Vyko pirmosios pagalbos užsiėmimas

Įvykus nelaimei, žmogaus gyvybė priklauso ne tik nuo sužalojimų sunkumo, bet ir nuo suteiktos pagalbos. Laiku suteikta pirmoji pagalba nukentėjusiajam padeda išgyventi, palengvina nelaimės padarinius. Pirmiausia šalia nukentėjusiojo atsiduria ne medikai, o nelaimės vietoje esantys žmonės (suaugusieji, vaikai). Todėl labai svarbu nuo pat mažens vaikus mokyti suteikti pirmąją pagalbą, ir šias žinias nuolat gilinti bei atnaujinti.

Saulėtą rugsėjo 25 dieną „Mato Šalčiaus“, „Šilo“ ir „Išlaužo“ draugovių skautai dalyvavo praktiniame pirmosios pagalbos užsiėmime. Visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė A. Gataveckienė pasakojo apie pirmosios pagalbos teikimo svarbą, pagalbos iškvietimą nelaimingo atsitikimo metu. Skautai buvo mokomi atlikti pradinį gaivinimą, taip pat buvo supažindinti su  automatiniu išoriniu defibriliatoriumi. Buvo pasakojama kaip teikti pirmąją pagalbą artimiesiems ar bendraklasiams užspringimo atveju.

Svarbu atkreipti ne tik vaikų, bet ir suaugusiųjų dėmesį į pirmosios pagalbos teikimo svarbą. Kiekvienas iš mūsų gali susidurti su įvairiausiomis situacijomis, kuriose svarbu nepasimesti, nedelsiant pradėti gaivinimą ir išgelbėti žmogaus gyvybę.

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close