Prienų rajono mokiniai dalyvavo stovykloje „Sniego gniūžtė – 2018, sveikatą stiprinantis Kauno regionas“

Balandžio 6-8 dienomis Prienų r. Stakliškių, Jiezno ir „Žiburio“ gimnazijų I-III gimnazinių klasių mokiniai dalyvavo stovykloje „Sniego gniūžtė – 2018, sveikatą stiprinantis Kauno regionas“, kuri šį kartą buvo įsikūrusi Vilkijos žemės ūkio mokykloje. Iš Prienų rajono vyko 9 mokinių komanda, kurią sudarė: Karolina Alaburdaitė, Raminta Mockapetrytė (Prienų „Žiburio“ gimnazija), Justina Lukoševičiūtė, Mantas Kalinkevičius (Prienų r. Jiezno gimnazija), Vytautė Gusaitė, Andrėja Zakarževskytė, Karina Norvilaitė, Santa Rinkevičiūtė, Gabrielė Tocionytė (Prienų r. Stakliškių gimnazija).

Jau 25-ius metus vykstanti stovykla į trijų parų vykstančius intensyvius bendravimo įgūdžių tobulinimo užsiėmimus sukviečia vis didesnį skaičių jaunuolių, kurie turi galimybę ne tik smagiai praleisti savaitgalį, bet ir pasisemti nemažai gyvenimiškos patirties bei išlipti iš savo komforto zonos, kurioje jiems tiesiog patogu gyventi.

Ši jaunimo programa daugiausiai dėmesio skiria žalingų įpročių prevencijai, taip pat parodo, kad žmogui nereikia jokių svaigalų, kad įgytų drąsos bendraujant ir smagiai leidžiant laiką. Stovyklos programą sudarė patys paaugliai, žinodami kokie mokymosi būdai yra efektyviausi ir nenuobodūs jų amžiaus grupei. Kaip teigia stovyklos vykdytojai – pedagogai, psichologai,  paauglių žalingi įpročiai susiformuoja ne vien todėl, kad paaugliai yra veikiami įvairių „madų”, bet dėl neišspręstų asmeninių problemų – baimės atrodyti blogesniam, silpnesniam, neoriginaliam draugų tarpe, dėl konfliktų šeimoje, dėl kitų asmeninių problemų (nelaiminga meilė, nesisekantys mokslai ir pan.).  Paauglystėje atsiradusias problemas jaunas žmogus stengiasi spręsti keliais būdais – įvairiais kvaišalais save nuramindamas, bet tuo pačiu ir kenkiantis savo organizmui, kuris jų laikotarpiu yra labai jautrus, todėl pasitaiko ir tai, kad paaugliai pasineria į depresiją, išgyvena viską savyje ir kaupia neigiamas emocijas, o vėliau jos gali ištrykšti agresija ar smurtu kitam žmogui.

Prienų rajono mokinių atsiliepimai buvo patys geriausi, nepaisant to, kad kai kurie grįžo šiek tiek pavargę ar neišsimiegoję. Visus be galo nustebino stovyklautojų sutikimas, apsikabinimai. Kiekvieną dieną nuo pat ankstyvo ryto iki vėlaus vakaro vyko įvairiausi užsiėmimai, paskaitos, laikas nebuvo leidžiamas tuščiai. Susipažino su daugybe naujų žmonių, susirado naujų draugų, kiti ten dalyvavę bendraamžiai atvyko iš skirtingų Kauno regiono vietovių. Užsiėmimų metu diskutuota apie priklausomybę tabako rūkymui, bei kiekviena komanda kūrė rūkančio žmogaus plaučius. Ši stovykla padėjo šiek tiek kitaip mokiniams pažiūrėti į savo paauglystės problemas, tikimės daugelis išmoko susidraugauti su savo emocijomis, sužinojo kaip reikia spręsti konfliktus. Paskutinę stovyklos dieną kalbėta apie alkoholio ir narkotinių medžiagų žalą. Visa Prienų rajono mokinių grupė vieningai pasakė: jei ši stovykla vyks kitą kartą – nepamirškite mūsų, mes ir vėl norim vykti!

Prienų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras prisidėjęs prie šios stovyklos įgyvendinimo, dėkoja dalyvavusių mokyklų mokiniams – už pasiryžimą dalyvauti, mokyklų administracijai ir mokytojams – už mokinių skatinimą dalyvauti, Jiezno gimnazijos mokyklinio autobuso vairuotojui Valdui – už saugią kelionę į stovyklą ir atgal, ir žinoma labiausiai dėkojame dalyvavusių mokinių tėveliams, kad pasitikėjo ir išleido vaikus į šią stovyklą. Tikimės, jog kitais metais sulauksime dar didesnio dalyvių skaičiaus.

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close