Menu Close

Gauti antrieji vandens telkinių kokybės tyrimų rezultatai

Antrieji mėginiai tyrimams atlikti buvo paimti 2024 m. birželio 5 d. Gauti vandens mikrobiologinių tyrimų rezultatai parodė, kad visų vandens telkinių kokybė atitinka higienos normos reikalavimus, keliamus maudyklų vandens kokybei, ir nekelia grėsmės žmonių sveikatai – žarninių enterokokų ir žarninių lazdelių (Escherichia coli) skaičius leidžiamų normų neviršija. Būtent šios bakterijos ir parodo, ar vanduo yra užterštas, ar ne.

Beržyno parko tvenkinio vandens mikrobiologiniai parametrai: žarninių enterokokų – 74 KSV/100 ml (norma – 100 KSV/100 ml), o žarninių lazdelių (Escherichia coli) – 82 KSV/100 ml (norma – 1000 KSV/100 ml).

Jiezno ežero vandens mikrobiologiniai parametrai: žarninių enterokokų – 6 KSV/100 ml (norma – 100 KSV/100 ml), o žarninių lazdelių (Escherichia coli) –  16 KSV/100 ml (norma – 1000 KSV/100 ml). Tyrimai bus atliekami kas dvi savaites maudymosi sezono metu.

Jei vanduo yra užkrėstas žarninėmis lazdelėmis ar žarniniais enterokokais, gresia žarnyno infekcija, todėl maudantis reikia stengtis, kad į burną nepatektų vandens. Užterštas vanduo taip pat gali sukelti akių bei ausų infekcijas. Maudymasis tokiame vandenyje ypač pavojingas vaikams, pagyvenusiems ir silpnesnį imunitetą turintiems žmonėms.

Linkime saugaus poilsio prie vandens telkinių!

Skip to content