MEDIKŲ PROFESINĖS ŠVENTĖS PROGA – PRIMINIMAS PASISKIEPYTI

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamentas sveikina kolegas ir kitus medicinos darbuotojus su profesine švente ir atkreipia dėmesį, kad medicinos darbuotojų rizika užsikrėsti darbe užkrečiamosiomis ligomis yra viena didžiausių tarp visų profesijų. Labai svarbu, kad medikai nuo pirmosios darbo dienos, o gal ir anksčiau, būtų apsaugoti nuo užkrečiamųjų ligų.

Rizika darbuotojui

Sveikatos apsaugos ministras dar 2004 metais įpareigojo darbdavius rūpintis savo darbuotojų sveikata ir paskiepyti juos nuo tų užkrečiamųjų ligų, kuriomis užsikrėsti jų darbo vietoje yra didžiausia rizika.

Aktualiausios užkrečiamosios ligos, nuo kurių reikėtų paskiepyti beveik visus medicinos darbuotojus yra: gripas, tymai, raudonukė, epideminis parotitas, difterija, vėjaraupiai, hepatitas A ir B.

Šios šventės proga darbdaviams rekomenduojame atnaujinti darbuotojų skiepijimo nuo užkrečiamųjų ligų darbdavio lėšomis tvarką ir užtikrinti visų darbuotojų skiepijimų anamnezes, persirgtų ligų arba specifinio imuniteto įvertinimą ir imlių darbuotojų skiepijimus.

Rizika pacientams

Nereikėtų pamiršti, kad nepasiskiepiję darbuotojai gali būti pavojingi ir pacientams, nes nėra apsaugoti ne tik nuo pačios ligos, bet ir nuo jos sukėlėjų nešiojimo ir platinimo darbo vietoje. Vadovaudamiesi infekcijų kontrolės reikalavimais, darbuotojai turi būti paskiepyti arba neteikti paslaugų, jeigu nėra apsaugoti nuo tų užkrečiamųjų ligų, kurios tuo metu plinta (gripo ar tymų).

Įstaigose, kuriose medikų skiepijimų gripo vakcina apimtys didžiausios yra mažiausias pacientų sergamumas gripu ir mažiausias mirtingumas.

Kontaktai žiniasklaidai

Kristina Mikalauskienė

Tel.: (8 37) 33 16 84, 8 676 53401

El. p. kristina.mikalauskiene@nvsc.lt

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close