NUO GEGUŽĖS 1 D. KEIČIASI PALAIKŲ PERVEŽIMO IŠ LIETUVOS Į UŽSIENĮ REIKALAVIMAI

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (NVSC) informuoja, kad 2019 m. gegužės 1 d. įsigalioja Lietuvos Respublikos žmonių palaikų laidojimo įstatymo (Įstatymas) nauja redakcija.

Nuo gegužės 1 d., asmenys, norintys žmogaus palaikus išvežti iš Lietuvos į užsienio valstybes, kurios nėra patvirtinusios 1973 m. spalio 26 d. Strasbūre priimto Susitarimo dėl mirusiųjų kūnų pervežimo (Susitarimas), apie tai turės informuoti NVSC. Taip pat turės informuoti NVSC, jei iš šių valstybių per Lietuvą tranzitu bus vežami žmogaus palaikai.

Specialistai atkreipia dėmesį, kad mirusiojo kūno laissez-passer privaloma gauti tik tada, kai norima iš mūsų šalies išvežti mirusiojo palaikus į Susitarimą patvirtinusias valstybes. Kaip ir anksčiau, norint gauti minėtą dokumentą, reikia kreiptis į NVSC. Pateikus visus privalomus dokumentus, mirusiojo kūno laissez-passer išduodamas ne vėliau kaip kitą darbo dieną. Prieš kreipiantis dėl mirusiojo kūno laissez-passer, būtina turėti pasiruošus reikalavimus atitinkantį karstą, kad būtų galima tinkamai atlikti karsto plombavimą. Visi reikalavimai išdėstyti Mirusiojo kūno laissez-passer išdavimo taisyklėse ir Susitarime. Už mirusiojo kūno laissez-passer išdavimą ir karsto plombavimą valstybės rinkliava neimama. Minėtieji reikalavimai netaikomi kremuotų palaikų vežimui.

Dėl tikslesnės informacijos rūpimais klausimais prašome kreiptis į NVSC.

Susitarimą patvirtinusių ir nepatvirtinusių šalių sąrašą galima rasti paspaudus nuorodą: https://www.coe.int/en/web/conventions/full-list/-/conventions/treaty/080/signatures

Kontaktai žiniasklaidai 

Kristina Mikalauskienė

Tel. 8 37 331684, 867653401,

el. p. kristina.mikalauskiene@nvsc.lt

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close