Prireikus, savivaldybės turi užtikrinti vaikų ir neįgaliųjų priežiūrą

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) paaiškina, kad ir toliau lieka galioti tvarka, pagal kurią, vaikų ir negalią turinčių žmonių priežiūrą savivaldybės turi organizuoti tik išimtiniais atvejais, jei to neįmanoma padaryti namuose. Tai yra tuomet, kai tėveliai arba prižiūrintys artimieji turi dirbti ir neturi galimybės samdyti auklės ar kito suaugusiojo prižiūrėti, kol patys turi dirbti. Tai reiškia, kad, siekiant valdyti rizikas, darželiai dabartiniame karantino švelninimo etape durų dar neatvers.

Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, panašu, kad įvyko nesusikalbėjimas, nes kai kurie žmonės suprato, kad nuo kitos savaitės atsidaro darželiai, nors taip nėra ir kol kas neplanuojama atverti darželių duris. 

„Žinoma, pamažu švelninant karantiną, galvojama ir apie tai, kada ir kaip duris galėtų atverti darželiai. Visgi reikia akcentuoti, kad šiuo metu konkrečių sprendimų vis dar nėra priimta, dėl to tariamasi su specialistais, kas leis įvertinti galimas rizikas. Tik priminsiu, kad ugdymo įstaigos vienareikšmiškai yra tos vietos, kur rizika virusui plisti yra itin didelė. Tad šie sprendimai turi būti priimti tik gerai įvertinus rizikas ir grėsmes, nes jos gali kilti didelę rizika turintiems visuomenės nariams. Karantino švelninimas jokiu būdu nereiškia, kad virusas įveiktas, o kiekvienas „atlaisvinimas“ pats savaime gali lemti susirgimo koronavirusine infekcija augimą“, – sako ministras A. Veryga.

Taigi ir toliau lieka galioti tvarka, kad savivaldybės turi užtikrinti vaikų ir negalią turinčių žmonių priežiūrą, kuriems ji negali būti užtikrinama namuose, kai jų tėveliai ar prižiūrintys žmonės turi dirbti ir neturi galimybės samdyti auklės, prižiūrinčio žmogaus, artimieji negali padėti prižiūrėti, kol jie dirba.

Ši tvarka galioja visoms mūsų šalies savivaldybėms. Tai reiškia, kad savivaldybių administracijos turės užtikrinti vaikų ir negalią turinčių žmonių priežiūrą tais atvejais, kai jų tėvams, globėjams ar rūpintojams nepavyksta to užtikrinti namuose. Tokiais atvejais tėveliai ir tie, kurie rūpinasi negalią turinčiais žmonėmis turi kreiptis į savo gyvenamąją savivaldybę ir prašyti šios paslaugos.

Karantino režimo trukmė šalyje – nuo kovo 16 d. 00:00 val. iki gegužės 11 d. 24:00 val.

Visuomenės informavimo grupės (VIG) informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close