Vyko akcija „Atšvaitą turiu – matomas esu“

Lapkričio 6-ąją yra minima Atšvaitų diena, šiai dienai paminėti Prienų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras bendradarbiaudamas su Alytaus apskrities VPK Prienų rajono policijos komisariatu ir Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos vykdė akciją „Atšvaitą turiu – matomas esu“. Miesto gatvėse eismo dalyviams, neturintiems atšvaitų, dovanojo juostinius ir pakabinamus atšvaitus, šviesą atspindinčias liemenes. Visuomenės sveikatos specialistės ir policijos rėmėjos pasakojo žmonėms, kaip teisingai reikia dėvėti atšvaitus, priminė, kad kelyje tamsiu paros metu pėstieji ir dviratininkai privalo naudoti šviesą atspindinčias priemones. Šios akcijos tikslas – skatinti žmones dėvėti atšvaitus. Taip pat akcija buvo vykdoma ir Prienų rajone prie bendrojo ugdymo įstaigų. Išdalinta 600 vnt. atšvaitų.

Atšvaitai – paprasta ir efektyvi priemonė, užtikrinanti pėsčiųjų, dviratininkų, motociklininkų ir kitų eismo dalyvių saugumą prieblandoje ar tamsiu paros metu. Per devynis šių metų mėnesius šalies keliuose žuvo 44 pėstieji, iš kurių 26 žuvo tamsoje.

Primename, kad atšvaitą būtina užsidėti ar prisisegti taisyklingai:

  • juostinį-spyruoklinį atšvaitą svarbu užsidėti ant rankos (truputį aukščiau rankos riešo) ar ant kojos blauzdos.
  • pakabinamąjį atšvaitą, pervertą virvele ar grandinėle, reikia prisegti prie drabužių (kišenės), kad jis švytuotų žmogaus kelių aukštyje, arba prisegti prie rankinės ar kuprinės taip, kad jis laisvai švytuotų.

Taip pat atkreipiame dėmesį, kad pats atšvaitas nešviečia – jis tik atspindi šviesą, todėl labai svarbu, kad atšvaito neuždengtume drabužiais, kad jis kabėtų laisvai ir būtų apšviečiamas automobilių žibintų. Tik taip pritvirtintą atšvaitą pastebės vairuotojai. Dar viena svarbi taisyklė, kuri kartais pamirštama – užmiestyje pėstieji privalo eiti kaire kelio puse prieš automobilių važiavimo kryptį.

NEPAMIRŠKITE:

Kelių eismo taisyklėse pėstiesiems, dviračių vairuotojams ir vadeliotojams nustatytų elgesio tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui reikalavimų nesilaikymas užtraukia baudą nuo dvidešimt iki keturiasdešimt eurų.

Saugokime vieni kitus kelyje!

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close