Menu Close

Trijose Prienų rajono vietose įrengti defibriliatoriai

Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centrui vykdant projektą „Sveikatos išsaugojimo priemonių įgyvendinimas tikslinėse teritorijose“, trijose Prienų r. savivaldybės įstaigose – Prienų  kultūros ir laisvalaikio centre, Prienų sporto arenoje ir Veiverių pirminės sveikatos priežiūros centre – įrengti nauji, gyvybes gelbstintys išoriniai automatiniai defibriliatoriai (toliau – AID).
Naujus defibriliatorių komplektus sudaro:
1. stendas, kuriame vaizduojami pagrindiniai gaivinimo žingsniai bei kraujavimo stabdymas naudojant turniketą;
2. AID saugojimo spinta. Atidarius dureles, pasigirsta garsinis signalas ir matomas lemputės žybsėjimas;
3. automatinis išorinis defibriliatorius. Nešiojamas, skirtas plačiajai visuomenei, įsijungia automatiškai, tik atidarius dangtelį, pusiau automatinis, teikiantis aiškias garsines instrukcijas lietuvių kalba;
4. turniketas, skirtas kraujavimui stabdyti;
5. papildomų priemonių rinkinys, kurį sudaro vienkartinės pirštinės, pirminio gaivinimo kaukė, žirklės, plaukų skustukas.
Defibriliatoriai naudojami sustojus širdžiai, įvykus širdies priepuoliui, esant nestabiliam širdies ritmui.
Iki gegužės 15 d. bus įrengtas 120 AID ir turniketų tinklas 35 Lietuvos savivaldybėse. Anksčiau jose vyko pirmosios pagalbos suteikimo mokymai, kuriuos baigė 6000 Lietuvos gyventojų. Baigusieji mokymus savanoriai užsiregistravo specialioje programoje, kurioje jie prijungti prie bendro tinklo ir per specialias mobiliąsias programėles gauna informaciją apie netoliese nutikusią nelaimę. Taigi jie pirmieji nuskubės į nelaimės vietą ir suteiks pirmąją pagalbą, o esant galimybei panaudos ir arčiausiai nelaimės vietos esantį defibriliatorių. Kiekvienas iš defibriliatorių yra sujungtas su greitosios medicinos pagalbos (GMP) stotimi ir automatiškai perduoda iškvietimo signalą medikams. Efektyviai veikianti sistema leis pradėti žmogų gaivinti per minimalų galimą laikotarpį iki atvykstant profesionaliems medikams.

Prienų r. savivaldybės informacija

Skip to content