INFORMACIJA GRĮŽTANTIEMS IŠ UŽSIENIO LĖKTUVU

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Kauno departamentas informuoja, kad palaipsniui atnaujinami keleivinių lėktuvų skrydžiai Lietuvos oro uostuose, o nuo 2020 m. birželio mėn. 1 d. atvykstančiųjų jau laukiama ir Kauno oro uoste. Visiems grįžtantiesiems iš užsienio rekomenduojama iš anksto pasidomėti procedūromis, kurios vyksta patekimo į šalį punktuose, kad viskas vyktų sklandžiau ir greičiau, bei nereikėtų be reikalo nervintis ir sugaišti daug brangaus laiko.

 

Asmenims, grįžusiems iš užsienio valstybiųišskyrus Estijos Respublikos, Latvijos Respublikos, Lenkijos Respublikos ir mūsų šalies piliečiams, atvykusiems darbo, verslo ar studijų reikalais bei tam tikrų profesijų atstovams (sveikatos priežiūros specialistams, grįžusiems iš tarnybinių komandiruočių užsienyje, žurnalistams, diplomatinės tarnybos institucijų personaluiaukšto meistriškumo sportininkams, menininkams bei vykstantiems tranzitu per Lietuvos Respublikos teritoriją), privaloma 14 dienų izoliacija nuo grįžimo į Lietuvą dienos.

Taip pat 2020-06-01 Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo sprendimu bus tvirtinamas šalių sąrašas, pagal kurį atvykstantys pagal 14 d. suminį sergamumo rodiklį 100 000 gyv. bus skirstomi taip:

  • Iki 15 atvejų /100 000 gyventojų – užpildoma keleivio kortelė ir jokios priemonės netaikomos.
  • Daugiau kaip 15 atvejų /100 000 gyventojų  – asmuo nukreipiamas 14 d. izoliacijai.
  • Daugiau kaip 25 atvejai /100 00 gyventojų – užsienietis į Lietuvą neįleidžiamas (išskyrus Vyriausybės nutarime dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo numatytas išimtis).

Šis šalių sąrašas bus skelbiamas viešai teisės aktų registre ir LR Sveikatos apsaugos ministerijos puslapyje.

 

Nesilaikant Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo reikalavimų dėl izoliavimo, asmeniui yra taikoma: administracinė atsakomybė – pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 45 straipsnį; baudžiamoji atsakomybė – pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 277 straipsnį, priklausomai nuo padarinių.

 

Primenama, kad visi atvykstantieji lėktuvu į Lietuvą,  turi galimybę iš anksto:

  • Užsiregistruoti, užpildant elektroninę keleivio  formą, kurią galima rasti https://keleiviams.nvsc.lt.
  • Pasirūpinti tinkama kvėpavimo takų apsauga, nes į oro uosto patalpas bus įleidžiami tik keleiviai, dėvintys veidą (kvėpavimo takus ir burną) dengiančias kaukes.
  • Įsivertinti ir pasirūpinti tinkama izoliavimosi vieta: grįžęs iš užsienio asmuo turi būti izoliuotas atskirame bute / name ar gerai izoliuotame kitame individualaus buto / namo aukšte su atskiru sanitariniu mazgu. Kartu su grįžusiais iš užsienio valstybės asmenimis izoliavimo metu negali gyventi šeimos nariai ar kiti asmenys;
  • Pasirūpinti transportu nuvykimui į izoliacijos vietą. Jei planuojama pasinaudoti kitų asmenų pagalba, važiuojant kartu su kitais naudoti veido kaukę.

 

Atkreipiamas dėmesys, kad jei asmuo neturi tinkamos izoliavimosi vietos rekomenduojama dar prieš kelionę kreiptis į savivaldybę, kurioje asmuo yra registruotas. Savivaldybių kontaktus galima rasti https://koronastop.lrv.lt/lt/kontaktai

 

Visai atvejais, kilus klausimų dėl grįžimo į Lietuvą procedūrų ir izoliacijos galima kreiptis NVSC darbo laiku bendruoju konsultacijų telefonu 8 5 264 9676 arba, kaskart atnaujintą informaciją galima rasti NVSC tinklalapyje adresu: https://nvsc.lrv.lt/lt/epidemiologiniu-tyrimu-rezultatai-ir-kita-svarbi-informacija-1/butinosios-proceduros-grizus-is-uzsienio

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close