BALANDŽIO 20–26 D. EUROPOS IMUNIZACIJOS SAVAITĖ

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) Kauno departamento specialistai informuoja, kad šių metų balandžio 20–26 dienomis yra minima Europos imunizacijos savaitė, kurios pagrindinis tikslas skatinti vakcinų panaudojimą, siekiant apsaugoti nuo užkrečiamųjų ligų bet kokio amžiaus asmenis.

Šių metų šūkis yra „Vakcinos veiksmingos visiems“ (angl. VaccinesWork for All), o pagrindinis dėmesys skiriamas vakcinoms ir žmonėms, kurie jas kuria, pristato, priima, siekiant apsaugoti visų žmonių sveikatą.

 

Būtina išlaikyti dideles skiepijimo apimtis

Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijomis, siekiant suvaldyti, pašalinti ir išnaikinti vakcinomis valdomas užkrečiamąsias ligas, būtina išlaikyti ne mažesnes kaip 90 proc. vaikų skiepijimo apimtis visoje šalyje ir kiekvienoje savivaldybėje, o nuo tymų ir raudonukės – ne mažesnes kaip 95 proc.

 

Vakcinacija svarbi visų amžiaus grupių asmenims

Europos imunizacijos metu rekomenduojama suaugusiems asmenims kreiptis pas savo šeimos gydytoją telefonu ir išsiaiškinti savo imunizacijos būklę, persirgtas skiepais valdomas ligas. Taip pat primenama, kad nuo difterijos ir stabligės galima pasiskiepyti valstybės biudžeto lėšomis, pasitikslinus kada buvo atliktas paskutinis skiepas.

Kai kurios vakcinos rekomenduojamos rizikos grupėms priklausantiems asmenims dėl jų amžiaus, profesijos, gyvenimo būdo ar sveikatos būklės. Pavyzdžiui vyresnio amžiaus asmenys skiepijami nuo gripo; medicinos darbuotojai nuo hepatito B ir gripo; nėščiosios – gripo, difterijos, stabligės, kokliušo; nuo pneumokokinės infekcijos skiepijami asmenys, priklausantys pneumokokinės infekcijos rizikos grupėms.

 

Vaikų vakcinacija

Vaikų skiepijimas apsaugo ne tik vaikus, bet padeda stabdyti užkrečiamųjų ligų plitimą ir išvengti mirčių. Taip yra apsaugojami ir kiti asmenys, kuriems skiepytis yra dar anksti ar jų negalima skiepyti dėl sveikatos būklės. Vaikai  pagal šiuo metu galiojantį Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinį skiepų kalendorių, yra skiepijami nuo 14 užkrečiamųjų ligų. Jei vaikas dėl įvairių priežasčių nebuvo paskiepytas pagal tuo metu galiojusį Lietuvos Respublikos vaikų skiepijimų kalendorių, tuomet asmens sveikatos priežiūros įstaigos gydytojas sudaro individualų skiepų planą, atsižvelgiant į skiepijamo asmens amžių ir skiepijimo indikacijas, nurodytas imuninio vaistinio preparato charakteristikų santraukoje.

NVSC Kauno departamento specialistai primena, kad planiniai skiepijimai nei karantino, nei valstybės lygio ekstremalios situacijos laikotarpiu, nėra atidedami ir privalo būti atliekami asmens sveikatos priežiūros įstaigose, numatant pacientų srautų valdymą.

Nors Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorius nuolat atnaujinamas, tačiau dar yra ir kitų vakcinų, kuriomis rekomenduojama nepamiršti ir paskiepyti ne tik vaikus, bet ir patiems pasiskiepyti savo lėšomis (vėjaraupių, erkinio encefalito).

Vakcinos yra vienos iš sėkmingiausių ir ekonomiškai efektyviausių sveikatos intervencijų, kurios padeda išgelbėti milijonus gyvybių visame pasaulyje.

 

 

 

Kontaktai žiniasklaidai

Kristina Mikalauskienė

Tel.: (8 37) 33 16 84, 8 676 53401

El. p. kristina.mikalauskiene@nvsc.lt

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close