Renginių programa „Kalbėkime apie demenciją“ paminėti Alzheimerio ligos mėnesį

Asociacija „Demencija Lietuvoje“ su partneriais – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos sveikatos mokslų universitetu, Lietuvos sporto universitetu, Nacionalinė dailės galerija ir kt. kviečia įsitraukti į renginių programą „Kalbėkime apie demenciją“, skitą paminėti Alzheimerio ligos mėnesį.

Iniciatyva „Kalbėkime apie demenciją“ siekiama paskatinti įvairias visuomenės grupes daugiau sužinoti apie demenciją ir su ja susijusius sveikatos ir socialinius iššūkius, iš arčiau pažinti demenciją turinčiųjų ir jų šeimų patirtį, pagalbos ir paramos būdus, aptarti, kaip galime mažinti riziką įgyti demenciją.

Alzheimerio mėnesio renginių programą sudaro nuotoliniu būdu rengiami susitikimai su įvairių sričių specialistais, demenciją turinčių asmenų globėjais ir diskusijos. Tarptautinę Alzheimerio dieną, kuri yra minima rugsėjo 21 d. vyks net keletas renginių, tarp kurių – nuotolinė konferencija „Demencija, kaip visuomenės sveikatos prioritetas: ankstyvoji diagnostika“, skirta atliepti pasaulinės organizacijos „Alzheimer Disease International“ paskelbtą šių metų Alzheimerio mėnesio temą – savalaikės diagnostikos svarba.

Konferencijoje dalyvaus Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro patarėja Simona Bieliūnė, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Geriatrijos klinikos prof. dr. Jūratė Macijauskienė, globėjų poziciją atstovaus Lietuvos sporto universiteto lektorė Aida Gaižauskienė ir kiti ekspertai.

Šią dieną pirmąkart Kaune ir visoje Lietuvoje vyks „Atminties ėjimas“, kuriame prisijungusieji galės susipažinti su demenciją turinčių asmenų ir jų globėjų patirtimis.

Šią dieną Lietuvos miestų centruose – Vilniuje, Kaune, Šiauliuose, Jonavoje ir Palangoje  – pagrindiniai miestų objektai bus apšviesti mėlyna spalva, kuri pasaulyje siejama su Alzheimerio liga.

Dalis Alzheimerio ligos mėnesio įvykių vyksta socialiniuose tinkluose, kur visuomenė yra kviečiama stebėti Alzheimerio mėnesio komunikacinę kampaniją „Kodėl reikia kalbėti apie demenciją?“, įsitraukti į kartu su Nacionaline dailės galerija inicijuojamą socialinę akciją „Mėlyna žinutė“, kuria kviečiama paskatinti Lietuvos piliečius išreikšti palaikymą su demencija susidūrusiems asmenims.

Tikimasi, kad pirmąkart Lietuvoje rengiama Alzheimerio ligos mėnesio taps tradicija ir tokiu būdu prisidės prie visų informuotumo šia tema didinimo, paskatins gerųjų iniciatyvų visoje Lietuvoje atsiradimą.

Daugiau apie Alzheimerio ligos mėnesio renginių programą – www.demencijalietuvoje.org.

Sekite veiklą ir dalinkitės grotažymėmis #pazinkAlzheimeri #pazinkdemencija pažymėtomis žinutėmis socialiniuose tinkluose:

Facebook: www.facebook.com/demencijalietuvoje

LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/dementia-lithuania

Twitter: https://twitter.com/DementiaLt

Instagram: https://www.instagram.com/dementia_lithuania/

Programa „Kalbėkime apie demenciją“ yra rengiama kaip projekto „Demencijos strategijos link: situacijos analizė ir informuotumo didinimas“ yra Aktyvių piliečių fondo, finansuojamo EEE finansinio mechanizmo lėšomis, dalis. Programą rengia: asociacija „Demencija Lietuvoje“. Programos partneriai: VšĮ „Socialiniai meno projektai“, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Lietuvos sporto universitetas, Klaipėdos regiono Alzheimerio ligos klubas „Atmena“, Kauno Alzheimerio klubas, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, tarptautinė organizacija „Alzheimer Disease International“, Kauno miesto visuomenės sveikatos biuras. Programos rėmėjai: The Tiltas Trust, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close