Prienų rajono gyventojų demografinių duomenų apžvalga

     Per pastaruosius trejus metus gyventojų skaičius mažėjo visoje šalyje, taip pat ir Prienų rajone. Pagal 2019 m. duomenis Prienų rajono savivaldybėje gyveno 26112 asmenų, o 2020 m. – 25806 asmenys. Pagal lytį Prienų rajone moterys sudaro didesnę gyventojų dalį.

1 pav. Prienų rajono gyventojų skaičius pagal lytį 2018-2020 m.

      2020 m. duomenimis, Prienų rajone pagal gyvenamą vietovę, didesnė dalis gyventojų gyveno kaime (63,3 proc.) negu mieste (Prienuose, Jiezne – 36,7 proc.), o Lietuvoje – miestuose (67,4 proc.). Prienų rajone 2020 m. didžiausią gyventojų dalį sudarė darbingo amžiaus žmonės, vaikų (0-17 m. amžiaus) buvo mažiau nei vyresnio amžiaus (65 m. ir vyresnių) žmonių (atitinkamai 16,5 proc. ir 23,4 proc.). Pagal gyventojų senėjimo indeksą Prienų rajonas gali būti priskiriamas demografiškai senam regionui, kaip ir Lietuva.

2 pav. Prienų rajono gyventojų pasiskirstymas pagal amžiaus grupes (proc.) 2020 m.

       Natūralus gyventojų prieaugis (skirtumas tarp gyvų gimusiųjų ir mirusiųjų skaičiaus) Prienų rajone per pastaruosius penkerius metus išliko panašus ir neigiamas. Lyginant Lietuvos ir Kauno apskrities duomenis prieaugis panašus, tačiau taip pat neigiamas. 2019 m. Prienų rajone natūralus gyventojų prieaugio rodiklis buvo 2,7 karto mažesnis už Lietuvos.

3 pav. Natūralaus gyventojų prieaugio rodiklio dinamika Lietuvoje, Kauno apskrityje ir Prienų rajone 2016-2019  m.

      Prienų rajone, kaip ir visoje Lietuvoje, nuo 2016 m. stebima gimstamumo rodiklio mažėjimo tendencija. Prienų rajone 2016–2019 m. laikotarpiu gimstamumo rodiklis sumažėjo 0,78 karto, o lyginant su Lietuva – 1,1 karto.

4 pav. Gimstamumo rodiklio dinamika Lietuvoje, Kauno apskrityje ir Prienų rajone 2016-2019 m.

        Taigi, galima pasakyti, jog Prienų rajone stebima populiacijos mažėjimo tendencija, kaip ir Lietuvoje, gyventojų skaičius mažėja. Šios mažėjančios tendencijos vyksta jau daugelį metų. Prienų rajone, kaip ir šalyje, natūralus gyventojų prieaugis ir gimstamumas per 2016–2019 m. laikotarpį mažėjo.

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close