NEMOKAMAI GALI BŪTI SKIEPIJAMI IR SUAUGĘ ASMENYS

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento Prienų skyriaus specialistai primena, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijos patvirtinta Nacionaline imunoprofilaktikos 2014-2018 m. programa, nuo kai kurių infekcinių ligų nemokamai yra skiepijami ir suaugusieji.

Kiekvienais metais, gripo sezono metu, nemokama gripo vakcina yra skiepijami asmenys, priklausantys rizikos grupėms: vyresni nei 65 m. amžiaus, sergantys lėtinėmis ligomis, nėščiosios.

 Nuo 2009 m. vyresni nei 26 m. amžiaus asmenys kas 10 metų nemokamai yra skiepijami nuo tokių sunkių infekcijų kaip difterija ir stabligė. Pasiskiepyti nuo stabligės itin rekomenduojama daug laiko gamtoje praleidžiantiems, žemės ūkyje dirbantiems asmenims. Grėsmė susirgti stablige kyla tada, kai stabligės sukėlėjų patenka į žaizdą, ypač – į dirvožemiu užterštas durtines žaizdas, tačiau pavojingos yra bet kokios žaizdos, sunkesni nudegimai. Kartais stabligė pasireiškia po galūnių nušalimo, nuplikinimo. Patekę į gilią žaizdą, stabligės sukėlėjai pradeda gaminti stiprų nuodą, sukeliantį itin skausmingus raumenų spazmus. Spazmai gali sulaužyti kaulus, žmogus gali mirti – uždusti. Nuo žmogaus žmogui stabligės užkratas nėra perduodamas.

Nuo 2015 m. rizikos grupių asmenys pradėti skiepyti pneumokokine polisacharidine konjunguota vakcina, kuri apsaugo plaučių uždegimo (plaučių infekcinės ligos), sepsio ar bakteriemijos (bakterijų yra kraujyje) ir meningito (smegenų dangalų uždegimo), kurias sukelia Streptococcus pneumoniae bakterijos. Rizikos grupėms priklauso: asmenys sergantys navikais, lėtinėmis inkstų ligomis, reumatinėmis ligomis, 1 tipo cukriniu diabetu, kita lėtine obstrukcine plaučių liga bei daugeliu kitų atvejų, apie kuriuos galite sužinoti savo gydymo įtaigoje.

Taip pat galima skiepytis ir mokamomis vakcinomis, iš kurių populiariausia yra erkinio encefalito vakcina. Visi norintieji pasiskiepyti turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją.

 

 

Vilija  Matulevičienė  tel.(8 319) 5 11 69, el. p. vilija.matuleviciene@nvsc.lt

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close