SKIEPŲ NAUDA KIEKVIENO MŪSŲ SVEIKATAI Europos imunizacijos savaitė – paskutinė balandžio savaitė

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – NVSC) Kauno departamentas kviečia visus paskutinę balandžio savaitę paminėti Europos imunizacijos savaitę. Jos tikslas didinti supratimą apie skiepijimų svarbą žmonių sveikatai ir gerovei.

Šiandien, įsibėgėjus skiepijimams nuo vienos konkrečios ligos – COVID-19 (koronaviruso infekcijos), labai greitai galime pamatyti skiepijimų naudą – greičiau pasiskiepiję, greičiau galėsime grįžti į aktyvesnį gyvenimą. Deja kitų vakcinų naudos kartais tenka laukti ilgai, o gal net ir neįmanoma išmatuoti. Sumažėjęs sergamumas skiepais valdomomis infekcijomis, ne kiekvieną gali įkvėpti pasiryžimui pasiskiepyti.

Todėl norisi priminti, kad net ir karantino sąlygomis rutininiai skiepijimai neturi nutrūkti ar nusikelti vėlesniam laikui. Labai svarbu užtikrinti, kad būtų išlaikomos pakankamos skiepijimų apimtys ir nuo kitų ligų, kurios šiuo metu atrodo mažiau aktualios. Pamirštų užkrečiamųjų ligų atsigavimas tikrai nepalengvintų mūsų situacijos pandemijos laikotarpiu.

Šią savaitę susisiekime nuotoliniu būdu su savo šeimos gydytoju ir pasitikslinkime ar nepraleidome kokios nors vakcinos sustiprinamosios dozės.

Tėveliams rekomenduojame nepamiršti laiku paskiepyti vaikų, taip kaip numatyta Lietuvos Respublikos vaikų profilaktinių skiepijimų kalendoriuje, kurį galite rasti interneto svetainėje adresu https://nvsc.lrv.lt/lt/uzkreciamuju-ligu-valdymas/skiepai/skiepai-vaikams.

Esame įsitikinę, kad Jūsų pasirinkta asmens sveikatos priežiūros įstaiga optimaliai užtikrins Jūsų ir Jūsų vaikų saugumą, organizuodami savo darbą taip, kad skiepijantis išvengtumėte rizikos užsikrėsti ir COVID-19 liga.

Primename, kad NVSC Kauno departamentas 2021 m. balandžio 28 dieną organizuoja nuotolinę viešąją konsultaciją, skirtą Europos imunizacijos savaitei paminėti. Jungtis prie konferencijos kviečiami visi Kauno apskrities asmens sveikatos priežiūros įstaigų šeimos gydytojai ir kiti atsakingi specialistai.

 

 

 

Kontaktai žiniasklaidai

Kristina Mikalauskienė

Tel.: (8 37) 33 16 84, 8 676 53401

El. p. kristina.mikalauskiene@nvsc.lt

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close