Menu Close

Pamokos – praktiniai užsiėmimai ,,Kas gyvena dantukų karalystėje?“

Sveika mityba turi svarbią reikšmę užkertant kelią burnos ligų išsivystymui. Dėl mitybos įpročių bei gyvenimo stiliaus pasikeitimo (cukraus turinčių produktų vartojimas, dažnas užkandžiavimas) didėja ne tik dantų ėduonies, bet ir nekariozinių danties kietųjų audinių, t.y. erozijų, paplitimas. Pastaruosius pažeidimus sukelia nuolatinis ir tiesioginis rūgštinių medžiagų kontaktas su dantimis, dėl ko vyksta mineralų netekimas danties audiniuose. Rūgštinė aplinka burnoje susidaro dėl dažno ir nereguliaraus saldžių bei rūgščių maisto produktų vartojimo.

                      Rugsėjo mėnesį, visuomenės sveikatos specialistė Vaida Lazauskienė, Prienų ,,Ąžuolo“ progimnazijos, Naujosios Ūtos bei Ašmintos daugiafunkcių centrų mokiniams, vedė pamokas – praktinius užsiėmimus apie burnos higieną. Šįkart ypatingai buvo akcentuojamas žalingas cukraus poveikis dantų karieso atsiradimui. Su mažaisiais buvo aptartos pagrindinės dantų valymo taisyklės bei primintos pagrindinės priemonės, reikalingos burnos ertmės priežiūrai. Mokiniai, naudodamiesi mokomuoju dantų muliažu, mokėsi taisyklingai, sukamaisiais judesiais, valyti dantis, tarpdančių siūlu išsikrapštyti tarpdančius bei galiausiai šluojamaisiais judesiais nuvalyti liežuvį. Užsiėmimų dalyviams buvo įteikti knygų skirtukai burnos higienos tema.

                      Tikime, kad nuolatinis prevencinis darbas burnos higienos temomis, leis mokiniams išsiugdyti įprotį reguliariai prižiūrėti dantis.

Skip to content