Prienų ,,Žiburio“ gimnazija

2019 M. SPORTO, SVEIKATINGUMO, MENŲ IR TIKSLIŲJŲ MOKSLŲ NETRADICINIO UGDYMO DIENA 

     Technologijų įtaka, fizinio aktyvumo stoka ir neišugdytas noras sportuoti ar fiziškai judėti yra vienos iš pagrindinių sveikatos sutrikimų ir mažos motyvacijos rinktis aktyvų gyvenimo būdą priežastys. Daugelyje Europos šalių fizinis aktyvumas smunka ties paauglystės amžiumi – 11-18 m. Visuomenės sveikatos specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Zinaida Arlauskienė „Žiburio“ gimnazijos I-III klasių mokiniams, 2019 m. gegužės 30 dieną, bendradarbiaujant su „Žiburio“ gimnazijos pedagogais organizavo „sveikatingumo stotelę“ „Sporto, sveikatingumo, menų ir tiksliųjų mokslų netradicinio ugdymo dienoje. Šventėje dalyvavo virš 200 mokinių, kurie entuziastingai atlikinėjo komandines užduotis ir rinko įvertinimo balus. Sveikatingumo stotelėje komandos atsakinėjo į viktorinos klausimus. Klausimai atspindėjo paskaitas, praktinius užsiėmimus, kurie vyko per visus mokslo metus skaitytos, visuomenės sveikatos specialistės vykdančios veiklą mokykloje Zinaidos Arlauskienės. Didelį džiaugsmą teikė tai, kad moksleiviai prisiminė klausytas paskaitas ir atsakinėjo teisingus atsakymus apie mitybą, psichotropines medžiagas, apie rizikos veiksnius paauglystėje ir antibiotikus ir pan.. renginys truko apie 4 valandas. Visi skirstėsi linksmai nusiteikę ir džiaugdamiesi įvertinimo rezultatais. Ši netradicinio ugdymo diena – lyg visų metų egzaminas iš visų mokslo dalykų.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Zinaida Arlauskienė

2019 M. PASKAITA ,,PAAUGLYSTĖ, ASMENS HIGIENA 

IR KOSMETIKA“ 

    Daliai žmonių paauglystė asocijuojasi tik su siautėjančiais hormonais, bendraamžių patyčiomis ir egzaminų baime. Be daugelio patiriamų emocinių ir elgesio problemų, yra ir kitų nemalonių paauglystės palydovų: spuogai, prakaitavimas ir lytinė branda, atnešanti daug klausimų.
Kaip susidraugauti su šiais reiškiniais, visuomenės sveikatos specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Zinaida Arlauskienė „Žiburio“ gimnazijos II c klasės mokiniams, 2019 m. gegužės 15 d. ir III a, c klasių mokiniams gegužės 22 d. organizavo paskaitą „Paauglystė, asmens higiena ir kosmetika“. Mokiniai itin susidomėję klausėsi apie paauglystę lydinčius natūralius reiškinius ir kaip tuos nemalonumus sumažinti. Kaip tinkama mityba mažina išsiskiriamo prakaito kvapą, o sportas „sudegina“ harmonių proveržius. Aiškinomės, kodėl atsiranda spuogai ir kokios priemonės gali padėti, o kokių geriau nenaudoti. Kad tik natūralios priemonės yra organizmo atpažįstamos ir nesukelia šalutinio poveikio.
Mokiniai karštą vasarą pasitiks turėdami gerus „įrankius“. Tai atitiko paauglių lūkesčius.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Zinaida Arlauskienė

2019 M. PROTMŪŠIS ,,ŽALINGI ĮPROČIAI“

     Šiuolaikiniame pasaulyje žalingi įpročiai tampa viena didžiausių problemų; be to, asmenų, turinčių šiuos įpročius, amžius jaunėja: vis dažniau pastebima, kad jaunimą veikia žalingi įpročiai. Visuomenės sveikatos specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Zinaida Arlauskienė „Žiburio“ gimnazijos III b,  d ir III a, c  klasių  mokiniams, 2019m gegužės 8 dieną, organizavo protmūšį „Žalingi įpročiai“. Klausimai padėjo moksleiviams atskleisti kas yra žalingi įpročiai , kokias turi pasekmes, kaip priprantama kaip žaloja jo fizinę ir psichinę sveikatą, neleidžia sulaukti tokio amžiaus, kurio paprastai sulaukia kiti tos visuomenės nariai. Be to, jie trukdo žmogui sėkmingai atskleisti save kaip asmenybę.
Siekiant didinti supratimą apie psichoaktyvių medžiagų vartojimo grėsmę, mokiniams buvo pateikiama informacija kur galima rasti pagalbą, kad yra tokia „Ankstyvosios intervencijos programa“. Ši programa suteikia galimybę atviratai bendrauti, nebijoti iššūkių ir atsakomybės. O svarbiausia – sveikai ir įdomiai gyventi, pasitikėti savimi.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Zinaida Arlauskienė

2019 M. PASKAITA ,,RŪKYMAS IR FIZINIS AKTYVUMAS“. PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS ,,TAISYKLINGA LAIKYSENA“

     Vartojimas elektroninių cigarečių, bei cigarečių mokyklinio amžiaus jaunimu, kelia rimtą grėsmę jų sveikatai. Visuomenės sveikatos specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Zinaida Arlauskienė  „Žiburio“ gimnazijos III klasės mokiniams, 2019 m. gegužės 8 dieną, organizavo informacinę paskaitą apie rūkymo žalą ne tik individui, bet ir visuomenei. Pateikė statistinius duomenis apie jų vartojimo sukeltus neigiamus padarinius, bei pasakojo apie tai, kaip tokie žalingi įpročiai veikia valią, išvaizdą, bei patį fizinį kūną: jo ištvermingumą sportuojant.
Siekiant sužadinti budrumą ir supratimą apie žalingų įpročių kenksmingumą, buvo rodoma vaizdinė priemonė (muliažas) kaip atrodo organai rūkančių ir nerūkančių žmonių.
Kadangi mokiniai domėjosi apie įtakojimą fiziniam kūnui, to pasekoje išsivystė diskusija apie laikyseną, jos diagnozavimą, bei apie tai kaip patiems pasitikrinti apie galimą riziką. Čia buvo atliekami pratimai, kuriuos rekomenduoja gydytojai – praktiškus, paprastus, nereikalaujančius išankstinio pasirengimo ar specialios aplinkos.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Zinaida Arlauskienė

2019 M. PASKAITA – PRAKTINIS UŽSIĖMIMAS ,,FIZINIS AKTYVUMAS – TAISYKLINGA LAIKYSENA, TIESUS STUBURAS“

       Ydinga laikysena, yra labai aktuali šių dienų problema. Netaisyklinga laikysena nustatoma kas antram moksleiviui, o skolioze serga kas septintas. Gydytojai ir pedagogai konstatuoja, kad vaikų, kuriems iškrypęs stuburas, kasmet vis daugėja. Visuomenės sveikatos specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Zinaida Arlauskienė „Žiburio“ gimnazijos I klasės mokiniams, 2019 m. gegužės 7 dieną, organizavo informacinę paskaitą praktiką apie taisyklingos laikysenos svarbą ne tik žmogaus sveikatai, bet ir savijautai bei grožiui. Buvo kalbama apie tai kokius stuburo laikysenos sutrikimus diagnozuoja gydytojai, kokie veiksniai įtakoja stuburo pakitimus. Mokiniai pateikė klausimus apie tai ar įmanoma išvengti šios moksleivių problemos. Noriai atliko paprastus pratimus, kuriuos rekomenduoja gydytojai – praktiškus, paprastus, nereikalaujančius išankstinio pasirengimo ar specialios aplinkos.
Paskaita ir praktika vyko linksmai diskutuojant bei žaismingai stebint vieni kitus, kaip atrodo paprasti, lengvi pratimai ne iš karto pavyksta tinkamai atlikti.

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje Zinaida Arlauskienė

2019 M. VIKTORINA ,,SVEIKA MITYBA IR FIZINIS AKTYVUMAS“

   Paminint „Žiburio“ gimnazijos 101 metines bei įsiklausant į žymaus Lietuvos šviesuolio, fizinės medicinos pedagogo, psichologo, XX a. pradžioje keletą metų dirbusio „Žiburio“ gimnazijoje,  propagavusio sveiką gyvenseną bei puoselėjusį įvairias sporto šakas K. Dineikos patarimus, buvo organizuota viktorina „Sveika mityba ir fizinis aktyvumas“. Pirmų klasių gimnazijos mokiniai, pasiskirstę į komandas, aktyviai atsakinėjo į viktorinos klausimus apie maistą, kokie produktai teikia energijos bei kokie vitaminai atlieka organizmo „statybinių medžiagų“ funkciją, kuo svarbus vanduo… Pasitelkę žinias, įgytas fizinio lavinimo pamokų metu, susikaupę atsakinėjo į viktorinos klausimus apie fizinę ištvermę, grūdinimąsi, būtinus dienos krūvius, bei reikalingą poilsį miego metu.Estafetė tarp komandų, suteikė renginiui žaismingumo, kūrybiškumo ritmo ir dinamikos. Pabaigoje, susumavus rezultatus, nugalėtojų komanda buvo apdovanota Prienų r. Visuomenės sveikatos biuro dovanėlėmis.

Visuomenės sveikatos specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Zinaida Arlauskienė

2018 M. AKCIJA „PŪSK BALIONĄ, O NE DŪMĄ“

     Šių metų lapkričio 8d. „Žiburio“  gimnazijoje vyko akcija nerūkymo dienai paminėti „Pūsk balioną, o ne dūmą“. Akciją suorganizavo visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje, Zinaida Arlauskienė. Gimnazistai su entuziazmu pūtė balionus. Jiems patiko tarpusavy parungtyniauti, kuris pripūs didesnį balioną per trumpesnį laiką. Akcijos metu buvo atkreiptas dėmesys į rūkymo daromą žalą moksleivių sveikatai. Buvo rodoma skaidrės apie rūkymo žąla jaunam organizmui ir jo pasekmes vyresniame amžiuje.

Visuomenės sveikatos specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Zinaida Arlauskienė

2018 M. PIRMOS PAGALBOS MOKYMAI

      Šių metų lapkričio 28 d. „Žiburio“gimnazijoje vyko Pirmos pagalbos mokymai II gimnazinių klasių moksleiviams. Mokymų metu moksleiviai buvo supažindinti su žmonių gaivinimo technika, pirmos pagalbos teikimo būdais užspringimo metu ir kraujavimo stabdymo metodais. Visi moksleiviai, susipažinę su teorinėmis pirmos pagalbos teikimo žiniomis, turėjo galimybę visa tai pademonstruoti praktinių užsiėmimų metu ant manekenų. Seminaro dalyviai buvo suskirstyti į grupeles po 3 žmones ir jie visi pasikeisdami turėjo pademonstruoti gaivinimo technikas, kurias išmoko seminaro metu. Visi manekenai buvo prijungti prie monitorių, kuriuose buvo galima matyti klaidas, kurias daro moksleiviai, atlikdami gaivinimą.  Tai leido mokiniams suprasti jų pačių daromas klaidas ir išmokti efektyvaus gaivinimo, kuris nelaimės atveju padėtų išgelbėti žmogui gyvybę. Pabaigoje buvo suorganizuotas gaivinimo konkursas, visos rungtyniavę komandos pademonstravo puikius gaivinimo rezultatus, visi nukentėjusieji buvo atgaivinti. Visi renginio dalyviai išsiskirstė puikios nuotaikos, vieniems buvo smagu dėl išmoktų pirmos pagalbos teikimo būdų, kitiems, kad pavyko puikiai perteikti turimas žinias ir pamatyti to rezultatus praktinių užsiėmimų metu.

Visuomenės sveikatos specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Zinaida Arlauskienė

2018M. STENDAS „MAISTO PRODUKTAI, KURIUOS DRAUDŽIAMA VALGYTI MOKYKLOJE“

   Šių metų lapkričio 26 d. „Žiburio“ gimnazijoje visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti vaikų sveikatos priežiūrą mokykloje, parengė stendą „Maisto produktai, kuriuos draudžiama valgyti mokykloje“. Jame akcentuojamos tos maisto produktų grupės ir tie produktai, kurie kelia grėsmę vaikų sveikatai ir yra nerekomenduojami mitybos racione, remiantis Sveikatos apsaugos ministerijos priimtais nutarimais.

 Visuomenės sveikatos specialistė vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Zinaida Arlauskienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close