VAIKŲ ŽAIDIMŲ AIKŠTELIŲ IR PATALPŲ PRIEŽIŪRA

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM Kauno departamentas informuoja, kad prieš pradedant naudoti vaikų žaidimų aikšteles ar patalpas, turi būti įvertinta jų atitiktis Lietuvos standartų reikalavimams. Įvertinimą gali atlikti tik akredituota Lietuvos standarto LST EN ISO/IEC 17020:2012 atitikčiai (A tipo) kontrolės įstaiga, o sertifikatas turi būti saugomas.

Vaikų žaidimų aikštelių ar patalpų įranga, bei smūgį silpninanti danga turi turėti  ne tik atitikties sertifikatą, naudojimo ir priežiūros instrukcijas valstybine kalba, bet ir turi būti sumontuota pagal gamintojo instrukcijas.

Vaikų žaidimų aikštelių ar patalpų eksploatuotojas/savininkas privalo:

–  ne rečiau kaip 1 kartą per savaitę atlikti žaidimų aikštelių įprastinę apžiūrimąją kontrolę įvertinant riziką kylančią dėl įrangos naudojimo, vandalizmo atvejų arba klimato sąlygų (pavojus dėl sulūžusių dalių);

– ne rečiau kaip 1 kartą per 3 mėnesius, jei įrangos gamintojas priežiūros instrukcijoje nenurodė kitaip, atlikti žaidimų aikštelių eksploatacinę kontrolę įvertinant įrangos veikimą ir stabilumą, susidėvėjimą (ypač judančių dalių), konstrukcinį vientisumą atkreipiant dėmesį į bet kokį susidėvėjimą, trūkstamas detales, aštrias briaunas, dangos būklę;

– ne rečiau kaip 1 kartą per 12 mėnesių atlikti žaidimų aikštelių pagrindinę metinę kontrolę, kurios metu įvertinama įrangos ir dangos atitiktis Lietuvos standartų reikalavimams, įskaitant meteorologinių veiksnių poveikį, supuvimą ar koroziją, įrangos saugos lygio pasikeitimą dėl atlikto remonto, pridėtų, pakeistų sudedamųjų dalių.

– užtikrinti žaidimų aikštelių įrangos, įskaitant ir pagalbinę įrangą (tvorą, vartelius ir pan.), dangos techninę priežiūrą ir kontrolę. Jeigu nustatyti defektai, galintys kelti grėsmę saugai, – nedelsiant juos pašalinti. Jeigu to padaryti neįmanoma, užtikrinti, kad įranga nebūtų naudojama (ji blokuojama ar pašalinama).

Už žaidimų aikštelių įrangos priežiūrą ir saugą atsako eksploatuojantys juridiniai ar fiziniai asmenys. Savininkas nepaskyręs žaidimų aikštelių eksploatuotojo už jų priežiūrą ir saugą atsako pats. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie SAM Kauno departamentas atlieka operatyvią visuomenės sveikatos priežiūros kontrolę visuomeninės paskirties vaikų žaidimų aikštelėse ar patalpose.

Kontaktai žiniasklaidai

Kristina Mikalauskienė

Tel. (8-37) 33 16 84, 867653401

El. p. adresas kristina.mikalauskiene@nvsc.lt

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close