą, laikyseną, pusiausvyrą ir koordinaciją, erdvės suvokimą, gerina šoklumą, ištvermę bei reakciją. Mankštintis vaikams yra smagu, kai į mankštos fizinius pratimus yra integruoti žaidimų, šokių elementai.


Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 SVEIKTATOS UGDYMO VALANDĖLĖ „NEDUOSIM MIKROBAMS

DANTUKŲ SUVALGYTI“

   Kovo 20 dieną visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Oksana Voronkova Prienų lopšelyje – darželyje „Pasaka“ su „Kiškučių‘ grupės ugdytiniais kalbėjosi, kodėl svarbu teisingai prižiūrėti dantukus, kada ir kaip taisyklingai juos valytis. Vaikai sužinojo ir įsiminė pagrindinius, “draugiškus” ir dantis stiprinančius maisto produktus. Atliko praktikines užduotis. Tikslas, kad vaikai galėtų plačiai šypsotis ir džiaugtis sveikais dantimis, tinkama jų priežiūra turi tapti kasdieniniu įpročiu.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Oksana Voronkova

2017 M. PAMOKĖLĖ – PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „SAUGOKIME SAVO REGĖJIMĄ“

           Lapkričio 14 d. Prienų r. sav. visuomenės sveikatos biure lankėsi ikimokyklinukų grupė iš Prienų lopšelio/darželio „Pasaka“. Vaikai klausė užsiėmimą apie regėjimo svarbą, kodėl turime saugoti savo akytes, buvo aptarti mūsų akims naudingi produktai, taip pat diskutavome, kas kenkia mūsų akims – sėdėjimas per arti televizoriaus, žaidimas su kompiuteriu ar išmaniuoju telefonu, skaitymas tamsoje ir kt. Su mažaisiais mokiniais buvo atlikta akių mankšta ir palinkėta, kad nepamirštų atlikti jos darželyje bei namuose. Vaikams įteikti lankstinukai apie akis bei po dovanėlę – atšvaitą.

Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė

Birutė Vitkauskaitė

Skip to content