Menu Close

Vasaros stovykla „Kurkime ir pažinkime kartu!“

2021 m. birželio 14-18 d. Prienų „Revuonos“ pagrindinėje mokykloje vyko pradinių klasių mokinių dieninė vasaros poilsio stovykla „Kurkime ir pažinkime kartu“. Vasaros stovykla vyksta kasmet, pasibaigus mokslo metams.

Pirmąją stovyklos dieną edukacija „Grybų karas“ mūsų bendravimą praturtino Prienų Justino Marcinkevičiaus bibliotekos darbuotojos. Vaikai gamino sapnų gaudyklę, simbolizuojančią puikią šiuolaikinių aktualijų ir vaikų literatūros klasikos sintezę. Antradienį stovyklautojai išvyko į Važatkiemį – poeto Justino Marcinkevičiaus tėviškę, vėliau užsuko į Pociūnų aerodromą. Trečiadienį mokinių laukė nauja smagi diena, praturtinta žvakių gamybos edukacija, kurios metu kiekvienas vaikas susipažino su žvakių gaminimo technologija bei pasigamino sau mėgstamiausios spalvos ir pasirinktos formos žvakę. Mokyklos visuomenės sveikatos specialistė Eglė Orechovienė vedė užsiėmimą „Sveikas maistas – sveikas vaikas“. Mokiniai žiūrėjo edukacinį filmą apie sveiką mitybą, vėliau gamino ir skanavo sveikus vaisių ir daržovių kokteilius. Stovyklautojai patys pjaustė produktus, ruošė kokteilius „Suteikiantis energijos“, „Peršalimui – stop“, „Šokoladinė braškė“, vėliau juos degustavo, sužinojo apie produktų naudą.

Ketvirtadienis – didžioji pramogų diena! Stovyklautojai vyko į Trakus, kur juos pasitiko Senosios Trakų kibininės totoriškų tradicijų puoselėtojai ir edukacijos „Kibinų kelias“ metu supažindino su kibinų atkeliavimo į Lietuvą istorija bei mokė gaminti skanius ir kvapnius kibinus. Vaikai džiaugėsi ne tik sočiais ir skaniais kibinais, bet ir „Senosios Kibininės“ pažymėjimais, liudijančiais, kad išmoko patys gaminti kibinus. Šilta ir saulėta vasaros diena kvietė valgyti ledų, žvelgiant į ežerą puošiančią Trakų pilį. Po skanaus atokvėpio Trakuose stovyklautojai išvyko į „Ąžuolynę“ – nuotykių parką, kviečiantį išbandyti savo drąsą medžių viršūnėse ir skrydžius virš ežero. Džiaugiamės, kad net mažiausieji išdrįso pamėginti šią pramogą, o tarp vyresniųjų atradome ir tikrų laipiojimo aistruolių, įveikusių keletą trasų.

Netruko atskubėti ir paskutinioji stovyklos diena, kuri nuo pat ryto kvietė aktyviai pajudėti. Stovyklautojai drauge su visuomenės sveikatos specialiste Egle Orechoviene atliko fizinius pratimus su sporto kubu. Vėliau mokiniai mokėsi išlaikyti pusiausvyrą su balansinėmis lazdelėmis, atliko jogos pratimus, taisyklingai kvėpavo. Davę peno kūnui, nepamiršome ir sielos – stovyklautojai išlaisvino mintis ir vaizduotę kurdami nuostabius vasariškus paveikslus – piešdami spalvotu smėliu.

 

Skip to content