Vyko sveikatingumo žygis

Saulėtą kovo 24 d. rytą prieniečiai susirinko į sveikatingumo žygį. Žygeiviai rinkosi Prienų Laisvės aikštėje. Susirinkusieji, išklausę trumpą žygio planą, kurį pristatė gidė Loreta Šaltienė ir atlikę trumpą mankštą, pajudėjo link Žvėrinčiaus miško. Pirmiausia žygio dalyviai keliavo prie Prienų Kristaus apsireiškimo bažnyčios. Gidė papasakojo, kad tai pirmoji medinė bažnyčia Prienuose pastatyta 1609 m. 1655 m. per karą ji sudegė. 1674 m. pastatyta antroji bažnyčia, o 1750 m. iš pušies rastų suręsta dabartinė. Bažnyčią supa netaisyklingos formos šventorius, kurio rytinėje dalyje yra mūrinė koplyčia. Prienų bažnyčia yra vienas seniausių ir gražiausių sakralinių pastatų Vilkaviškio vyskupijoje ir yra viena seniausių medinių bažnyčių visoje Lietuvoje. Toliau žygio dalyviai ėjo lik paminklo Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Kęstučiui, prie kurio gidė papasakojo jo istoriją. Vėliau praėję Greimų tiltą, keliavo link Velniablūdžio pelkės. Pasak legendos šioje vietoje buvusioje baloje veisėsi pinčiukai – velniūkščiai, kurie nuolat baugindavo žmones. Kartą jie labai išgąsdino žmogelį nešantį namo dubenis (bliūdus). Išsigandęs metė juos ir pasileido į kojas. Nuo tada užpelkėjusi bala vadinama Velniabliūdžiu. Tai vienintelė Prienų kilpoje esanti aukštapelkė, kuri primena dubenį, užpildytą storu durpių sluoksniu, vanduo čia susikaupia lyjant lietui ar sniegui tirpstant. Svarbiausi aukštapelkės augalai – kiminai. Švarūs kiminai yra sterilūs, nepelija, sugeria drėgmę ir net kvapą. Rūgščioje durpingoje žemėje nesiveisia ir puvimo bakterijos. Jeigu obuolį įdėtume po kiminais į 1 metro gylį, po 10 metų išsiimtume kaip ką tik nuskintą, nes tokiame gylyje kiminų patale nėra deguonies ir nevyksta oksidacijos-redukcijos procesas. Jie neturi šaknų, todėl apatinė šių samanų dalis nuolat apmiršta ir grimzta gilyn. Taip per daugelį metų susidaro durpės. Tai buvo paskutinė mūsų žygio aplankyta vieta. Truputį pailsėję ir išklausę įdomų gidės L. Šaltienės pasakojimą visi pajudėjo link poilsiavietės, kur laukė šilta ir gardi košė. Pasistiprinę ir tarpusavyje pabendravę žygio dalyviai buvo kviečiami išbandyti savo žinias – sveikatos viktorinoje. Teisingai atsakiusiems į klausimus buvo įteikti Prienų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro suvenyrai.

Visuomenės sveikatos biuras dėkoja gidei Loretai Šaltienei, žygio partneriams ir visiems dalyviams.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close