Vyko pėsčiųjų žygis, skirtas Europos judumo savaitei paminėti

Prienų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, Europos judumo savaitę kvietė paminėti kartu. Rugsėjo 21 d. vyko pėsčiųjų žygis po Stakliškių apylinkes. Džiugu, kad geros žygeivių nuotaikos neaptemdė niūrūs lietaus debesys.

Renginyje dalyvavo apie 50 pėsčiųjų žygių mėgėjų ne tik iš Prienų r. sav., bet ir iš Kauno, Vilniaus, Marijampolės. Prienų r. sav. visuomenės sveikatos biuro direktorė dėkojo visiems susirinkusiems ir linkėjo geros nuotaikos, gerų įspūdžių viso žygio metu.  Žygio metu lydėjo kultūrologė Rita Balsevičiūtė, kuri supažindino su Stakliškių bažnyčia. Ši bažnyčia daug kuo ypatinga ir įdomi, išsiskiria savo nepaprasta architektūra. Vėliau priėjome koplytėlę, piliakalnį, tridupio ąžuolus, kryžiaus akmenį, Napoleono kepurę ir sužinojome  jų istorijas, kurios kėlė didelį žygeivių susidomėjimą. Kūltūrologė Rita taip pat visus norinčius konsultavo apie įvairių žolelių gydomąjį poveikį sveikatai,  kadangi  turi ilgametę patirtį šioje srityje.

Žygio metu aplankėme ir Stakliškių salyklo bokštą – muziejų, kuriame gidė vedė ekskursiją, supažindino su midaus atsiradimo ir gamybos istorija. Lankytojai galėjo pasivaikščioti po visus bokšto aukštus, apžiūrėti išlikusias autentiškas erdves ir įrenginius.

Įveikus visą trasą ir priėjus Napoleono kepurę visų žygeivių laukė šilta, gardi košė ir karšta arbata. Taip pat visiems buvo įteiktos atminimo dovanėlės, kurias įsteigė Prienų r. sav. visuomenės sveikatos biuras.

Renginio organizatoriai dar kartą dėkoja visiems dalyviams ir atsisveikina iki sekančių susitikimų.

Taip pat didelis AČIŪ rėmėjams UAB „Birštono mineraliniai vandenys“ ir Ko .

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close