Sporto mitai ir jų paneigimas

Fizinį aktyvumą galima palaikyti įvairiais mankštinimosi būdais, naudojant skirtingas treniruotes ir pratimus. Tačiau žmonės sportuojant dažnai daro daug klaidų. Yra daug mitų ir faktų apie sveikatą ir sportą, todėl neretai žmonės ir daro klaidų sportuodami tikėdami mitais. 

  • Atsilenkimai yra geriausias būdas sudeginti pilvo riebalus

Dauguma žmonių tiki ir galvoja, jog turėti plokščią pilvuką su pilvo presu, geriausias būdas yra nieko nevalgyti ir daryti tiktai atsilenkimus. Norint turėti plokščią pilvuką svarbiausia vengti cukraus ir saldintų gėrimų, vartoti kuo daugiau baltymų, tai yra vienas svarbiausių elementų siekiant numesti svorio. Rinkitės maisto produktus kuriuose gausu skaidulų, ir mažinkite angliavandenius. Šie pilvo riebalai taip pat lengvai pasiduoda aerobiniams pratimams, tai yra bėgimui, važiavimui dviračiu, vaikščiojimui. Tad norint turėti lygų pilvą jums reikės ne tik atsilenkimų, bet taip pat subalansuotos mitybos ir aerobinių treniruočių.

  • Jokio skausmo, jokių rezultatų

Dažnai manoma, jog jei po treniruotės neskauda raumenų, raumuo negavo pakankamo krūvio ir dėl neaugs ir nestiprės, bet tai nėra tiesa. Kad raumuo augtų ir stiprėtų, yra raumens mechaninė įtampa, metabolinis stresas ir raumens mikropažeida. Jei treniruotėje vyraus vienas iš šių elementų, raumuo augs ir tvirtės, nepriklausomai nuo to ar po, per treniruotę jausite raumenų skausmą. 

  • Tempimo pratimai visada padės išvengti traumų

Apšilimo pratimai prieš treniruotę yra svarbus siekiant išvengti traumų, tačiau apšilimo pratimai nėra vien tik tempimo pratimai, kūną privalu paruošti ir kita apšilimo forma. Prieš treniruotę privalu praplėsti kraujagysles, padidinti širdies ritmą ir aprūpinti raumenis deguonimi. Apšilimo metu prieš treniruotė turi būti atliekami tiek kardio, tiek tempimo bei raumenų stiprinimo pratimai. Į apšilimo pradžią įtraukite lėta bėgimą arba greitą ėjimą, tada atlikite tempimo pratimus, kai jūsų širdies ritmas bus pakilęs ir raumenys apšilę. Taip pat į apšilimą įtraukite ir keletą raumenų stiprinimo pratimų, kaip pritūpimai, įtūpstai, prisitraukimai ar atsispaudimai. 

  • Daugiau baltymu ir mažiau angliavandenių = liesas raumuo

Norint užsiauginti liesą raumeninę masę, neužtenka tik į savo maisto racioną įtraukti tik baltymus ir išbraukti angliavandenius. Angliavandeniai fizinio krūvio metu yra svarbus, mūsų organizmas angliavandenių dėka gamina energiją. Tačiau svarbu vartoti geruosius angliavandenius kurių galima gauti iš batatų (saldžios bulvės), avižinių dribsnių, rudųjų ryžių ar pilno grūdo produktų. Taip pat angliavandenius reiktu naudoti prieš ir po treniruotės. Visgi norint užsiauginti raumeninę masę prireiks ir sveikųjų riebalų. Riebalai esantys riešutuose, avokaduose, kiaušiniuose yra privalomi, tačiau reiktu vengti sočiųjų riebalų esančių bulvių traškučiuose, sūrio padažuose ir kitame nesveikame maiste. 

  • Viskas ko reikia kardio treniruotės ir svorių kilnojimas

Naudojant tik vieno tipo treniruotę kūnas pripranta prie pastovaus, vienodo fizinio krūvio, todėl pasiekti rezultatai gali užsistovėti vietoje ir nebegerėti. Tad vien tik kardio treniruotės ir pastovus svorių kilnojimas norimų rezultatų gal ir padės pasiekti, bet būti sveikas ir fiziškai pajėgus, vien tik to neužteks. Svarbu lavinti ir lankstumą, koordinaciją, pusiausvyrą, greitį ir ištvermę. 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close