Užsiėmimas Prienų Ąžuolo progimnazijoje ,,Pusryčiams – košė!“

                      Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) atliekamas ,,Vaikų augimo stebėsenos“ tyrimas rodo, kad Lietuvos pradinukų maitinimosi įpročiai nėra tinkami. Tyrimo duomenimis, pradinukai vartoja nepakankamai grūdinių produktų, šviežių vaisių, daržovių, žuvies ir pieno. Pagrindinės vaikų mitybos problemos – nereguliarus maitinimasis, skurdus mitybos racionas, pusryčių atsisakymas, užkandžiavimas sveikatai nepalankiu maistu, per didelis saldumynų ir kitų menkaverčių užkandžių, per mažas vandens vartojimas. Visavertė vaikų mityba prasideda nuo sveikų pusryčių, kuriems tinka įvairios košės.

                      Skatinant kuo sveikesnę mokinukų mitybą, ypatingai akcentuojant sveikų pusryčių naudą, kovo mėnesį, Prienų ,,Ąžuolo“ progimnazijos mažiausiems ugdytiniams visuomenės sveikatos specialistė Vaida Lazauskienė vedė užsiėmimus ,,Pusryčiams-košė!”. Vaikučiai buvo supažindinti su košių įvairove, jų nauda augančiam organizmui. Diskutavome, kaip sveikiau pasigardinti šį patiekalą, kad gautume kuo daugiau vitaminų, mineralų ir kitų naudingų medžiagų. Apžiūrėjome populiariausias kruopas ir mėginome įsiminti jų pavadinimus. Užsiėmimo pabaigoje, mažiesiems buvo įteiktos sveikos mitybos knygelės, kurių dėka, jie galės įtvirtinti gautas žinias.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close