Menu Close

Emocinės pagalbos linijos

Emocinė pagalba | Emocinius sunkumus išgyvenantys žmonės gali gauti reikiamą pagalbą ir ji nieko nekainuoja. Pagalbos ieškojimas – ne gėda, o stiprybė – sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, kviesdama išdrįsti naudotis pagalba, nes neretai kitame laido gale išgirstas balsas gali būti kaip tik ta atrama, kurios reikia, ir kurios vertė tą sunkią akimirką gali būti neįkainojama.
‼️ Lietuvoje veikia ne viena pagalbos linija, kurioje savanoriai ir savo sričių profesionalai yra pasirengę suteikti pagalbą, išklausyti, patarti ar tiesiog pasikalbėti.

Kur kreiptis emocinės paramos ir pagalbos?
Lietuvoje veikia psichologinės pagalbos platforma pagalbasau.lt. Tai nacionalinė psichikos sveikatos svetainė, kur vienoje vietoje galima rasti aktualią ir patikimą informaciją apie emocinę sveikatą bei prieinamą psichologinę pagalbą: psichikos sveikatos centrus, emocinės paramos tarnybų kontaktus, skubią pagalbą ir kitą su psichikos sveikata ir pagalba susijusią reikalingą informaciją.

PAGALBOS LINIJA SENJORAMS
Draugystės ir pokalbių linija „Sidabrinė linija“ siūlo vyresnio amžiaus žmonėms galimybę turėti „telefoninį“ draugą, su kuriuo galima reguliariai kalbėtis įvairiausiomis temomis, aptarti aktualijas ar tiesiog pasišnekučiuoti. Norite pasiguosti, išsikalbėti, jaučiatės vienišas nedvejokite ir pasikalbėkite su žmogumi, kuriam rūpi, kaip jaučiatės šiandien. Nieko nelaukę skambinkite 8 800 800 20.

PAGALBOS LINIJOS VAIKAMS IR JAUNIMUI
„Vaiko teisių linija“, „Vaikų linija“, „Jaunimo linija“ – vietos, kur tėvai gali rasti naudingos informacijos apie vaikams kylančius sunkumus, o vaikai ir paaugliai gali kreiptis emocinės paramos.
Norintieji su konsultantais pabendrauti gyvai gali skambinti šiais numeriais: „Vaiko teisių linija“ 8 800 10 800, „Jaunimo linija“ – 8 800 28888, „Vaikų linija“ – 116 111.
„Vaikų linija“ ir „Jaunimo linija“ emocinę pagalbą taip pat teikia ir tiesioginio susirašinėjimo su konsultantu metu (angliškai „chat“).
Jei paaugliams ir jaunimui savo išgyvenimais dalintis paprasčiau rusų kalba, galima pasikalbėti su „Linija doverija“ savanoriais – 8 800 77277.

PAGALBOS LINIJA SUAUGUSIEMS
„Vilties linija“ – nemokama, anonimiška emocinė parama suaugusiems ne tik telefonu, elektroniniais laiškais, bet ir tiesioginio susirašinėjimo su konsultantu metu. Jaučiatės neužtikrintai dėl ateities ar patiriate stresą dėl pasikeitusių gyvenimo sąlygų, apie šiuos ir kitus dalykus su „Vilties linijos“ konsultantais galite pasikalbėti telefonu – 116 123 arba tiesioginio susirašinėjimo su konsultantu metu.

PAGALBOS LINIJA MOTERIMS
Kiekviena sunkumus patirianti moteris gali kreiptis paramos į „Pagalbos moterims liniją“. Jei reikia supratimo ir palaikymo, jaučiate beprasmybę ar tiesiog trūksta gyvenimo džiaugsmo, galite skambinti telefonu 8 800 66366. Čia jums pagalbą suteiks profesionalai arba savanoriai. Sunkią akimirką nelikite viena – išdrįskite kreiptis pagalbos, kuri kartais yra arčiau, nei galite įsivaizduoti. Jei kalbėtis telefonu neturite galimybių ar nenorite, būsite išgirsta ir tiesioginio susirašinėjimo su konsultantu metu. Žmogiškas ryšys padės išsikalbėti.

PAGALBOS LINIJOS VYRAMS
Vyrai, kaip ir moterys, kenčia nuo prastos emocinės sveikatos, tačiau kur kas rečiau kreipiasi pagalbos. Įvertinus emocinės pagalbos poreikį vyrams Lietuvoje veikia ir dvi emocinės paramos linijos vyrams – „Nelik vienas“, galite skambinti telefonu 8 604 11119 bei „Vyrų linija“ 8 670 00027 – kur kompleksinę pagalbą teikia savanoriai, psichologai, psichoterapeutai, teisininkai.

Skip to content