Menu Close

Vaistų skyrimo hipertenzijai gydyti tvarkos įsigaliojimas atidėtas iki rudens

Nespėjus tinkamai paruošti sistemų, kad gydytojams nereikėtų analizuoti ir ieškoti pigiausių vaistų skiriant juos susirgusiems arterine hipetrenzija arba, paprastai tariant, kenčiantiems dėl padidėjusio kraujo spaudimo, iki rudens lieka galioti senoji tvarka. Tai reiškia, kad nuo gegužės 1-osios skiriant vaistus pacientams niekas nesikeičia.

Sveikatos apsaugos viceministrės Kristinos Garuolienės teigimu, sprendimas atidėti įsigaliojimą priimtas įvertinus medikų bendruomenės pateiktas pastabas.

„Siekiame užtikrinti, kad medikai kaip įmanoma daugiau laiko galėtų skirti paciento konsultavimui, o ne papildomiems darbams, kuriuos turi atlikti. Tad turime užtikrinti, kad visa apimtimi veiktų sistemos ir kompensuojamųjų vaistų skyrimas netaptų papildoma naštą medikams. Kol šių sistemų nebus, tvarka neįsigalios“, – sako K. Garuolienė

Arterinė hipertenzija – tai liga, kuriai būdingas ilgalaikis arterinio kraujospūdžio padidėjimas, kurį gali sukelti daugybė priežasčių, tokių kaip rūkymas, nesaikingas alkoholio vartojimas, mažas fizinis aktyvumas, nutukimas ir kita. Dėl padidėjusio arterinio kraujo spaudimo ilgainiui, tinkamai negydant, pažeidžiami vadinamieji organai taikiniai – širdis, smegenys, kraujagyslės ir inkstai, didėja širdies ir kraujagyslių ligų rizika.

Higienos instituto (HI) duomenimis, hipertenzinėmis ligomis serga apie 543 tūkst. šalies gyventojų.

SAM Spaudos tarnyba

 

Skip to content