Lopšelis/darželis „Gintarėlis“

2019 M. SPORTO ŠVENTĖ “SPALVOTA VAIKYSTĖ”

     Šių metų birželio 11d. Prienų lopšelyje – darželyje „Gintarėlis“ kiemelyje vyko auklėtojų Sandros Janauskienės, Vilmos Rudaitienės ir visuomenės sveikatos specialistės O. Voronkovos iniaciatyva organizuota darželio vasaros sporto šventė „Spalvota vaikystė“. Sporto šventę pradėjome masine mankšta, vaikams buvo organizuotos įvairios estafetės, taip pat jie džiaugėsi savo ir draugų pasiekimais, bendravo ir linksminosi tarpusavyje. Energijos udgytiniai įgaudavo gerdami vandenį. Daugiausiai džiaugsmo vaikai patyrė gaudami Prienų visuomenės sveikatos biuro įsteigtomis dovanėlėmis.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Oksana Voronkova

2019 M. MOKOMOJI PAMOKĖLĖ / PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS “SVEIKOS VAIKO PĖDUTĖS”

       Šių metų gegužės 21 d. Prienų lopšelyje – darželyje „Gintarėlis“ „Žiogelių“ grupės vaikučiams buvo vykdoma mokomoji pamokėle stiprinanti vaikų pėdų raumenis ir raiščius: „Sveikos vaiko pėdutės“. Plokščiapėdystė – tai dažniausiai pasitaikanti pėdos deformacija, kuri susiformuoja tada, kai pėdų raiščiai ir jų kojų raumenys yra susilpnėję. Todėl visuomenės sveikatos priežiūros specialistė su vaikais atliko įvairias užduotis: kojų pėdų mankštas, buvo pasiūlyta keliauti pupelėmis, šis pratimas aktyvina pėdos skliautą, mažina virtimą į vidų. Kojų pirštų pagalba buvo bandoma nupiešti veideliui šypseną, nosį, plaukus. Išskleidėme laikraščio lapus ir vaikai jį turėjo sugniaužyti kojomis į kamuoliuką. Pratimai verčia aktyviau dirbti pėdos raumenis, todėl vystosi taisyklingas pėdos skliautas. Visi patyrė daug teigiamų emocijų, svarbu, kad pėdučių mankštos būtų įdomios, patrauklios, nes priešingu atveju vaikai pratimus atliks nenoriai ir nebus pasiekta pageidaujamo poveikio. Kartu su auklėtoja rekomendavome mankštas tęsti šeimoje, vasaros laikotarpiu, kai vaikai nelanko įstaigos ir kur sąlygos palankios vaikščioti basomis.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą
Oksana Voronkova

2019 M. STENDAS „PASITIKIME VASARĄ SAUGIAI“

     Šių metų birželio mėnesio stendas parengtas Prienų lopšelio – darželio „Saulutė“ visuomenės sveikatos specialistės kaip pasitikti saugią vasarą. Stende įvardijami labai svarbūs vasaros atribiutai: kepurė, kremas nuo kaitrių saulės spindulių, patogūs ir laisvi vaiko drabužėliai, vanduo, akiniai. Pabrėžiama, kad būnant prie vandens svarbu maudytis, tik kai šalia yra suaugęs, nenardyti nepažįstamose vietose, neplaukti ant pripučiamų. Atsitikus nelaimei skambinti benduoju pagalbos telefono numeriu.

Parengė Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Oksana Voronkova

2019 M. MOKOMOJI PAMOKĖLĖ „PASITIKIME VASARĄ SAUGIAI“

     Atėjo ilgai laukta vasara – atostogų metas. Prasidėjo pats smagiausias poilsio, žaidimų ir pramogų laikotarpis, tačiau kartais per daug didelis atsipalaidavimas, kai primirštami darželio rūpesčiai ir saugaus elgesio taisyklės, atneša į namus nelaimes. Šių metų birželio 4 d. Prienų lopšelyje – darželyje dirbanti sveikatos priežiūros specialistė “Meškučių ir “Nykštukų” grupės ugdytiniams pravedė pamokėlę „Pasitikime vasarą saugiai“. Vaikučių laukė įvairios užduotys: klausimai – atsakymai, saugios vasaros piešinio kūrimas. Vaikai, suvokę nelaimingų atsitikimų pavojų, saugaus elgesio prie vandens svarbą ir būtinumą, pažadėjo ne tik patys saugiai elgtis, bet ir, reikalui esant, perspėti kitus.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą
Oksana Voronkova

2019 M. SPORTO ŠVENTĖ “SPALVOTA VAIKYSTĖ”

    Šių metų birželio 11d. Prienų lopšelyje – darželyje „Gintarėlis“ kiemelyje vyko auklėtojų Sandros Janauskienės, Vilmos Rudaitienės ir visuomenės sveikatos specialistės O. Voronkovos iniaciatyva organizuota vasaros sporto šventė „Spalvota vaikystė“. Sporto šventę pradėjome masine mankšta, vaikams buvo organizuotos įvairios estafetės, taip pat jie džiaugėsi savo ir draugų pasiekimais, bendravo ir linksminosi tarpusavyje. Energijos udgytiniai įgaudavo gerdami vandenį. Daugiausiai džiaugsmo vaikai patyrė gaudami Prienų visuomenės sveikatos biuro įsteigtas dovanėlės.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą
Oksana Voronkova

2019 M. STENDAS „SVEIKOS VAIKO PĖDUTĖS“

    Šių metų gegužės mėnesio stendas Prienų lopšelio – darželio „Gintarėlis“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistės apie plokščiapėdystę, plokščiapėdystės profilaktiką, patarimai tėvams. Stende išdėstyta kas yra plokščiapėdiškumas, kaip atpažinti, ar Jūsų vaikas yra plokščiapėdis, keletas mankštos pratimų plokščiapėdystei gydyti. Pabrėžiama, kad tėvai – vaikų laikysenos inspektoriai: į ką būtina atkreipti dėmesį.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. MOKOMOJI PAMOKĖLĖ . PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS “SVEIKOS VAIKO PĖDUTĖS”

    Šių metų gegužės 7 d. Prienų lopšelyje – darželyje „Gintarėlis“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistė O. Voronkova „Zuikučių“ grupės vaikučiams vedė plokščiapėdystės profilaktikai skirtą mokomąją pamokėlę. Praktikinio užsiėmimo tikslas – stiprinti vaikų pėdos raumenis atliekant plokščiapėdystės profilaktikai tinkamus pratimus panaudojant sporto inventorių ir kasdieninias priemones. Veiklos metu vaikai vaikščiojo basomis, tai nauda oragnizmui: stimuliuojama vidaus organų veikla, sustiprėja kūno gyvybinis tonusas, atpalaiduojamos pėdos, gerėja nuotaika. Atliko įvairias užduotis: kojų pirštų pagalba nupiešti veideliui šypseną ,nosį, plaukus, suplėšyti laikraštį mažomis skiautelėmis, keliavimas kaladėlėmis! Ar pavyko pereiti nenukritus? O atbulomis?

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. MOKOMOJI PAMOKĖLĖ . PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS “SVEIKOS VAIKO PĖDUTĖS”

    Šių metų gegužės 14 d. Prienų lopšelyje – darželyje „Gintarėlis“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistė O. Voronkova „Boružiukų“ grupės vaikučiams vedė plokščiapėdystės profilaktikai skirtą mokomąją pamokėlę. Praktikinio užsiėmimo tikslas – stiprinti vaikų pėdos raumenis atliekant plokščiapėdystės profilaktikai tinkamus pratimus panaudojant sporto inventorių ir kasdienias priemones. Veiklos metu vaikai vaikščiojo basomis, tai nauda organizmui: stimuliuojama vidaus organų veikla, sustiprėja kūno gyvybinis tonusas, atpalaiduojamos pėdos, gerėja nuotaika. Atliko įvairias užduotis: buvo pasiūlyta keliauti pupelėmis, šis pratimas aktyvina pėdos skliautą, mažina virtimą į vidų. Kojų pirštų pagalba buvo bandoma nupiešti veideliui šypseną, nosį, plaukus. Išskleidėme laikraščio lapus ir vaikai jį sugniaužė į kamuoliukus. Pratimai verčia aktyviau dirbti pėdos raumenis. Todėl vystosi taisyklingas pėdos skliautas.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS “ESU ŠVARUS – MYLIU SAVE“

     Balandžio 16 dieną Prienų lopšelio-darželio “Gintarėlis” ,,Boružiukų“ grupėje lankėsi visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Oksana Voronkova, kuri vedė teorinį-praktinį užsiėmimą ,,Esu švarus – myliu save“. Asmens higieninis ugdymas yra būtinas visapusiškam vaiko vystymuisi, sveikatos palaikymui ir stiprinimui. Vaikai geriausiai mokosi iš savo patirties, savo mažų atradimų, eksperimentų ir žaidimų, Todėl užsiėmimai apie higienos svarbą, lengvą bakterijų keliavimą nuo nešvarių rankučių, ir paviršių yra labai svarbūs. Vaikai kalbėjosi, atsakinėjo į klausimus: kada būtina plautis rankas, kas gali atsitikti jų neplaunat, kodėl svarbu prižiūrėti dantukus, kada ir kaip taisyklingai juos valyti, kad jie išliktų gražūs bei sveiki. Praktinių užsiėmimų metu vaikų žvilgsniai nukrypo į visuomenės sveikatos priežiūros specialistės atsineštas priemones: dantų muliažą ir demonstracinį dantų šepetuką. Reikiamos priemonės padėjo kiekvienam vaikui praktiniams įgūdžiams įtvirtinti. Vaikai geriausiai mokosi iš savo patirties, savo mažų atradimų, eksperimentų ir žaidimų. Tikslas, kad vaikai galėtų plačiai šypsotis ir džiaugtis sveikais dantimis, tinkama jų priežiūra turi tapti kasdieniniu įpročiu.

 

Parengė Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. PRAKTIKINIS UŽSIĖMIMAS ,,ESU ŠVARUS – MYLIU SAVE“

Balandžio 9 dieną Prienų lopšelio-darželio ,,Gintarėlis” ,,Meškučių“ grupėje lankėsi visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Oksana Voronkova, kuri vedė teorinį-praktinį užsiėmimą ,,Esu švarus – myliu save“. Asmens higieninis ugdymas yra būtinas visapusiškam vaiko vystymuisi, sveikatos palaikymui ir stiprinimui. Vaikai geriausiai mokosi iš savo patirties, savo mažų atradimų, eksperimentų ir žaidimų, Todėl užsiėmimai apie higienos svarbą, lengvą bakterijų keliavimą nuo nešvarių rankučių, ir paviršių yra labai svarbūs. Užsiėmimo metu vaikai žiūrėjo paveiksliukus, noriai atsakinėjo į jiems užduodamus klausimus, o vėliau praktiškai pabandė, kaip taisyklingai ir švariai plautis rankas Nukreipdami mažuosius tinkama linkme, įskiepysime pažinti tvarkingo ir švaraus vaiko portretą.

Parengė Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. SVEIKOS MITYBOS PAMOKĖLĖ „MAISTO PIRAMIDĖ – RAKTAS                                                       Į SVEIKĄ MITYBĄ“
Šių metų balandžio 02d. Prienų lopšelyje – darželyje „Gintarėlis“ visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Oksana Voronkova ir auklėtoja Loreta Radzevičienė pravedė sveikos mitybos pamokėlę priešmokyklinės „Pasakorių‘ grupės ugdytiniams. Vaikams buvo pasakojama apie sveikos mitybos piramidę ir maisto produktų paskirstymą joje pagal aukštus. Aptartos kiekvienos piramidės dalys ir kokia jų svarba žmogaus organizmui. Vaikų klausėme ką labiausiai mėgsta valgyti, ką dažniausiai valgo pusryčiams, kokius produktus pirktų maisto parduotuvėje Visuomenės sveikatos specialistė vaikams paaiškino, kad reikia pirkti ne tik tai, kas patinka, bet sveika.

Parengė Visuomenės sveikatos specialistė,
vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Oksana Voronkova

2019 M. SVEIKATOS UGDYMO VALANDĖLĖ ,,NEDUOSIM MIKROBAMS

DANTUKŲ SUVALGYTI“

Kovo 19 dieną Prienų lopšelyje – darželyje „Gintarėlis“ vyko sveikatos ugdymo valandėlė „Neduosim  mikrobams dantukų suvalgyti“. Valandėlėje dalyvavo „Kiškučių“ grupės ugdytiniai, grupės auklėtoja Lijana ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Oksana Voronkova, kuri mokė vaikus kaip teisingai prižiūrėti savo dantis, kiek kartų per dieną tai reikia daryti, ir kiek laiko valyti dantukus, vaikai sužinojo irįsiminė pagrindinius, „draugiškus“ ir dantis stiprinančius maisto produktus (ATSIMINKITE IR JŪS!), tai: Obuolys Morka Abrikosai Agurkai Burokai Kopūstai, Ridikėliai Sūris Žalioji arbata Atliko praktikinę užduotį: nupiešti sveiką, linksmą dantuką.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Oksana Voronkova

2019 M. PASKAITĖLĖ – PRAKTINIAI UŽSIĖMIMAI ,,ŠVARIOS RANKYTĖS –

SVEIKI VAIKUČIAI“

    Vasario 8 d. Prienų r. Strielčių ikimokyklinio ugdymo skyriuje lankėsi visuomenės sveikatos specialistė ir vedė usžiėmimą ,,Švarios rankytės – sveiki vaikučiai“. Užsiėmimo metu praktiškai mokėsi tinkamos rankų higienos, taip pat klausėsi patarimų, kaip stiprinti organizmą, kokių prevencinių priemonių reikėtų laikyti, kad išliktų sveiki.

Visuomenės sveikatos specialistės

Vesta Stankevičienė

2019 M. PASKAITA – PRAKTINIAI UŽSIĖMIMAI ,,SPINDI GRAŽŪS IR SVEIKI DANTUKAI“

    Š. m. sausio 15 d. Prienų lopšelyje – darželyje ,,Gintarėlis“ lankėsi sveikatos priežiūros specialistė ir vedė paskaitėlę -praktinį užsiėmimą lopšelio grupės vaikučiams tema: ,,Spindi gražūs ir sveiki dantukai“. Užsiėmimo metu mokėmės dantukų valymo judesių, buvo akcentuojama, kad dantukų valymas turi tapti įpročiu. Taip pat piešėme dantukus iš kurių padarėme bendrą plakatą. Labai svarbu jau nuo pat mažens mokyti vaikus burnos higienos, ugdyti tinkamus įgūdžius.

Visuomenės sveikatos specialistės

Vesta Stankevičienė

2017 M. PAMOKĖLĖ „ŠVARŪS IR SVEIKI DANTUKAI“

Gruodžio 13 d. Prienų lopšelio – darželio „Gintarėlis“ Strielčių skyriuje lankėsi vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė, kuri vaikams vedė užsiėmimą apie dantukų priežiūrą. Užsiėmimo metu vaikams buvo parodyta kaip reikia valytis dantukus, paaiškinta mitybos įtaka dantukams, žiūrėjome filmuką „Ėduoniukas ir bakteriukas“, kurį po to aptarėme. Kiekvienas ikimokyklinukas gavo dovanų – šepetuką ir knygų skirtuką.

Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė

Birutė Vitkauskaitė

 2017 M. PAMOKĖLĖ – PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS „PLAUK RANKAS – SAUGOK SVEIKATĄ“

          Gruodžio 4 d. vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė lankėsi Prienų lopšelio – darželio „Gintarėlis“ Strielčių skyriuje ir vaikams vedė užsiėmimą apie rankų plovimo svarbą, bei praktiškai mokė vaikus jas plautis. Vaikai sužinojo kada privalo plautis rankas, kad nesusirgtų įvairiomis ligomis. Kartu su specialiste mokėsi rankų plovimo judesių bei turėjo nusiplauti rankas, prieš tai ant jų pabarsčius miltelių, kurie turi fluorescuojančių savybių. Po plovimo rankas patikrinome su UV lempa ir pamatėme, kas rankas nusiplovė blogai, tiems teko pakartotinai eiti prie kriauklės. Tikimės, jog po pamokėlės vaikai dažniau plaus rankas, bus švaresni ir sveikesni. Pabaigoje įteikti skirtukai „5 žingsniukai rankų plovimui“ bei padovanoti atšvaitai, rūpinantis jų saugumu kelyje.

Vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė

Birutė Vitkauskaitė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close