Visuomenės sveikatos stiprinimas

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistas – vykdantis sveikatos stiprinimą asmuo, Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka įgijęs formalią visuomenės sveikatos specialisto profesinę kvalifikaciją.

Jo tikslas – įtraukti visuomenę, žmones, bendruomenes į sveikos gyvensenos judėjimą, kurio svarbia dalimi yra fizinis aktyvumas, sveika gyvensena, parodant visuomenei, kaip paprastomis priemonėmis galima sveikai ir aktyviai gyventi.

 

Visuomenės sveikatos stiprinimo specialisto funkcijos:

  • Organizuoti ir vykdyti visuomenės sveikatos stiprinimą bendruomenėje, teikti visuomenės sveikatos stiprinimo paslaugas įvairioms gyventojų grupėms;
  • Taikyti sveikatos išsaugojimo, stiprinimo, ligų rizikos mažinimo teorines žinias visuomenės sveikatos problemoms spręsti;
  • Formuoti sveikos gyvensenos nuostatas, įvertinti ir nustatyti sveikatos stiprinimo prioritetus;
  • Vykdyti sveikos gyvensenos propagavimą, rengti informacinę ir metodinę medžiagą sveikatos stiprinimo klausimais, skleisti bendruomenėje sveikatos žinias;
  • Organizuoti sveikatos mokymo ir ugdymo renginius;
  • Vadovautis sveikos gyvensenos nuostatomis, būti pavyzdžiu bendruomenei;
  • Teikti siūlymus politikams, sveikatos specialistams, bendruomenei, nevyriausybinėms organizacijoms ir kitoms įstaigoms sveikatos stiprinimo, išsaugojimo klausimais.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close