Pasaulinės pandemijos keliami iššūkiai – informacija tėvams

Visame pasaulyje šeimoms tenka prisitaikyti prie su koronaviruso infekcija (COVID-19 susijusių pokyčių. Nepaisant to, kad izoliacija gali reikšti galimybę daugiau laiko praleisti su šeimos nariais ir gerinti tarpusavio santykius, daugelis tėvų ar globėjų išgyvena prieštaringus jausmus bei iššūkius. Svarbu atsiminti, kad susidurdami su tam tikromis aplinkybėmis ir į jas reaguodami nesate vieni.

Jungtinių Tautų Narkotikų ir nusikalstamumo prevencijos biuras (toliau – UNODC) vadovaudamasis patirtimi stiprinant šeimos įgūdžius daugelyje pasaulio šalių, ir bendradarbiaudamas su kitomis Jungtinių Tautų organizacijomis, parengė informacinę medžiagą, kuria siekiama padėti tėvams ar globėjams, kaip galima palengvinti šį laikotarpį. Informacinė medžiaga pateikiama kaip socialinės informacinės kampanijos „Pirmiausia – išklausyk“ (angl. Listen First) dalis, kurios  tikslas – skatinti palaikyti mokslo įrodymais pagrįstą prevenciją tam, kad vaikai augtų laimingi ir atsparūs neigiamiems rizikos veiksniams. Šia iniciatyva parodomi vaikų ir jaunuolių poreikiai būti išgirstiems, suprastiems, taip padedant jiems ne tik jaustis gerai emociškai, bet ir mokytis pozityvaus bendravimo, elgesio normų, stiprinti psichologinį atsparumą bei realizuoti save. Todėl viena svarbiausių šios kampanijos žinučių, kad šalia vaikų ir jaunuolių esantys suaugusieji turi padėti jiems augti sveikiems ir saugiems. Ką gali padaryti kiekvienas iš mūsų? Stengtis sukurti tinkamas sąlygas bendravimui ir išklausyti! „Pirmiausia  – išklausyk“ pabrėžia kiekvieno suaugusiojo sąmoningumo, santykių su vaikais, elgesio ribų nustatymo ir kokybiško bendravimo reikšmę.

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas, palaikydamas ir viešindamas socialinę informacinę kampaniją „Pirmiausia – išklausyk“, dalijasi patarimais tėvams, kaip palengvinti susidūrimą su pasaulinės pandemijos keliamais iššūkiais. Informacinį lankstinuką galite atsisiųsti čia.

Daugiau informacijos galite rasti „Pirmiausia – išklausyk“ internetinėje platformoje ir Departamento svetainės skiltyje Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos kampanijos.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai. Toliau naršydami svetainėje sutinkate, kad slapukai atsirastų Jūsų įrenginyje. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti ištrindami įrašytus slapukus. Daugiau informacijos.

Slapukas yra nedidelė teksto rinkmena, kuri, apsilankius svetainėje, išsaugoma Jūsų kompiuteryje arba greitojo ryšio įrenginyje. Dėl jo interneto svetainė tam tikrą laiką gali „atsiminti“ Jūsų veiksmus ir parinktis (pvz., registracijos vardą, kalbą, šrifto dydį ir kitas rodymo parinktis), dėl to Jums nereikia kaskart jų iš naujo įvedinėti, lankantis svetainėje ar naršant įvairiuose jos puslapiuose.

Close