Antrą kartą vyko savižudybių prevencijos „ASIST“ mokymai

Rugsėjo 18-19 dienomis pagal „Living Works“ aukščiausių tarptautinių standartų savižudybių prevencijos programą vyko „ASIST“ mokymai, kuriuos organizavo Prienų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

„ASIST“ – tai dviejų dienų savižudybių intervencijos įgūdžių mokymai, kurių tikslas – įgalinti dalyvius atpažinti, kad asmuo galvoja apie savižudybę, ir padėti užtikrinti jo saugumą. Savižudybės Lietuvoje  yra opi problema nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo. Pastaruosius 30 metų įvairios valstybinės ir savivaldybių įstaigos, nevyriausybinės organizacijos bei žiniasklaidos priemonės dirba, veikdamos įvairiuose prevencijos lygiuose, ir stengiasi sumažinti šią skaudžią Lietuvai problemą.

Tyrimai rodo, kad ,,ASIST“ mokymus baigę dalyviai jaučiasi geriau pasirengę ir norintys padėti žmonėms, galvojantiems apie savižudybę. ,,ASIST“ mokymų dalyviai išmoko:

– suprasti, kad jų įsitikinimai ir požiūris gali turėti įtakos savižudybės intervencijai;

– identifikuoti žmones, turinčius minčių apie savižudybę;

– aiškiai ir tiesiai įvardinti, kad žmogus galvoja apie savižudybę;

– išklausyti žmogaus, galvojančio apie savižudybę, pasakojimą ir atpažinti, kas dar jungia žmogų su gyvenimu;

– taikyti saugumą užtikrinančių veiksmų eilę: saugumo įvertinimą, saugumo plano sukūrimą, jo veikimo užtikrinimą.

„ASIST“ mokymuose dalyvavo asmenys iš įvairių Prienų rajono įstaigų: Prienų rajono savivaldybės socialinių paslaugų centro, Prienų rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos, Prienų rajono savivaldybės administracijos Balbieriškio, Išlaužo ir Naujosios Ūtos seniūnijų, Prienų globos namų ir Prienų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro. Mokymus vedė psichologai Antanas Grižas ir Milda Baronaitė.

Biuras dėkoja visiems dalyvavusiems mokymuose ir džiaugiasi, jog dabar po šių jau antrų mokymų Prienuose yra dar daugiau žmonių, galinčių suteikti pirmąją pagalbą žmonėms svarstantiems savižudybę.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close