Skriaudžių pagrindinė mokykla

2019 M. INTEGRUOTOS PAMOKOS „KURIAM SVEIKO MAISTO RECEPTUS“

    Birželio 10 dieną Prienų raj. Skriaudžių pagrindinėje mokykloje 5-10 klasių mokiniams vyko integruotos pamokos skirtos paminėti Europos sveikos mitybos dieną. Šios veiklos iniciatorės biologijos mokytoja Kristina Senavaitytė ir visuomenės sveikatos specialistė Oksana Voronkova. Mokiniams buvo pateikta įdomių užduočių, pavyzdžiui, surasti kryžiažodyje ir išbraukti vaisių ir daržovių pavadinimus, diskutuota apie sveikos mitybos taisykles ir įpročius, aptarta kiekvienos sveiko maisto piramidės dalis ir jos svarba žmogui, išskirtinis dėmesys buvo skiriamas vaisiams ir daržovėms kuriant sveiko maisto lėkštę, mokėsi apskaičiuoti savo KMI (kūno masės indeksas). Dalyviai susirinkę mokyklos kiemelyje aptarė dienos rezultatus, skaitė savo kurtas deklaracijas, kurios kiekvienas sakinys prasidėjo „Sveika mityba“ pirma raide. Dalyvavo pavaduotojos Aidutės Jurešienės surengtoje viktorinoje, kurioje be klausimų, teko ir paspėlioti, nes buvo užminta įdomių mįslių. Patiems aktyviausiems moksleiviams įteikta po simbolinę dovanėlę.


Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. MOKOMOJI PAMOKA / STENDO KŪRIMAS „PASITIKIME VASARĄ SAUGIAI“

    Baigiasi mokslo metai ir artėja ilgai laukta vasara – atostogų metas. Kad vasara būtų ne tik saulėta, įdomi ir linksma, bet ir saugi, šių metų gegužės 31 d. Prienų raj. Skriaudžių pagrindinėje mokykloje dirbanti sveikatos priežiūros specialistė 8-9 klasės mokiniams pravedė mokomąją pamoką, taip pat vyko stendo kūrimas „Pasitikime vasarą saugiai“. Sveikatos specialistė diskutavo su mokiniais dar kartą primindama, kaip saugiai praleisti vasarą: kaip saugiai elgtis gamtoje, gatvėje, prie vandens telkinių ir netgi savo kieme. Patys prisiminė, pasidalijo įvairiomis situacijomis apie nelaimingų atsitikimų pavojų.
Atsakingas, saugus elgesys padės mokiniams gerai pailsėti ir sveikiems sugrįžti rudenį į mokyklą.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. SVEIKATOS UGDYMO VALANDĖLĖ „NEDUOSIM MIKROBAMS DANTUKŲ SUVALGYTI“

   Šių metų gegužės 24 d. Prienų raj. Skriaudžių ikimokyklinio ugdymo skyriuje „Boružiukų grupės ugdytiniai dalyvavo sveikatos ugdymo valandėlėje apie dantukus ir jų priežiūrą, kurią vedė auklėtoja Kristina.Šaškevičienė, muzikos mokytoja Gintarija Kereišienė ir visuomenės sveikatos specialistė Oksana Voronkova. Sveikatos valandėlė prasidėjo dainele apie dantukus, dainelę pagyvinome dantukų valymo improvizacijomis. Vėliau bandėme įtvirtinti žinias diskusija apie dantų priežiūrą, kada ir kaip dantis reikia valyti, kiek ir kokios dantų pastos naudoti, kokį maistą rinktis, norint išsaugoti sveikus dantukus. Praktikinėje dalyje kiekvienas vaikas galėjo pasimokyti ir parodyti savo dantukų valymo įgūdžius dantų muliažo pagalba. Siekėme užtikrinti aktyvų vaikų dalyvavimą sveikatos ugdymo valandėlėje, skatindamos juos suprasti, kad norint turėti sveikus dantukus, labai daug priklauso nuo jo paties kantraus darbo.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. STENDAS „SVEIKOS VAIKO PĖDUTĖS“

     Šių metų gegužės mėnesio stendas Prienų lopšelio – darželio „Saulutė“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistės apie plokščiapėdystę, plokščiapėdystės profilaktiką, patarimai tėvams. Stende išdėstyta kas yra plokščiapadiškumas, kaip atpažinti, ar Jūsų vaikas yra plokščiapėdis, keletas mankštos pratimų plokščiapėdystei gydyti. Pabrėžiama, kad tėvai – vaikų laikysenos inspektoriai: į ką būtina atkreipti dėmesį.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. STENDAS „KAIP VALYTIS DANTUKUS“

   Šių metų gegužės mėnesio stendas parengtas Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistės apie dantų priežiūrą. Stende aiškiai išdėstyta, kada ir kaip dantis reikia valyti, kiek ir kokios dantų pastos naudoti, kokį dantis stiprinantį maistą rinktis, norint išsaugoti sveikus dantukus.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. STRAIPSNIS „NUGAROS SKAUSMAI IR MANKŠTA“

   Šių metų gegužės mėnesį Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje parengė straipsnį apie nugaros skausmus ir mankštas. Straipsnyje parašyta, kad nugaros skausmas vienas iš nemaloniausių dažną žmogų šiandien lydinčių jausmų. Nugaros skausmas labai blogina gyvenimo kokybę ir mažina darbingumą, yra viena dažniausių invalidumo priežasčių ir viena pagrindinių priežasčių, dėl kurių pacientai kreipiasi į gydytoją. Akcentuojama, kad norint išvengti nugaros skausmų, reikia imtis kasdieninių profilaktinių priemonių tokių kaip reguliarus pasivaikščiojimas gryname lauke, sistemingai atlikti mankštą, į mankštos formas įtraukti fizinius pratimus, kurie taikomi laikysenai ugdyti, stiprina nugaros, pilvo ir pečių juostos raumenis. Saugokime vieną svarbiausių savo kūno dalių. Tegul nugaros skausmas netampa kliūtimi aktyviam gyvenimui!

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS ,,ŽAIDIMAI LAUKE“

       Šių metų gegužės 3d. Prienų raj. Skriaudžių pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus, „Boružiukų“ ir „Smalsučių“ grupės ugdytiniai dalyvavo praktikiniame užsiėmime „Judėk smagiai –gyvenk sveikai“. Grupių auklėtojos, visuomenės sveikatos specialistė kartu su vaikučiais vyko į netoliese esantį mini zoologijos sodą, kuriame sudarytos sąlygos tenkinti prigimtinį vaiko poreikį judėti, žaisti, bendrauti, pažinti gyvūnėlius. Savaiminis judėjimas, įtraukianti judri vaikų veikla, gryname ore, tai vienai svarbesnių sveiko gyvenimo būdo sudėtinių dalių, daranti teigiamą įtaką ne tik fizinei, bet ir psichinei vaiko sveikatai. Kad vaikai būtų sudominti ir įtraukti į ilgalaikį fizinį aktyvumą, ypač svarbi veiklos įvairovė, to ir siekia specialistai ugdydami jaunąją kartą.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. PASKAITA “FIZINIO AKTYVUMO NAUDA”

       Gegužės 6 d. Prienų raj. Skriaudžių pagrindinėje mokykloje 7 klasės mokiniams vyko paskaita „Fizinio aktyvumo nauda“ Buvo rodomos skaidrės, mokiniams buvo paaiškinta, kad paaugliai turi kasdien sukaupti 60 minučių vidutinio ar didesnio intensyvumo fizinės veiklos. Per savaitę tai turi sudaryti ne mažiau kaip 300 minučių. Mokykloje kasdien prasėdima apie 3-6 valandas, tad siekiant padidinti paauglių fizinį aktyvumą, visuomenės sveikatos specialistė paragino pasidalyti darbus šeimoje ir padėti tėvams apsipirkti, susitvarkyti namus, išsiskalbti, nuplauti automobilį. Ypač tinkama fiziškai aktyvi laisvalaikio veikla gamtoje: pasivaikščiojimai, iškylos, žygiai, talkos, sporto šventės, varžybos, fiziškaiaktyvūs gimtadieniai ir kt.

Visuomenės sveikatos specialistė , vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. AKCIJA “JUDĖK SMAGIAI – GYVENK SVEIKAI”

        Šeima ir darželis – kiekvienos visuomenės stabilumo centras, tai du partneriai atsakingi už vaiko sveikatą ir visapusišką jo ugdymą.
Žodžio ,,šeima“ prasmę, mes patikrinome gegužės 10 d. Prienų raj. Skriaudžių pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriuje, sporto šventėje „“Judėk smagiai – gyvenk sveikai”. Šventė skirta Tarptautinei šeimos dienai paminėti.
Darželio auklėtojos mano, kad trūksta renginių visai šeimai. Jų nuomone, reikia tokių, kuriuose galėtų pabūti, praleisti kartu laiką visi šeimos nariai. Šeima suteikia vaikui pasitikėjimą savimi, ugdo aukštesnį savęs vertinimą, skatina bei stimuliuoja jo socialinį ir kūrybinį aktyvumą, o tai vyksta pastoviai: kalbant, bendraujant, diskutuojant, leidžiant laisvalaikį su vaiku. Todėl ir kilo ši mintis – paminėti Šeimų dieną.
Palankus penktadienio pavakarės oras leido šventę pradėti lauke. Į šią šventę susirinko mamos, tėčiai, broliai, sesės. Gausiai susirinkusius, gražiais ir prasmingais žodžiais šventės dalyvius pasveikino grupių auklėtojos D.Valaitienė ir D. Venclovienė.
Sporto šventę pradėjo kviestinis svečias, septynerių metų Helena, lankanti sportinę gimnastiką, ir jau laimėjusi ne vieną medalį varžybose. Pasirodymą stebėjome su nuoširdžiomis šypsenomis ir gausiais plojimais.
Tėveliai su vaikučiais galėjo piešti ant plėvelės savo šeimą, taip pat buvo galimybė nusifotografuoti visiems kartu, padainuoti. Vėliau išklausę žaidimų taisykles, darželinukai suskubo atlikti linksmųjų estafečių užduočių, kurios buvo labia įvairios Su džiaugsmu ir geromis emocijomis buvo atliekamos visos estafetės. Ypač smagu buvo stebėti, kaip noriai tėveliai įsitraukė ir dalyvavo įvairiose rungtyse, o vaikai džiaugėsi galėdami su tėveliais kartu rungtyniauti. Pralaimėjusių nebuvo, juk svarbu dalyvauti. Džiugios emocijos ir nuotaika ilgai išliks vaikų atmintyje.
Visiems gražaus renginio dalyviams bei svečiams buvo įteiktos Prienų visuomenės sveikatos biuro paruoštos dovanėlės. Buvo šilta, jauki ir linksma šeimos šventė.

Visuomenės sveikatos specialistė , vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. PASKAITA „LYTIŠKUMO UGDYMAS: DRAUGYSTĖ, TARPUSAVIO SANTYKIAI“

    Šių metų gegužės 13 d. Prienų raj. Skriaudžių pagrindinės mokyklos 5/6 klasės mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistė rengtoje paskaitoje „Lytiškumo ugdymas: draugystė, tarpusavio santykiai“ buvo rodomos skaidrės apie paauglystę. Mokiniams buvo išdalinti lapeliai ant kurių buvo paprašyta pasidalinti ir užrašyti savo mintis, apmąstymus, klausimus, kaip jie jaučiasi būdami paaugliais. Vyko diskusija, apie tai, kaip šiuolaikiniame pasaulyje jaučiasi paauglys.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. MOKOMOJI PAMOKĖLĖ / PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS „SVEIKOS VAIKO PĖDUTĖS“

   Šių metų gegužės 13d. Prienų raj. Skriaudžių pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus ,„Boružiukų“ vaikučiams, visuomenės sveikatos priežiūros specialistė vedė plokščiapėdystės profilaktikai skirtą mokomąją pamokėlę. Pamokėlėje vaikai sužinojo, kas yra plokščiapėdystė ir netaisyklinga kūno laikysena, kaip reikia to išvengti. Praktikinio užsiėmimo tikslas – stiprinti vaikų pėdos raumenis atliekant plokščiapėdystės profilaktikai tinkamus pratimus panaudojant kasdieniniais priemones. Veiklos metu vaikai vaikščiojo basomis, tai nauda organizmui: stimuliuojama vidaus organų veikla, sustiprėja kūno gyvybinis tonusas, atpalaiduojamos pėdos, gerėja nuotaika. Atliko įvairias aktyvias užduotis: kojų pėdų mankštas, sėdėdami ant kėdučių iš laikraščio bandė sugniaužyti kamuoliuką ir žaidėme kojyčių krepšinį (kojomis įmesti laikraščio kamuoliuką į pintinę), išbandėme piešimą kojų pirštukais.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. STENDAS „RŪKYMO SPĄSTAI“

   Šių metų balandžio mėnesio stendas parengtas Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistės apie rūkymą, rūkymo žala sveikatai. Taip pat išanalizuota kokia medžiaga esanti cigarečių sudėtyje sukelianti priklausomybę, koks problemos mastas, per kiek laiko atsigauna rūkančio žmogaus organizmas atsisakius žalingo įpročio – rūkymo. Pabrėžiama, kad mesti rūkyti niekada ne vėlu

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. STRAIPSNIS „PATIRIU JUDĖJIMO DŽIAUGSMĄ – BĖGU“

         Šių metų balandžio mėnesį Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje parengė straipsnį apie patiriamą judėjimo džiaugsmą – bėgimą. Bėgimas tikriausiai yra prieinamiausia sporto šaka, natūraliausia ir galimai, paprasčiausia fizinio aktyvumo forma. Reguliarus bėgimas yra veiksminga kova su tingumu. Hipodinamija – neveiklumas, neigiamai veikiantis žmonių sveikatą. Ką reikia norint pradėti veikti? Bėgimo bateliai ir sportinė apranga štai ir viskas. Straipsnyje parašyta, kad pagrindinė priežastis, kodėl žmonės negali išeiti į lauką ir bėgti ar meta šį užsiėmimą po kelių bėgimų, yra motyvacijos stoka. Bėgti reiškia jausti, kad mūsų kūnas egzistuoja. Abejojantiems padės apsispręsti pateiktos rekomendacijos apie bėgimo teikiamą naudą.

Visuomenės sveikatos specialistė,vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. PASKAITA “RŪKYMO SPĄSTAI“

Rūkymo problema yra labai aktuali, todėl balandžio 01; 05 dienomis visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Oksana Voronkova Prienų raj. Skriaudžių pagrindinėje mokykloje pravedė paskaitą „Rūkymo spąstai“ penktos, šeštos ir septintos klasės mokiniams. Paskaitoje mokiniai buvo supažindinti tabako rūkymo paplitimu Lietuvoje, pagrindiniais rūkymo plitimo būdais, ligomis, kurias sukelia rūkymas. Sveikatos specialistė skatino jaunimą susimąstyti apie rūkymo žalą, ragino jaunuolius vengti žalingų įpročių, vesti sveiką gyvenimo būdą, o gauta informacija pasidalinti su draugais, šeimos nariais. Tikslas, kad mokiniai suvoktų, jog rūkymas ir kiti žalingi įpročiai yra visai nemadingi ir juos naikinti galima pradedant nuo savęs.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. PASKAITA „ESU ŠVARUS – MYLIU SAVE“

    Šių metų balandžio 8 dieną Prienų raj. Skriaudžių pagrindinėje mokykloje 3-4 klasių mokiniams buvo pravesta asmens higienos paskaita „Esu švarus – myliu save“. Asmens higieninis ugdymas yra būtinas visapusiškam vaiko vystymuisi, sveikatos palaikymui ir stiprinimui. Su mokiniais buvo aptarta apie asmens higienos svarbumą jų gyvenime. Vaikas turėtų ne tik įgavęs tam tikrų įgūdžių, bet ir suprasti, kodėl reikia maudytis ir plauti plaukučius; dažnai plauti rankas, valytis dantis, pūsti nosį į servetėlę, užsidengti, kai kosėja ir čiaudi, pasikeisti apatinį trikotažą, šukuotis. Pamažu ugdomas vaiko supratimas, kad būti gražiam, pirmiausia reiškia būti švariam, tvarkingam, sveikam.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS „SVEIKO VAIKO KODAS – MANKŠTA“

      Šių metų balandžio 8 d. Prienų r. Skriaudžių pagrindinėje mokykloje vyko praktikinis užsiėmimas ,,Sveiko vaiko kodas – mankšta”. Užsiėmimas buvo integruotas į kūno kultūros pamoką kurią vedė visuomenės sveikatos specialistė Oksana Voronkova ir mokytoja Rima Šiškauskienė antros klasės mokiniams. Mankštintis vaikams visada yra smagu, nes į mankštos fizinius pratimus yra įtraukti žaidimų, šokių elementai. Lauke atlikta 40 minučių mankšta suteikia žvalumo visai dienai. Vaikų atliekami pratimai išjudino visą kūną, šiek tiek sustiprino raumenis, lavino lankstumą, laikyseną, pusiausvyrą ir koordinaciją, erdvės suvokimą, gerino šoklumą, ištvermę bei reakciją. Siekėmė skatinti mokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą, rūpinimąsi savo sveikata, didinome motyvaciją aktyviai judėti, gerinome vaikų nuotaiką.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. PASKAITA „ESU ŠVARUS – MYLIU SAVE“

    Asmens higiena – vienas iš efektyviausių būdų apsisaugoti nuo įvairių ligų. Apie tinkamus rankų plovimo, veido prausimo, burnos ertmės ir dantų priežiūros, įgūdžius vertėtų žinoti kiekvienam – taip apsisaugosime patys ir apsaugosime šalia esančius.
Šių metų balandžio 12 dieną Prienų raj. Skriaudžių pagrindinėje mokykloje 5-6 klasių mokiniams buvo pravesta asmens higienos paskaita „Esu švarus – myliu save“. Asmens higieninis ugdymas yra būtinas visapusiškam paauglio vystymuisi, sveikatos palaikymui ir stiprinimui. Su mokiniais buvo aptartos asmens higienos ugdymo kryptys, svarbumas jų gyvenime. Mokinys turėtų būti įgavęs ne tik tam tikrų įgūdžių, bet ir suprasti, kodėl reikia maudytis ir plauti plaukus; dažnai plauti rankas, valytis dantis, pūsti nosį į servetėlę, užsidengti, kai kosėja ir čiaudi, pasikeisti apatinį trikotažą kiekvieną dieną, šukuotis, prižiūrėti drabužius ir avalynę. Pamažu ugdomas mokinio supratimas, kad būti gražiam, pirmiausia reiškia būti švariam, tvarkingam, sveikam.

Visuomenės sveikatos specialistė,vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. PASKAITA “RŪKYMO SPĄSTAI“

    Didžiuma jaunų žmonių ankstyvoje paauglystėje pradeda eksperimentuoti su įvairiais tabako gaminiais. Yra daug priežasčių, kodėl vieni pradeda rūkyti, o kiti meta. Rūkymo problema yra labai aktuali, todėl ieškodama efektyvesnių rūkymo prevencijos metodų balandžio 12 dieną visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Oksana Voronkova Prienų raj. Skriaudžių pagrindinėje mokykloje pravedė paskaitą „Rūkymo spąstai“ aštuntos klasės mokiniams. Sveikatos specialistė skatino jaunimą susimąstyti apie rūkymo žalą, ragino jaunuolius vengti žalingų įpročių, vesti sveiką gyvenimo būdą, o gauta informacija pasidalinti su draugais, šeimos nariais. Tikslas, kad mokiniai suvoktų, jog rūkymas ir kiti žalingi įpročiai yra visai nemadingi ir juos naikinti galima pradedant nuo savęs.
Svarbu ne tik įtikinti mokinius nerūkyti, bet ir padėti norintiems mesti.

Visuomenės sveikatos specialistė,vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. PASKAITA „ESU ŠVARUS – MYLIU SAVE“

      Asmens higiena – vienas iš efektyviausių būdų apsisaugoti nuo įvairių ligų. Apie tinkamus rankų plovimo, veido prausimo, burnos ertmės ir dantų priežiūros, įgūdžius vertėtų žinoti kiekvienam – taip apsisaugosime patys ir apsaugosime šalia esančius.
Šių metų balandžio 15 dieną Prienų raj. Skriaudžių pagrindinėje mokykloje 7 klasės mokiniams buvo pravesta asmens higienos paskaita „Esu švarus – myliu save“. Asmens higieninis ugdymas yra būtinas visapusiškam paauglio vystymuisi, sveikatos palaikymui ir stiprinimui. Su mokiniais buvo aptartos asmens higienos ugdymo kryptys, svarbumas jų gyvenime. Mokinys turėtų būti įgavęs ne tik tam tikrų įgūdžių, bet ir suprasti savo elgesį tualete, kodėl reikia dažnai plauti rankas, būtina veido, burnos ertmės ir dantų priežiūra, pūsti nosį į servetėlę, užsidengti, kai kosėja ir čiaudi, pasikeisti apatinį trikotažą kiekvieną dieną, šukuotis, prižiūrėti drabužius ir avalynę. Pamažu ugdomas mokinio supratimas, kad būti gražiam, pirmiausia reiškia būti švariam, tvarkingam, sveikam.

Visuomenės sveikatos specialistė,vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. SVEIKATOS UGDYMO VALANDĖLĖ „NEDUOSIM MIKROBAMS DANTUKŲ SUVALGYTI“

    Kovo 22 d. Prienų r. Skriaudžių priešmokyklinio ugdymo skyriuje priešmok. ug.  grupės ugdytiniai dalyvavo pamokoje apie dantukų priežiūrą, kurią vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Oksana Voronkova. Valandėlė prasidėjo nuo  diskusijos apie dantų priežiūrą, kada ir kaip dantis reikia valyti, kiek ir kokios dantų pastos naudoti, kokį maistą rinktis, norint išsaugoti sveikus dantukus. Praktikinėje dalyje kiekvienas vaikas galėjo pasimokyti ir parodyti savo įgūdžius dantų muliažo pagalba.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Oksana Voronkova

2019 M. AKCIJA TARPTAUTINEI LAIMĖS DIENAI PAMINĖTI

„LAIMĖS DIENA“

 

Kovo 22d. Skriaudžių pagrindinėje mokykloje ir priešmokyklinio ugdymo grupėje bandėme išsiaiškinti kada yra švenčiama Tarptautinė „Laimės diena“? Kas yra laimė? O kaip ieškoti laimės, buvo pasiūlyta atsisėsti ant „laimės“ suolelio ir pamąstyti?  Kokia veido išraiška atspindi „Laimės“ emociją? Išsiaiškinome, kad dauguma mokinių/vaikų veiduose švyti plati ir nuoširdi šypsena, jaučiasi laimingi tada, kai jie turi draugų, kai su jais gerai sutaria. Vyko nuotaikinga loterija, kurios metu buvo galima laimėti Prienų visuomenės sveikatos biuro įsteigtų dovanėlių.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Oksana Voronkova

 2018 M. STRAIPSNIS „GRAŽIAUSIOS METŲ ŠVENTĖS.  KO REIKĖTŲ PASISAUGOTI?“

  Gruodžio mėnesį Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje parengė straipsnį apie švenčių metu galimus pavojus. Ypač įvairūs pirotechnikos gaminiai su kuriais reikia labai atsargiai elgtis, kad šventės netaptų nemalonių situacijų priežastimi.

Visuomenės sveikatos specialistė,  vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

2018 M. STENDAS „ŽIEMOS PAVOJAI“

  Šių metų gruodžio mėnesio stendas parengtas visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje apie žiemą galimus pavojus. Stende aptartos traumos, kurios dažnai pasitaiko žiemos metu, pavojų keliantys nušalimai žmogaus sveikatai bei gyvybei. Taip pat išaiškinta užšalusių upių, tvenkinių ir kitų žiemiškų pramogų pavojai.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

 

2018 M. PROTŲ MŪŠIS „AIDS – TURIME APIE TAI ŽINOTI!“

   2018 m. Gruodžio 4 d. Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos 8 ir 10 klasių mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje surengtame protų mūšyje „AIDS – turime apie tai žinoti!“. Protų mūšio metu mokiniai varžėsi proto mūšyje, kad pagilintų savo žinias apie ŽIV ir AIDS.

 Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

2018 M. PASKAITA  „PAAUGLYSTĖ – FIZIOLOGINIŲ POKYČIŲ LAIKOTARPIS“

   2018 m. Gruodžio 11 d. Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos 6 klasės mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje parengtame praktiniame užsiėmime „Paauglystė – fiziologinių pokyčių laikotarpis“. Užsiėmimo metu mokiniams buvo pristatomos skaidrės apie tai, kaip keičiasi jų organizmas tampant paaugliais ir kaip reikėtų prižiūrėti save, kokios asmens higienos reikėtų laikytis po truputį tampant suaugusiais žmonėmis.

 Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

 

2018 M. STENDAS „ŽIEMOS PAVOJAI“

   Šių metų gruodžio mėnesio stendas parengtas visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje apie žiemą galimus pavojus. Stende aptartos traumos, kurios dažnai pasitaiko žiemos metu, pavojų keliantys nušalimai žmogaus sveikatai bei gyvybei. Taip pat išaiškinta užšalusių upių, tvenkinių ir kitų žiemiškų pramogų pavojai.

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

 

2018 M. PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „SVEIKI DANTUKAI“

   2018 m. Gruodžio 11 d. Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje parengtame praktiniame užsiėmime „Sveiki dantukai“. Užsiėmimo metu mokiniai žiūrėjo filmuką apie dantukų priežiūrą taip pat klausė dainelės apie laimingus bei sveikus dantukus.

 

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

2018 M. STRAIPSNIS „MANKŠTAI ORAS NE KLIŪTIS“

    Lapkričio mėnesį Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje parengė straipsnį apie norą ir nenorą mankštintis. Bei iš nenoro daryti mankštą kylančius įvairius pasiteisinimas, pavyzdžiui, netinkamas oras aktyviai veiklai lauke.

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

2018 M. STENDAS „NEVALGYK IR NERAGAUK!“

   Šių metų lapkričio mėnesio stendas parengtas visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje apie organizmui nepalankius ir nenaudingus maisto produktus, kurių reikėtų vengti bei visiškai atsisakyti. Taip pat stende buvo paminėti maisto produktai, kurių mokiniai neturėtų neštis savo priešpiečių dėžutėse.

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

 

2018 M. AKCIJOS „SVEIKOS ŠYPSENOS PAŽADAS“ APTARIMAS

   2018 m. Lapkričio 21 d. Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos 1 klasių mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje surengtame akcijos „Sveikos šypsenos pažadas“ aptarime. Akcijos aptarimo metu mokinukai atsinešė plakatus ant kurių klijavo lipdukus po rytinio ir vakarinio dantų valymo. Užsiėmimo metu drauge su vaikais dar kartą prisiminėme dantukų valymo svarbumą, prisiminėme kurie maisto produktai naudingi bei, kurie žaloja dantukus.

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

 

2018 M.  AKCIJA „ PŪSK BALIONĄ, O NE DŪMĄ!“

   2018 m. lapkričio 21 d. Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos 5 -10 klasių mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje surengtoje akcijoje „Pūsk balioną, o ne dūmą!“. Akcijos metu dalinant balionus  mokiniams buvo priminta apie kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį minimą Tarptautinę nerūkymo dieną. Norint atkreipti dėmesį į problemas ir daromą rūkymo žalą ne tik rūkančiajam, bet taip pat ir aplinkiniams.

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

 

2018 M. PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „DIENOS PLANAVIMAS“

   2018 m. Lapkričio 21 d. Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos 3 ir 4 klasių mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje parengtame praktiniame užsiėmime „Dienos planavimas“. Užsiėmimo metu mokiniai buvo supažindinti su dienos planavimo svarba ir nauda organizmui, kad suprastų, jog planuojant laiką lieka laiko ir poilsiui ir pakankamai laiko miegui. Išaiškinus mokiniams dienos planavimą, kiekvienas mokinys susidarė savo dienos planą ( dienotvarkę).

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

2018 M. PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „MAISTO PASAULIS“

   2018 m. Lapkričio 27 d. Skriaudžių pagrindinės mokyklos 1 klasių mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje parengtame praktiniame užsiėmime „Maisto pasaulis“, kad gausiame maisto pasaulyje sugebėtų atsirinkti jaunam organizmui palankius maisto produktus bei kokie maisto produktai nėra sveiki. Taip pat aptarėme maisto piramidę, kad vaikai suprastų mitybos svarbą ir pagrindinius principus.

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

 

                     

2018 M. PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „KAIP ŠVARA PADEDA SAUGOTI SVEIKATĄ? ASMENS HIGIENA“

   2018 m. Lapkričio 27 d. Skriaudžių pagrindinės mokyklos 2 klasių mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje parengtame praktiniame užsiėmime „Kaip švara padeda saugoti sveikatą? Asmens higiena“. Su mokiniais darėme sveikatos voratinklį, aptarėme asmens higienos priemones, kurios padeda apsaugoti sveikatą bei išsiaiškinome, kaip mus supanti aplinka daro įtaką žmogaus organizmui.

 

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

 

2018 M. PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „BŪK ATSAKINGAS IR LAIMINGAS KELYJE!“

      2018 m. Lapkričio 27 d. Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje parengtame praktiniame užsiėmime „Būk atsakingas ir laimingas kelyje!“ apie saugų elgesį kelyje. Užsiėmimo metu mokinukams buvo padalinti šviesoforo spalvų kartoniniai apskritimai ir skaitomas eilėraštukas, kad vaikai žinotų spalvų reikšmes šviesofore. Aiškinomės pagrindines taisykles, kaip saugiai pereiti gatvę ir prisiminėme, jog atšvaitas tamsoje yra labai svarbus ir reikalingas, tačiau, kad būtume pastebimi pravažiuojančių automobilių privalome jį teisingai dėvėti.

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

2018 M. STENDAS „RANKUČIŲ ŠVARA“

   Šių metų lapkričio mėnesio stendas parengtas visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje apie rankų asmens higienos svarbumą bei kokiomis priemonėmis užtikriname rankučių švarą.

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

2018 M. PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „ŠVARIOS RANKOS PUIKI SVEIKATA!“

   2018 m. Lapkričio 21 d. Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje parengtame praktiniame užsiėmime „Švarios rankos puiki sveikata!“. Užsiėmimo metu mokiniai vijo iš siūlų sveikatos voratinklį, kurio kiekvienas siūlas reiškė įvairias rankų priežiūros priemones bei žodžius susijusius su švara ir sveikata. Taip pat su vaikučiais mokėmės, kaip teisingai reikia plauti rankas, kad jos būtų tikrai švarios.

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

 

2018 M. PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „ŠVARA VISUR IR VISADA“

  2018 m. spalio 23 d. Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje parengtame praktiniame užsiėmime apie švaros svarbą vaiko organizmui, apie tai, kaip reikia teisingai plauti rankas ir daugelį kitų dalykų susijusių su asmens higiena.

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

2018 M.  PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS  „ SVEIKIAUSIO MAISTO ETIKETĖ“

  2018 m. spalio 23 d. Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos 1 – 4 klasės mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje surengtame protų mūšyje „Sveikiausio maisto etiketė“. Mokiniai praktinio užsiėmimo metu iš linksmojo kibirėlio traukė įvairių maisto produktų etiketes ir rinko sveikiausią produktą bei svarstė, kuris mažiausiai palankus žmogaus sveikatai. Taip pat diskutavome, kalbėjome apie sveikos mitybos principus, bei rakto skylutės simboliu pažymėtus maisto produktus.

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

2018 M.  PREVENCINIS RENGINYS TARPTAUTINEI MAISTO DIENAI

PAMINĖTI ,,PROTŲ MŪŠIS’’

       2018 m. spalio 23 d. Prienų r. Skriaudžių pagrindinėje mokykloje 5, 6, 7 klasių mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje surengtame prevenciniame renginyje ,,Protų mūšis’’. Mokiniai atsakinėjo į klausimus ir gilino turimas žinias mitybos klausimais. O po antro ir trečio turo klausimų išsiaiškinome nugalėtojus ir vyko diskusija apibendrinant ir aptariant sveikos mitybos svarbą bei poveikį žmogaus organizmui ir kitus svarbius momentus, kad žmogaus organizmas darniai funkcionuotų.

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

2018 M.  AKCIJA „ SVEIKOS ŠYPSENOS PAŽADAS“

         2018 m. spalio 2 d. Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos 1 klasių mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje surengtoje akcijoje „Sveikos šypsenos pažadas“. Akcijos metu buvo išdalinti mokiniams dantukų valymo kalendoriai, kad mėnesį laiko vaikai tobulintų savo dantų valymo įgūdžius, taip pat buvo kalbama su mokiniais apie dantų priežiūros svarbiausius aspektus bei kokia mityba nekenkia dantų sveikatai.

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

2018 M. KUPRINIŲ SVĖRIMO AKCIJA

       2018 m. spalio 2 d. Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos 1 – 4 klasių mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje surengtoje akcijoje „Kuprinių svėrimas“. Akcijos metu pastebėta, kad tik keleto mokinių kuprinės yra per sunkios, pagal jų amžių.

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

2018 M. PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „STEBUKLINGAS ŠVIESOFORAS“

         2018 m. rugsėjo 25 d. Prienų r. Skriaudžių  pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje parengtame praktiniame užsiėmime apie saugų ėjimą per perėjas. Užsiėmimo metu, mokiniams buvo išdalinti pakabukai su šviesoforo spalvomis ir vyko žaidimas, kurio metu vaikai suprato kada eiti galima per perėja, o kada draudžiama bei kodėl tai yra labai svarbu. O užsiėmimo pabaigoje mokinukams buvo skaitomas eilėraštukas apie šviesoforą, kad visa informacija išliktų ilgiau.

Visuomenės sveikatos specialistė,

vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

2018 M. PASKAITA „FIZINIS AKTYVUMAS IR KŪNO MASĖS INDEKSAS“

            2018 m. balandžio 24 d. Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos 9 klasės mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistės rengtoje paskaitoje „Fizinis aktyvumas ir kūno masės indeksas“ buvo rodomos skaidrės apie fizinio aktyvumo naudą organizmui. Vyko diskusija, apie tai, kas šiuolaikiniame pasaulyje mažina moksleivių aktyvų gyvenimo būdą ir kokios rekomendacijos mokyklinio amžiaus vaikams ir paaugliams, kad būtų sveiki ir laimingi.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Erika Bašinskaitė

2018 M. AKCIJA TARPTAUTINEI TRIUKŠMO SUPRATIMO DIENAI PAMINĖTI „TYLOS STEBUKLINGA VERSMĖ”

          2018 m. balandžio 24 d. Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistės surengtoje akcijoje „Tylos stebuklinga versmė”, kad mokiniai suprastų triukšmo poveikį ir pasekmes žmogaus organizmui. Su vyresniais mokyklos mokiniais vyko diskusija triukšmo tema ant spalvoto popieriaus skiaučių surašė „Kas jiems yra triukšmas?“. Taip pat analizavome triukšmo termometrą.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Erika Bašinskaitė

2018 M. PAMOKA „SVEIKI IR LAIMINGI DANTUKAI“

                   2018 m. balandžio 17 d. Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Boružiukų“ grupės mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistės pamokoje apie dantukų priežiūrą, pamoka prasidėjo nuo pasakos, apie berniuką, kuris mėgo saldumynus bei neprižiūrėjo savo dantukų. Vėliau vyko diskusija apie dantų priežiūrą bei vaikai praktiškai atliko užduotį ,,Kaip valau savo dantukus?“ ir pabaigoje išsiaiškinome, jog sveikiems dantims svarbu ne tik jų priežiūra, bet taip pat labai svarbi ir tinkama mityba.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Erika Bašinskaitė

2018 M. PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS PIRMOSIOS PAGALBOS TEMA „IŠMOK GAIVINTI ŽMOGŲ – IŠGELBĖK GYVYBĘ“

                   2018 m. balandžio 17 d. Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos 5 klasės mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistės rengtame praktiniame užsiėmime „Išmok gaivinti žmogų – išgelbėk gyvybę“. Mokiniams buvo rodomos skaidrės apie pirmąją pagalbą, kokios gali būti traumos jų pasekmės, užspringimo pavojai, nušalimas, nusideginimas ir kt…Taip pat praktiškai vaikai bandė suteikti pirmąją pagalbą, atlikti gaivinimą naudojant manekeną.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Erika Bašinskaitė

2018 M. PASKAITA „VANDENY BŪK ATSARGUS – TU NE ŽUVIS , O TIK ŽMOGUS“

              2018 m. balandžio 17 d. Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos 9 ir 10 klasės mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistės rengtoje paskaitoje „Vandeny būk atsargus – tu ne žuvis, o tik žmogus“. Vaikams buvo rodomos skaidrės apie saugų elgesį prie vandens tiek žiemą, tiek vasarą. Parodytas filmukas apie saugaus elgesio prie vandens taisykles po kurio su mokiniais diskutavome, kad kuo daugiau naudingos informacijos išliktų jų atmintyje.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Erika Bašinskaitė

2018 M. STRAIPSNIS „SVEIKOS MITYBOS SVARBA, NORINT IŠVENGTI ANTSVORIO PROBLEMŲ“

                     Balandžio mėnesį, Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė parengė straipsnį apie „Sveikos mitybos svarbą, norint išvengti antsvorio problemų“. Straipsnyje aprašė svarbius mitybos aspektus, kurie turi įtakos kūno masės indeksui (KMI) ir bendrai žmogaus savijautai.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Erika Bašinskaitė

2018 M. STENDAS „FIZINIO AKTYVUMO NAUDA ORGANIZMUI“

                        Šių metų balandžio mėnesio stendas parengtas Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistės apie fizinio aktyvumo poveikį jauno žmogaus organizmui. Taip pat išanalizuotas fizinio aktyvumo poveikis moksleivio gerai psichologinei sveikatai, kaulų , raumenų vystymuisi ir aptartos fizinio aktyvumo rekomendacijos.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Erika Bašinskaitė

2018 M. PAMOKA „UŽKREČIAMŲJŲ LIGŲ PROFILAKTIKA, ASMENS HIGIENA“

                   2018 m. kovo 27 d. Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus „Boružiukų“, „Nykštukų“ grupės  vaikai dalyvavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistės rengtoje pamokėlėje  „Užkrečiamųjų ligų profilaktika, asmens higiena“. Vaikams buvo rodomos skaidrės, kalbama bei pasakojama įtraukiant vaikučius į diskusiją apie asmens higieną, jos priemones ir, kaip tai yra svarbu ir reikšminga.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Erika Bašinskaitė

2018 M. AKCIJA TARPTAUTINEI LAIMĖS DIENAI PAMINĖTI „PADOVANOK ŠYPSENĄ“

2018 m. kovo 20 d. Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistės surengtoje akcijoje Tarptautinei laimės dienai paminėti „Padovanok šypseną“. Mokyklos mokiniams buvo dalinami lipdukai „ Padovanok šypseną“. Taip pat vyko viktorina bei mokiniai išbandė savo laimę – „Laimės šulinėlyje“.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Erika Bašinskaitė

2018 M. PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS PIRMOSIOS PAGALBOS TEMA „IŠMOK GAIVINTI ŽMOGŲ – IŠGELBĖK GYVYBĘ“

             2018 m. kovo 27 d. Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos 6 klasės mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistės rengtame praktiniame užsiėmime „Išmok gaivinti žmogų – išgelbėk gyvybę“. Mokiniams buvo rodomos skaidrės apie pirmąją pagalbą, kokios gali būti traumos jų pasekmės, užspringimo pavojai, nušalimas, nusideginimas ir kt…Taip pat praktiškai vaikai bandė suteikti pirmąją pagalbą, atlikti gaivinimą naudojant manekeną.


Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Erika Bašinskaitė

 

2018 M. PASKAITA „VANDENY BŪK ATSARGUS – TU NE ŽUVIS , O TIK ŽMOGUS“

              2018 m. kovo 13 d. ir kovo 20 d. Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos 7-6 klasės mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistės rengtoje paskaitoje „Vandeny būk atsargus – tu ne žuvis, o tik žmogus“. Vaikams buvo rodomos skaidrės apie saugų elgesį prie vandens tiek žiemą, tiek vasarą. Parodytas filmukas apie saugaus elgesio prie vandens taisykles po kurio su mokiniais diskutavome, kad kuo daugiau naudingos informacijos išliktų jų atmintyje.


Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Erika Bašinskaitė

2018 M. PASKAITA „KIBERNETINĖS PRIKLAUSOMYBĖS“

             2018 m. kovo 19 d. Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos 5-10 klasių mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistės organizuotoje paskaitoje, kurią vedė lektorius A. Šiukšta „Kibernetinės priklausomybės“. Mokiniams buvo pristatomos skaidrės apie priklausomybę informacinėms technologijoms, žalingą poveikį bei vyko diskusiją su mokiniais, kaip išlikti išmaniais, bet tuo pačiu nekenkti savo sveikatai.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Erika Bašinskaitė

 

2018 M. MOKINIŲ EILĖRAŠČIŲ KONKURSAS „VANDUO – GYVYBĖS LOPŠYS“

     2018 m. kovo mėnesį Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos mokiniai kūrė eilėraščius tema „Vanduo – gyvybės lopšys“, kuriuos pristatė Prienų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurui.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Erika Bašinskaitė

2018 M. STRAIPSNIS „TUBERKULIOZĖ KLASTINGA LIGA“

             Kovo mėnesį minint Pasaulinę tuberkuliozės dieną, Prienų r. Skriaudžių pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė parengė straipsnį apie tuberkuliozę (TB). Straipsnyje aprašė atviros TB formos pavojingumą žmonių sveikatai, iš to kylančias grėsmes bei, kaip išvengti ir apsisaugoti nuo šio susirgimo.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Erika Bašinskaitė

2018 M. STENDAS „ŠYPSENA MUMS TINKA“

                 Šių metų kovo mėnesio stendas parengtas visuomenės sveikatos priežiūros specialistės apie šypseną bei jos svarbumą, aktualumą ir daromą poveikį aplinkiniams. Taip pat, šioje temoje atsispindėjo šypsenos reikšmė bendraujant su draugais, artimaisiais. Stende „Šypsena mums tinka“ dar buvo aprašoma juoko nauda organizmo sveikatai ir paaiškinta, jog pasitikėjimui ir bendravimui ugdyti nereikėtų pamiršti ir dantų higienos bei profilaktinių priemonių, kad dantys būtų  sveiki, tada ir šypsena puiki!

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Erika Bašinskaitė

2018 M. „SUŽINOKIME DAUGIAU APIE RETAS LIGAS“

          Vasario 21 d. buvo paskelbtas straipsnis, mokyklos elektroninėje svetainėje, apie retas ligas – „Sužinokime daugiau apie retas ligas“. Šis straipsnis skirtas Pasaulinei retųjų ligų dienai paminėti ir atkreipti daugelio dėmesį į retų ligų atvejus, skatinti žmonių sąmoningumą, tolerantiškumą kiekvienam, kuris serga vienokia ar kitokia liga.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Erika Bašinskaitė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close