Prasideda antrasis moksleivių gyvensenos tyrimas Lietuvos mastu

Kovo–gegužės mėn. visose šalies savivaldybėse, tarp jų ir Prienų, bus atliekamas penktų, septintų ir devintų (pirmų gimnazijos) klasių mokinių gyvensenos tyrimas. Jo metu numatoma apklausti atsitiktiniu būdu atrinktus minėtų klasių vaikus. Pirmasis toks tyrimas, 2016 m. apklausus 38633 mokinius, atskleidė nemažai jų gyvensenos problemų.

Prienų rajone  numatyta apklausti 631 dalyvį.

Tyrimą koordinuoja Higienos institutas, o apklausas organizuos ir vykdys Prienų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras.

Respondentams pateikiamą anoniminę anketą sudaro 30 klausimų apie sveikatos elgseną ir rizikingą elgesį, saugumą, patyčias, laimingumą, subjektyvų sveikatos ir gyvenimo kokybės vertinimą bei bendruosius sociodemografinius duomenis, pagal kuriuos nebus galima identifikuoti mokinių.

Higienos institutas, remdamasis VSB surinktais duomenimis, parengs 2020 m. 60-ies savivaldybių mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos tyrimo ataskaitą.

Tyrimo rezultatai atskleis esamą konkrečios savivaldybės mokinių gyvensenos situaciją, padės pagrįsti prioritetines sveikatos stiprinimo sritis, o periodiškai vykdoma stebėsena leis ateityje matyti gyvensenos pokyčius kiekvienoje savivaldybėje bei vertinti sveikatinimo veiklos efektyvumą.

Mokinių gyvensenos tyrimas atliekamas, vadovaujantis Bendrųjų savivaldybių visuomenės sveikatos stebėsenos nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2003 m. rugpjūčio 11 d. įsakymu Nr. V-488 „Dėl Bendrųjų savivaldybių visuomenės sveikatos stebėsenos nuostatų patvirtinimo“.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close