Menu Close

Rūpinkimės taisyklinga vaikų laikysena!

Taisyklinga laikysena – tai įprastinė padėtis, kai žmogus, neįtempdamas raumenų, geba tiesiai laikyti liemenį ir galvą. Ji pirmiausia priklauso nuo stuburo būklės ir formos, kurias sąlygoja įvairių kūno dalių svoris ir raumenų jėga.

                      Netaisyklinga laikysena – ne tik išorinis defektas, ji taip pat gali išprovokuoti arba paskatinti nugaros ir krūtinės skausmus, nuovargį ir silpnumą, sąnarių skausmus, virškinimo sutrikimus, širdies ir kraujotakos sistemų sutrikimus, galvos ir kaklo skausmus, kvėpavimo sutrikimus, imuninės sistemos susilpnėjimą, nutukimą ir daugybę kitų sveikatos sutrikimų.

                      Didelę reikšmę vaikų ydingos laikysenos formavimuisi turi blogi įpročiai: judėjimo stoka, netaisyklingas sėdėjimas ir stovėjimas (ant vienos kojos, sukryžiavus kojas, perkreipus dubenį), sunkių daiktų nešiojimas ant vieno peties ar viena ranka, netaisyklingas gulėjimas (ant šono, susirietus, ankštoje, per minkštoje, įdubusioje lovoje, ant didelės pagalvės).

                      Padėkime savo vaikams išvengti skeleto – raumenų sistemos ligų, skatindami juos stiprinti nugaros raumenis, būti fiziškai aktyviais. Štai keletas taisyklių, kurios gali padėti išvengti netaisyklingos laikysenos:

  1. Kontroliuokite savo laikyseną. Nuolat stebėkite savo laikyseną: sėdėdami, stovėdami, atlikdami fizinius darbus, gulėdami.
  2. Reguliariai keiskite padėtį. Jei tenka ilgiau būti vienoje padėtyje, pavyzdžiui, pamokų metu sėdėti mokykliniame suole arba ruošiant pamokas prie rašomojo stalo, pasistenkite daryti pertraukas arba keisti kūno padėtį: kas 15 minučių pakeiskite nugaros ar kojų padėtį, pasirąžykite ar padarykite mankštą suole.
  3. Kuprinę neškite ant abiejų pečių. Susireguliuokite kuprinės diržus ir juos užsidėkite ant abiejų pečių. Sunkų krepšį, rankinuką ar lagaminą stenkitės nešti pakaitomis: tai viena, tai kita ranka.
  4. Nesnūduriuokite prieš televizorių, kompiuterį ar telefoną. Snūduriuodami nekeičiame padėties, net jei jaučiamės nepatogiai.
  5. Venkite avėti aukštakulnius batus. Avint aukštakulnius pakinta normali stuburo kreivė ir pakreipiamas dubuo, o tai gali prisidėti prie kelių sąnarių ir apatinės nugaros dalies problemų.
  6. Mankštinkitės, būkite fiziškai aktyvūs. Ilgai sėdint ir nekeičiant padėties nugaros raumenys įsitempia, todėl itin svarbu jiems padėti – daryti nugaros raumenis stiprinančią mankštą, kurią galima atlikti net ir sėdint. Pertraukų metu vaikščiokite, bėgiokite, mankštinkitės, žaiskite.
Skip to content