Vaikų stovykloje vyko praktinis pirmosios pagalbos užsiėmimas

Birželio 29 dieną vasaros vaikų stovyklos „Atostogų iššūkis“ vaikai dalyvavo praktiniame pirmosios pagalbos užsiėmime. Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Asta Gataveckienė pasakojo apie pirmosios pagalbos teikimo svarbą, pagalbos iškvietimą nelaimingo atsitikimo metu. Taip pat buvo akcentuojama, kad prieš teikiant pirmąją pagalbą, reikia pasirūpinti savo saugumu, įvertinti aplinką, prie nukentėjusiojo žmogaus prisiartinti tik tuo atveju, jeigu aplinka saugi. Stovyklautojai buvo mokomi atlikti pradinį gaivinimą, taip pat buvo supažindinti su automatiniu išoriniu defibriliatoriumi. Buvo pasakojama kaip teikti pirmąją pagalbą užspringimo, apalpimo ir kt. atvejais.

Svarbu atkreipti ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų dėmesį į pirmosios pagalbos teikimo svarbą. Kiekvienas iš mūsų galime susidurti su įvairiausiomis situacijomis, kuriose svarbu nepasimesti, nedelsiant pradėti gaivinimą ir išgelbėti žmogaus gyvybę. Laiku suteikta pirmoji pagalba nukentėjusiajam padeda išgyventi, palengvina nelaimės padarinius. Pirmiausia šalia nukentėjusiojo atsiduria ne medikai, o nelaimės vietoje esantys žmonės, todėl labai svarbu nuo pat mažens vaikus mokyti suteikti pirmąją pagalbą, ir šias žinias nuolat gilinti bei atnaujinti.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close