Menu Close

Šilavoto pagrindinė mokykla

 

2022 M. protmūšis “Valgysi sveikai – augsi gerai”

Birželio 10 dieną (penktadienį) Šilavoto pagrindinės mokyklos pradinukai dalyvavo vasaros stovykloje, kurios metu vyko protmūšis “Valgysi sveikai – augsi gerai”. Protmūšio pabaigoje suskaičiavus balus, visi kartu sutarėme, kad laimėjo draugystė.

2022 M. VASAROS STOVYKLA “Vasarėle, būk sveika”

Birželio 3 d. Šilavoto seniūnija kiemelyje vyko renginys „Vasarėle, būk sveika” Kartu su vaikais kalbėjome apie vasarą, jos teikiamus malonumus taip pat aptarėme kaip saugiai elgtis esant prie vandens, miške, lauke karštomis dienomis. Šventėje dalyvavo policijos bičiulis Amsis ir pareigūnė Edita, kuri vaikams priminė saugaus elgesio namuose ir kelyje taisykles, Šilavoto biblioteka  bibliotekininkė pakvietė vaikus dalyvauti iššūkyje “Vasara su knyga”, vėliau vyko judrieji žaidimai. Renginio pabaigoje visi vaikai buvo apdovanoti prizais.

Linkime saulėtos, sveikos ir saugios vasaros, šaunių nuotykių ir gausybės įspūdžių!

 

2020 M. PASKAITA: „RŪKYMO ĮPROČIAI, ELEKTRONINIŲ CIGAREČIŲ ŽALA“

                      Šilavoto pagrindinėje mokykloje Visuomenės sveikatos specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Zinaida Arlauskienė vasario 12 d. 6, 9 klasių mokiniams, organizavo informacinę paskaitą apie cigarečių ir elektroninių cigarečių žalą individui jo sveikatai bet ir keliamas grėsmes. Lietuvoje kas trečias berniukas ir kas penkta, šešta mergaitė vienuolikos metų prisipažįsta, kad jau yra bandę rūkyti, o sulaukus penkiolikos metų – daugiau nei trys ketvirtadaliai abiejų lyčių paauglių. Kiekvieną dieną jaunimas nusprendžia pradėti rūkyti ir taip atsiranda didelė tikimybė, jog daugelis jų taps nuolatiniais rūkalų vartotojais. Šilavoto pagrindinėje mokykloje šis reiškinys tarp mokinių taip pat yra aktualus. Paskaitos metu pateikta statistiniai duomenis apie cigarečių, bei elektroninių cigarečių vartojimo sukeltus neigiamus padarinius. Buvo aiškinamasi nikotino žala ir elektroninių cigarečių užpildų turinys, kokią įtaką organizmui turi patenkantys nuodingi garai rūkymo metu sąveikoje su organizmo 2/3 sudedamąja dalimi – vandeniu. Mokiniai aiškino, kad elektroninės cigaretės ,reklamos teigimu, yra sveikos ir sukurtos būtent tiems, kurie nori mesti rūkyti. Diskusijų metu paiškėjo, kad tokia reklama klaidina paauglius ir daro sunkiai įvertinamą žalą masiniu požiūriu.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Zinaida Arlauskienė

2020 M. PASKAITA, PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS: „ŠVARIOS RANKELĖS – BAKTERIJŲ PRIEŠAS“

       Visuomenės sveikatos specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Zinaida Arlauskienė vasario 26 d. Šilavoto pagrindinėje mokykloje organizavo praktinį užsiėmimą apie rankų švarą, higienos įtaką augančiam organizmui. Paskaitoje, praktiniame užsiėmime dalyvavo PUG ir 1-4 klasių mokiniai. Vaikai buvo supažindinami kodėl svarbu rankų švara, kas gali nutikti, jeigu nesiplausime rankų, neatliksime higienos procedūrų rytais ir vakarais. Vaikai patys sudarinėjo klausimus ir tarp klasių vedė klausimų atsakymų pamoką. Atrodytų, kad apie būtinybę plauti rankas, visi puikiai žinome, taip pat puikiai žinome kaip tai tinkamai daryti, tačiau klausimų metu paaiškėjo, kad tai nėra taip lengva ir nevisada žinoma kaip tai atlikti. Prie praustuvų vaikai mokėsi kaip tinkamai plauti rankas. Visiems buvo entuziastinga ir linksma, nes kiekvienas galėjo dalyvauti.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Zinaida Arlauskienė

2020 M. PASKAITA „TRAUMOS – PIRMOJI PAGALBA“

         Visuomenės sveikatos specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Zinaida Arlauskienė vasario 5 dieną Šilavoto pagrindinėje mokykloje 5-8 klasių mokiniams kalbėjo apie vaikų traumatizmą, vedė praktinį seminarą, kurio metu savanoriai mokiniai pasisakė apie situacijas, kurios kelia pavojus. Taip pat mokiniai sprendė būdus kaip tas situacijas padaryti nepavojingas arba geriausia – iš vis nepatekti. Mokiniai seminaro metu mokėsi kaip reikia elgtis patyrus nubrozdinimus, smulkius įbrėžimus, mokėsi suteikti pagalbą, kokiomis priemonėmis apdoroti žaizdą, kaip tai atlikti. Kokia veiksmų seka turi būti susižalojus. Statistikos duomenimis vaikai dažniausiai susižaloja buityje, pakeliui į mokyklą, pramogaudami. Sužalojimai namuose – tai sužalojimai, įvykę pačiuose namuose ar aplink namus esančioje aplinkoje (kieme).

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Zinaida Arlauskienė

2020 M. PASKAITA: „PAAUGLYSTĖ, LYTIŠKUMAS. KAIP IŠVENGTI TRAUMŲ“

      Sausio 8 dieną visuomenės sveikatos specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Zinaida Arlauskienė Šilavoto pagrindinėje mokykloje 6, 7 klasių mokiniams  organizavo informacinę paskaitą apie natūralius fizinius pokyčius organizme. Apie tai, kad vyksta organizmo virsmas – perėjimas iš vaiko į suaugusį žmogų. Šio pasikeitimo metu keičiasi natūraliai organizmas. Kalbėjomės apie tai kaip padėti prakaituojančioms pėdoms, kokias priemones naudoti savo asmeniniai higienai, koks maistas skatina nemalonų kūno kvapą, o koks neturi įtakos. Mokiniams tai buvo naudinga informacija ir siekis save prižiūrėti. Buvo prieita vieninga nuomonė, kad vanduo ir rūbų bei avalynės keitimas yra veiksmingiausios priemonės.

Taip pat labai aktuali tema traumos. Vaikai dažniausiai susižaloja dėl neatsargumo. Siekiant sužadinti budrumą, vaikams buvo pateikiama statistiniai duomenys, kiek Lietuvoje patiriama sunkių kūno sužalojimų bei kūno ir galvos traumų. Analizavome kokie iššūkiai ir pavojai atsiranda dėl situacijų susidarymo ir netinkamo jų įvertinimo.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Zinaida Arlauskienė

2020 M. PASKAITA: „TRAUMOS ŽIEMĄ, KAIP JŲ IŠVENGTI“

      Visuomenės sveikatos specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Zinaida Arlauskienė Šilavoto pagrindinėje mokykloje 5, 7 klasių mokiniams, 2020 m sausio 15,29 dieną, organizavo informacinę paskaitą apie vaikų traumas. Statistikos departamento duomenimis Lietuvoje vaikai patiria sunkius kūno sužalojimus, galvos traumas, nudegimus. Kasmet Lietuvoje autoavarijose žūsta vidutiniškai apie 60 vaikų ir dar apie 800 jų traumuojama.

Vaikai turėtų būti atsargesni, labiau sukaupę dėmesį ir atsakingesni už veiklų ir nesaugių žaidimų pasekmes.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Zinaida Arlauskienė

2019-2020 M. AKCIJA ,,ARBATOS MAGIJA”

       Antibiotikai gelbsti gyvybes, kai sergama sunkiomis bakterinėmis infekcijomis, tačiau kai šiais vaistais gydoma lengvi negalavimai ar net virusinės ligos tai jau klaida. Mikroorganizmų atsparumas antibiotikams – nerimą kelianti problema visame pasaulyje. Kiekvienais metais antibiotikams atspariomis bakterijomis užsikrečia daugiau kaip 2mln. žmonių. Pasaulio sveikatos organizacija nurodo, kad, nepaisant sintetinės farmakologijos pažangos ir sparčios plėtotės, svarbus vaidmuo gydant ar pažabojant daugelį ligų tenka fitoterapijai. Įvairių tyrimų duomenimis, apie 75 proc. įvairaus profilio pacientų tikslinga ir naudinga gydyti augalinės kilmės preparatais.

Kaip padėti sau ir savo artimiesiems nesusirgti, o susirgus greičiau pasveikti? Sveiki gėrimai tokie pat svarbūs kaip ir sveikas maistas. Dar mūsų senoliai mums pasakojo, kad arbatos gėrimas ne tik sušildo kūną bet gydo ir sielą.

Šilavoto pagrindinėje mokykloje, sausio 22 dieną, visuomenės sveikatos specialistė dirbanti mokykloje, Zinaida organizavo akciją “Arbatos magija” , kurio metu mokiniai  bei mokyklos bendruomenė buvo supažindinami su žolelėmis bei iš jų pagamintomis arbatomis. Tai visiems gerai pažįstami augalai, kurie stiprina imunitetą, padeda nesusirgti, o sunegalavus, greičiau atsigauti.

Žolininkai Virgilijus Skirkevičius, Jadvyga Balvočiūtė, Marius Lasinskas, peršalusiems rekomenduoja rinktis arbatas su čiobreliais. Apie medetkų gydomąsias savybes žmonės žinojo jau XII amžiuje, o šie saulę primenantys žiedai iki šių dienų neprarado savo vertės. Medetkos labiausiai pasižymi antiseptinėmis ir priešuždegiminėmis savybėmis. Ramunėlės buvo žinomos paties medicinos tėvo Hipokrato ir nuo seno naudojama liaudies medicinoje kaip antibakterinė, antivurisinė bei spazmus malšinanti priemonė. Imbieras žinomas tūkstančius metų ir naudojamas ne tik kaip prieskonis, bet ir ligų gydymui. Šaltu oru imbiero arbata puikiai padeda sušilti ir sušildo kūną iš vidaus.

Akcijos  metu, kuri vyko ilgųjų pertraukų metu ir tarp ilgųjų pertraukų (apie 4 val.), mokiniai bei mokyklos bendruomenė susipažino su augalais, ragavo medetkų, čiobrelių, ramunėlių imbiero užpilus, diskutavo apie jų skonius bei kvapa. Džiaugėsi galimybe  prisiliesti prie natūralių sveikatinimo būdų. Mokyklos bendruomenė diskutavo kad, tokia arbata puikiai stiprina visą organizmą, o nusilpusį imunitetą tonizuoja. Kad turint tokias sveikatai palaikyti priemones, netokie baisūs virusai ir bakterijos bei infekciniai susirgimai. Kaip teigia prof. E. Šimkūnaitė, doc. J. Vasiliauskas: tinkamai vartojamos vaistažolės yra ir vaistas, ir maistas, aprūpinantis organizmą labai reikalingomis mineralinėmis medžiagomis.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Zinaida Arlauskienė

2019 M. PASKAITA „ŽARNYNO PARAZITAI. ŽALINGI ĮPROČIAI IR SVEIKATA“

         Gruodžio 11 d. visuomenės sveikatos specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Zinaida Arlauskienė Šilavoto pagrindinėje mokykloje 9 klasės mokiniams kalbėjo apie žalingų įpročių poveikį sveikatai, nuotaikai, bei fiziniam aktyvumui. Mokiniai buvo įtraukti į diskusiją pliusų ir minusų lentelėje sudėlioti svertus ko neverta vartoti. Siekiant sužadinti budrumą ir supratimą žalingus įpročius, buvo pateikta moksliniai tyrimai apie tai kaip veikia jaunų žmonių psichiką, susikaupimą, bei fizinio kūno vystymąsi medžiagos, kurios randasi energetiniuose gėrimuose, cigaretėse, alkoholyje. Mokiniai taip pat buvo supažindinami su helmintais, kurie gyvendami organizme, minta maistingomis medžiagomis ir sukelia blogą savijautą – pykinimą, pilvo skausmus, odos bėrimą… Tik nuolatinė higiena, švara ir stiprus imunitetas padeda apsisaugoti nuo parazitų. Vartojant žalingus įpročius, imunitetas nebūna stiprus.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Zinaida Arlauskienė

 

2019 M. „PEDIKULIOZĖS PATIKROS VYKDYMAS“

        Gruodžio 4d. visuomenės sveikatos specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Zinaida Arlauskienė Šilavoto pagrindinėje mokykloje PUG-I-IV klasių mokiniams atliko pedikuliozės patikrą. Atostogų metu vaikai dažnai svečiuojasi ir bendrauja su giminaičiais, vaikais kaimynais tokiu būdu atsiranda galimybė užsikrėsti. Pedikulioze užsikrečiama artimo sąlyčio su utėlėtais žmonėmis metu (vaikų kolektyvuose, perpildytame transporte) – keičiantis drabužiais, patalyne, šukomis, šepečiais.

Patikros metu užsikrėtusių mokinių nenustatyta.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

 Zinaida Arlauskienė

 

2019 M. GRUODŽIO MĖN. STENDAS: „FEJERVERKŲ SDUKELIAMI KŪNO SUŽALIJIMAI“

        Gruodžio mėnesį visuomenės sveikatos specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Zinaida Arlauskienė Šilavoto pagrindinėje mokykloje bei Žiburio gimnazijoje parengė informacinę stendinę medžiagą apie fejerverkų sukeliamus kūno sužalojimus. Tai perspėjimas mokiniams ir mokyklų bendruomenei, kad tiek fejerverkai tiek šaltosios ugnelės gali būti pavojingos jeigu juos naudojama neatsargiai. Jie gali sužaloti akis, gali nudeginti įvairias kūno vietas. Be to žaloja ir kenkia gamtai.

Visuomenės  sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

 Zinaida Arlauskienė

2019 M.  PASKAITA „ŽALINGI ĮPROČIAI. PIRMOJI PAGALBA SUSIŽEIDUS“

        Visuomenės sveikatos specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Zinaida Arlauskienė Šilavoto pagrindinėje mokykloje 8-7 klasių mokiniams pravedė paskaitą apie sveiką gyvenseną ir ją įtakojančius veiksnius. Šios paskaitos metu mokiniai buvo supažindinami su moksliniais tyrimais, kurie buvo atlikti PSO siekiant nustatyti kaip sveikatą įtakoja judėjimas, sveikata mityba. Mokiniai diskutavo apie tai kokie maisto produktai parduodama žmonėms ir kokios gali būti paslėptos įvairių E priedų vartojimo rizikos. Taip pat su mokiniais buvo diskutuota kokie veiksmai atliekami nesunkiai susižeidus, nagrinėta kokios priemones naudojame, kokios priemonės randasi vaistinėlėje.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Zinaida Arlauskienė

2019 M.  PAMOKA – PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „SVEIKAS MAISTAS. VAIVORYKŠTĖS MAISTAS“

      Sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Zinaida Arlauskienė, parengė straipsnį Šilavoto pagrindinės mokyklos PUG, II klasės mokiniams kalbėjo apie maisto įvairovę lėkštėje, kokios daržovės naudingos ir kodėl. Kuo svarbios uogos – jose galybė vaikų sveikatai reikalingų medžiagų, antioksidantų, vitaminų, mineralų, skaidulų. Siekiant, kad vaikai geriau įsimintų , buvo duodama užduotis nuspalvinti kokias daržoves jie valgo kiekvieną dieną, „Vaivorykštė lėkštėje“. Vaikai užduotį atliko dviejų savaičių laikotarpyje. Pasibaigus laikotarpiui, visų darbai buvo įvertinti ir pastebėta, kad itin kruopščiai ir atsakingai mokiniai atliko užduotį, bei diskutavo apie daržovių bei uogų vaisių reikalingumą mityboje. Už atsakingą ir kruopštų darbą jiems buvo įteikti prizai.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Zinaida Arlauskienė

2019 LAPKRIČIO 6 D. STENDAS ANTIBIOTIKAI –NAUDA IR PAVOJAI“

       Sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Zinaida Arlauskienė, parengė Šilavoto pagrindinės mokyklos bendruomenei ir mokiniams parengė stendą apie antibiotikų vartojimo saugumą, galimas grėsmes ir naudojimo atsakingumą.

isuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Zinaida Arlauskienė

2019 M. „BURNOS  IR DANTŲ HIGIENA“

          Spalio 16 d. Prienų r. Šilavoto pagrindinėje mokykloje PUG ir 1 – 4 klasių mokiniams sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Zinaida Arlauskienė organizavo susitikimą su burnos higienos specialiste. Susitikimo metu buvo kalbama apie tinkamą dantukų priežiūrą, apie priežiūrai naudojamas priemones.  Paskaitos metu, vaikai buvo supažindinami kaip dažniausiai užsikrečiama ėduonimi ir kokie išorės veiksniai įtakoja dantukų susirgimus. Buvo aptariama kad dantukus geriausia valyti praėjus 30 min. po valgio, o dantų siūlas padeda pašalinti maisto likučius tarpdančiuose. Vaikai praktiškai atliko užduotį ,,Kaip valau savo dantukus?”  Vėliau vyko viktorina apie dantų priežiūrą, o laimėtojai buvo apdovanoti dovanėlėmis. Pabaigoje išsiaiškinome, jog sveikiems dantims svarbu ne tik jų priežiūra, bet taip pat labai svarbi ir tinkama mityba.

Sveika burnos ertmė užtikrina ne tik gyvenimo kokybę, bet ir apsaugo nuo kai kurių ligų, palaiko gerą sveikatą. Todėl kiekvienas turi skirti pakankamą dėmesį burnos higienai, subalansuotai mitybai, laiku gydyti dantų susirgimus.

Sena kaip pasaulis arabų patarlė teigia: „Mirtis ateina per burną…“ Juk nuo sugedusio danties infekcija gali pasklisti po visą organizmą. Vienos labiausiai paplitusių bakterijų – Streptococcus mutans. Šiems mikroorganizmams ypač jautrūs kūdikių ir vaikų dantys. Atlikti tyrimai rodo, kad dantų ėduonimi tikrai galima užsikrėsti nuo asmenų su „sukirmijusiais“ dantimis. Pavyzdžiui ragaujant tą patį maisto kąsnį, geriant iš tos pačios stiklinės.

Lietuvos statistika, rodanti dantų ėduonies paplitimą tarp vaikų, ištiesų grėsminga. Kas antras trijų metų vaikas mūsų šalyje jau turi sugedusius dantis. 7-9 metų amžiaus grupėje net 86 proc. vaikų dantys pažeisti.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Zinaida Arlauskienė

2019 M. PASKAITA – VIKTORINA  „SUPRATIMAS APIE MIKROORGANIZMŲ ATSPARUMĄ ANTIBIOTIKAMS”

      Spalio 2, 9 dienomis Šilavoto pagrindinėje mokykloje 8-9 klasių mokiniams vyko paskaita – viktoriną apie saugų antibiotikų vartojimą.

Šios viktorinos metu mokiniai atsakinėjo į anketos klausimus. Išklausę paskaitą, mokiniai, jau turėdami naują supratimą apie antibiotikus, į anketos klausimus atsakė teisingiau.

Ši paskaita mokinius supažindino apie antibiotikų vartojimą ne vien tik žmonių sveikatai, bet ir jų neatsakingą naudojimą gyvulininkystėje, paukštininkystėje, augalininkystėje ir keliamas grėsmes.

Daugelis net nežinojo, kad antibiotikai vartojami ne vien tik ligų gydymui, tačiau ir žemės ūkyje “lobizmo” tikslais. Mokiniai diskutavo apie tai kokie maisto produktai parduodama žmonėms ir kokios gali būti paslėptos antibiotikų vartojimo rizikos.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Zinaida Arlauskienė

2019 M. PASKAITA  „ŽALINGI ĮPROČIAI IR SVEIKATA“

     Spalio 23 d.  Šilavoto pagrindinėje mokykloje 8-9 klasių mokiniams vyko paskaita, kurioje pasakojo apie energetinių gėrimų sukeliamas organizmui reakcijas. Mokiniai buvo įtraukti į diskusiją pliusų ir minusų lentelėje sudėlioti svertus – vartoti ar nevartoti energetinius gėrimus? Siekiant sužadinti budrumą ir supratimą energetinių gėrimų vartojimą, buvo pateikta moksliniai tyrimai apie tai kaip veikia jaunų žmonių psichiką, susikaupimą, bei fizinio kūno vystymąsi medžiagos, kurios randasi energetiniuose gėrimuose.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Zinaida Arlauskienė

2019 M. STENDAS „ANTIBIOTIKUS VARTOKITE ATSAKINGAI“

      Sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Zinaida Arlauskienė, parengė Šilavoto pagrindinės mokyklos bendruomenei ir mokiniams parengė stendą apie antibiotikų vartojimo saugumą, galimas grėsmes ir naudojimo atsakingumą.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Zinaida Arlauskienė

2019 M. PROTMŪŠIS ,,ŽALINGI ĮPROČIAI”

       Šiuolaikiniame pasaulyje žalingi įpročiai tampa viena didžiausių problemų; be to, asmenų, turinčių šiuos įpročius, amžius jaunėja: vis dažniau pastebima, kad jaunimą veikia žalingi įpročiai. Visuomenės sveikatos specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Zinaida Arlauskienė Šilavoto pagrindinėje mokykloje 9 klasės mokiniams, 2019 m. gegužės 16 d. ir 6, 7 klasių mokiniams gegužės 23 d.  organizavo protmūšį „Žalingi įpročiai“. . Klausimai padėjo moksleiviams atskleisti kas yra žalingi įpročiai , kokias turi pasekmes, kaip priprantama kaip žaloja jo fizinę ir psichinę sveikatą, neleidžia sulaukti tokio amžiaus, kurio paprastai sulaukia kiti tos visuomenės nariai. Be to, jie trukdo žmogui sėkmingai atskleisti save kaip asmenybę.
Po protmūšio, vyko aptarimas, kurio metu paaiškėjo, kad daugelis net nežino tikrųjų pasekmių ir net nesusimąsto apie žalingų įpročių grėsmę.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Zinaida Arlauskienė

2019 M. PASKAITA ,,HIGIENOS ĮGŪDŽIŲ LAVINIMAS

PAAUGLYSTĖJE”

     Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Zinaida Arlauskienė Šilavoto pagrindinėje mokykloje 8,7 klasių mokiniams, 2019 m. gegužės 16 dieną, organizavo informacinę paskaitą apie natūralius fizinius pokyčius organizme. Apie tai, kad vyksta organizmo virsmas – perėjimas iš vaiko į suaugusį žmogų. Šio pasikeitimo metu keičiasi natūraliai organizmas. Kalbėjomės apie tai kaip padėti prakaituojančioms pėdoms, kokias priemones naudoti savo asmeniniai higienai, koks maistas skatina nemalonų kūno kvapą, o koks neturi įtakos.
Mokiniams tai buvo naudinga informacija ir siekis save prižiūrėti. Jie klausinėjo ar gausus prakaitavimas kada nors baigsis, ar kvapą galima panaikinti kosmetinėmis priemonės. Tačiau buvo prieita vieninga nuomonė, kad vanduo ir rūbų bei avalynės keitimas yra veiksmingiausios priemonės.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Zinaida Arlauskienė

2019 M. PASKAITA – PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS ,,FIZINIS AKTYVUMAS, PIRMOS PAGALBOS TEIKIMAS”

    Vasaros laikas, kai mokiniai daugiau laiko praleidžia lauke, važinėja riedučiais, dviračiais, atsiranda ir traumų galimybė. Įvykus nelaimei, žmogaus išgyvenimas priklauso ne tik nuo sužalojimų sunkumo, bet ir nuo suteiktos pagalbos. Laiku suteikta pagalba nukentėjusiajam padeda išgyventi, palengvina nelaimės padarinius. Pirmiausia šalia nukentėjusiojo atsiduria ne medikai, o nelaimės vietoje esantys draugai. Todėl labai svarbu nuo pat mažens vaikus mokyti suteikti pirmąją pagalbą, ir šias žinias nuolat gilinti bei atnaujinti.. . Visuomenės sveikatos specialistė,vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Zinaida Arlauskienė Šilavoto pagrindinėje mokykloje 8,7, 9 klasių mokiniams, 2019 m. gegužės 9 dieną, organizavo pirmos pagalbos praktinį užsiėmimą. Mokiniai išklausę pamokėlę apie galimus pavojus, apie vabzdžių įkandimą, traumas, perkaitimą bei nudegimą saulėje, traumas, kraujavimus, stebėjo, kaip atliekamas gaivinimas. Ši praktinė pamokėlė buvo itin aktyvi, kadangi kiekvienas mokinys galėjo praktiškai pabandyti ant manekeno gaivinimo procesą.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Zinaida Arlauskienė

2019 M. PASKAITA – PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS ,,FIZINIS AKTYVUMAS – TAISYKLINGA LAIKYSENA, TIESUS STUBURAS“

       Mokyklos vaikų ir paauglių tarpe plačiai paplitę laikysenos sutrikimai. Statistikos duomenimis ši situacija kiekvienais metais blogėja ir Lietuvos mastu– vaikų ir paauglių, kuriems būtina laikysenos korekcija, skaičius auga. Visuomenės sveikatos specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Zinaida Arlauskienė Šilavoto pagrindinėje mokykloje 9 klasės mokiniams, 2019m gegužės 2 dieną, organizavo informacinę paskaitą praktiką apie taisyklingos laikysenos svarbą ne tik žmogaus sveikatai, bet ir savijautai bei grožiui. Buvo kalbama apie tai kokius stuburo laikysenos sutrikimus diagnozuoja gydytojai, kokie veiksniai įtakoja stuburo pakitimus. Mokiniai pateikė klausimus apie tai ar įmanoma išvengti šios moksleivių problemos. Noriai atliko paprastus pratimus, kuriuos rekomenduoja gydytojai – praktiškus, paprastus, nereikalaujančius išankstinio pasirengimo ar specialios aplinkos. Praktinio užsiėmimo metu paaiškėjo, kad pratimai nors ir paprasti, bet juos taisyklingai atlikti nėra taip lengva. Mokiniams tai buvo linksma ir juokinga. Jie varžėsi tarpusavį, kam geriau sekasi.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Zinaida Arlauskienė

2019 M. DISKUSIJA „KAIP APSISAUGOTI NUO GRIPO?“

       Vasario 28 d. Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo mokiniai dalyvavo praktiniame užsiėmime „Ar švariai plauname rankas? “. Mokiniai praktinio užsiėmimo metu žiūrėjo filmuką “Baltprausys” iš senosios animacijos kolekcijos. Vėliau su mokinukais aptarėme, kodėl švara yra svarbi žmogaus sveikatai, o ypač rankų higiena. Kad kiekvienas mažasis mokyklos mokinukas suprastų rankų higienos svarbą turėjo sugalvoti po vieną priežastį, dėl ko reikia plautis rankeles bei laikytis švaros.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

2019 M. DISKUSIJA „KAIP APSISAUGOTI NUO GRIPO?“

       Vasario 14 d. Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos 7 klasės mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje diskusijoje „Kaip apsisaugoti nuo gripo?“. Mokiniai dalinosi patirtimi, kai patys sirgo gripu. Aptarėme prevencines priemones, kurios padėtų apsisaugoti nuo nemaloniu gripo virusų.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

2018 M. STRAIPSNIS „GRAŽIAUSIOS METŲ ŠVENTĖS.  KO REIKĖTŲ PASISAUGOTI?“

   Gruodžio mėnesį Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje parengė straipsnį apie švenčių metu galimus pavojus. Ypač įvairūs pirotechnikos gaminiai su kuriais reikia labai atsargiai elgtis, kad šventės netaptų nemalonių situacijų priežastimi.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

2018 M. STENDAS „ŽIEMOS PAVOJAI“

   Šių metų gruodžio mėnesio stendas parengtas visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje apie žiemą galimus pavojus. Stende aptartos traumos, kurios dažnai pasitaiko žiemos metu, pavojų keliantys nušalimai žmogaus sveikatai bei gyvybei. Taip pat išaiškinta užšalusių upių, tvenkinių ir kitų žiemiškų pramogų pavojai.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

 

2018 M. PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „ŽIEMOS PAVOJAI“

   2018 m. Gruodžio 6 d. Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje parengtame praktiniame užsiėmime „Žiemos pavojai“. Užsiėmimo metu mokiniai žiūrėdami filmuką susipažino su žiemą pasitaikančiais pavojais, vieni iš jų užsalusios upės, balos, peršalimai ir kita. Užsiėmimo pabaigoje mokinukai piešė žiemos pavojus.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

 

 

2018 M. PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „DIENOS PLANAVIMAS“

    2018 m. Gruodžio 13 d. Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos 1 – 2 klasių mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje parengtame praktiniame užsiėmime „Dienos planavimas“. Užsiėmimo metu mokiniai buvo supažindinti su dienos planavimo svarba ir nauda organizmui, kad suprastų, jog planuojant laiką lieka laiko ir poilsiui ir pakankamai laiko miegui.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

 

 

2018 M. PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „DIENOS PLANAVIMAS“

   2018 m. Gruodžio 13 d. Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos 6 ir 10 klasių mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje parengtame praktiniame užsiėmime „Dienos planavimas“. Užsiėmimo metu mokiniai buvo supažindinti su dienos planavimo svarba ir nauda organizmui, kad suprastų, jog planuojant laiką lieka laiko ir poilsiui ir pakankamai laiko miegui. Išaiškinus mokiniams dienos planavimą, kiekvienas mokinys susidarė savo dienos planą ( dienotvarkę).

 

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė                  

 

2018 M. PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „SVEIKI DANTUKAI“

   2018 m. Gruodžio 13 d. Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje parengtame praktiniame užsiėmime „Sveiki dantukai“. Užsiėmimo metu mokiniai žiūrėjo filmuką apie dantukų priežiūrą taip pat klausė dainelės apie laimingus bei sveikus dantukus.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

 

2018 M. STRAIPSNIS „GRAŽIAUSIOS METŲ ŠVENTĖS.  KO REIKĖTŲ PASISAUGOTI?“

   Gruodžio mėnesį Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje parengė straipsnį apie švenčių metu galimus pavojus. Ypač įvairūs pirotechnikos gaminiai su kuriais reikia labai atsargiai elgtis, kad šventės netaptų nemalonių situacijų priežastimi.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

2018 M. STENDAS „ŽIEMOS PAVOJAI“

   Šių metų gruodžio mėnesio stendas parengtas visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje apie žiemą galimus pavojus. Stende aptartos traumos, kurios dažnai pasitaiko žiemos metu, pavojų keliantys nušalimai žmogaus sveikatai bei gyvybei. Taip pat išaiškinta užšalusių upių, tvenkinių ir kitų žiemiškų pramogų pavojai.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

2018 M. PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „ŽIEMOS PAVOJAI“

   2018 m. Gruodžio 6 d. Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje parengtame praktiniame užsiėmime „Žiemos pavojai“. Užsiėmimo metu mokiniai žiūrėdami filmuką susipažino su žiemą pasitaikančiais pavojais, vieni iš jų užsalusios upės, balos, peršalimai ir kita. Užsiėmimo pabaigoje mokinukai piešė žiemos pavojus.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

2018 M. PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „SVEIKI DANTUKAI“

    2018 m. Gruodžio 13 d. Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje parengtame praktiniame užsiėmime „Sveiki dantukai“. Užsiėmimo metu mokiniai žiūrėjo filmuką apie dantukų priežiūrą taip pat klausė dainelės apie laimingus bei sveikus dantukus.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

2018 M. STRAIPSNIS „MANKŠTAI ORAS NE KLIŪTIS“

     Lapkričio mėnesį Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje parengė straipsnį apie norą ir nenorą mankštintis. Bei iš nenoro daryti mankštą kylančius įvairius pasiteisinimas, pavyzdžiui, netinkamas oras aktyviai veiklai lauke.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

2018 M. STENDAS „NEVALGYK IR NERAGAUK!“

    Šių metų lapkričio mėnesio stendas parengtas visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje apie organizmui nepalankius ir nenaudingus maisto produktus, kurių reikėtų vengti bei visiškai atsisakyti. Taip pat stende buvo paminėti maisto produktai, kurių mokiniai neturėtų neštis savo priešpiečių dėžutėse.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

 

 

2018 M. PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „BŪK ATSAKINGAS IR LAIMINGAS KELYJE!“

     2018 m. Lapkričio 8 d. Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos priešmokyklinio ugdymo mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje parengtame praktiniame užsiėmime „Būk atsakingas ir laimingas kelyje!“ apie saugų elgesį kelyje. Užsiėmimo metu mokinukams buvo padalinti šviesoforo spalvų kartoniniai apskritimai ir skaitomas eilėraštukas, kad vaikai žinotų spalvų reikšmes šviesofore. Aiškinomės pagrindines taisykles, kaip saugiai pereiti gatvę ir prisiminėme, jog atšvaitas tamsoje yra labai svarbus ir reikalingas, tačiau, kad būtume pastebimi pravažiuojančių automobilių privalome jį teisingai dėvėti.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

 

2018 M.  AKCIJA „ PŪSK BALIONĄ, O NE DŪMĄ!“

   2018 m. lapkričio 28 d. Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos 5 -10 klasių mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje surengtoje akcijoje „Pūsk balioną, o ne dūmą!“. Akcijos metu dalinant balionus  mokiniams buvo priminta apie kiekvienais metais trečiąjį lapkričio ketvirtadienį minimą Tarptautinę nerūkymo dieną. Norint atkreipti dėmesį į problemas ir daromą rūkymo žalą ne tik rūkančiajam, bet taip pat ir aplinkiniams.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

 

 

2018 M. PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „DIENOS PLANAVIMAS“

   2018 m. Lapkričio 28 d. Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos 3 – 5 klasių mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje parengtame praktiniame užsiėmime „Dienos planavimas“. Užsiėmimo metu mokiniai buvo supažindinti su dienos planavimo svarba ir nauda organizmui, kad suprastų, jog planuojant laiką lieka laiko ir poilsiui ir pakankamai laiko miegui. Išaiškinus mokiniams dienos planavimą, kiekvienas mokinys susidarė savo dienos planą ( dienotvarkę).

 

 Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

 

2018 M. PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „ŠVARIOS RANKOS PUIKI SVEIKATA!“

   2018 m. Lapkričio 22 d. Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos priešmokyklinio mokyklinio ugdymo mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje parengtame praktiniame užsiėmime „Švarios rankos puiki sveikata!“. Užsiėmimo metu mokiniai šoko švaros šokį. Taip pat su vaikučiais mokėmės, kaip teisingai reikia plauti rankas, kad jos būtų tikrai švarios.

 

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

 

 2018 M. STENDAS „RANKUČIŲ ŠVARA“

     Šių metų lapkričio mėnesio stendas parengtas visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje apie rankų asmens higienos svarbumą bei kokiomis priemonėmis užtikriname rankučių švarą.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

 

2018 M. PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „ŠVARIOS RANKOS PUIKI SVEIKATA!“

    2018 m. Lapkričio 22 d. Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje parengtame praktiniame užsiėmime „Švarios rankos puiki sveikata!“. Užsiėmimo metu mokiniai šoko švaros šokį. Taip pat su vaikučiais mokėmės, kaip teisingai reikia plauti rankas, kad jos būtų tikrai švarios.

 

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

2018 M. PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „ŠVARA VISUR IR VISADA“

   2018 m. spalio 11 d. Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje parengtame praktiniame užsiėmime apie švaros svarbą vaiko organizmui, apie tai, kaip reikia teisingai plauti rankas. Taip pat užsiėmimo metu mokiniai rateliu sukdamiesi šoko klausydamiesi dainelės apie virusus bei bakterijas.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

 

2018 M.  PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS  „ SVEIKIAUSIO MAISTO ETIKETĖ“

2018 m. spalio 25 d. Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos 1 – 4 klasės mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje surengtame protų mūšyje „Sveikiausio maisto etiketė“. Mokiniai praktinio užsiėmimo metu iš linksmojo kibirėlio traukė įvairių maisto produktų etiketes ir rinko sveikiausią produktą bei svarstė, kuris mažiausiai palankus žmogaus sveikatai. Taip pat diskutavome, kalbėjome apie sveikos mitybos principus, bei rakto skylutės simboliu pažymėtus maisto produktus.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

2018 M.  PREVENCINIS RENGINYS TARPTAUTINEI MAISTO DIENAI PAMINĖTI ,,PROTŲ MŪŠIS’’

              2018 m. spalio 18 d. Prienų r. Šilavoto pagrindinėje mokykloje  6 – 7 klasių mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje surengtame prevenciniame renginyje ,,Protų mūšis’’. Mokiniai atsakinėjo į klausimus ir gilino turimas žinias mitybos klausimais. Po pirmo klausimų turo atliko praktinę užduotį ir dėliojo dėlionę per jiems skirtą laiką, kad suprastų žmogaus skeleto principus. O po antro ir trečio turo klausimų išsiaiškinome nugalėtojus ir vyko diskusija apibendrinant ir aptariant sveikos mitybos svarbą bei poveikį žmogaus organizmui ir kitus svarbius momentus, kad žmogaus organizmas darniai funkcionuotų.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

2018 M.  AKCIJA „ SVEIKOS ŠYPSENOS PAŽADAS“

             2018 m. spalio 11 d. Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos 1 klasių mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje surengtoje akcijoje „Sveikos šypsenos pažadas“. Akcijos metu buvo išdalinti mokiniams dantukų valymo kalendoriai, kad mėnesį laiko vaikai tobulintų savo dantų valymo įgūdžius, taip pat buvo kalbama su mokiniais apie dantų priežiūros svarbiausius aspektus bei kokia mityba nekenkia dantų sveikatai.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

2018 M. KUPRINIŲ SVĖRIMO AKCIJA

        2018 m. spalio 11 d. Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos 1 – 3 klasių mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje surengtoje akcijoje „Kuprinių svėrimas“. Akcijos metu pastebėta, kad tik keleto mokinių kuprinės yra per sunkios, pagal jų amžių.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

2018 M. PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „STEBUKLINGAS ŠVIESOFORAS“

       2018 m. rugsėjo 27 d. Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje parengtame praktiniame užsiėmime apie saugų ėjimą per perėjas. Užsiėmimo metu, mokiniams buvo išdalinti pakabukai su šviesoforo spalvomis ir vyko žaidimas, kurio metu vaikai suprato kada eiti galima per perėja, o kada draudžiama bei kodėl tai yra labai svarbu. O užsiėmimo pabaigoje mokinukams buvo skaitomas eilėraštukas apie šviesoforą, kad visa informacija išliktų ilgiau.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

2018 M. PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „ASMENS HIGIENA“

         2018 m. rugsėjo 6 d. Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje rengtame užsiėmime apie asmens higieną. Užsiėmimo metu, mokiniams buvo rodomos skaidrės apie muilą, šampūną ir kitas asmens higienos priemones ir aiškinama, kodėl viso to reikia bei kodėl tai svarbu.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

2018 M. AKCIJA „ APIBĖK MOKYKLĄ“

          2018 m. nuo rugsėjo 17d. iki 24 d. Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos 1 – 4 klasių mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos specialistės, vykdančios sveikatos priežiūrą mokykloje surengtoje akcijoje „Apibėk mokyklą“. Mokyklos mokiniai per savaitę trukusią akciją apibėgo 5 kilometrus.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Erika Bašinskaitė – Zubrienė

2018 M. PAMOKA „SVEIKI IR LAIMINGI DANTUKAI“

            2018 m. balandžio 26 d. Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo  mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistės pamokoje apie dantukų priežiūrą, pamoka prasidėjo nuo pasakos, apie berniuką, kuris mėgo saldumynus bei neprižiūrėjo savo dantukų. Vėliau vyko diskusija apie dantų priežiūrą bei vaikai praktiškai atliko užduotį ,,Kaip valau savo dantukus?” ir pabaigoje išsiaiškinome, jog sveikiems dantims svarbu ne tik jų priežiūra, bet taip pat labai svarbi ir tinkama mityba.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Erika Bašinskaitė

2018 M. AKCIJA TARPTAUTINEI TRIUKŠMO SUPRATIMO DIENAI PAMINĖTI „TYLOS STEBUKLINGA VERSMĖ”

              2018 m. balandžio 26 d. Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistės surengtoje akcijoje „Tylos stebuklinga versmė”, kad mokiniai suprastų triukšmo poveikį ir pasekmes žmogaus organizmui. Su vyresniais mokyklos mokiniais vyko diskusija triukšmo tema ant spalvoto popieriaus skiaučių surašė „Kas jiems yra triukšmas?“. Taip pat analizavome triukšmo termometrą.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Erika Bašinskaitė

2018 M. PASKAITA „VANDENY BŪK ATSARGUS – TU NE ŽUVIS , O TIK ŽMOGUS“

                 2018 m. balandžio 26 d. Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos 8, 10 klasės mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistės rengtoje paskaitoje „Vandeny būk atsargus – tu ne žuvis, o tik žmogus“. Vaikams buvo rodomos skaidrės apie saugų elgesį prie vandens tiek žiemą, tiek vasarą. Parodytas filmukas apie saugaus elgesio prie vandens taisykles po kurio su mokiniais diskutavome, kad kuo daugiau naudingos informacijos išliktų jų atmintyje.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Erika Bašinskaitė

 

2018 M. PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS PIRMOSIOS PAGALBOS TEMA „IŠMOK GAIVINTI ŽMOGŲ – IŠGELBĖK GYVYBĘ“

               2018 m. balandžio 26 d. Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos 7 klasės mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistės rengtame praktiniame užsiėmime „Išmok gaivinti žmogų – išgelbėk gyvybę“. Mokiniams buvo rodomos skaidrės apie pirmąją pagalbą, kokios gali būti traumos jų pasekmės, užspringimo pavojai, nušalimas, nusideginimas ir kt. Taip pat praktiškai vaikai bandė suteikti pirmąją pagalbą, atlikti gaivinimą naudojant manekeną.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Erika Bašinskaitė

2018 M. PAMOKA „ELEKTRONINĖS CIGARETĖS TAIP PAT KENKSMINGOS“

                     2018 m. balandžio 19 d. Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos 6-7 klasių mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistės pamokoje „Elektroninės cigaretės taip pat kenksmingos“ Mokiniams buvo pristatomos skaidrės apie rūkymo žalą bei elektroninių cigarečių kenksmingą poveikį.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Erika Bašinskaitė

2018 M. PASKAITA „FIZINIS AKTYVUMAS IR KŪNO MASĖS INDEKSAS“

                    2018 m. balandžio 19 d. Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos 6,7 klasės mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistės rengtoje paskaitoje „Fizinis aktyvumas ir kūno masės indeksas“ buvo rodomos skaidrės apie fizinio aktyvumo naudą organizmui. Vyko diskusija, apie tai, kas šiuolaikiniame pasaulyje mažina moksleivių aktyvų gyvenimo būdą ir kokios rekomendacijos mokyklinio amžiaus vaikams ir paaugliams, kad būtų sveiki ir laimingi.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Erika Bašinskaitė

2018 M. PAMOKA „SVEIKI IR LAIMINGI DANTUKAI“

               2018 m. balandžio 19 d. Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos mokiniai 1 – 4 dalyvavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistės pamokoje apie dantukų priežiūrą, pamoka prasidėjo nuo pasakos, apie berniuką, kuris mėgo saldumynus bei neprižiūrėjo savo dantukų. Vėliau vyko diskusija apie dantų priežiūrą bei vaikai praktiškai atliko užduotį ,,Kaip valau savo dantukus?” ir pabaigoje išsiaiškinome, jog sveikiems dantims svarbu ne tik jų priežiūra, bet taip pat labai svarbi ir tinkama mityba.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Erika Bašinskaitė

2018 M. STRAIPSNIS „SVEIKOS MITYBOS SVARBA, NORINT IŠVENGTI ANTSVORIO PROBLEMŲ“

              Balandžio mėnesį, Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė parengė straipsnį apie „Sveikos mitybos svarba, norint išvengti antsvorio problemų“. Straipsnyje aprašė svarbius mitybos aspektus, kurie turi įtakos kūno masės indeksui (KMI) ir bendrai žmogaus savijautai.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Erika Bašinskaitė

2018 M. STENDAS „FIZINIO AKTYVUMO NAUDA ORGANIZMUI“

                     Šių metų balandžio mėnesio stendas parengtas Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistės apie fizinio aktyvumo poveikį jauno žmogaus organizmui. Taip pat išanalizuotas fizinio aktyvumo poveikis moksleivio gerai psichologinei sveikatai, kaulų , raumenų vystymuisi ir aptartos fizinio aktyvumo rekomendacijos.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Erika Bašinskaitė

2018 M. AKCIJA TARPTAUTINEI LAIMĖS DIENAI PAMINĖTI „PADOVANOK ŠYPSENĄ“

           2018 m. kovo 22 d. Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistės surengtoje akcijoje Tarptautinei laimės dienai paminėti „Padovanok šypseną“. Mokyklos mokiniams buvo dalinami lipdukai „ Padovanok šypseną“. Taip pat vyko viktorina bei mokiniai išbandė savo laimę – „Laimės šulinėlyje“.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Erika Bašinskaitė

 

2018 M. PASKAITA „VANDENY BŪK ATSARGUS – TU NE ŽUVIS , O TIK ŽMOGUS“

                2018 m. kovo 15 d. Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos priešmokyklinės grupės mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistės rengtoje paskaitoje „Vandeny būk atsargus – tu ne žuvis, o tik žmogus“. Vaikams buvo rodomos skaidrės apie saugų elgesį prie vandens tiek žiemą, tiek vasarą. Parodytas filmukas apie saugaus elgesio prie vandens taisykles, po kurio su mokiniais diskutavome, kad kuo daugiau naudingos informacijos išliktų jų atmintyje.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Erika Bašinskaitė

2018 M. PAMOKA „UŽKREČIAMŲJŲ LIGŲ PROFILAKTIKA, ASMENS HIGIENA“

                2018 m. kovo 29 d. Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos vaikai dalyvavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistės rengtoje pamokėlėje „Užkrečiamųjų ligų profilaktika, asmens higiena“. Vaikams buvo rodomos skaidrės, kalbama bei pasakojama įtraukiant mokinius į diskusiją apie asmens higieną, jos priemones ir, kaip tai yra svarbu ir reikšminga.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Erika Bašinskaitė

2018 M. PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS PIRMOSIOS PAGALBOS TEMA „IŠMOK GAIVINTI ŽMOGŲ – IŠGELBĖK GYVYBĘ“

                  2018 m. kovo 29 d. Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos 6 klasės mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistės rengtame praktiniame užsiėmime „Išmok gaivinti žmogų – išgelbėk gyvybę“. Mokiniams buvo rodomos skaidrės apie pirmąją pagalbą, kokios gali būti traumos jų pasekmės, užspringimo pavojai, nušalimas, nusideginimas ir kt. Taip pat praktiškai vaikai bandė suteikti pirmąją pagalbą, atlikti gaivinimą naudojant manekeną.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Erika Bašinskaitė

 

2018 M. PASKAITA „VANDENY BŪK ATSARGUS – TU NE ŽUVIS , O TIK ŽMOGUS“

               2018 m. kovo 15 d. ir kovo 22 d. , kovo 29 d. Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos 2-3; 7; 6 klasės mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistės rengtoje paskaitoje „Vandeny būk atsargus – tu ne žuvis, o tik žmogus“. Vaikams buvo rodomos skaidrės apie saugų elgesį prie vandens tiek žiemą, tiek vasarą. Parodytas filmukas apie saugaus elgesio prie vandens taisykles po kurio su mokiniais diskutavome, kad kuo daugiau naudingos informacijos išliktų jų atmintyje.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Erika Bašinskaitė

2018 M. PASKAITA „KIBERNETINĖS PRIKLAUSOMYBĖS“

            2018 m. kovo 19 d. Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos 5-10 klasių mokiniai dalyvavo visuomenės sveikatos priežiūros specialistės organizuotoje paskaitoje, kurią vedė lektorius A. Šiukšta „Kibernetinės priklausomybės“. Mokiniams buvo pristatomos skaidrės apie priklausomybę informacinėms technologijoms, žalingą poveikį bei vyko diskusiją su mokiniais, kaip išlikti išmaniais, bet tuo pačiu nekenkti savo sveikatai.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Erika Bašinskaitė

2018 M. STENDAS „ŠYPSENA MUMS TINKA“

                 Šių metų kovo mėnesio stendas parengtas visuomenės sveikatos priežiūros specialistės apie šypseną bei jos svarbumą, aktualumą ir daromą poveikį aplinkiniams. Taip pat, šioje temoje atsispindėjo šypsenos reikšmė bendraujant su draugais, artimaisiais. Stende „Šypsena mums tinka“ dar buvo aprašoma juoko nauda organizmo sveikatai ir paaiškinta, jog pasitikėjimui ir bendravimui ugdyti nereikėtų pamiršti ir dantų higienos bei profilaktinių priemonių, kad dantys būtų  sveiki, tada ir šypsena puiki!

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Erika Bašinskaitė

2018 M. STRAIPSNIS „TUBERKULIOZĖ KLASTINGA LIGA“

              Kovo mėnesį minint Pasaulinę tuberkuliozės dieną, Prienų r. Šilavoto pagrindinės mokyklos visuomenės sveikatos priežiūros specialistė parengė straipsnį apie tuberkuliozę (TB). Straipsnyje aprašė atviros TB formos pavojingumą žmonių sveikatai, iš to kylančias grėsmes bei, kaip išvengti ir apsisaugoti nuo šio susirgimo.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė

Erika Bašinskaitė

2018 M. STRAIPSNIS „GRIPAS“

              Šių metų vasario 15 d. Šilavoto pagrindinės mokyklos elektroninėje svetainėje buvo paskelbtas straipsnis „ Gripas“. Jame pateikiama informacija apie šio virusinio susirgimo prevencijos būdus, kad išliktume sveiki bei apsisaugotume nuo gripo susirgimo. Taip pat kaip elgtis susirgus šia sunkia liga, nes vasario mėnesį mokykloje buvo didelis sergamumas gripu, todėl tai labai aktuali tema, mokyklai.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė 

Erika Bašinskaitė

2018 M. PASKAITA „ASMENS HIGIENA – SVEIKATOS ŠALTINIS“

          Vasario 7 d. Šilavoto pagrindinėje mokykloje lankėsi vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Birutė Vitkauskaitė, kuri visų klasių mokiniams skaitė paskaitą apie asmens higieną ir mokinio dienos režimą. Asmens higienos įgūdžiai dažniausiai susiformuoja vaikystėje tėvų, mokytojų, visuomenės sveikatos specialistų dėka.  Ne tik rudenį  sugrįžus į kolektyvus padidėja rizika užsikrėsti įvairiomis infekcijomis, tad apie higienos įgūdžius vaikams reikia priminti nuolat. Paskaitos metu buvo kalbama apie asmens higienos taisykles, kaip kasdien turime rūpintis savo kūnu bei prisižiūrėti drabužius ir avalynę. Taip pat mokiniams suteikta informacijos apie dienos režimą, kaip turėtų planuotis savo veiklas, t. y. susiplanuoti savo darbo ir poilsio režimą. Mokiniai planuojantys savo dienotvarkę ilgiau išlieka darbingi ir kūrybingi, geriau sekasi mokslai. Paskaitos metu mokiniai buvo supažindinti su prevencinėmis priemonėmis: „Dantų valymo muliažas“, „Girtumo akiniai“, „Rūkančiojo dantys“,  „Dervos“. Užsiėmimo pabaigoje mokiniams įteikti skirtukai primenantys apie rankų plovimą bei lankstinukai apie asmens higieną. Vyresnių klasių mokiniai gavo lankstinukus žalingų įpročių tema.

Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė 

Birutė Vitkauskaitė

Skip to content