SKIEPIJIMO APIMTYS PRIENŲ RAJONO IR BIRŠTONO SAVIVALDYBĖSE

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM, Kauno departamento Prienų skyrius kasmet apibendrina iš asmens sveikatos priežiūros įstaigų gautą informaciją ir įvertina skiepijimų apimtis Prienų rajono bei Birštono savivaldybės administracinėje teritorijoje. Pagrindinis skiepijimų apimčių skaičiavimo tikslas – įvertinti kolektyvinį imunitetą skiepais valdomų infekcijų įvairaus amžiaus vaikų grupėse, siekiant išvengti šių ligų atvejų atsiradimo ir išplitimo. Rizika plisti skiepais valdomoms infekcijoms yra didesnė, jeigu imunizacijos apimtys nesiekia 95 proc. visų tai amžiaus grupei priklausančių vaikų Įvertinus skiepijimų apimtis 2019 m. stebima, kad jos buvo didesnės nei 2018 m., bet nepakankamos.

Pagal patvirtintą Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių, 2019 metais vakcinų skiepijimo apimtys (procentais) Prienų rajone tuberkuliozės vakcina (iki 1 m.) 98,1 proc.; Hepatito B vakcina (1 m.) 100 proc.; Kokliušo, difterijos, stabligės ir B tipo Haemophilus influenzae infekcijos vakcina (2 m.) 81,3 proc.; Kokliušo, difterijos, stabligės, poliomielito (7 m.) 92,8 proc.; Žmogaus papilomos viruso vakcina (12 m. mergaitės) 58,8 proc.; Tymų, epideminio parotito, raudonukės vakcina (2 m.) 88,4 proc.; Tymų, epideminio parotito, raudonukės vakcina (7 m.) 91,5 proc. Birštono sav. dėl nedidelio vaikų skaičiaus procentinis skiepijimo apimčių vertinimas nėra labai tikslus. Praėjusiais metais Kokliušo, difterijos, stabligės ir B tipo Haemophilus influenzae infekcijos vakcina bei Tymų, epideminio parotito, raudonukės vakcina liko nepaskiepyti 4 vaikai.

Nemažai buvo paskiepyta ir 2018 m. į Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendorių įtrauktomis vakcinomis – B tipo meningokokinės infekcijos vakcina buvo paskiepyta 77 proc.  Prienų rajone ir 75 proc. Birštono sav.; Rotavirusinės infekcijos vakcina (toliau RV vakcina) – 84 proc.  Prienų r. ir 88 proc. Birštono sav. Šiomis vakcinomis yra skiepijami kūdikiai nuo 2 mėn. amžiaus.

Rotavirusinė infekcija priklauso žarnyno ligų, kurias sukelia įvairūs virusai, grupei. Tai ūmi infekcija pasireiškianti karščiavimu, vėmimu, viduriavimu, bendra organizmo intoksikacija, dažniausiai registruojama vaikų tarpe.  Pradėjus RV vakcina, stebimas susirgimų rotavirusu mažėjimas. 2016 m. Prienų r. ir Birštono savivaldybėse rotavirusinis enteritas sudarė 58 proc. visų virusinių žarnyno infekcijų, praėjusiais metais tik 25 proc.

Meningokokinė infekcija – tai sunki infekcinė liga, kuriai būdinga 39-40 °C temperatūra, krečia šaltis, atsiranda bendras negalavimas,  galvos skausmas, pykinimas, vėmimas, pasitaiko ir mirties atvejų. Prienų r. ir Birštono savivaldybėse kiekvienais metais registruojama po 1-2 šios ligos atvejus.

Primename, kad planiniai skiepijimai nei karantino, nei valstybės lygio ekstremalios situacijos laikotarpiu, nėra atidedami ir privalo būti atliekami asmens sveikatos priežiūros įstaigose, numatant pacientų srautų valdymą, paskiriant atskirą laiką (diena, valandos) ir atskiras patalpas, užtikrinant, kad nesikryžiuotų pacientų, atvykstančių planiniams skiepijimams, ir kitų pacientų srautai. (Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. kovo 16 d. įsakymas Nr.V-387)

  

Kontaktai žiniasklaidai

Kristina Mikalauskienė

Tel.: (8 37) 33 16 84, 8 676 53401

El. p. kristina.mikalauskiene@nvsc.lt

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close