Savivaldybėms – įpareigojimas pasirūpinti tam tikrų visuomenės grupių pervežimu

Siekdama užtikrinti koronaviruso (COVID-19) infekcijos plitimo prevenciją šalyje ir norėdama apsaugoti labiausiai pažeidžiamas visuomenės grupes, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) patobulino COVID-19 liga sergančių asmenų pervežimo tvarką.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremalios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu savivaldybių administracijų direktoriams pavesta užtikrinti jų savivaldybės teritorijoje esančių tam tikrų asmenų, kuriems taikoma izoliacija, sergančių COVID-19 liga, pervežimą.

Savivaldybių administracijų direktoriai turės užtikrinti asmenų, kuriems yra taikoma izoliacija, bet jie neturi ar nėra deklaravę gyvenamosios vietos Lietuvoje, taip pat neteisėtai į Lietuvos Respubliką atvykusių užsieniečių ir prieglobsčio prašytojų bei asmenų, kurie paleidžiami iš laisvės atėmimo įstaigos, pervežimą į numatytas izoliavimo patalpas.  

Operacijų vadovo sprendimu savivaldybių administracijų direktoriai privalės užtikrinti asmenų, kurie serga COVID-19 liga ir priklauso šioms asmenų grupėms, pervežimą į VšĮ Abromiškių reabilitacinę ligoninę, prieš tai informavus šios ligoninės atstovus apie atvežamus pacientus. 

Savivaldybių administracijų direktoriams taip pat pavesta užtikrinti iš laisvės atėmimo įstaigų paleidžiamų asmenų, kurie paleidžiami tęsti koronaviruso (COVID-19) infekcijos gydymo ambulatoriškai ir neturi galimybės grįžti nuosavu ar artimųjų transportu, transportavimą į šių asmenų namus ar kitą gyvenamąją vietą. Šių asmenų pervežimą privalės organizuoti ta savivaldybės administracija, į kurios teritoriją bus pervežamas asmuo.

Su operacijų vadovo sprendimu galite susipažinti čia

SAM Spaudos tarnyba

Prienų rajono savivaldybės kontaktai kuriais kreiptis tam tikrais klausimais:

Dėl Prienų r. savivaldybės gyventojų, kurie neturi galimybės nuvykti į Mobilųjį punktą, nuvežimo ir parvežimo į gyvenamąją vietą – Bendrojo skyriaus vedėja Jūratė Mickevičienė, tel. (8 687) 96182, el. p. jūrate.mickeviciene@prienai.lt

Pastebėjusiems, kad pilietis nesilaiko saviizoliacijos režimo, – bendrasis pagalbos telefonas 112 arba Prienų rajono savivaldybės Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Vytautė Draugelytė, tel. (8 610) 31174, el. p. vytaute.draugelyte@prienai.lt

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close