Jau šiandien kviečia vieša diskusija – „VISKAS APIE TYMUS!“

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) kviečia visuomenę šiandien,  balandžio 4 d. (ketvirtadienį), 11 val. tiesiogiai stebėti ULAC vadovo profesoriaus, medicinos mokslų daktaro Sauliaus Čaplinsko ir Imunoprofilaktikos skyriaus vedėjos Daivos Razmuvienės viešą diskusiją, kurioje bus atsakyta į gyventojus dominančius klausimus „VISKAS APIE TYMUS!”.

Diskusija bus transliuojama tiesiogiai internetu – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Youtube kanalo paskyroje, kurią surasite čia.

Klausimus ekspertams galima pateikti iš anksto el.paštu svietimas@ulac.lt. Į klausimus, kuriuos nebus suspėta atsakyti tiesioginės transliacijos metu – atsakymus rasite interneto svetainėje www.ulac.lt.

Transliacijos metu ekspertai dalinsis naujausia informacija apie tymų protrūkio dinamiką Lietuvoje; kontaktavusiųjų su sergančiuoju tymais skiepijimą; kraujo tyrimo dėl tymų imuniteto lygio nustatymą; vaikų ir suaugusiųjų skiepijimo nuo tymų rekomendacijas ir kt.

ULAC duomenimis, šiemet per tris mėnesius (2019 m. sausio  1 d. – kovo  29 d.) Lietuvoje iš viso užregistruota 310 susirgimų tymais. Pernai  per visus metus tymais Lietuvoje susirgo 30 žmonių.

Pagal gyvenamąją vietovę daugiausia susirgimų tymais registruota Kauno (216 atv.) ir Vilniaus (60 atv.) administracinėse teritorijose. Tymai diagnozuoti 76 vaikams ir 234 suaugusiems asmenims.

Klausimus ekspertams galima pateikti iš anksto el.paštu svietimas@ulac.lt

Dažniausiai užduodamus klausimus (DUK) apie tymus rasite čia.

Daugiau informacijos apie tymus skaitykite čia.

Viešą paskaitą apie tymus žiūrėkite čia.

Daugiau informacijos:
Zigmas Nagys
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras
tel. 8 684 33174, zigmas@ulac.ltwww.ulac.lt

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close