LEIDIMO EKSHUMUOTI ŽMOGAUS PALAIKUS IŠDAVIMO TVARKA

                   Kiekvienais metais į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamento Prienų skyrių kreipiasi 2-3 Prienų rajono ir Birštono savivaldybių gyventojai dėl leidimo ekshumuoti žmogaus palaikus (toliau – Leidimas) tikslu juos perlaidoti kitose kapinėse.

Ekshumavimo tvarką nustato Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos 2012 m. birželio 29 d. įsakymu Nr. V-662 patvirtintos „Leidimo ekshumuoti žmogaus palaikus išdavimo taisyklės“.

Fizinis asmuo, norintis gauti Leidimą (toliau – pareiškėjas), turi pateikti:

– laisvos formos motyvuotą prašymą;

– pareiškėjo asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją;

– pareiškėjo giminystės ryšį su palaidotu žmogumi patvirtinančio dokumento kopiją;

– palaidojimo vietą ir laiką (vietovė, kapo numeris ir data) patvirtinančių dokumentų kopijas;

– asmens mirties liudijimo kopiją, jei asmuo miręs iki 2017 m. sausio 1 d.

Prašymus dėl Leidimo turėtų pateikti artimieji giminaičiai. Lietuvos Respublikos Civilinio kodekso patvirtinimo, įsigaliojimo ir įgyvendinimo įstatymo 3.135 str. nurodyta, kad artimaisiais giminaičiais pripažįstami tiesiosios linijos giminaičiai iki antrojo laipsnio imtinai (tėvai ir vaikai, seneliai ir vaikaičiai) ir šoninės linijos antrojo laipsnio giminaičiai (broliai ir seserys). Pateikiant prašymus ne giminaičiams, privalo būti pateikti jiems suteikti įgaliojimai.

Sprendimas išduoti Leidimą yra priimamas ir apie priimtą sprendimą pranešama pareiškėjui ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo visų dokumentų gavimo dienos. Praradusiam Leidimą asmeniui ir jam pateikus laisvos formos rašytinį prašymą išduodamas Leidimo dublikatas su žyma „Dublikatas“. Leidimas neišduodamas žmogaus, mirusio nuo juodligės ir (ar) ypač pavojingų užkrečiamų ligų, kurių sąrašas patvirtintas Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. birželio 13 d. įsakymu Nr. 278 „Dėl Pavojingų ir ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų, dėl kurių ligoniai, asmenys, įtariami, kad serga pavojingomis ir ypač pavojingomis ligomis, asmenys, turėję sąlytį, ar šių ligų sukėlėjų nešiotojai turi būti hospitalizuojami ir (ar) izoliuojami, tiriami ir (ar) gydomi privalomai, sąrašo patvirtinimo“, palaikų ekshumavimui. Už Leidimo, jo dublikato išdavimą imama valstybės rinkliava.

Leidimą turintis asmuo privalo užtikrinti, kad: jeigu karstas nesuiręs, jis turi būti pervežamas sandarioje dėžėje; jeigu karstas suiręs, palaikai būtų dedami į sandarų plastikinį maišą, kuris dedamas į naują karstą ar sandarią dėžę.

Konsultacinę pagalbą galima gauti adresu Prienai, J.Brundzos g, 12A, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM Kauno departamento Prienų skyriuje, tel. (8 319) 51162; el. p.:  prienai@nvsc.lt.

Kontaktai žiniasklaidai

Kristina Mikalauskienė

Tel. 8 37 331682; 867653401

El. paštas: kristina.mikalauskiene@nvsc.lt

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close