Vyko savižudybių prevencijos mokymai „SafeTALK“

                 „SafeTALK“ – 4 val. mokymai apie tai, kaip atpažinti savižudybės pavojų ir nukreipti žmogų pagalbos. Tiesiogiai arba netiesiogiai, dauguma žmonių, svarstančių apie savižudybę, kviečia padėti juos apsaugoti. Po „SafeTALK“ mokymų, dalyviai yra geriau pasirengę atpažinti šiuos kvietimus ir gali padėti asmeniui, svarstančiam apie savižudybę, užmegzti ryšį su žmonėmis, galinčiais suteikti pagalbą.

                   Remiantis Higienos instituto duomenimis, mirtingumas dėl savižudybių Prienų rajone linkęs mažėti nuo 2013 m., tačiau viršija Lietuvos ir Kauno apskrities rodiklius. 2018 m. Prienų rajone nusižudė 7 asmenys (1 pav.).

1 pav. Mirtingumas dėl savižudybių Lietuvoje, Kauno apskrityje ir Prienų rajone 2009-2018 m.

Kovo mėnesį buvo organizuoti savižudybių prevencijos mokymai pagal tarptautinę programą „SafeTALK“. Tai tarptautiniu lygiu pripažinti mokymai, kurie atitinka aukščiausius mokymams keliamus standartus. Mokymuose dalyvavo dvi grupės, kurias sudarė nuo 16 iki 30 žmonių. Didžiąją dalyvių dalį sudarė globos namų, seniūnijų, socialinių paslaugų centro ir kitų įstaigų specialistai. Mokymus baigusiems išduoti sertifikatai. Mokymus vedė Viktorija Andreikėnaitė ir Aušra Naujokaitė.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close