Menu Close

Kaip užkirsti kelią apsinuodijimams?

Buitinė chemija

Visas buityje naudojamas chemines medžiagas laikykite atskirai nuo maisto produktų, pavojingus chemikalus – rakinamose spintelėse ar kitose vaikams nepasiekiamose vietose.

Nė akimirkai nepalikite be priežiūros preparatų, kuriuos naudojate. Dauguma nelaimingų atsitikimų įvyksta tada, kai suaugusieji nueina atsiliepti telefonu ar atidaryti durų, palikę pasiekiamus chemikalus ar vaistus. Net ir naudojimo metu preparatus laikykite uždarytus.

Visus buityje naudojamus produktus po naudojimo iš karto padėkite vaikams nepasiekiamoje vietoje. Skystų cheminių medžiagų pakuotes po naudojimo kruopščiai nuvalykite, tuščias pakuotes prieš išmesdami išplaukite.

Pirkdami priemones atkreipkite dėmesį, ar dangteliai yra apsaugoti nuo vaikų; juos sunkiau atidaryti. Tačiau nepamirškite, kad tai tik apsaugos priemonės, kurias vaikai po kurio laiko įveikia. Perskaitykite ant pakuočių pateiktus perspėjimus.

Visas medžiagas laikykite originaliose pakuotėse, neperpilkite ir neperpakuokite medžiagų, kad vėliau jų nesupainiotumėte! Nelaikykite pavojingų medžiagų likučių netinkamuose induose (pvz.: gėrimų buteliuose, maisto produktų pakuotėse ir pan.). Nenuplėškite etikečių.

Vaistai

Vaistus laikykite atskirai nuo kitų buityje vartojamų preparatų, vaikams nepasiekiamoje vietoje, užrakintus. Nevartokite vaistų tamsoje. Netyčia išgėrus ar padavus ne tuos vaistus, visais atvejais būtina pasikonsultuoti su Apsinuodijimų informacijos biuro specialistais.

Venkite vaistų vartojimo vaikų akivaizdoje, nevadinkite jų saldainiais. Vaikai mėgsta mėgdžioti suaugusiųjų elgesį ir Jums nematant, gali neatsispirti pagundai pasivaišinti „saldainiais“.

Mokykite vaikus vaistus vartoti tik tada, kai duoda suaugusieji, neleiskite jų vartoti savarankiškai. Neduokite vaikui suaugusiesiems skirtų vaistų.

Pirkdami nereceptinius preparatus, atkreipkite dėmesį, ar jie skirti vidiniam ar išoriniam naudojimui ir ar leidžiama jų duoti vaikams.

Augalai

Patikrinkite savo sodą (ir ypač nežinomą teritoriją), prieš leisdami vaikui jame žaisti. Pasidomėkite Jums nežinomais augalais ir grybais, paaiškinkite vaikams, kodėl negalima jų valgyti. Namuose auginami nuodingi augalai turi būti vaikams nepasiekiamoje vietoje. Žinokite visų namuose ir sode auginamų augalų pavadinimus, pasiskaitykite apie juos, kad žinotumėte, kurie jų nuodingi ir kelia pavojų vaikams. Greičiausiai juos atpažinsite naudodami botaninį pavadinimą. Pirkdami naują augalą pasiteiraukite jo botaninio pavadinimo ir jį užsirašykite.

Nepamirškite,

bet kokios apsaugos priemonės laikui bėgant darosi neveiksmingos, labai svarbu kuo anksčiau pradėti vaiką mokyti paklausti, ar daiktas valgomas, paaiškinti, kodėl svarbu neimti chemijos priemonių.

Informacijos šaltinis www.apsinuodijau.lt

Skip to content