Menu Close

Lopšelis/darželis „Gintarėlis“

2024 m. Gegužės mėnesio aktyvūs praktiniai užsiėmimai

Gegužės mėnesį atlikome įvairias mankštas, lavindami visą kūną, nepamiršome ir akyčių pamankštinti, nes išmanieji įrenginiai vis daugiau užima vaikų laisvalaikio namuose. Mažieji ugdytiniai atlikdami pratimus lavino savo koordinacinius judesius, mokėsi kvėpuoti ir atsipalaiduoti. Svarbu ne tik judesys, bet ir gebėjimas įvardinti  kūno pojūčius po atlikto fizinio krūvio. Vaikui judant gerėja erdvinis mąstymas, stimuliuojamas organizmo augimas, gerėja protinis ir fizinis darbingumas. Kartu su aktyvia laisvalaikio veikla taip pat gerinamas vaiko imunitetas ir atsparumas ligoms.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos priežiūrą mokykloje Dalia Kukenė

 

2024 m. Balandžio mėnesio veiklos

Balandžio mėnuo yra skirtas aplinkos sveikatai. Tuo tikslu ugdytiniai buvo supažindinti su gamtoje gyvenančiais įvairiais vabzdžiais, jų keliamu pavojumi. Sušilus orams, dažniausiai gamtoje aptinkama erkių, kurios gali sukelti pavojingas ligas. Vaizdinių priemonių pagalba išsiaiškinome kaip atrodo erkės, kokie yra efektyviausi apsisaugojimo būdai nuo jų, kaip elgtis jeigu įsisiurbus, kad būtina kreiptis pagalbos pas suaugusiuosius. Ir svarbiausia, kad gražią dieną praleidę miške, parke, stadione, žaidimų aikštelėse ar sode, nepamirštume kartu su tėvelių pagalba pasitikrinti ar neparsinešėme su savimi erkės.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos priežiūrą mokykloje Dalia Kukenė

 

2024 m. “Vanduo – sveikatos šaltinis”

Kovo mėnesį minėjome Pasaulinę vandens dieną, tuo tikslu, Prienų lopšelio – darželio “Gintarėlis” ugdytiniai dalyvavo užsiėmimuose “Vanduo – sveikatos šaltinis”. Veiklų metu degustavome vandentiekio, mineralinį bei pagardintą vandenį.  Gurkšnodami, mažieji patys įvertino ir išrinko, jiems labiausiai patinkantį vandens skonį. Taip pat kalbėjome apie vandens svarbą ir naudą mūsų organizmo sveikatai. Akcentavome, kaip svarbu nepamiršti gerti vandenį, ypač po aktyvių  žaidimų ir veiklų.

Pamokėlių tikslas – skatinti mažuosius ugdytinius gerti pakankamai vandens, ne tik ugdymo įstaigoje, bet ir namuose, kad išliktumėme sveiki ir energingi!

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos priežiūrą mokykloje Dalia Kukenė

 

2024 m. Praktiniai užsiėmimai „Sveikos mitybos pamokėlės“

Vasario mėnesį Prienų lopšelio – darželio “Gintarėlis” ugdytiniai dalyvavo sveikos mitybos pamokėlėse.

Pamokėlių metų susipažinome ir ragavome įvairių daržovių. Vaikučiai žino, kad daržovių reikia valgyti kasdien, tik dažniausiai valgomos populiariausios daržovės: agurkai, pomidorai, morkos, bulvės. Kitų ragaujame rečiau, arba iš viso neįtraukiame į savo mitybą, todėl vaikučiai net nežino koks jų skonis ir pamatę iš karto sako, kad nemėgstu, neskanu. Dažnai mėgstame vaikams pateikti sumaišytas daržovių salotas, to pasekoje jie nesupranta koks iš tiesų yra vienos daržovės skonis ir – atsisako jas valgyti.

Pamokėlių tikslas praplėsti ir atrasti naujų skonių paletę. Susipažinti su daržovių spalvomis ir pavadinimais, pajusti kiekvienos iš jų aromatą, ragauti ir įvertinti skonį. Kuo daugiau įvairių spalvų daržovių valgome, tuo mūsų organizmas gauna daugiau naudingų medžiagų.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos priežiūrą mokykloje Dalia Kukenė

 

2024 m. Praktiniai užsiėmimai „Burnos higiena“

Sausio mėnesį ypač didelis dėmesys  buvo skirtas dantų ir burnos higienos priežiūrai.  Darželyje su grupių vaikučiais surengėme praktinių pamokėlių , kurių metu lavinome rankyčių judesius, valydami dantukus. Ugdytiniai iš namų atsinešė savo dantų šepetėlius, mes juos  apžiūrėjome ir įvertinome ar jie tinkamai išvalo dantukus. Pasitaikė  atvejų, kad jau dantų šepetėlių šereliai susidėvėję ir juos reikia keisti, arba jų galvutės per didelės pagal vaikučių amžių ir tai neužtikrina kokybiško valymo proceso. Mokinomės kaip reikia po valymo šepetėlį išplauti ir kad būtina jį išdžiovinti.

Praktinės pamokėlės parodė, kaip sekasi vaikučiams valytis dantukus, svarbu  pasikartoti  taisyklingo valymo schemas, kad galėtume užtikrinti kuo geresnę dantukų priežiūrą.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos priežiūrą mokykloje Dalia Kukenė

 

2023  m. Praktinis užsiėmimas „Duona kasdieninė“

Gruodžio mėnesį su darželio ugdytiniais  sveikos mitybos pamokėlėse daug dėmesio skyrėme mūsų kasdieniniam maistui ant stalo – duonai.  Kalbėjomės apie duonos naudą mūsų sveikatai. Ugdytiniai susipažino su duonos rūšimis, iš ko ji gaminama, kaip atkeliauja ant mūsų stalo. Ugdytiniams buvo smalsu paragauti atskirų ingredientų: įvairių sėklų, kuriomis pagardinama duona. Vaikučiai išgirdo ir įsidėmėjo, kad duona puikus angliavandenių šaltinis,  naudingesnis negu taip visų  pamėgti saldumynai, papildantis mūsų organizmą energija.

Duona su kitomis grūdiniais produktais sudaro sveikos mitybos piramidės pagrindą. Duonoje taip pat gausu ląstelienos , kuri gerina virškinimą ir  įvairių vitaminų reikalingų mūsų organizmui, todėl ją valgyti sveika.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos priežiūrą mokykloje Dalia Kukenė

 

2023 m. Praktinis užsiėmimas „Asmens higiena“

Lapkričio mėnesį lopšelyje – darželyje „Gintarėlis“ su ugdytiniais kalbėjomės apie mikrobus, kaip ir kasmet turime pasikartoti turimas žinias ir dar labiau jas įtvirtinti. Mažieji per praktines užduotėles susipažino su  mikrobus imituojančiais žaislais, nes iš tiesų jie yra nematomi ir ant įvairių paviršių sunku juos pastebėti. Kadangi darželyje daug bendraujama su draugais ir nuolat liečiami paviršiai, dalinamės ne tik žaislais, bet ir ant jų esančiais mikrobais. Todėl pasitikrinome rankyčių švarą su specialiomis priemonėmis, kurios parodė kiek ant jų yra mikrobų.

Tuomet mokinomės taisyklingai plauti rankytes, visiems kartu daug lengviau išmokti, nes tik per patirtį atsiranda įgūdžiai ir žinojimas.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos priežiūrą mokykloje Dalia Kukenė

 

2023 m. Akcija „Žalia šviesa gyvenimui“

Lopšelyje – darželyje „Gintarėlis“ spalio mėnesį su vaikučiais jungėmės prie akcijos „Žalia šviesa gyvenimui“, taip paminėdami pasaulinę psichinės sveikatos dieną. Artėjant renginiui vaikučiai aktyviai  ruošėsi atlikdami užduotis apie emocijas ir jausmus.  Renginio metu  aptarėme visas bazines emocijas, įsivertinome tos dienos savo nuotaiką, taip pat atlikome įvairius pratimus, kurie padeda atsipalaiduoti ir išsivaduoti iš neigiamų emocijų. Svarbiausia bendraujant tarpusavyje išmokti tinkamai reikšti emocijas, stengiantis neįskaudinti draugų. Kad mūsų savijauta būtų gera, turime pasikrauti  gerų emocijų, o tam puikiai tinka žaidimai ir šokiai, kurie sukuria smagią aplinką.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos priežiūrą mokykloje Dalia Kukenė

 

2023 m. Praktiniai užsiėmimai „Rankyčių higiena“

      Prienų  lopšelyje – darželyje „Gintarėlis“ rugsėjo mėnesį ugdytiniams vyko pamokėlės apie rankyčių higieną. Siekėme atnaujinti ir pasikartoti teorines ir praktines rankų higienos įgūdžių žinias. Artėjant šaltajam metų sezonui, ypač aktualu palaikyti gerą rankų higieną,  kovai su peršalimu ir virusais.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos priežiūrą mokykloje Dalia Kukenė

 

2023 m. Pamoka „Dantukų priešai ir draugai“

Prienų lopšelyje – darželyje „Gintarėlis“ sausio mėnesį vyko edukaciniai užsiėmimai dantukų priežiūros tema. Gera pieninių dantukų priežiūra labai svarbi nuolatinių dantų būklei, todėl labai svarbu prižiūrėti tuos pirmuosius 20 pieninių dantukų. Pieniniai dantys yra labai jautrūs aplinkos poveikiui, todėl ant jų greitai formuojasi ertmės. Svarbu užtikrinti teisingą valymo techniką, pasirinkti kokybišką dantų pastą, papildomai galima naudoti vieno danties šepetėlį, o vyresniems vaikams – dantų siūlą bei kitas papildomas priemones.  Mažiesiems dažniausiai pritrūksta kantrybės ir motyvacijos  kruopščiai valytis dantukus, todėl  perteikiant žinias buvo naudojamos  vaizdinės ir kitos mokomosios priemonės, kad vaikai geriau įsisavintų informaciją. Atlikdami užduotėles vaikučiai mokėsi atrinkti  dantukams naudingus ir kenksmingus  maisto produktus. 

                       Tinkamos burnos higienos palaikymas vaikystėje formuoja gerus įpročius visam gyvenimui.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti visuomenės sveikatos priežiūrą mokykloje Dalia Kukenė

 

2022 m. Pamoka „Saugios žiemos pramogos“

Prienų lopšelyje – darželyje „Gintarėlis“ gruodžio mėnesį su ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo  vaikučiais kalbėjomės apie žiemos pramogas.  Be gryno oro, fizinio aktyvumo, geros nuotaikos užtaiso, žiemos pramogose slypi nemažai pavojų, apie kuriuos reikia žinoti ir stengtis jų išvengti. Žiūrėjome edukacinį filmuką, kuriame suprantamai vaikams buvo pateikiamos įvairios ekstremalios situacijos ir paaiškinama, kaip jų išvengti. Vaikai sužinojo, kas ir kaip turi patikrinti ledo stiprumą, kaip saugiai juo vaikščioti. Kalbėjomės, kad žiemą reikia saugotis varveklių, o norint nesušalti – tinkamai rengtis . Visi aktyviai dalinosi asmenine patirtimi, su kokiais pavojais žiemą jiems yra tekę susidurti, diskutavo, atsakinėjo į klausimus, demonstravo kaip taisyklingai nugriūti paslydus.

 Vaikai suprato, kad  žiemos pramogos – čiuožinėjimas ar slidinėjimas neretai  tampa  traumų priežastimi, todėl reikia elgtis saugiai ir atsakingai.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Dalia Kukenė

 

2022 m. Pamoka  „Kas mums padeda išvengti užkrečiamųjų ligų“

Lapkričio mėnesį Prienų lopšelio – darželio „ Gintarėlis“  grupių ugdytiniams  vyko pamokėlės  apie užkrečiamąsias ligas ir jų prevenciją. Su vaikučiais aptarėme, kokios ligos dažniausiai mus užklumpa šaltuoju sezonu, kuomet atšąla oras ir mūsų organizmas gaudamas mažiau natūralių vitaminų ir saulės pasidaro neatsparus įvairiems virusams ir bakterijoms.  Žiūrėjome edukacinį filmuką apie virusus, sužinojome kokiais būdais jie plinta  ir dauginasi,  kaip užkrečia žmones.

Prisiminėme ir pasikartojome kad pagrindinė mūsų organizmą nuo mikroorganizmų sauganti profilaktikos priemonė yra dažnas  rankų plovimas. O, kad  įdomiau būtų plautis rankas žiūrėjome edukacinį filmuką ir bandėme atkartoti rankų  judesius su žaisminga dainele. Taip pat neužmiršome pakalbėti apie  čiaudėjimo ir kosėjimo taisykles, kad būtina prisidengti burną ir nosį, nes lašeliuose esantys virusai oro keliu gali toli nukeliauti ir užkrėsti šalia esančius draugus.

 Pamokėlių metu įsitikinome, kad patys  galime stabdyti įvairių  virusų plitimą, taisyklingai laikydamiesi rankų higienos, bei čiaudėjimo ir kosėjimo etiketo.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Dalia Kukenė

 

2022 m. Pamoka  „ Sveikus dantukus turiu – laimingas esu“

Spalio mėnesį  Prienų lopšelyje – darželyje mažiesiems ugdytiniams vyko edukacinės  pamokėlės, kurių metu  aptarėme pagrindines dantų gedimo priežastis, įtvirtinome žinias apie naudingą bei žalingą maistą dantukams, diskutavome  kaip taisyklingai valyti ir prižiūrėti dantukus.. Vaikams buvo pateikta vaizdinė medžiaga, kuri supažindino su dantukų priežiūros priemonėmis, vaikai praktinių užsiėmimų metu mokėsi teisingai valyti dantukus,  po mokomųjų filmukų vyko diskusijos.

 Svarbu mažiesiems  kuo anksčiau formuoti teisingus dantų priežiūros įpročius, tuomet ilgiau išsaugosime gražius ir sveikus dantukus.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Dalia Kukenė

2022 m. Pamoka „Mano emocinė sveikata“

 

         Spalio mėnesį su Prienų lopšelio – darželio “Gintarėlis” grupių  vaikučiais kalbėjomės tema

“Mano emocinė sveikata”.  Su vaikučiais bandėme išsiaiškinti kas yra EMOCIJA, pasitelkdami įvairias vaizdines priemones ir atsipalaidavimo praktikas. Aiškinomės kokie yra kūno pojūčiai, kuomet mes patiriame blogas arba  geras emocijas. Nusprendėme, kad visos emocijos mums yra reikalingos ir kaip svarbu apie jas kalbėtis,  ir jomis dalintis  su savo artimaisiais. Diskutavome kaip mūsų  nuotaika kinta dienos metu, su kokia nuotaika vaikučiai  ateina į darželį, kaip emocijos  keičiasi bendraujant su draugais. Išsiaiškinome, kaip galime padėti sau  išsivaduoti iš nepatinkančių emocijų, atlikdami kvėpavimo pratimus, skaičiuodami,  piešdami savo nuotaiką ir aptardami, kaip jaučiamės tuo momentu.

Apibendrinę mūsų diskusijas ir praktinius užsiėmimus supratome, kad turime  rasti sau tinkamą  būdą, kaip įvairiose situacijose galime keisti ir valdyti savo emocijas.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Dalia Kukenė

Pamoka „ Mikroorganizmai ir rankų higiena“

Prienų lopšelio – darželio „Gintarėlis“ grupių  ugdytiniams vyko pamokėlės apie  mikroorganizmus ir rankų higieną. Pamokėlių metu  kalbėjomės, kad kiekvieną dieną mūsų organizmas susiduria su įvairiais mikrobais, o jie dažniausiai patenka per nešvarias rankas. Jeigu organizmas stiprus, tai jis pats kovoja su mikroorganizmais, o jeigu nusilpęs, tai į jį  patekę mikrobai  gali suketi įvairias ligas.

Su vaikučiais diskutavome, kaip galėtume nuo mikrobų apsisaugoti, kad kuo ilgiau išliktume sveiki. Didžiausią dėmesį skyrėme rankų higienai, aptarėme kada ir kaip dažnai reikia plauti rankas, kad jos būtų švarios. Žiūrėdami edukacinius filmukus pasikartojome ir užtvirtinome pagrindinius  rankų plovimo žingsnius. Vaikučiams buvo įdomu patiems sudalyvauti eksperimente su mikrobais ir įsitikinti ar jų rankytės švarios, tai atlikome su UV žibintuvėlio ir specialiu UV rankų losjono pagalba. Po eksperimento vaikučiai skubėjo taisyklingai plauti rankytes ir dar kartą pasitikrinti jų švarą.

Pamokėlės metu įsitikinome, kad daugiausia ligos sukėlėjų mes perduodame per nešvarias rankas, liesdami įvairius paviršius ir bendraudami, todėl rankų higienai turime skirti didelį dėmesį.

 

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Dalia Kukenė

2022 M. Praktinis užsiėmimas „ Pirmosios pagalbos mokymai“

Pakuonio ir Skriaudžių pagrindinės mokyklos pradinukams, taip pat  Prienų lopšelio – darželio „Gintarėlis“ vaikučiams, visuomenės sveikatos specialistė vedė pirmos pagalbos pamokėles. Vaikai buvo mokomi praktinių pagalbos veiksmų. Jiems buvo aiškinama kaip elgtis atsitikus nelaimei, kur skambinti, kokius pirmos pagalbos veiksmus vaikai galėtų atlikti, kol atvyks medikai. Išklausę instruktažą mokiniai savarankiškai bandė patys atlikti krūtinės ląstos paspaudimus. Aptarėme tokius klausimus, kaip elgtis esant kaulų lūžiams, kaip juos  imobilizuoti, sužeistų galūnių tvarstymą, kaip padėti užspringusiam žmogui.

Tikime, kad  įgytos pirmosios pagalbos teikimo žinios ir įgūdžiai vaikams padės suvokti savisaugos ir atsakomybės už save ir kitus pojūtį.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Dalia Kukenė

„Dantų higiena ir Asmens higiena. Kodėl turiu savimi rūpintis?“

Balandžio 8 d. kartu su lopšelio-darželio “Gintarėlio” “Žiogelių” ir “Boružiukų” grupės vaikučiais kalbėjomės apie dantų higieną ir priežiūrą. Į pagalbą mums atėjo ir Drakoniukas, vaikai gilino dantukų  valymo įgūdžius. Klausėsi pasakos apie Dantukų miestelį.

Balandžio 1 d. Prienų lopšelio-darželio “Gintarėlio” “Boružiukų” ir “Pasakorių” grupių ugdytiniai dalyvavo užsiėmime “Emocijų bičiuliai” , kurį vedė visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Eglė.

Vaikai praplėtė žinias apie jausmų rūšis, sužinojo apie jų intensyvumą. Metodinės priemonės “Emociukų” pagalba aptarėme su vaikais kaip jaučiamės įvairiose situacijose, mokėmės įvardinti savo jausmus bei juos valdyti. Antroje užsiėmimo dalyje visi drauge atlikome užduotėles knygelėje “Emocijos ir jausmai”.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Eglė Orechovienė

2020 M. PAMOKĖLĖ – POKALBIAI „KAIP IŠVENGTI TRAUMŲ ŽIEMĄ“

      Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, daugelyje pasaulio šalių traumatizmas – dažna sveikatos sutrikimų bei mirčių priežastis. Europos Sąjungos (ES) šalyse, namuose ir laisvalaikio metu, per metus gyventojai patiria apie 20 mln. traumų, iš kurių 83 tūkst. yra mirtinos. Tyrimai rodo, kad net 80 proc. atvejų sužalojimo metu vaikai buvo prižiūrimi suaugusiųjų. Taigi akivaizdu, kad, norint apsaugoti vaikus nuo patiriamų traumų, vien priežiūros nepakanka, būtinos kompleksinės priemonės, apimančios vaikų mokymą ir papildomas apsaugos priemones. Dažniausia vaikų traumų priežastis – įvairūs nukritimai. Pamokėlės metu atsižvelgdama į vaikų amžių visuomenės sveikatos specialistė priminė, kad žaisdami, sportuodami jie turėtų būti atidesni ir atsargesni. Paaiškino, kokie pavojai tyko namuose ar gatvėje. Vaikai žaismingai parodė ir išvardino daiktus, kuriais galima susižaloti. Tėveliai gavo žinutę į namus: su vaiku išsirinkite jiems patinkančius atšvaitus ir pademonstruoti kitose sveikatingumo pamokėlėse.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Oksana Voronkova

2020 M. FIZINIO AKTYVUMO SKATINIMAS „ŽAIDŽIU, JUDU – SVEIKAS ESU“

     Fizinė veikla – reikšminga visų įstaigos ugdymo organizavimo proceso dalis, padedanti auginti visavertę asmenybę. Atsižvelgiant į skirtingų amžiaus grupių vaikų fizinio aktyvumo poreikius „Pelėdžiukų“ grupės mažiesiems vyko fizinio aktyvumo skatinimas „Žaidžiu, judu – sveikas esu“.

   Judėjimas, tai maloni ir džiugi vaikams veikla, stiprybės ir sveikatos šaltinis. Judant lavinamas ne tik kūnas, bet ugdomos asmeninės vertybės. Vaikai išgyvena pasitenkinimą aktyvia fizine veikla, pasitikėjimu grindžiamą tarpusavio bendravimo jausmą. Ikimokykliniame amžiaus tarpsnyje būdingas didesnis judėjimo poreikis, kuris yra prigimtinis, tačiau dar sąmoningai nesuvokiamas. Judėjimo džiaugsmą vaikai patyria tik tada, kai judėjimas ne slopinamas, bet skatinamas ir tam sudaromos palankios sąlygos. Tokiu būdu vaikas savarankiškai gali atrasti naujus judėjimo būdus ir derinius. Kiekvienam vaikui reikia nuolatinio judėjimo tam, kad jis augtu sveikas ir fiziškai tobulėtų.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Oksana Voronkova

2019 M. SVEIKATINGUMO PAMOKĖLĖ „NORIU BŪTI SVEIKAS“

      Ko gero, dar nė vienas vaikas neužaugo nė karto nesukarščiavęs ar nesusirgęs peršalimo ligomis. Tai yra normalu. Dažniau ar rečiau vaikas sirgs, priklauso nuo vaiko imuniteto. Pastarasis paprastai susiformuoja iki ketverių metų. Prevencinės sveikatingumo pamokėlės „Kačiukų“ grupės vaikams tikslas supažindinti su rekomendacijomis sustiprinančiomis imunitetą. Pagrindinė profilaktika – imuninės sistemos grūdinimas: poilsio ir miego rėžimas, fizinis aktyvumas – mankšta, pasivaikščiojimai lauke, visavertė mityba (vaisiai, daržovės, kruopų košės, sėklos, riešutai), vitaminas C (stiprus antioksidantas, kuris pasižymi imunitetą stiprinančiomis savybėmis, dalyvauja hormonų sintezėje organizme, svarbus augant kaulams bei peršalimo ligų profilaktikai), nuolat vėdinamos patalpos, bei teisinga rankų plovimo technika. Dažnas rankų plovimas – vienas paprasčiausių ir veiksmingiausių būdų išvengti peršalimo ligų. Visuomenės sveikatos specialistė praktiškai pamokė vaikus taisyklingai plauti rankas. Atlikome rankų plovimo tyrimą su UV lempa, kurio metu vaikai galėjo pamatyti rankų vietas, kurias blogai nusiplovė. Ugdytiniai įsitikino, kad ne visada rankos švariai nuplaunamos ne iš pirmo karto. Pamokėlės pabaigoje buvo pateiktos piešimo užduotėlės.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Oksana Voronkova

2019 M. PAMOKĖLĖ / PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS „STIPRŪS IR SVEIKI DANTUKAI“

     Gruodžio 10 d. lopšelyje – darželyje „Gintarėlis“ „Pasakorių“ grupės ugdytiniams vyko pamokėlė – praktikinis užsiėmimas apie dantukų priežiūrą: „Stiprūs ir sveiki dantukai“. Visuomenės sveikatos specialistė ir auklėtoja Loreta. R., kartu su vaikais aptarė, kokios pagrindinės dantų gedimo priežastys, aiškinosi, kokį maistą reikėtų valgyti, kad dantukai būtų stiprūs ir sveiki. Priešmokyklinės ugdymo grupės vaikai puikiai įsiminė pagrindinius, “draugiškus” ir dantis stiprinančius maisto produktus. Praktikiniame užsiėmime sužinojo, jog norint užtikrinti tinkamą burnos higieną dantukus reikia valyti du kartus per dieną apie 2 minutes arba 8-10 judesių vienai dantukų porai, nuvalyti liežuvį, naudotis dantų siūlu ir nepamiršti keisti dantų šepetėlį kas 3 mėnesius arba dar dažniau, jei to reikia. Pasitelkus mokomąją priemonę – dantų muliažą – vaikai mokėsi patys ir rodė savo draugams, kaip valyti dantis. Tai pats įdomiausias pamokėlės momentas, kai ugdytiniai iš arti galėjo pažvelgti, kaip atrodo žmogaus dantys ir burna. Dantukus valytis visi manė mokantys, bet ne visų rankytės mokėjo dantų valymo judesius – aukštyn – žemyn, sukimas ratuku, šluojamaisiais judesiais.

Burnos higienos įgūdžių formavimo ciklą tęsime ir kitais metais!

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Oksana Voronkova

2019 M. LANKSTINUKŲ „NAUDINGI IR NENAUDINGI SVEIKATAI PRODUKTAI“ PLATINIMAS

      Minint Europos sveikos mitybos dieną išdalinta 80 vnt.  lankstinukų vaikų tėveliams „Naudingi ir nenaudingi sveikatai produktai“. Tėveliai raginami atkreipti ypatingą dėmesį į tinkamo maitinimosi svarbą sveikatai. Siekiant pagerinti mitybos įpročius pirmiausia reikia žinoti ką valgo jų vaikai, stebėti mitybą. Žinoti koks maisto produktas yra naudingas mūsų sveikatai, o koks daro žalą organizmui.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Oksana Voronkova

2019 M. PAMOKĖLĖ – PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „STIPRŪS IR SVEIKI DANTUKAI“

        Lapkričio 15 d. lopšelyje – darželyje „Gintarėlis“ „Meškučių“ grupės ugdytiniams vyko pamokėlė – praktinis  užsiėmimas apie dantukų priežiūrą: „Stiprūs ir sveiki dantukai“. Visuomenės sveikatos specialistė Oksana V., auklėtoja Ramunė P., kartu su vaikais aptarė, kokios pagrindinės dantų gedimo priežastys, aiškinosi, kokį maistą reikėtų valgyti, kad dantukai būtų stiprūs ir sveiki. Mažieji puikiai įsiminė pagrindinius, “draugiškus” ir dantis stiprinančius maisto produktus. Praktiniame užsiėmime sužinojo, jog norint užtikrinti tinkamą burnos higieną dantukus reikia valyti du kartus per dieną apie 2 minutes arba 8-10 judesių vienai dantukų porai, nuvalyti liežuvį, naudotis dantų siūlu ir nepamiršti keisti dantų šepetėlį kas 3 mėnesius arba dar dažniau, jei to reikia. Dantų muliažo pagalba vaikai mokėsi valyti dantis ir atliko visa tai praktiškai.

Tikimės, kad sąmoningas ir sistemingas dantų valymas taps kasdieniniu įpročių kiekvienam vaikui.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Oksana Voronkova

2019 M. PAMOKĖLĖ/PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „EMOCIJŲ ŠALYJE“

      Lapkričio 19 d. lopšelyje – darželyje „Gintarėlis“ „Žiogelių“ grupės vaikučiams buvo pravesta sveikatingumo pamokėlė – diskusija „Emocijų šalyje“. Vaiko psichinės sveikatos saugojimas ir stiprinimas yra vienas iš svarbiausių sveikatos kompetencijos ugdymo įstaigoje uždavinių. Darželyje siekiama, kad kiekvienas vaikas jaustųsi laimingas, svarbus, mylimas, pasitikėtų savimi ir kitais šalia esančiais. Kasdien kiekvienas vaikas išgyvena visą paletę įvairių jausmų. Vaikų emocijos dažnai yra stipresnės nei suaugusiojo tiesa, greičiau besikeičiančios. Todėl jau ankstyvoje vaikystėje reikėtų gebėti atpažinti skirtingas emocijas ir jas įvardinti. Nes emocinė patirtis moko vaiką jas reikšti neskaudinant kitų. Pamokėlių metu vaikai išmoksta atpažinti ir valdyti emocijas, rūpintis ir padėti kitiems, kurti pozityvius santykius, priimti atsakingus sprendimus ir suvaldyti sudėtingas situacijas konstruktyviai.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą darželyje veiklos metu kūrybiškai ugdytinius supažindino su 6 bazinėmis emocijų kortelėmis, kuriose pavaizduoti nuotaikas atitinkantys personažai. Kartu su vaikais aptarinėjome, kokią emociją patiria vienas ar kitas kortelės personažas, kas ją galėjo sukelti, ką galima padaryti (jei reikia), kad ši emocija pasikeistų į gera. Jos labai įtaigiai vaikams pasakojo, apie tai, kad ne visos mus aplankančios emocijos yra malonios, bet su jomis ne tik galima, bet ir būtina išmokti gyventi. Kūrėme emocijų stendą ir kiekvienas norintis galėjo įklijuoti savo nuotaikos veido paveikslėlį.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Oksana Voronkova

2019 M. EDUKACINĖ PAMOKĖLĖ – POKALBIS, KŪRYBINĖ VEIKLA „KĄ ŽINAU APIE SVEIKOS MITYBOS PIRAMIDĘ“

       Lapkričio 26 d. Prienų lopšelyje – darželyje „Gintarėlis“ „Boružiukų“ grupės vaikų kelionė į maisto šalį prasidėjo nuo susipažinimo su sveikos mitybos piramide. Sveikatos specialistė papasakojo, kad maisto pasirinkimo piramidė yra vienas iš patarėjų, kaip rinktis maistą, kokiomis proporcijomis valgyti, kad žmogus būtų sveikas. Aptarėme, kad reikia kiekvieną dieną reguliariai, tuo pačiu laiku, valgyti pusryčius, pietus, vakarienę. Tai daryti ne tik darželyje, bet ir namuose.

Kūrybinėje dalyje vaikai sukūrė sveikatos šaltinių maisto pasirinkimo piramidę, kurioje nesveikatos šaltinių – saldumynų vieta viršuje. Ugdytiniai puikiai žino cukraus turinčių maisto produktų verta atsisakyti arba jų valgyti galima, tik retomis progomis. Sukurti darbai papuošė grupės stendą.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Oksana Voronkova

2019 M. STENDAS „VAISIAIS IR DARŽOVĖS PILDOME VITAMINO C ATSARGAS“

        Spalio mėnesio stendas parengtas apie 10 maisto produktų, kuriuose vitamino C daugiausia. Vitaminas C rudenį nepamainomas imuninės sistemos stiprinimui, jis padeda apsisaugoti nuo peršalimo, o pajutus pirmuosius simptomus, greičiau juos įveikti. Rekomenduojama kasdien su maistu gauti tinkamą jo normą, kadangi vitaminas C organizme išbūna neilgai. Kasdien su maistu turime gauti apie 80 mg vitamino C. Tiek galime gauti suvalgę 250 g greipfruto, 250 g šviežio kopūsto ar 350 g aviečių.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Oksana Voronkova

2019 M. STRAIPSNIS „VAISIAIS IR DARŽOVĖMIS PILDOME VITAMINO C ATSARGAS“

      Šaltuoju metu ne vienas peršąlame ir imame šnirpšti, čiaudėti ar kosėti. Daugelį vargina ir skaudanti gerklė bei susilpnėję skonio ir kvapo jutimai. Tradiciškai apie vitaminą C prisimename tada, kai peršąlame. Dauguma žmonių mažai žino tai, kad, šio vitamino vartojant iš anksto, dar nesusirgus, ligos galima visai išvengti. Vitaminas C (askorbo rūgštis) – padeda formuotis augimo hormonams, reikalingas viso kūno ląstelių ir audinių augimui ir atstatymui, stiprių dantenų, dantų ir kaulų formavimuisi, veikia organizme kaip antioksidantas, padeda kūnui gaminti kolageną (reikalingą odai, kremzlėms, sausgyslėms, raiščiams ir kraujagyslėms). Norėdami palaikyti gerą savijautą, įtraukite vis kitų lentelėje išvardytų maisto produktų į savo kasdienės mitybos valgiaraštį. Jei žmogus propaguoja nesveiką gyvenimo būdą, vitamino C gerųjų savybių įsisavinimas gali nutrūkti arba sustoti, nors vitaminas ir bus vartojamas kaip vaistas ar tiesiog gaunamas su maistu.

Būkite sveiki ir nesušalkit!

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Oksana Voronkova

 

2019 M. SVEIKATINGUMO PAMOKĖLĖ / PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „Į KOVĄ PRIEŠ NEŠVARIAS RANKYTES“

       Spalio 1 ir 8 dienomis Prienų lopšelyje – darželyje „Gintarėlis“ „Meškučių“, „Žiogelių“, „Boružiukų“ grupės vaikučiai dalyvavo visuomenės sveikatos  specialistės Oksanos Voronkovos praktiniam užsiėmime apie rankų higieną: „Į kovą prieš nešvarias rankytes“. Pamokėlėje vaikams buvo papasakota, kodėl svarbu plauti rankytes, taip pat priemones ir būdus kurios reikalingos tinkamai rankų higienai. Sužinojo, kad per nešvarias rankas perduodami įvairūs susirgimai, todėl rankų higiena – pagrindinė profilaktikos priemonė prieš ligas. Specialistė praktiškai mokė vaikus taisyklingai plauti rankas. Atlikome rankų plovimo tyrimą su UV lempa, kurio metu vaikai galėjo pamatyti rankų vietas, kurias  blogai nusiplovė. Jo metu nustatyta, kad ne visada rankos švariai nuplaunamos ne iš pirmo karto.

Šių sveikatingumo pamokėlių tikslas – atkreipti dėmesį į rankų higienos svarbą ir priminti vaikams, kad teisingai plauti rankas svarbu ne tik tam, kad jos būtų švarios, bet ir tam, kad apsaugotume save ir aplinkinius nuo užkrečiamų ligų.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Oksana Voronkova

2019 M. PAMOKĖLĖ – DISKUSIJA „EMOCIJŲ ŠALYJE“

        Spalio 29 dieną Prienų lopšelyje- darželyje „Gintarėlis“ „Pasakorių“ ir „Boružiukų“ grupės vaikučiams buvo pravesta sveikatingumo pamokėlė – diskusija „Emocijų šalyje“. Kodėl jau ankstyvoje vaikystėje reikėtų gebėti atpažinti skirtingas emocijas ir jas įvardinti? – Nes emocinė patirtis moko vaiką jas reikšti neskaudinant kitų, greičiau prisitaikyti prie pokyčių, labiau pasitikėti savimi, lengviau bendrauti. Taip pat efektyviau surasti išeitis iš konfliktinių situacijų.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje veiklos metu kūrybiškai su specialiomis emocijų kortelėmis, kuriose pavaizduoti charakteringų išraiškų personažai padėjo vaikams išmokti atpažinti, gebėti įvardyti tai, ką jaučia, ir valdyti savo jausmus ir emocijas. Kartu su vaikais aptarinėjome, kokią emociją patiria vienas ar kitas kortelės personažas, kas ją galėjo sukelti, ką galima padaryti (jei reikia), kad ši emocija pasikeistų į gera. Jos labai įtaigiai vaikams pasakojo, apie tai, kad ne visos mus aplankančios emocijos yra malonios, bet su jomis ne tik galima, bet ir būtina išmokti gyventi.

Darėme emocijų stendą ir kiekvienas norintis galėjo įklijuoti savo nuotaikos veido paveikslėlį.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Oksana Voronkova

 

2019 M. STENDAS „PATS LAIKAS PASIRŪPINTI VAIKO SVEIKATOS PATIKRINIMU“

      Šių metų rugsėjo mėnesio informacinis stendas tėveliams, parengtas Prienų lopšelio – darželio „Gintarėlis“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistės priminimas, kad dabar yra pats tinkamiausias laikas pasirūpinti vaiko sveikatos pažymėjimu, supažindinama su sveikatos pažymos išdavimo tvarka. Pabrėžiama, kad kasmetinis profilaktinis vaiko sveikatos patikrinimas yra labai svarbus tam, kad būtų tinkamai įvertinta vaiko sveikata ir raida, laiku pastebėti ir išgydyti negalavimai ar sveikatos sutrikimai.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Oksana Voronkova

2019 M. STENDAS „VAIKŲ MITYBOS ORGANIZAVIMAS UGDYMO ĮSTAIGOJE“

      Šių metų rugsėjo mėnesio informacinis stendas tėveliams, parengtas Prienų lopšelio – darželio „Gintarėlis“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistės apie mitybos organizavimą ugdymo įstaigoje. Išvardytos draudžiamo tiekti maisto produktų grupės. Pateiktos rekomendacijos kokius sveikus užkandžius neštis į lopšelį – darželį (įskaitant šventes ir gimtadienius). Vargu ar galime konkuruoti su pramonės reklamuojama maitinimosi kultūra, tačiau pasiūlyti rinktis sveiką gyvenimo būdą ir padėti tėvams bei jų vaikučiams tinkamai pasirinkti tokį maistą, kuris užtikriną gerą sveikatą – įstaigos bendruomenės pareiga.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Oksana Voronkova

2019 M. STENDAS „Į KOVĄ PRIEŠ NEŠVARIAS RANKYTES“

        Šių metų rugsėjo mėnesio informacinis stendas tėveliams, parengtas Prienų lopšelio – darželio „Gintarėlis“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistės apie rankų higieną, pavadinimu „Į kovą prieš nešvarias rankytes“, mikroorganizmus kurie gali sukelti ligas, kokias rankų plovimo priemones rinktis, taip pat pavaizduota rankų plovimo schema.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Oksana Voronkova

2019 M. STRAIPSNIS „PATS LAIKAS PASIRŪPINTI VAIKO SVEIKATOS PATIKRINIMU“

     Šių metų rugsėjo mėnesį Prienų lopšelio – darželio „Gintarėlis“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistės, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje parengė straipsnį vaiko sveikatos patikrinimo svarbą, supažindinama su sveikatos pažymos išdavimo tvarka. Pabrėžiama, kad kasmetinis profilaktinis vaiko sveikatos patikrinimas yra labai svarbus tam, kad būtų tinkamai įvertinta vaiko sveikata ir raida, laiku pastebėti ir išgydyti negalavimai ar sveikatos sutrikimai. Straipsnyje specialistė atkreipia dėmesį, kad vaiko sveikatos pažymėjimas:

  • išduodamas metams laiko;
  • yra privalomas visiems vaikams iki 18 metų lankantiems mokyklas, darželius, lopšelius, formalųjį švietimą papildančio ir neformaliojo vaikų švietimo mokyklas;
  • ugdymo įstaigai pateikiamas kiekvienais metais iki rugsėjo 15 d.
  • profilaktinė apžiūra, nei gydytojo išduotas Vaiko sveikatos pažymėjimas vaiko šeimai nekainuoja: šios išlaidos apmokamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Oksana Voronkova

2019 M. STRAIPSNIS „VAIKŲ MITYBOS ORGANIZAVIMAS UGDYMO ĮSTAIGOJE“

  Šių metų rugsėjo mėnesį Prienų lopšelio – darželio „Gintarėlis“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistės, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje parašė straipsnį pavadinimu „Vaikų mitybos organizavimas ugdymo įstaigoje“. Straipsnyje primenama, kad vaikų mitybos organizavimas vykdomas vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. lapkričio 11 d. įsakymo Nr. V-964 „Dėl maitinimo organizavimo ikimokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo mokyklose ir vaikų socialinės globos įstaigose tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo „Dėl vaikų maitinimo organizavimo tvarkos patvirtinimo“.  Išvardytos draudžiamo tiekti maisto produktų grupės. Pateiktos rekomendacijos kokius sveikus užkandžius neštis į lopšelį – darželį (įskaitant šventes ir gimtadienius). Straipsniu siekiama formuoti tėvų, įstaigos personalo sveikatai palankios mitybos įpročius, ugdyti teigiamas nuostatas ir sąmoningumą; skleisti sveikos mitybos ir gyvensenos principus ugdymo įstaigų bendruomenėse.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Oksana Voronkova

2019 M. STRAIPSNIS „Į KOVĄ PRIEŠ NEŠVARIAS RANKYTES“

  Šių metų rugsėjo mėnesį Prienų lopšelio – darželio „Gintarėlis“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistės, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje parašė straipsnį pavadinimu „Į kovą prieš nešvarias rankytes“. Rankų higiena yra viena iš pagrindinių efektyviausių ir pigiausių prevencinių priemonių, padedančių apsaugoti save ir aplinkinius nuo infekcijų, plintančių kontaktiniu būdu. Per nešvarias rankas plinta 80 proc. infekcinių ligų ir mikroorganizmai labai lengvai pernešami ant aplinkos daiktų, perduodami šeimos nariams, kolegoms, draugams. Straipsnyje išvardinti  ligas sukeliantys mikroorganizmai, kur ir kada dažniausiai užteršiamos rankos, kada būtina plauti rankas ir kokias rankų plovimo priemones rinktis. Prevencija visada kainuoja mažiau, todėl svarbu palaikyti tinkamą rankų higieną – tai pirmas ir lengviausias būdas atsikratyti žalingų mikrobų, kurie sukelia ir platina ligas.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Oksana Voronkova

 

2019 M. AKCIJA SKIRTA EUROPOS JUDUMO SAVAITEI PAMINĖTI „EINU, BĖGU – DRAUGUI NUSIŠYPSAU“

      Rugsėjo 16 – 22 d. šalyje paskelbta Europos judumo savaitė „Žingsniuokime kartu“. Antradienio rytą Prienų lopšelyje – darželyje „Gintarėlis“ mankštinosi „Kačiukų“, „Meškučių“ grupės ugdytiniai su auklėtojomis ir visuomenės sveikatos priežiūros specialiste. „Kačiukų“ ugdytiniai mankštomis ir žaidimais su kamuoliais pažymėjo akciją skirtą Europos judumo savaitei paminėti. „Meškučių“ grupės vaikučiai mankštinosi ir aktyviai leido laiką lauke: pažaidė judrius žaidimus, pasidžiaugė saulėta diena, pasivaikščiodami sugrįžo į darželį.

Judumo tikslas – stiprinti vaikų sveikatą, aktyviai sportuojant, ne tik salėje, bet ir leidžiant laisvalaikį gamtoje.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Oksana Voronkova

2019 M. SPORTO ŠVENTĖ “SPALVOTA VAIKYSTĖ”

     Šių metų birželio 11d. Prienų lopšelyje – darželyje „Gintarėlis“ kiemelyje vyko auklėtojų Sandros Janauskienės, Vilmos Rudaitienės ir visuomenės sveikatos specialistės O. Voronkovos iniaciatyva organizuota darželio vasaros sporto šventė „Spalvota vaikystė“. Sporto šventę pradėjome masine mankšta, vaikams buvo organizuotos įvairios estafetės, taip pat jie džiaugėsi savo ir draugų pasiekimais, bendravo ir linksminosi tarpusavyje. Energijos udgytiniai įgaudavo gerdami vandenį. Daugiausiai džiaugsmo vaikai patyrė gaudami Prienų visuomenės sveikatos biuro įsteigtomis dovanėlėmis.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Oksana Voronkova

2019 M. MOKOMOJI PAMOKĖLĖ / PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS “SVEIKOS VAIKO PĖDUTĖS”

       Šių metų gegužės 21 d. Prienų lopšelyje – darželyje „Gintarėlis“ „Žiogelių“ grupės vaikučiams buvo vykdoma mokomoji pamokėle stiprinanti vaikų pėdų raumenis ir raiščius: „Sveikos vaiko pėdutės“. Plokščiapėdystė – tai dažniausiai pasitaikanti pėdos deformacija, kuri susiformuoja tada, kai pėdų raiščiai ir jų kojų raumenys yra susilpnėję. Todėl visuomenės sveikatos priežiūros specialistė su vaikais atliko įvairias užduotis: kojų pėdų mankštas, buvo pasiūlyta keliauti pupelėmis, šis pratimas aktyvina pėdos skliautą, mažina virtimą į vidų. Kojų pirštų pagalba buvo bandoma nupiešti veideliui šypseną, nosį, plaukus. Išskleidėme laikraščio lapus ir vaikai jį turėjo sugniaužyti kojomis į kamuoliuką. Pratimai verčia aktyviau dirbti pėdos raumenis, todėl vystosi taisyklingas pėdos skliautas. Visi patyrė daug teigiamų emocijų, svarbu, kad pėdučių mankštos būtų įdomios, patrauklios, nes priešingu atveju vaikai pratimus atliks nenoriai ir nebus pasiekta pageidaujamo poveikio. Kartu su auklėtoja rekomendavome mankštas tęsti šeimoje, vasaros laikotarpiu, kai vaikai nelanko įstaigos ir kur sąlygos palankios vaikščioti basomis.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą
Oksana Voronkova

2019 M. STENDAS „PASITIKIME VASARĄ SAUGIAI“

     Šių metų birželio mėnesio stendas parengtas Prienų lopšelio – darželio „Saulutė“ visuomenės sveikatos specialistės kaip pasitikti saugią vasarą. Stende įvardijami labai svarbūs vasaros atribiutai: kepurė, kremas nuo kaitrių saulės spindulių, patogūs ir laisvi vaiko drabužėliai, vanduo, akiniai. Pabrėžiama, kad būnant prie vandens svarbu maudytis, tik kai šalia yra suaugęs, nenardyti nepažįstamose vietose, neplaukti ant pripučiamų. Atsitikus nelaimei skambinti benduoju pagalbos telefono numeriu.

Parengė Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Oksana Voronkova

2019 M. MOKOMOJI PAMOKĖLĖ „PASITIKIME VASARĄ SAUGIAI“

     Atėjo ilgai laukta vasara – atostogų metas. Prasidėjo pats smagiausias poilsio, žaidimų ir pramogų laikotarpis, tačiau kartais per daug didelis atsipalaidavimas, kai primirštami darželio rūpesčiai ir saugaus elgesio taisyklės, atneša į namus nelaimes. Šių metų birželio 4 d. Prienų lopšelyje – darželyje dirbanti sveikatos priežiūros specialistė “Meškučių ir “Nykštukų” grupės ugdytiniams pravedė pamokėlę „Pasitikime vasarą saugiai“. Vaikučių laukė įvairios užduotys: klausimai – atsakymai, saugios vasaros piešinio kūrimas. Vaikai, suvokę nelaimingų atsitikimų pavojų, saugaus elgesio prie vandens svarbą ir būtinumą, pažadėjo ne tik patys saugiai elgtis, bet ir, reikalui esant, perspėti kitus.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą
Oksana Voronkova

2019 M. SPORTO ŠVENTĖ “SPALVOTA VAIKYSTĖ”

    Šių metų birželio 11d. Prienų lopšelyje – darželyje „Gintarėlis“ kiemelyje vyko auklėtojų Sandros Janauskienės, Vilmos Rudaitienės ir visuomenės sveikatos specialistės O. Voronkovos iniaciatyva organizuota vasaros sporto šventė „Spalvota vaikystė“. Sporto šventę pradėjome masine mankšta, vaikams buvo organizuotos įvairios estafetės, taip pat jie džiaugėsi savo ir draugų pasiekimais, bendravo ir linksminosi tarpusavyje. Energijos udgytiniai įgaudavo gerdami vandenį. Daugiausiai džiaugsmo vaikai patyrė gaudami Prienų visuomenės sveikatos biuro įsteigtas dovanėlės.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą
Oksana Voronkova

2019 M. STENDAS „SVEIKOS VAIKO PĖDUTĖS“

    Šių metų gegužės mėnesio stendas Prienų lopšelio – darželio „Gintarėlis“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistės apie plokščiapėdystę, plokščiapėdystės profilaktiką, patarimai tėvams. Stende išdėstyta kas yra plokščiapėdiškumas, kaip atpažinti, ar Jūsų vaikas yra plokščiapėdis, keletas mankštos pratimų plokščiapėdystei gydyti. Pabrėžiama, kad tėvai – vaikų laikysenos inspektoriai: į ką būtina atkreipti dėmesį.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. MOKOMOJI PAMOKĖLĖ . PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS “SVEIKOS VAIKO PĖDUTĖS”

    Šių metų gegužės 7 d. Prienų lopšelyje – darželyje „Gintarėlis“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistė O. Voronkova „Zuikučių“ grupės vaikučiams vedė plokščiapėdystės profilaktikai skirtą mokomąją pamokėlę. Praktikinio užsiėmimo tikslas – stiprinti vaikų pėdos raumenis atliekant plokščiapėdystės profilaktikai tinkamus pratimus panaudojant sporto inventorių ir kasdieninias priemones. Veiklos metu vaikai vaikščiojo basomis, tai nauda oragnizmui: stimuliuojama vidaus organų veikla, sustiprėja kūno gyvybinis tonusas, atpalaiduojamos pėdos, gerėja nuotaika. Atliko įvairias užduotis: kojų pirštų pagalba nupiešti veideliui šypseną ,nosį, plaukus, suplėšyti laikraštį mažomis skiautelėmis, keliavimas kaladėlėmis! Ar pavyko pereiti nenukritus? O atbulomis?

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. MOKOMOJI PAMOKĖLĖ . PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS “SVEIKOS VAIKO PĖDUTĖS”

    Šių metų gegužės 14 d. Prienų lopšelyje – darželyje „Gintarėlis“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistė O. Voronkova „Boružiukų“ grupės vaikučiams vedė plokščiapėdystės profilaktikai skirtą mokomąją pamokėlę. Praktikinio užsiėmimo tikslas – stiprinti vaikų pėdos raumenis atliekant plokščiapėdystės profilaktikai tinkamus pratimus panaudojant sporto inventorių ir kasdienias priemones. Veiklos metu vaikai vaikščiojo basomis, tai nauda organizmui: stimuliuojama vidaus organų veikla, sustiprėja kūno gyvybinis tonusas, atpalaiduojamos pėdos, gerėja nuotaika. Atliko įvairias užduotis: buvo pasiūlyta keliauti pupelėmis, šis pratimas aktyvina pėdos skliautą, mažina virtimą į vidų. Kojų pirštų pagalba buvo bandoma nupiešti veideliui šypseną, nosį, plaukus. Išskleidėme laikraščio lapus ir vaikai jį sugniaužė į kamuoliukus. Pratimai verčia aktyviau dirbti pėdos raumenis. Todėl vystosi taisyklingas pėdos skliautas.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS “ESU ŠVARUS – MYLIU SAVE“

     Balandžio 16 dieną Prienų lopšelio-darželio “Gintarėlis” ,,Boružiukų“ grupėje lankėsi visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Oksana Voronkova, kuri vedė teorinį-praktinį užsiėmimą ,,Esu švarus – myliu save“. Asmens higieninis ugdymas yra būtinas visapusiškam vaiko vystymuisi, sveikatos palaikymui ir stiprinimui. Vaikai geriausiai mokosi iš savo patirties, savo mažų atradimų, eksperimentų ir žaidimų, Todėl užsiėmimai apie higienos svarbą, lengvą bakterijų keliavimą nuo nešvarių rankučių, ir paviršių yra labai svarbūs. Vaikai kalbėjosi, atsakinėjo į klausimus: kada būtina plautis rankas, kas gali atsitikti jų neplaunat, kodėl svarbu prižiūrėti dantukus, kada ir kaip taisyklingai juos valyti, kad jie išliktų gražūs bei sveiki. Praktinių užsiėmimų metu vaikų žvilgsniai nukrypo į visuomenės sveikatos priežiūros specialistės atsineštas priemones: dantų muliažą ir demonstracinį dantų šepetuką. Reikiamos priemonės padėjo kiekvienam vaikui praktiniams įgūdžiams įtvirtinti. Vaikai geriausiai mokosi iš savo patirties, savo mažų atradimų, eksperimentų ir žaidimų. Tikslas, kad vaikai galėtų plačiai šypsotis ir džiaugtis sveikais dantimis, tinkama jų priežiūra turi tapti kasdieniniu įpročiu.

 

Parengė Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS ,,ESU ŠVARUS – MYLIU SAVE“

Balandžio 9 dieną Prienų lopšelio-darželio ,,Gintarėlis” ,,Meškučių“ grupėje lankėsi visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Oksana Voronkova, kuri vedė teorinį-praktinį užsiėmimą ,,Esu švarus – myliu save“. Asmens higieninis ugdymas yra būtinas visapusiškam vaiko vystymuisi, sveikatos palaikymui ir stiprinimui. Vaikai geriausiai mokosi iš savo patirties, savo mažų atradimų, eksperimentų ir žaidimų, Todėl užsiėmimai apie higienos svarbą, lengvą bakterijų keliavimą nuo nešvarių rankučių, ir paviršių yra labai svarbūs. Užsiėmimo metu vaikai žiūrėjo paveiksliukus, noriai atsakinėjo į jiems užduodamus klausimus, o vėliau praktiškai pabandė, kaip taisyklingai ir švariai plautis rankas Nukreipdami mažuosius tinkama linkme, įskiepysime pažinti tvarkingo ir švaraus vaiko portretą.

Parengė Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. SVEIKOS MITYBOS PAMOKĖLĖ „MAISTO PIRAMIDĖ – RAKTAS                                                       Į SVEIKĄ MITYBĄ“
Šių metų balandžio 02d. Prienų lopšelyje – darželyje „Gintarėlis“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Oksana Voronkova ir auklėtoja Loreta Radzevičienė pravedė sveikos mitybos pamokėlę priešmokyklinės „Pasakorių‘ grupės ugdytiniams. Vaikams buvo pasakojama apie sveikos mitybos piramidę ir maisto produktų paskirstymą joje pagal aukštus. Aptartos kiekvienos piramidės dalys ir kokia jų svarba žmogaus organizmui. Vaikų klausėme ką labiausiai mėgsta valgyti, ką dažniausiai valgo pusryčiams, kokius produktus pirktų maisto parduotuvėje Visuomenės sveikatos specialistė vaikams paaiškino, kad reikia pirkti ne tik tai, kas patinka, bet sveika.

Parengė Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. SVEIKATOS UGDYMO VALANDĖLĖ ,,NEDUOSIM MIKROBAMS

DANTUKŲ SUVALGYTI”

Kovo 19 dieną Prienų lopšelyje – darželyje „Gintarėlis” vyko sveikatos ugdymo valandėlė „Neduosim  mikrobams dantukų suvalgyti”. Valandėlėje dalyvavo „Kiškučių” grupės ugdytiniai, grupės auklėtoja Lijana ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Oksana Voronkova, kuri mokė vaikus kaip teisingai prižiūrėti savo dantis, kiek kartų per dieną tai reikia daryti, ir kiek laiko valyti dantukus, vaikai sužinojo irįsiminė pagrindinius, “draugiškus” ir dantis stiprinančius maisto produktus (ATSIMINKITE IR JŪS!), tai: Obuolys Morka Abrikosai Agurkai Burokai Kopūstai, Ridikėliai Sūris Žalioji arbata Atliko praktikinę užduotį: nupiešti sveiką, linksmą dantuką.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Oksana Voronkova

2019 M. PASKAITĖLĖ – PRAKTINIAI UŽSIĖMIMAI ,,ŠVARIOS RANKYTĖS –

SVEIKI VAIKUČIAI”

    Vasario 8 d. Prienų r. Strielčių ikimokyklinio ugdymo skyriuje lankėsi visuomenės sveikatos specialistė ir vedė usžiėmimą ,,Švarios rankytės – sveiki vaikučiai”. Užsiėmimo metu praktiškai mokėsi tinkamos rankų higienos, taip pat klausėsi patarimų, kaip stiprinti organizmą, kokių prevencinių priemonių reikėtų laikyti, kad išliktų sveiki.

Visuomenės sveikatos specialistės

Vesta Stankevičienė

2019 M. PASKAITA – PRAKTINIAI UŽSIĖMIMAI ,,SPINDI GRAŽŪS IR SVEIKI DANTUKAI”

    Š. m. sausio 15 d. Prienų lopšelyje – darželyje ,,Gintarėlis” lankėsi sveikatos priežiūros specialistė ir vedė paskaitėlę -praktinį užsiėmimą lopšelio grupės vaikučiams tema: ,,Spindi gražūs ir sveiki dantukai”. Užsiėmimo metu mokėmės dantukų valymo judesių, buvo akcentuojama, kad dantukų valymas turi tapti įpročiu. Taip pat piešėme dantukus iš kurių padarėme bendrą plakatą. Labai svarbu jau nuo pat mažens mokyti vaikus burnos higienos, ugdyti tinkamus įgūdžius.

Visuomenės sveikatos specialistės

Vesta Stankevičienė

2017 M. PAMOKĖLĖ „ŠVARŪS IR SVEIKI DANTUKAI“

Gruodžio 13 d. Prienų lopšelio – darželio „Gintarėlis“ Strielčių skyriuje lankėsi vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė, kuri vaikams vedė užsiėmimą apie dantukų priežiūrą. Užsiėmimo metu vaikams buvo parodyta kaip reikia valytis dantukus, paaiškinta mitybos įtaka dantukams, žiūrėjome filmuką „Ėduoniukas ir bakteriukas“, kurį po to aptarėme. Kiekvienas ikimokyklinukas gavo dovanų – šepetuką ir knygų skirtuką.

Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė

Birutė Vitkauskaitė

 2017 M. PAMOKĖLĖ – PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „PLAUK RANKAS – SAUGOK SVEIKATĄ“

          Gruodžio 4 d. vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė lankėsi Prienų lopšelio – darželio „Gintarėlis“ Strielčių skyriuje ir vaikams vedė užsiėmimą apie rankų plovimo svarbą, bei praktiškai mokė vaikus jas plautis. Vaikai sužinojo kada privalo plautis rankas, kad nesusirgtų įvairiomis ligomis. Kartu su specialiste mokėsi rankų plovimo judesių bei turėjo nusiplauti rankas, prieš tai ant jų pabarsčius miltelių, kurie turi fluorescuojančių savybių. Po plovimo rankas patikrinome su UV lempa ir pamatėme, kas rankas nusiplovė blogai, tiems teko pakartotinai eiti prie kriauklės. Tikimės, jog po pamokėlės vaikai dažniau plaus rankas, bus švaresni ir sveikesni. Pabaigoje įteikti skirtukai “5 žingsniukai rankų plovimui” bei padovanoti atšvaitai, rūpinantis jų saugumu kelyje.

Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė

Birutė Vitkauskaitė

 

 

 

Skip to content