PSO paskelbė atnaujintas diagnostinių tyrimų dėl COVID-19 rekomendacijas

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė papildytas diagnostinių tyrimų dėl koronaviruso infekcijos, sukeliančios COVID-19 ligą, metodines rekomendacijas. Šiose rekomendacijose įtraukta naujausia informacija apie diagnostinių tyrimų metodus, jų kokybės kontrolę, panaudojimo principus ir kitus svarbius tyrimų klinikinius ir epidemiologinius aspektus bei papildyta nauju COVID-19 ligos diagnostikos algoritmu.

Pasak PSO rekomendacijų, SARS-CoV-2 (koronaviruso infekcijos), sukeliančios COVID-19 ligą diagnostikos ir kitais tikslais yra naudojami įvairūs tyrimo metodai: nukleino rūgščių amplifikacijos, greiti antigeno testai, kiekybinio ir kokybinio antikūnų,  genomo sekos nustatymo metodai ir kiti.

PSO rekomendacijose pažymima, kad tyrimai dėl antikūnų – serologiniai tyrimai, nustato antikūnus, kurie atsiranda organizme po susidūrimo su COVID-19 ligos sukėlėju, t.y. SARS-CoV-2 virusu.  Pasak PSO, antikūnų tyrimai gali būti labai vertingi dėl daugelio tikslų. Pavyzdžiui, jie naudingi atliekant seroepidemiologinius tyrimus siekiant nustatyti galimus protrūkius bei padeda įvertinti, kokia gyventojų dalis yra susidūrusi su ligos sukėlėjų arba, kokios apimties buvo protrūkis. 

Taip pat pažymima, kad serologiškai antikūnai gali būti nustatomi tik įvykus serokonversijai, t.y. tik tada, kai organizme po susidūrimo su ligos sukėlėju (po užsikrėtimo) pasigamina pakankamai antikūnų. Kuo ligos eiga sunkesnė, tuo greičiau įvyksta serokonversija, t.y. pasigamina antikūnai, kuriuos galima nustatyti kraujo tyrimais. Šiuo metu žinoma, kad greičiausiai koronaviruso infekcijos antikūnai atsiranda pirmosios ligos  savaitės pabaigoje, bet gali užtrukti ir gerokai ilgiau, ypač pas žmones, kurie serga lengva, subklinikine  ligos forma. Maksimalus antikūnų kiekis susidaro po 3 ar 4 savaičių nuo ligos simptomų pradžios.

Papildytos PSO metodinės rekomendacijos dėl diagnostinių tyrimų paskelbtos šį rugsėjį.  

Pilną PSO rekomendacijų tekstą galima rasti šioje nuorodoje

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close