SAUGIAI DEGINKIS SOLIARIUME

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Kauno departamento specialistai informuoja, kad nemažai žmonių renkasi soliariumo paslaugas kūno įdegiui susigrąžinti, nuotaikos pagerinimui, tam tikrų odos ligų (lėtinei egzemai, žvynelinei ir k.t) gydymui.

 Neretai greitas noras pasiekti  rezultato gali neigimai įtakoti sveikatą, todėl specialistai rekomenduojama saugiai mėgautis soliariumo paslaugomis prieš tai pasitariant su šeimos gydytoju ar dermatologu dėl savo odos tipo, vartojamų vaistų ir galimos organizmo reakcijos į ultravioletinę spinduliuotę.

Jei visgi  nutarėte lankytis soliariume, būkite budrūs ir išsiaiškinkite ar soliariumas šiai veiklai turi Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos išduotą leidimą- higienos pasą.

Specialistai primena, kad soliariumo paslaugų teikėjai privalo teikti tik saugias paslaugas. Draudžiama soliariumų paslaugas teikti jaunesniems nei 18 metų asmenims. Visi soliariumuose parduodami ar kitaip paslaugų vartotojui pateikiami kosmetikos gaminiai turi būti naudojami laikantis tinkamumo naudoti terminų ir naudojimo instrukcijų. Paslaugų vartotojui gerai matomoje vietoje raštu, lietuvių kalba, turi būti pateikta informacija apie soliariumo įrangos (soliariumo įrangoje sumontuotų ultravioletinių spinduolių) gamintojo rekomenduojamą deginimosi trukmę ir režimą bei įrangos naudojimo instrukcijas. Soliariume privaloma laikytis nurodytomis saikingo deginimosi (trukmės) rekomendacijomis bei gydytojų išvadomis dėl jūsų sveikatos.

Soliariumo įranga turi būti techniškai tvarkinga. Draudžiama teikti soliariumų paslaugas, jeigu yra įskilęs ar kitaip pažeistas soliariumo įrangos gultas, pažeistos ar nuimtos ultravioletinių spindulių filtrų plokštės (UV filtrai), neveikia soliariumo įrangos laikmatis, nėra apsauginių akinių.

 

 

Kontaktai žiniasklaidai

Kristina Mikalauskienė  

Tel.  8 676 53401

El. p. kristina.mikalauskiene@nvsc.lt

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close