Menu Close

KŪNO KOMPOZICIJOS ANALIZĖS TYRIMAS. KAS TAI?

Kūno sandaros analizatorius nustato kūno kompoziciją, naudodamas tariamosios varžos metodą. Saugūs, nejuntami elektros signalai pereina per asmens, užlipusio ant prietaiso platformos, kūną. Ši srovė lengvai pereina per raumenis ir kitus kūno audinius, tačiau ją sulaiko riebalai, kadangi juose yra mažiau skysčių. Šis audinių pasipriešinimas vadinamas varža. Varžos rodmenys ir matematinės formulės padeda nustatyti tiriamo asmens kūno sudėjimo rodmenis.

Kūno riebalų kiekis

Kūno riebalų kiekis – tai riebalų kiekio esančio Jūsų organizme išraiška procentais. Kūno riebalai yra būtini siekiant palaikyti kūno temperatūrą, apsaugoti sąnarius ir vidaus organus, tačiau per didelis riebalų kiekis gali turėti neigiamos įtakos sveikatai – padidėja tikimybė susirgti širdies ligomis, vėžiu, diabetu. Per mažas riebalų kiekis gali sąlygoti nereguliarų mėnesinių ciklą ir nevaisingumą.

Raumenų masė

Šis rodiklis parodo Jūsų raumenų svorį. Į raumenų masės parodymus įeina griaučių raumenys, lygieji raumenys (pavyzdžiui, širdies arba virškinimo) bei vandens koncentracija raumenyse. Raumenys atlieka svarbų vaidmenį judant bei vartojant energiją.

Kaulų masė

Ši funkcija leidžia sekti kaulų mineralinę masę kūne. Žmogus, o ypač sportuojantis, turintis daugiau raumenų, turi turėti stiprius, sveikus kaulus. Jei kaulų struktūra nepatenkinama, jie turi polinkį lūžti, tai gali turėti neigiamos įtakos žmogaus sveikatai.

Metabolinis (biologinis) amžius

Metabolinis amžius parodo koks vidutiniškai turėtų būti Jūsų amžius, atsižvelgiant į medžiagų apykaitą ir kūno kompoziciją. Jei Jūsų amžius pagal medžiagų apykaitą yra didesnis nei faktinis Jūsų amžius, reikėtų gerinti medžiagų apykaitą. Didinamas fizinis krūvis padidins raumenų kiekį, o tai greitins medžiagų apykaitą.

Kūno vandens kiekis

Kūno vandens kiekis – tai kūno skysčių procentinė išraiška nuo viso kūno svorio. Vanduo yra labai svarbus organizmo veiklos procesuose, kiekvienos ląstelės, audinio ar organo veikloje. Palaikant normalų vandens kiekį organizme, sumažėja žmogaus organizmo sutrikimų galimybė. Skysčių lygis Jūsų kūne paros eigoje būna skirtingas.

Visceralinių riebalų lygis

Visceraliniai riebalai – tai riebalai, išsidėstę aplink vidaus organus. Kitaip, nei išorinius riebalus, vidinius riebalus galima nustatyti tik kūno analizatoriumi ar kitais specialiais prietaisais. Įdomu, kad nebūtinai žmogus turi turėti viršsvorį ar būti nutukęs. Dažnai net ir normalaus kūno sudėjimo žmonės, ypač vyrai, turi vidinių riebalų sankaupas. Vidiniai riebalai yra žymiai pavojingesni nei poodiniai riebalai.

Kviečiame visus atlikti nemokamą kūno kompozicijos analizės tyrimą ir sužinoti savo kūno duomenis, į kuriuos atsižvelgdami galėsite keisti savo gyvenimo būdą (koreguoti mitybos įpročius, atsisakyti žalingų įpročių, tapti fiziškai aktyvesniais) ir išvengti daugelio sveikatos sutrikimų!

Skip to content