Vyko seminaras ,,Priklausomybių ligų atpažinimo, pirminio kontakto ir motyvacijos gydymuisi mokymai”

Rugsėjo 9 d., Prienų r. sav. socialinių paslaugų centre vyko seminaras ,,Priklausomybių ligų atpažinimo, pirminio kontakto ir motyvacijos gydymuisi mokymai”, kurį organizavo Prienų r. sav. visuomenės sveikatos biuras. Gytis Jurevičius, sertifikuotas priklausomybių ligų instruktorius ir PLSA pirmininkas, susirinkusiai auditorijai kalbėjo apie priklausomybę kaip ligą pagal PSO patvirtintą Tarptautinę ligų klasifikaciją  bei mokslu pagrįstus būdus atpažinti priklausomybę (AUDIT, AUDIT+, CAGE, SAV). Pristatyta ir darbo, konsultavimo planavimo konsultaciniame punkte – kabinete metodika, atsižvelgianti į mokslu pagrįstus žmogaus elgesio kaitos etapus.

Priklausomybių ligų sertifikuotas instruktorius Deividas Smailys Prienų r. sav. socialinių paslaugų centro auditorijai pristatė esminį punkto praktinio darbo metodą – motyvacinį interviu. Specialistas taip pat kalbėjo apie atskirais atvejais efektingą metodą – krizinę intervenciją į priklausomą asmenį, kurio sėkmei būtina sutelkti konsultanto, šeimos, bendruomenės atstovų pastangas.

Informacija apie konsultacijos galimybę turi pasiekti visą bendruomenę, o ne tik krizę patiriančias šeimas. Akcentuota, kad į kabinetą ateinantis žmogus nori ir turi būti tikras, kad  jo ar jos apsilankymas bus konfidencialus. Svarbu, kad ir jo ar jos noro keistis nelydėtų Lietuvoje vis dar dažnas „etikečių klijavimas“.

Prienų r. savivaldybėje priklausomybių konsultacijos teikiamos jau nuo š. m. balandžio mėnesio. Norintys atvykti į konsultaciją turi kreiptis į Prienų r. sav. visuomenės sveikatos biurą tel. 8 678 79 995 arba (8 319) 54 427.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close