2019 m. lapkričio mėnesio sergamumo užkrečiamosiomis ligomis apžvalga Prienų rajone

Per 2019 m. lapkričio mėnesį Prienų rajono savivaldybėje buvo užregistruota 27 infekcinės ligos  (38 proc. daugiau nei praėjusį mėnesį), iš jų:

  • 14 susirgimų žarnyno užkrečiamosioms ligomis, iš jų 9 susirgimai virusinės kilmės žarnyno infekcijomis;
  • 1 erkinio encefalito bei 3 Laimo ligos atvejai. Kaip galimą infekuotos erkės įsiurbimo vietovę ligoniai nurodė Prienų rajono miškus (Prienų šilą, Kalvių mišką). Du asmenys įsisiurbusios erkės nepastebėjo (susirgimai nustatyti atlikus laboratorinius tyrimus);
  • 4 susirgimai vėjaraupiais;
  • 2 susirgimai skarlatina;
  • 1 echinokokozės (kaspiniuočio sukelto parazitinio susirgimo) atvejis. Šis parazitas vystosi šunų, vilkų, lapių žarnyne. Žmogus gali užsikrėsti, bendraudamas su užsikrėtusiais šunimis,  per aplinką bei daržoves, vaisius, uogas (ypač miško). Užkratas į žmogaus organizmą patenka per burną.
  • po 1 niežų, besimptomio užkrėstumo žmogaus imunodeficito (ŽIV) virusu atvejį.

Vilija Matulevičienė
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Kauno departamento Prienų skyriaus visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė                                              

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close